Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vrtací kladivo s regulací otáček

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:03    Předmět: Vrtací kladivo s regulací otáček Citovat

Je na trhu nějaký kladivo s regulací otáček, co nestojí nesmysl a dá se koupit na firmu? Je mi jedno, esli to je hloubkou stisku spínaču, nebo vlastním kolečkem. Je to výborná funkce, do blátěné omítky očividně nechcu takovou rychlost, jako do betonu, zrovna tak jako dyž to na žebříku držím jednou rukou (a s velkou rychlostí akorát odskakuje) atd.

Měl sem párksajda PBH 1500 F6 a jako spokojenost, akorát se holt projevilo to, že to pájí děcka v garáži, takže regulátor chcípl a šlo to jenom na maximum. Jako službu odvedlo, ale najelo co, pár motorovejch hodin? Nejem ten typ magora co koupí krám za patnáct stovek a jde s tím tejden bourat beton. Na druhé straně by to mohlo vydržet víc, než sto děr a trochu sekání.

Akorát že přístup lídlu k reklamacím (dyž sem trval na výměně/opravě, kór dyž je zase po 11 měsících přetím zrovna měli na prodejnách, takže jsou skladem tak to zajebali a stejně si mám dojít pro prachy, a to sem se musel sám po měsícu a půl shánět že vo co jako go). A na šopu odmítají registrovat firmy - takže s tímhle přístupem ať táhnou do prdele.

Na druhé straně tržní situace je naprosto tristní, i všechny ty tzn. lepší značky co prodávají naprosto totéž (jedinej rozdíl je, že to má třeba o půlku účinnější motor, váží to o půl kila míň a je to o pár centimetrů menší - nic, co by mě vytrhlo), tak ovšem stojí 4× nebo i 8× víc (! jako fakt za to chcou i 12 tisíc!!), tak pomalu nic z toho nemá regulaci, a když už, tak za osum litrů to má příraz 3 J (což mají dneska i akuny) - tak to asi nemyslí vážně, ne?!

Je teda na trhu něco, co bude mít aspoň náznak kontroly jakosti ve výrobě, takže oželím i třeba 3 tisíce, ale zároveň to není dětská hračka? Tzn. obdobný parametry:
- SDS+
- síla úderu kolem 5 J
- váha kolem 5 kilo nebo míň
- záruka 3 roky
- třímetrovej kabel (jsou brandy co holt i na tomdle šetří, že)

Docela intenzivně sem hledal a nic moc nenašel. Metabo, Makita, Scheppach, Dewalt, Milwaukee a pár dalších, NIC, neí to tam napsaný, nebo to stojí naprostou kravinu. Určitě nechcu hikok(ot)i, na tydlety jak židáci koupí značku a udělají z toho šaškárnu, nejsem zvědavej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3991
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:10    Předmět: Citovat

Kvalitní stroj se točí jen pomalu. Mám Einhell EBH 626 - SDS+ od roku 1995. Vydržel úpravy na RD i na chalupě. Na beton neberu nic jiného. Ale nebylo to za hubičku. Lidl a pod. nejsou na profi použití, snad jen na nějaké kratší použití při drobných opravách a vyhodit. Určeno jen tam, kde se nevyplatí profi nářadí.

Naposledy upravil jjilek dne ne říjen 04 2020, 19:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:11    Předmět: Citovat

To je bohapustej nesmysl a nic takovýho na trhu není. Malý otáčky to mělo proto, že byly dřevní doby a nic jinýho nezvládli, díky čemuž to asi vydrželo doteď, protože ajnhell je taky takovej marketovej brand.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3991
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:13    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
To je bohapustej nesmysl a nic takovýho na trhu není. Malý otáčky to mělo proto, že byly dřevní doby a nic jinýho nezvládli, díky čemuž to asi vydrželo doteď, protože ajnhell je taky takovej marketovej brand.

Nyni asi jen pro hobby, ale nebyl.
Současná profi nabídka je např. tady:
https://www.rucni-naradi.cz/kladiva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:23    Předmět: Citovat

Dokud si 4 z pěti tady těch „brandů“ nechávají vyrábět kdo ví kde, vod německejch skládaček po rejžáckou prvovýrobu, je to úplně jedno. Sice mi to vydělává, ale taky mám četnost použití ne moc daleko od hobby třídy a zároveň to má maximální péči. Jak sem psal, najelo to pár motorovejch hodin a nikdy to nejelo víc jak čtvrt hodiny v kuse. Pokud to není naprostej šmejd bez výstupní kontroly jakosti, nemůže to mít problém vydržet.

Až budu měsíčně ze zakázek mít kilo, ta věc najede 10 motohodin týdně a pude to rukama kdejakýho obrazek_cenzura, pořídím klidně hiltku. Do té doby za o něco účinnější motor a lepší výstupní kontrolu nevidím smysl dávat osminásobek - v ničem jiným se to neliší. Ty tzv. lepší brandy se serou při zátěži stejně.

Každopádně na regulaci trvám - výslednej prostup určuje energie úderu KRÁT počet úderů. Do bláta je ovšem nutná minimální rychlost, jinak ten vrták obkrouží půlku místnosti než zajede dovnitř (totéž sekání do cihly, hlavně do duté, dyž do toho vjedu s maximální rychlostí, uvalí to půl zdi), na druhé straně do čerstvýho litýho betonu samozřejmě pojedu skoro na max.

Hlavně, doprdele, dyž ten regulátor může mít pársksajd za 1500 v akci, jak je VŮBEC MOŽNÝ, že hajzl za 12 tisíc to nemá?! Je to malej polovodičovej nesmysl, jedinej rozdíl (výrobně pár desetikorun!) je dimenzování proudu, chlazení a kontrola, že to je pořádně propájený. V té ceně se to musí ztratit, i kdyby měl bejt pozlacenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:26    Předmět: Citovat

Já toho parkside PBH1500 mám taky. Osekal se mnou celý byt a to včetně dvou pokojů asfaltových zálivek podlah.
Standard záruka 3R, cena přátelská.
Nakonec u mého vypadl přepínač sekání/vrtání hned v počátku. Nebyl čas na reklamaci, potřeboval sem makat - tak sem ho zamotal izolačkou. Reklamoval jsem až po dodělání bytu a nafasoval nový kus.
Být na tom závislý, vezmu za tu cenu dva a v případě problému je točím na reklamacích. Popisoval známý, že jeden z jeho řemeslníků to tak dělá k plné spokojenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:36    Předmět: Citovat

Hm, leda příště no. Víš co, jak sem psal, kdyby to nebyli čuráci a neměli naprosto NEUVĚŘITELNĚ tupej systém reklamací, tak OK. Jenže v tomhle je ta firma bordel na kolečkách.

Zatim sem vyhrabal, že TE-RH 32 E Einhell Expert Plus má prej regulaci hloubkou stisku spouště, OK. Za necelou troiku, to asi de…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Já měl skoro 20 let modrýho Bosche s kabelem, ale co jsme jako zámečnická
firma přešli do elektroniky, tak vzhledem k bateriim na ostatni nářadí mám
necelý rok toto https://www.metabo.com/cz/cs/stroje/aku-stroje/akumulatorove-priklepove-vrtacky/sbe-18-ltx-600845840-akumulatorova-priklepova-vrtacka.html

Vrtáme s tim nad hlavou do betonových překladů díry na hmoždinky a
fakt to jede super !! Bez kabelu mám vlastně skoro všechno nářadí .

Cena 4 990 kč je směšná, ale pokud nemáš baterky, tak je to horší ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Ne že by mi rukama prošly mraky vrtacích kladiv, ale pár už jsem jich viděl a všechny měly regulaci otáček. To jsem netušil, že to někdo vyrábí bez toho. Se s tím musí blbě nasazovat vrták, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:52    Předmět: Citovat

witt napsal(a):
Ne že by mi rukama prošly mraky vrtacích kladiv, ale pár už jsem jich viděl a všechny měly regulaci otáček. To jsem netušil, že to někdo vyrábí bez toho. Se s tím musí blbě nasazovat vrták, ne?


Určitě ne. Kdesi na stavbě mi rukama prošel nějakej Scheppach a ten valil hned na plno. Jasně, s maxíkem se s ním hlavně bouralo, ale byl kombinovanej…

A jelikož většina to neudává, tak mám obavu, že situace je dneska taková, že to bude hodně rozšířenej jev. Víš co, kdyby se dneska firmy víc zaměřily na předávání fakt, namísto hipsterskejch blábolů a omalovánek…to musíš furt študovat manuály, protože na webu v popisu polovina věcí chybí Rolling Eyes

milosak: metabo taky koupil židák (i s Hitachi power tools) a podle toho to vypadá - příklepovka s energií úderu očividně 0. To chceš. Jako příklepovku to mám nějakýho boše kde si musím zrepasovat akuny, to sem řešil v jiným vlákně, to má úder tak na cihlu a výjimečně do betonu. Nepopírám, že dneska je na trhu kýbl výkonnejch akun, co dokážou do toho betonu vrtat, jenže když máš udělat třeba 50 kotev, tak to chce tak tři akuny, nestíháš nabíjet a jakou pak mají ty akuny životnost? Komplet tě pak vyjde na 10 litrů a co dva roky kupovat nový packy? To je hrozně supr byznys - pro výrobce Very Happy Nemluvě o obrovskejch nevýhodách lithia (zapomenutej podbitej pack - 2000 kč v trapu; ke kabelové vrtačce přijde po pěti letech a jede furt stejně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2020, 17:42    Předmět: Citovat

Aha hm bezva, tak prej jednopeklo není a letos nebude, to je teda něco Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 8:26    Předmět: Citovat

Ahoj, jaké máte zkušenosti stran dostupnosti ND na různé značky vrtacích kladiv? Dívám se po něčem na vrtání větším vidiákem (SDS Max) přes silnější zdi (60-80 cm) z opuky, měkčí kámen.
Něco kolem 6 kg, příklep 8-12 J, díry na cyky kabel, trubku od topení, roxory, cca 20 mm průměr.
Vzhledem k cenám půjde asi o jetou mašinu, ale musí být ty díly.
Uvažoval jsem i o Hilti, ale po přečtení tohoto, je to přesně to, co nechci. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=39263 Servisní intervaly na diagnostiku přes PC, díly drahé nebo objednávat ze zahraničí.

Dál mám na mušce Makitu, např. HR4013C ,4003C nebo podobné Metabo, DeWalt, Hitachi (Hikoki). Spravovali jste někdy Milwaukee? Kvalita se mi jeví dobrá, dostupnost ND nevím z USA.

Je to pro mě základní parametr (s cenou a výdrží), protože není nic horšího, než když nejdou sehnat základní věci (uhlíky, rotor, válec, pístek, převody, SDS hlavička, ...). Makita, Metabo má aspoň na stránkách dostupné rozkresy s čísly dílů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 9:37    Předmět: Citovat

Měl jsem půjčenou tuto Makitu a dělalo se s ní perfektně. Sice po zapnutí vypínače v rukojeti běží pořád, ale nastavuješ si sílu úderu, což mi vyhovovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 9:47    Předmět: Citovat

Aretace vypínače je dobrá věc, pak je největší únava od prstu na spoušti, ale to hlavně při sekání. Na to je zas dobré čistě sekací (bourací) kladivo. Mě jde teď o vrtání větších děr. To, co jsi dal v odkazu je malé sekací kladivo 3 kg, 3 J, pouze SDS+ na kachličky, omítky, drážky pro kabely, krabičky, nenadřeš se se zdviháním.

Šlo mi hlavně o zkušenosti s opravami a sehnání ND.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 9:58    Předmět: Citovat

Sorry, já byl zaslepen prvním Behemotovým příspěvkem a nevšiml jsem si, že ti jde o vrtací kladivo, takže beru zpět. Ale fakt se s ním bouralo pěkně Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund