Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klešťový měřák CM-2016
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 21:07    Předmět: Citovat

Já tu 210E kupoval na ebay v roce 2017 za 500, v roce 2018 už za ní chtěli (to bylo pro známého) cca 760.
Dá se počkat a v nějaké akci ji koupit občas výhodně.

Ale pořád po první kontrole žhaviček v OC a šaškování s M3900 už nic jiného nechci..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 21:00    Předmět: Citovat

Tak měřák už došel a jak jsem slíbil, trochu jsem ho otestoval.

Obsahem krabice je měřák v plátěném obalu, měřicí kabely standardní kvality, K-termočlánek a pidi-návod v angličtině.
K napájení slouží 2x 1,5V AAA mikrotužka. Mechanicky je velice čistě provedený, displej je překryt dost silným plexi. To mi mile překvapilo. Přepínač funkcí je bez vůle, nekvrdlá se a v každé poloze je dobře zaaretován. Automatické vypnutí funguje v čase cca ¼ hodiny. Podsvícení displeje a osvětlení kleští je v případě potřeby dostačující. Zhasíná samo asi po 15 sec.

Funkce NCV píská kdykoliv si to jen čuchne někde k el.síti a jejímu okolí = tzn. je to zbytečně moc citlivé.

ACA/DCA měření funguje uspokojivě. Zatím jsem s tím měřil do nějakých 30A na několika paralerních H4, živených z autobaterie a střídavinu v HDS. Přesnost jsem zatím nezkoumal. Výrobce udává 2% a to by bylo pro moji potřebu dostačující. Další zkoušky ještě proběhnou. Chybou by snad mohlo být jen to, že při zapnutí měření proudu, je defaultně zapnuto DCA a je nutno jej přepnout na ACA. Divné a bude nutno si zvyknout.

VAC/VDC je standardní měřidlo v kvalitě běžného multimetru, udávaný vnitřní odpor 10MΩ

Funkce měření odporu/diodatest/kapacita/freq/prozváněčka fungují. Zkoušel jsem pokusně přeměřit pár kondů a rezistorů známé (změřené) hodnoty a měří to v toleranci. Ale nejspíš tyto funkce nikdy využívat nebudu. V případě potřeby to můžu změřit jinde a líp. Prozváněčka je vždycky dobrá, jen by mohla být hlasitější.

Měření teploty umí °C nebo °F, do 400°C udává výrobce přesnost 1%. Ale je zajímavý, že i bez toho termočlánku to teď ukazuje 23°C.. Teplota okolí? Rolling Eyes

Závěr – je to taková líbivá hračka, celkem pěkně udělaná. Nakolik bude fungovat, to se ještě uvidí. Ale jak už jsem napsal v předešlém příspěvku: vzhledem k pořizovací ceně mi to rozhodně nezruinuje.



vici_cm2016.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.31 kB
 Zobrazeno:  109 krát

vici_cm2016.jpg




Naposledy upravil Killroy dne pá leden 03 2020, 22:58, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 22:57    Předmět: Citovat

Můj multimetr Husulu měří okolní teplotu pokud na vstupních svorkách není odpor blízkej nule. Stačí udělat šlus a nebo připojit přibalený termočlánek a převrátí se z vnitřní sondy na termočlánek.
Asi tam bude stejná funkce.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33900
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 23:09    Předmět: Citovat

Ano, takto sa sprava mnoho multimetrov s meranim teploty termoclankom. Je to asi vedlajsi jav kompenzacie studeneho konca termoclanku.


dvm890l_temp.jpg
 Komentář:
 Velikost:  74.25 kB
 Zobrazeno:  91 krát

dvm890l_temp.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 14:21    Předmět: Citovat

petrfilipi: Tak co , došel UNI-T z Ebay. Mě ne, datum doručení byl 15 leden. Požádal jsem o vrácení peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 16:35    Předmět: Citovat

Mně nedošel, peníze už mám připsané zpět. No což, za pokus to stálo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 19:34    Předmět: Citovat

Asi bych potřeboval nějaký klešťák na měření unikajících proudů. Nemáte nějaké zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so duben 04 2020, 9:41    Předmět: Citovat

Já jsem ho na alíku koupil tady. Došel přímo, bez jakýchkoliv problémů a doplatků. Akorát dopravné bylo tehdy nižší (3,5USD). Ta recenze v čestině je moje.

Ještě jsem ho mockrát nepoužil, protože ho nepotřebuji každý den. Ale zatím slouží dobře.

Mj. všiml jste si někdo plíživého nárůstu cen u klešťáků UNI-T na Ali ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: ne duben 05 2020, 18:26    Předmět: Citovat

Mám něco málo přes rok klešťák UT-210D,který jsem tehdy vybíral kvůli DC-A
Který mně léta chyběl, pro rychlou orientaci a naprostá spokojenost.
Co je asi vlastnost, při zapnutí na DC-A se na displeji objeví údaj kolem 0,3 A
Stačí tlačítkem Zero vynulovat.Kupoval jsem zde
https://www.banggood.com/UNI-T-UT210D-Digital-Clamp-Meter-Temperature-Measurement-Auto-Range-Capacitance-Multimeter-ACDC-Cur-p-1404793.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1266
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 07 2020, 7:52    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Mám UT210E a musím ho pochválit. přesnost překvapivě dobrá i na DC... Dají se s tím rozlišit mA.

Souhlas! Mám ho už cca 2 roky, výborně slouží, mj. při hledání přechodových odporů na fastonech aj. konektorech - třeba u termočlánků, autoelektrika, ke kontrole, co indikují různé zdroje, nabíječky apod - kde se nedá nebo nehodí (kvůli ovlivnění) rozpojovat obvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 206
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 23:06    Předmět: Citovat

na UT210 se dá ta počáteční chyba na DC-A rozsahu podstatně snížit pomocí magnetizace/demagnetizace toho železa co se schovává v kleštích (číňan neřeší jestli ty plechy z kterých lisuje jsou zmagnetizované )
jinak musím UT210E taky pochválit, když si na to člověk zvykne tak je to momentálně můj nejpoužívanější multimetr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund