Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plot a dešťovka u rodinnýho baráku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 1:16    Předmět: Plot a dešťovka u rodinnýho baráku Citovat

Přišel za mnou soused, že na zahradě za náma vyfrkne novej barák. A že mu mám přímo do projektu napsat, že souhlasím se stavbou. Nějaký divný, co?
Mám nějaký podmímky, třeba že místo jeho starýho baráku, co tvořil hranici pozemku, chci neprůhlednej plot. Tvrdil, že ten starej barák odbourají jen od 2 metrů nahoru a tudíž tam zůstane cihlovej neprůhlednej plot. Jenže zeď toho baráku je mokrá, malta je 5 cm vydrolená a mám obavu, že při bourání spadne. No a že tam žádnej neprůhlednej plot nikdy nepostaví. Navíc kus plotu vedle má sloupky ke mě a tedy plot je můj a taky by třeba mohl chtít abych si plot udělal sám.
Vyznáte se prosím někdo v týhle problematice?

Další a v podstatě pro mě důležitější je, že tam bude dělat dešťovku. Žlaby a drenáž má být svedená do akumulační nádoby a ta má mít přepad do vsakovací nádoby. Tyhle pozemky pod náma jsou bývalý hliňák cihelny a pod terénem je 2,5 metrů jílu a pod ním je zvodněný štěrkopísek spousty metrů dolů. Ta vsakovací jímka musi být osazená dnem až do toho štěrkopísku, jinak by v jílu nic nevsáklo.
No a hlavní problém je, že cca 7 metrů od ty jeho projektovaný vsakovací jímky je moje studna s pitnou vodou. Mám docela obavu, že se "zkažená" dešťová voda při vsakování dostane do zvodněnýho štěrkopísku a kontaminuje moji studnu. K tý "zkažený" vodě v akumulační a vsakovací nádobě. Byl jsem u člověka, co má na novým baráku dva roky stejnej systém dešťovky a voda v akumulační nádobě je plná nějakých červených breberek, smrdí hnilobou od listí spláchnutýho ze žlabů a na dně akumulační nádoby je čtvrt metru hnilobnýho blátíčka. Oba baráky mají totiž hned vedle alej z 15-20 m vysokých listnáčů, který byde padat na střechu. Co by to udělalo s pitnou vodou ve studni si dovedu dost dobře představit. Co s tím? Nechci generovat problémy ale zničení studny je pro mě nepřijatelný.
Problém taky je, že soused je stavař co si tyká s šéfem městskýho stavebního úřadu a mohli by se mnou těžce vyjebat...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 6:50    Předmět: Citovat

to podepsání souhlasu na situaci je v pořádku tak se to dělá. pokud je přestavuje nemusí brát na blízkost hranice ohledy jina je tam tuší pásmo 2 metry.
Neboj se za tolik , drtivá většina úředníků stavebních úřadů nejsou úplatní ani lehce ovlivnitelní, ono taky poslední dobou za to padlo pár trstních postihů, jen proto že vyšli někomu vstříc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 6:54    Předmět: Citovat

Plot je dnes toho, kdo ho zbudoval. Žádná pravá/levá strana se dnes neřeší.
Co se týče studny tak si myslím, že budeš standardním účastníkem stavebního řízení. Budeš se muset oficiálně vyjádřit a to bude místo, kde můžeš vznést své připomínky a upozornit na to, že máš kousek od souseda (nahlášenou?) studnu a že se obáváš, aby ti soused svým konáním nezpůsobil zhoršení kvality pitné vody. Dáváš si dělat nějaké (velké) rozbory vody? Pokud ne, tak to ještě teď udělej, cena okolo 1.500Kč. Ať to máš s čím porovnat.
Osobně si myslím, že akumulace a vsakování nebude takový problém. I na normální zemi je bordel, listí, výkaly, ..., a taky se to nakonec dostane do Tvé studny. Filtrační schopnost půdy je velká.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 7:14    Předmět: Citovat

Pokud chces mit nepruhledny plot, musisi si ho postavit, nemuzes nikoho nutit aby ho stavel pro tve poteseni.
Se studnou je to horsi, pokud je pod 2,5m jilem sterkove podlozi, je pravdepodobne ze tam kdysi bylo nejake reciste a ten sterk je vsude kolem.
Ja mam na jednom provozu takhle udelany vrt pro technologickou vodu cca 10m hluboky. Kdyz narazili na sterk, uz dal vrtat neslo, ale chlap rikal, ze to bude stacit. Ve vrtu je cca 1m vody, ale ani pri dlouhodobem cerpani na plny vykon hladina neklesa. To sterkove podlozi je velice propustne, vrt je cca 500m od reky a kdyz hodne dnu po sobe prsi, voda z vrtu jde viditelne kalna - prosakne z reky. Mit studnu v takovem miste neni vubec dobry napad. I kdyby to soused neudelal, muze neco podobneho udelat kdokoliv jiny v okoli a voda se ve sterku velice rychle kontaminuje. Tolik moje zkusenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 10:23    Předmět: Citovat

Petrfilipi - ono se to filtrovat moc nebude, když to bude ležet na tom štěrku a prakticky hned u studny.
To zasakování je teď klasický ode zdi ke zdi. Na parcelce kde byl jen domek a chlívek bude nově domek a museli zaplatit 5000,- výjimku, že mají malý pozemek na ten domek a tudíž moc zastavěno a málo volné plochy pro vsak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 11:08    Předmět: Citovat

Tak jsem se koukal do katastrálek. Čuchám prvoplánovej vejmrd se mnou. Mezi pozemkem, kde se bude stavět a mnou je 4 m širokej pruh co vlastní sousedova ségra. Takže nejspíš nebudu účastníkem stavebního řízení. Ale ta stavba zasahuje terasou a vsakovačkou na pozemek tý ségry....
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 11:18    Předmět: Citovat

To je dneska bohužel běžnej ojeb. Ve stavebním zákoníku je řečeno, že mezi další účastníky stavebního řízení jsou také osoby, které jsou prováděním stavby „přímo dotčeny“. Bohužel to „přímo dotčeny“ už není nijak dál rozvedeno. Ale můžeš trvat na tom, že jsi a požadovat na stavením úřadě o zaspání jako účastník.
Další věc je, že "sousední" není jenom společná hranice, podle kontextu stavebního zákoníku se to má vykládat šířeji. Třeba právě kvůli takovýmto "nudlím".

Mně s bráchou stačilo dostatečně prudit na stavebním úřadě, odvolávat se na ty dva body výše. A šlo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 22:58    Předmět: Citovat

Mne naopak s e re , že si každý může postavit plot , jaký chce . Jinak následně jen soud a nevěř , že vyhraješ . Dnešní statroběžný kapitalismus sere na lidi všade stejně . Chtěl jsi ho , máš ho .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1677

PříspěvekZaslal: so únor 08 2020, 23:18    Předmět: Citovat

Pokud ta vsakovací nádoba a část stavby bude na sousedním pozemku (sestry stavebníka), tím spíše se můžete písemným podáním na stavebním úřadě prohlásit účastníkem stavebního řízení, jehož právo může být stavbou dotčeno. V rámci stavebního řízení můžete požadovat provedení hydrogeologického průzkumu s odůvodněním možného znečištění podzemní vody, která se prokazatelně nachází v hloubce 2.5 m na sousedním (Vašem) pozemku, a kterou používáte. Navíc se můžete obrátit s písemným podnětem na odbor ochrany životního prostředí, případně tam problém vsakovací jímky konzultovat. Není to ztracené, chce si to ohlídat, kdy bude zahájeno správní řízení o žádosti stavebníka k vydání stavebního povolení, prohlédnout stavební dokumentaci a veškeré námitky ke stavbě v rámci stavebního řízení předkládat písemně.
Jinak to "bahýnko" v nádržích jímajících vodu ze střech, netvoří jen zahnívající listí, ale zejména uvolněný materiál z krytiny střechy, saze, prach a pyl, usazený na ploše střechy, a též spláchnutý ptačí trus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund