Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audio set ???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31859
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 17 2019, 23:42    Předmět: Citovat

Běžně se to uvádí jako přenášený pásmo. Koncáky samozřejmě uměly i dřív víc než uvedený rozpětí, ale přenos VKV rádia se dost řezal shora i zdola.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 9:08    Předmět: Citovat

mikrofony řeším, protože jde o audio set.
nejsem odborník a nechce se mi později dohledávat vhodné mikrofony.
Pokud doporučíš vhodně dobrané komponenty (zesilovač, repro, bezdr.mikr.)
dle mých požadavků (nemusí to být sestava), ale aby cena byla cca za 5000,-(jako ta Auna nebo Ibiza) budu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:50    Předmět: Citovat

Asi by bylo dobře vědět, že se chystáš koupit /a vyhodit tedy 5.000,-/ ten nejhorší šrot, jaký se v dané oblasti vůbec vyskytuje.
Takzvané "značky" Auna, Skytec či Ibiza je skutečně to nejhorší, co lze vůbec koupit. Počítej s tím, že těch plánovaných 80 lidí nebude mít z reprodukce podobných zařízení vůbec nic.
Je to jen další z plastových a primitivních způsobů, jak vytáhnout i těch 5.000,- laikovi z kapsy.
Pokud jsi si všech těchto faktů vědom, tak je potom technicky úplně jedno, které zařízení koupíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 12:11    Předmět: Citovat

OK, třeby i souhlasím.Nikdy jsem z podobného zařízení zvuk neslyšel.
Doma mám starý zesilovač Grundig RTV 820 HIFI.Má nějaké (pro dnešní dobu)zastaralé vstupy, ručičkové budíky, dokonce integrované rádio...
Připojil jsem dva staré reproduktory do jednoho ze vstupu PC a přehral MP3. Zvuk se mi líbil.
Auna ,skytec,ibiza budou mít o hodně horší zvuk?
Jakou slušnou sestavu a za jakou cenu by jsi navrhnul Ty?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:09    Předmět: Citovat

Tenhle web není ani tak o tom, jestli souhlasit, či nesouhlasit.
Poslední volbu má vždycky kupující, svou peněženkou.
Ale asi je od nás fér, upozornit Tě na skutečnost, že bez ostudy a bez průšvihu, budeš na podobnou sestavu zařízení potřebovat cca trojnásobek, až čtyřnásobek původní částky.
Rovněž bude dobré upozornit na skutečnost, že pokud to levné zařízení skutečně koupíš a ono nebude původnímu záměru zčásti, nebo úplně vyhovovat, tak nastanou potíže.
Co peklo schvátí, to už nenavrátí - zkušenost je taková, že tahle pochybná zařízení z Číny často nejdou vrátit, nebo se to celé začne točit okolo různých výměn, ale pořád ve stejné cenové kategorii.
Už jenom okamžikem zakoupení toho leštěného prdu, tedy "setu" za 5.000,-Kč, ztrácí ten "set" polovinu své hodnoty.
Myslím to tak, že když se jej budeš chtít o měsíc později nějak zbavit, tak to nepůjde ani za polovinu nákupní hodnoty.
Grundig RTV820 je slušný stroj své kategorie ještě i dneska.
Zařízení, které plánuješ koupit, nedokáže subjektivně ani třetinu toho, co tahle poctivá strojovna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:30    Předmět: Citovat

Je to tak. Jen dám jednu zkušenost. Obec pořídila do obrazek_cenzura podobný set. Při první veřejné schůzi zastupitelstva to sice občas zavazbilo ale jim se to líbilo s to vazbou. Pak přišla mikulášská besídka pro děti. Plný sál dětí s rodiči, pí učitelka vše pěkně uvedla a pak se žačala ptát dětí na čerta. Přičemž jedno z dítek zavřištělo do mikrofonu tak že v reprákách buchlo, na zesilovači problikly všechny LED včetně PROTECT a bylo po besídce. A to je ten okamžik kdy lituješ že jsi nedal za aparaturu klidně 5x tolik páč "dospělá" aparatura má účinný nedestruktivní limitér a další FUNKČNÍ!! ochranné obvody. A navíc mají dostatečnou rezervu výkonu. Pokud někdo z výše uvedených prodejců uvede 400W opravdu můžeš počítat tak 2x50W. O sinusu ani nemluv. A to při blbý citlivosti boxů opravdu sál pro 100 lidí nedá!! A když už nějaká rada, vybral bych na seriozních hudebních bazarech něco staršího. Ale to by chtělo s někým kdo ví. A´t se daří.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:32    Předmět: Citovat

kut.ů.rá.ku je sprostý slovo? Aha, to není jako čů..ku Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 15:33    Předmět: Citovat

Už vidím jak to hraje na to malé Aku 400W Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 16:03    Předmět: Citovat

Už na první pohled jsou ty takzvané technické údaje falešné, jak pětka.
Jestliže je udávaný RMS výkon celkově 40W, tak za jakých podmínek, nebo za jakého provozního stavu, by to mohlo z akumulátoru odevzdat výkon 400W??
Jak píše mi-ro, nikdo, ani ten největší kolenovrt, nestojí o jím ilustrovaný průser.
A jak píše, je to přesně ten moment, kdy na party sezveš své známé, sousedy a kamarády a ono to po necelé čtvrthodině shoří, anebo to vůbec nebude schopný utáhnout ani klubovnu 6x6m.
Tahle zařízení a výše uvedených značek jsou skutečně jen atrapy opravdového ozvučovacího kompletu, orvané na dřeň a sestavené z nejmizernějšího materiálu, jaký jsou číňani vůbec schopný vyrobit.

Já se už setkal s aktivními reprobednami Auna, kde byly skoro všechny propojovací vodiče uvnitř bedny z poměděného hliníku.
Přišel jsem na to při pokusech o nové odizolování ulomeného drátu a po opakovaném pájení.
Naštěstí byl ten aktivní vnitřek v obou bednách vyhořelý takovým způsobem, že to majitel už ani nechtěl opravovat /po necelých 6 měsících provozu/ a prodal to na Aukru za nějaké symbolické drobné, vlastně jen za ceny těch plastových skeletů.
No ale mělo to dvě USB, bluetooth a bezdrátový wifi mic-set..Very Happy

Určitě by bylo dobrý, poohlédnout se ve svém okolí, chodit poslouchat, občas se někoho optat a vybrat si takové zařízení, které už má někdo ověřené jako slušné a bezproblémově funkční.
Po krátkém čase bude možné si potvrdit, že ta čtyřnásobná částka oproti plánované, minimálně potřebná na pořízení podobného kompletu, nebylo nic přemrštěného.
Spíš to bude ještě málo, pokud to má opravdu něco umět a vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 16:20    Předmět: Citovat

Naslouchám a sbírám rady a zkušenosti jiných. (díky)
Rozumím, že lépe udělám pořízením staršího, ale "více profi" zařízení.
Osobně bych s vámi souhlasil, problém je, že zařízení není pro mne, ale do klubovny o rozměrech co jsem napsal. Byl jsem pověřen jako osoba co tomu asi "nejvíc rozumí".
řekli mi, že sehnat 7000,- by nebyl problém.Já jsem požadoval spíše 10000,-
Víc určitě nedostaneme. A další problém je, že bude nutná faktura.U nového zboží není problém. Nevím jak to je ze starším, bazarovým. A jak by se na starší zboží díval investor, sponzor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:22    Předmět: Citovat

Za ty prachy se nic slusneho sehnat neda, pokud potrebujes fakturu. Radim ti dobre, dej od toho ruce pryc protoze se to obrati proti tobe, az se ukazou realne vykony takoveho stroje. Tyhle veci jsou dobre na zahradni grilovacku jako nahrada vetsich kazetaku, jez ale uz dneska jaksi nejsou in, takze se udelalo ze sterea mono, misto kazet pouzilo mp3 a prejmenovalo na PA

Uvedom si, ze nakupka z Ciny je po odecteni vsech marzi, dani, cel a poplatku tak polovina, z cehoz polovina bude cena te obrovske plastove skatule. Za zbytek penez nic slusneho vyrobit nejde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33922
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:31    Předmět: Citovat

Ak je tam este bateria, tak ta zbytocne zvysuje naklady, ktore sa zase musia usetrit na ostatnom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:31    Předmět: Citovat

S fakturou ti to trochu svazuje ruce. Pokud prodává firma, neměl by být problém. Od subjektu bez ŽL neboli bez IČO doklad získáš těžko. To prostě nejde i kdyby chtěl. Možná by šlo pomocí nějaké služby.. Ale to už zacházím daleko, fízlů a udavačů je i tady plno. Je fakt, že se na bazarech občas objeví hezké kusy kdy agentura obměňuje zvukový park. Zesilovač a dvě slušný bedny by se snad daly do 10k pořídit. Teď ještě míchačku a kabeláž. A pokud jsi myslel vč mikroportů tak to ani náhodou ani z druhý ruky. Pokud mikroporty šlapou, většinou se dál nepouštějí. Taky jsem si všiml že ti někdo upřednostňuje VHF pásma. Nevidím důvod. Naopak VHF se požívaly před 20 lety kdy UHF technologie ještě nebyla tak zvládnutá. Tzn že dnes většinou UHF ale pozor na povolená-nepovolená a nebo zarušená pásma. To už je ale jiná dlouhá kapitola.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:41    Předmět: Citovat

No kdyby to bylo možné nějak uhrát bez faktury (starší zařízení, třeba z nějakého jiného klubu), co mi doporučujete.
Je k dispozici starý notebook, který bych potřeboval připojit do nějakého vstupu. Pak ještě potřebuji dva mikrofony (určitě ale bezdrátové), no a samozřejmě vhodný zesilovač a repro.
Vlezu se do 10000,-?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chima



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:45    Předmět: Citovat

Já jsem psal, že jsem se dočetl, že vhodnější jsou UHF. Také z toho důvodu jsem se začal dívat právě po té Auně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund