Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MP3 modul
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so listopad 09 2019, 20:39    Předmět: Citovat

JJ rozumím no že v tom je a byl až takový brajgl jsem v přinejmenším netušil,já ted budu muset na chatě řešit podobný případ jako ty ,mám tam totiž analog HiFi věž od Pioneer ze 70 let na kterou jinak nedám dopustit pro super zvuk a propracovaný zesilovač jinými slovy na svou dobu špička ,měl jsem už dříve koupenou HiFi sestavu od fy SABA z tehdejšího záp. německa kde bylo jako první použit ještě ultrazvukový dálkač který mám dodnes pod postelí ale ten zvuk nic moc v tom byli lepší Grundigy a dlouho nic myslím z receivrů v evropě.
No a jelikož jsem si kdysi před 2 lety pořídil soundbar od Maxela co má jen výstup opt. zrovna tak jako výstup zvuku na sat. receivru DM900 a mohl to honit přes tu analog. věž tak je potřeba použít odpovídající převodník :

https://de.aliexpress.com/item/32954317882.html?spm=a2g0o.detail.1000023.10.3d226455Hm7OoH

ono už na těch LCD TV plackách dneska neuvidíš scartku max. tak když už 1 ks a to ještě na min. 4 roky staré tv takže i s připojením VHS recordéru jen pomoci kompozitního vstupu jinak je vymalováno.
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 09 2019, 21:07    Předmět: Citovat

Protože jsem se ještě nepřinutil nakupovat přes internet ze zahraničí, koupil jsem v Havl. Brodu tento - a za koruny. Uvnitř je asi totéž, ale podstatné je, že to hraje.
Sice to táhnu barbarsky 7,5 metru dvojitým stíňákem od televize, převodník je hned u ní, i když jsem ho původně chtěl vrazit do tuneru, místo by ještě bylo. Ale kabel je v kovové trubce ve zdi, zrušit ho nehodlám a tu optiku bych protáhl jen bez konektoru, prefabrikovaný optický kabel do té 12 mm trubičky už nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 6:49    Předmět: Citovat

JJ je to stejný převodník jak si budu objednávat , jen s tím rozdílem že tě stál o 300,- více ale zase nemusels cca 3 týdny čekat než ti to dojde z číny .
No s tím zabudováním přímo do nějakého zařízení jsi mě dostal /dobrý nápad/problém u mě je v tom že jsem si vyrobil už dávno takový /switsch/jinými slovy manuální isostatový přepínač vyvedený 6 DIN konektory ,abych mohl na du věž co je jinak vybavená pouze jedním DIN vstupem rovněž CD stolní přehrávač,sat. receiver,případně VHS rekordér ,MD kazeták apod.který mám dvěma hmožděnkama uchycen ke zdil u věže tak abych se dostal co nejlépe k těm konektorům,dneska bych to už řešil spíše RCA cinch konektorama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 9:28    Předmět: Citovat

S těmi konektory je to potíž: jak vidíš na fotkách dole, tlačítka přepínají tři vstupy, ale vzadu jsou vstupní konektory jen dva, ale ty jsou sedmikolíkové, tak to spravila redukce 2 do 1 zvenčí. Přece jen konektor GRAMO měl zbytečně moc volných dutinek...
Na fotkách jsou také vidět pozdější úpravy související se zrušením vysílání v pásmu CCIR, přidáním dalšího zdroje signálu a náhradu koncáku lepším.
Fakt je, že jsem za ta léta nepocítil potřebu o nějakou další předělávku (ani v zájmu štábní kultury, kterou to původně mělo, ale fotky z průběhu stavby jsem od stěhování nenašel). Kupodivu drží i elektrolyty, možná i proto, že to hraje každý týden nejméně 16 hodin.



tuner_1984-85_spueb.jpg
 Komentář:
Kvalitu jsem musel stlačit poněkud moc, aby se to sem vešlo, ale to podstatné snad vidět je.
 Velikost:  291.33 kB
 Zobrazeno:  190 krát

tuner_1984-85_spueb.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 9:43    Předmět: Citovat

No hold je vidět že jsi v tomto ohledu profík na slovo vzatý a nic nenecháváš náhodě včetně toho hezky posaného panelu což mě dělá potíže .Kolega z České Skalice mi naopak třeba hravě vyrobil štítek PIONEER na PC který jsem si mohl pak nalepit na nově koupený plexi kryt gramce z Litovle co se mě podařilo loni koupit od bývalého zaměstnance výrobny gramců a podařilo se mu jich pár zachránit byt jako zmetek .Koupil jsem to za 500,- což je myslím super cena na dnešní poměry ,mělo to jen jedinou vadu na kráse což bylo to špatně vylisované za tepla střední okénko určené pro znak /asi Tesla/které tam nebylo protože ten stávající plexi kryt /původní/ bylo v hrozném stavu a to nové kupodivu sedí na tom gramci té věže od Pioneer jak urvaný vagon .Rád bych tu přidal nějaké to foto ale s tím povinným zmenšením obrázku nutné pro vložení mi dělá problémy přiznám se . Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 8:29    Předmět: Citovat

Sice nevím, co na tom vidíš profesionálního, papír mezi dvě plexiskla, v předním vyřezané závity a větší díry pro knoflíky, v zadním větší díry pro ručku stupnice, prostrčení šroubků a LEDek, a vše těmi šroubky stažené k přední stěně vaničky.
Nejsem ani klempíř, abych se vždycky trefil na desetinu milimetru do rozměru, který jsem potřeboval, což je tam taky vidět. I ten první tuner s bipoláry byl hezčí, v pocíhovaném plechu s průchodkami a průchodkovými kondíky, tenhle je v odstřižkách z mosazi, zato mu ty FETy propůjčily nesrovnatelně vyšší odolnost proti křížové modulaci.


A teď zpátky k propojení mp3 přehrávače na vysokoúrovňový vstup: kvůli tomu mi chodí SZ a maily, co koupit za čínský předzesilovač. Nemyslím si, že je to tak tajné, aby se to nedalo řešit tady na fóru, však se to může hodit i ostatním.
Ale hlavně - jsme na BASTLÍRNĚ. Jestli se nám bastlení něčeho tak jednoduchého smrskne na výběr hotovky z Číny, definitivně zdegenerujeme a můžeme to zabalit.
Stále ještě nemám nastěhované, natož propojené, komponenty audio na svém místě, tak jsem neměl zábrany (ty mám, když všechno šlape, a škoda se v tom hrabat), vyzkoušet bastlířskou klasiku se šuplíkovými součástkami. S hodnotami uvedenými ve schématu (TUN jsou v tomto případě BC238) to má asi 15,5 dB zisk, což je zase o trochu víc, než jsem pro zesílení výstupu z převodníku TOS-link -> audio na vstup pro CD přehrávač potřeboval, ale stačilo vyměnit hvězdičkované odpory 15k za 22k, a zisk klesl na asi 12 dB, takže už po přepnutí zdroje signálu nemusím na tuneru hýbat s potenciometrem hlasitosti.
Mechanickou konstrukci jsem neřešil, zatím je na prkýnku.



preamp_mp3aux.png
 Komentář:
To vše pochopitelně dvakrát, ať je to stereo...
 Velikost:  17.87 kB
 Zobrazeno:  76 krát

preamp_mp3aux.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 10:26    Předmět: Citovat

No než (naslepačky) kupovat ty čínské polotovary s rozdílnými parametry a nejasným výsledkem tak to co jsi tu vložil je super ,jednoduché a přehledné ,lepší to být nemůže ,momentálně však časově nestíhám ale bude-li chvilka hned se do toho pustím a odzkouším.
Jinak at tu neprudím do toho jiné věci napsal jsem ti ted současně i mail.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund