Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vtipy, vtipné články a odkazy V
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 97, 98, 99  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 8:34    Předmět: Citovat

Rekl bych ze pokud nejsi hipster, nebudou potreba ani ty gramofony Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 8:42    Předmět: Citovat

ta "vysoká hmotnost" se mně moc nezdá, sklo má běžně kolem 2.4 - 2.8 g/cm³ kdežto kovová slitina ?
ale nápad to je

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31985
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 8:59    Předmět: Citovat

Tak von ten glasstalíř je zase poměrně dost tlustej, odhadem cenťák minimálně. Zinkalovej měl pár milimetrů....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 9:07    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Ta diskuze pod tím článkem je super.

Jojo. Tohle mě taky pobavilo:
citace:
Když místo očekávaného “AF1, whats your position?" se ozvalo “Ty kemo, poslóché, tadyk štatl, skama valíš?”, zahlásil Doník radši Mayday a strhl to na Svitavy, protože takhle kódovanou řeč od Talibánců ještě neslyšel.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1527
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 10:38    Předmět: Citovat

https://www.pozitivnisvet.cz/vazeni-pratele-preposilejte-je-to-silene-a-nezodpovedne-od-eu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 11:06    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
ta "vysoká hmotnost" se mně moc nezdá, sklo má běžně kolem 2.4 - 2.8 g/cm³ kdežto kovová slitina ?...

Podívej se na talíř a subtalíř SG40. Jsou z hnilíku (2,7 g/cm³), obvodový věnec, který se na setrvačnosti podílí nejvíc, je nějaké 3 cm vysoký a nejméně 1 cm silný. Jen ten prstenec, to jsou třičtvrtě kila na poloměru 14,5 cm běžící rychlostí nejméně půl metru za vteřinu, to je dostatek naakumulované konetické energie: ty gramce prostě dodnes hrají skvěle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út únor 25 2020, 11:18    Předmět: Citovat

z pohledu hustoty hliníku obě látky srovnatelné jsou a "síla" talíře (mm) též něco přidá na váze
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31985
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st únor 26 2020, 19:59    Předmět: Citovat

Šéf Muslimské unie v České republice Abbás v rozhovoru pro Lidové noviny:
"Nechápu, jak mohou křesťané jíst vepřové!"
Obratem přišla na Facebooku odpověď:
"Příborem, blbe!"

A jeden "duhovej":

Opilec nabourá do auta se dvěma homosexuály.
"Ríšo, zavolej policii, pán nám naboural naše krásné autíčko."
"Pánové, nešlo by to bez té policie? Dám vám tisícovku každému, víte, mám trochu upito."
"Ríšánku, zavolej policii, pán nám naboural autíčko a ještě bumbal!"
"Pánové, dám vám deset tisíc každému! Před týdnem mi sebrali řidičák."
"Ríšulo, zavolej policii, pán nám naboural autíčko, bumbal, a ke všemu ani nemá průkazečku!"
"Tak víte co, vy buzeranti? Polibte mi oba prdel!"
"Ríšulko, nikam nevolej, páníček začíná vyjednávat! "

Další "ze života":
Hypermarkety se o maso starají jako o vlastní dítě.
Když začne smrdět, umyjí je a přebalí.

Tisková zpráva:
Na včerejší tiskové konferenci představil Calvin Rickson, textilní inženýr a výzkumník z Oxfordské university, svůj nejnovější vynález.
Calvin navrhl podprsenku, která zamezuje, aby se ženám ňadra houpala ze strany na stranu, nebo se pohybovala nahoru a dolů. Dokonce zamezí, aby byly bradavky vidět přes blůzu, když se ochladí, nebo když je tkanina mokrá.
O přestávce ho přítomní účastníci konference vzali na dvůr a rozbili mu tam držku.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31985
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 27 2020, 20:48    Předmět: Citovat

A jeden ze světa:
Australská armáda
(Dopis od nováčka z Eromangy rodičům - pro ty, kteří nevědí, kde to je: Eromanga jsou malá kasárna západně od Quilpie v jihovýchodním Queenslandu.)

Milá mámo, milý táto,
mám se fajn a doufám že i vy. Řekněte mým bráchům Dougovi a Phillovi, že je to lepší než makat na farmě – řekněte jim, ať se zapíšou co nejdřív, než to tady zrušej!

Na začátku to bylo těžší, protože nemusim ráno vstávat v šest! Ale teď už spím trochu líp, protože jediné, co musim udělat před snídaní, je ustlat si postel, nablejskat boty a vyčistit uniformu. Žádný proklatý dojení krav, nošení krmiva, krmení telat... nic!

Musim se sprchovat, ale není to tak zlý, je tady plno teplý vody a dokonce světlo, takže člověk vidí, co dělá.

K snídani dostanem ovesnou kaši, vajíčka a ovoce, ale nemaj tady klokaní steaky ani guláš z koaly, co dělá máma. A nekrměj nás do oběda, takže do tý doby jsou chlapci úplně daun, protože mezitím máme pochodování – bože, vždyť to je procházka jako doma, když chodíme k větrný elektrárně na zadní pastvině!

Při čtení následujícího asi bráchové prasknou smíchy – dostávám medaile za střelbu a přitom nevím proč. Terč je velkej jak zadek klokana, nehejbá se a nestřílí po tobě jako Johnsonovi, když náš býk dostal jejich krávu vloni před výstavou! Jen se pohodlně uvelebíš a trefíš cíl – jak jednoduché! A ani nemusíš plnit vlastní náboje, dostaneš jich spoustu v krabičkách, ani se nemusíš opírat o korbu náklaďáku jako my, když střílíme za jízdy klokany!

Někdy ale člověk musí zápasit s chlapci, ale musí být opatrný, protože se jim lehce lámou kosti. To není jako když bojujem s Dougem, Phillem, Jackem a Stevem. A vypadá to, že i v boxu jsem O.K. a zatím nemám v četě přemožitele. Ale porážka být mohla, od jednoho maníka z pluku, má dva metry a 120 kilo a já jen metr sedmdesát a 60 kilo, ale bitka to byla fakt dobrá, nakonec mě chlapci museli od něho do krčmy odtrhnout.

Takže na armádu si rozhodně stěžovat nemůžu, řekněte bráchům, ať se nezdržujou a daj se na to dřív, než se o tom, jaké je to tu fajn, dozvěděj jiní.

Vaše milující dcera Sheila


Mr. Green
Mr. Green
Mr. Green
Mr. Green
Mr. Green

A jeden o zviřátkách:

Zvířátka si v lese postavila parádní kadibudku s okénkem a dveřmi. Druhý den zjistila, že je u hajzlíku vyražené okno, tak svolala schůzi a zjišťovala, kdo o tom něco ví.

"Nó, já bych o tom něco věděl," přihlásil se trochu zaraženě zajíc. "Jdu takhle kolem našeho krásnýho novýho záchodku a slyším divný funění. Tak se chci kouknout, co se děje, vtom se rozlítnou dveře, chytne mě medvěd, vytře si se mnou prdel a vyhodí mě zavřenym oknem."

Všichni se po sobě kouknou, ale medvěd je silák, lépe nechat ho na pokoji. Druhý den jsou u hajzlíku vyražené i dveře, tak zvířátka svolají opět schůzi.

"Něco bych o tom věděla," přihlásí se stydlivě liška. "Jdu takhle kolem našeho záchodku a slyším divný funění. Jdu blíž, ale vtom se rozlítnou dveře, popad mě medvěd, vytřel si se mnou prdel a prohodil mě dveřma."

Všichni se zase po sobě kouknou, už jsou na medvěda dopálení, ale přece jenom ho nechají na pokoji. Nicméně třetí den najdou místo kadibudky jen spálenou zem. Všude po okolí jsou třísky z prken, střecha se kymácí napíchnutá na nejvyšší borovici a zbytek okna najdou půl kilometru od původního místa. Svolají tedy třetí schůzi.

"Tohle už je učiněný vandalství, kdo o tom něco ví?!"

Chvíli je ticho...

"Nó, já bych o tom něco věděl," přihlásí se ježek...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá únor 28 2020, 22:22    Předmět: Citovat

průzkum


plat.jpg
 Komentář:
 Velikost:  23.94 kB
 Zobrazeno:  61 krát

plat.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9679
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 10:46    Předmět: Citovat

hmm, myslíte ? podle mě budou v bufetu sněmovny stejně brblat ža chlebíček za pětku a cola za bůra sou (na naše platy) moc drahý Sad
a tak si přidáme, ekonomika nám jede !

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31985
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 20:04    Předmět: Citovat

Jak poznáte, že jste opravdu tlustí?
Když ležíte na pláži a parta od Greenpeace se vás snaží odtáhnout do moře.

Jak poznáte, že jste už příliš staří?
Když vás při každém odchodu z muzea zadrží, protože jim spustíte alarm.

Jak poznáte, že jste opravdu oškliví?
Když nemůžete poslat svou fotku e-mailem, protože ji vždycky odchytí antivir.

Jak pozná žena, že je opravdu ošklivá?
Zrcadlem.


Medvěd a zajíc

Medvěd jde se zajícem na ryby, jenže medvěd si pořád plete zajíce s otrokem: zajíc nese udice i podběráky, medvěd kráčí jen tak. Zajíc připraví návnadu a nahodí udice, medvěd se zatím rozvalí na břehu na dece, kterou také přinesl zajíc. Tak to pokračuje, medvěd jen kritizuje, zatímco zajíc chytá. Až najednou zajíc vytáhne zlatou rybku, která na něho promluví:
"Pusť mě, splním ti tři přání!"
Zajíc by to už už udělal, ale medvěd vyskočí.
"Opovaž se ji pustit! Já jsem tady důležitější! Mně se budou plnit přání!"
Rybka se tedy otočí na medvěda.
"Tak mě pusťte oba a já splním tři přání oběma!"
Medvěd je hned pro, zajíc nemá důvod být proti, ale medvěd se hrne s přáním jako první.
"Chci tady mít pěknou, buclatou medvědici a aby po mně toužila!"
Rybka mrskne ploutví a je tu kyprá medvědice. Řada je na zajíci:
"Přál bych si pořádnou, rychlou motorku a abych ji uměl řídit!"
Rybka mrskne ploutví a stojí tu krásná motorka Kawasaki.
Medvěd se mezitím přihrne:
"Chci ještě jednu medvědici, ale pěkně mlaďounkou, štíhlou!"
Rybka mrskne ocáskem a o medvědovu přízeň se ucházejí hned dvě medvědice, kyprá a štíhlá.
"Chci, aby nádrž té motorky byla pořád plná!" přeje si zajíc.
"To už je těžší," zamyslí se rybka. "Ale ať je po tvém."
Jenže to už se hrne medvěd:
"A co kdyby v našem lese bylo aspoň dvacet medvědic, každá jiná, abych si mohl vybírat?"
"No dobře," mrskne ocáskem rybka. "Je to tvé poslední přání, ať je po tvém! A co ty, zajíci?"
Zajíc opatrně naskočí, nastartuje motorku, pak vyrazí jako závodník a jen tak přes rameno na rybku volá:
"Ať je medvěd homosexuál!"

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 12:58    Předmět: Citovat

asi tak . . .


chuck.jpg
 Komentář:
 Velikost:  23.28 kB
 Zobrazeno:  38 krát

chuck.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 14:15    Předmět: Citovat

Na Zličíně prý otevřeli nové nákupní centrum pro seniory. Zákazníky vítá poutačem "MÁME NA CO SI VZPOMENETE!". Sad
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 01 2020, 23:31    Předmět: Citovat

Very Happy
Ale to je přesně ono. Na co si vzpomenete...

Babka pošle dědka pro chleba a mlíko a říká mu třikrát, aby si pamatoval, že má donést dvě věci. Za hodinu dědek stojí ve dveřích a v ruce má komínovou rouru ke kamnům. Babka se málem složí a říká "dědku, říkala jsem dvě věci. Kde máš kamna?"

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 97, 98, 99  Další
Strana 16 z 99

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund