Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Anténa pod plechovou střechou (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2019, 15:05    Předmět: Citovat

jakubrosler napsal(a):
...Horší je, že na kanálech přechodových sítí DVB-T2 (26 a 2Cool ukazují teploměry čistou nulu, ať točím anténou sebevíc. Přitom by to všechno (jak T1, tak T2) mělo vysílat z Černé hory a vše by mělo mít vysílací výkon 100 kW. STB EMOS EM180, odzkoušen doma, kde fungovalo i T2 bez problémů.
Nechápu.

A s anténou pod střechou tam nějaký signál na K26 a K28 máš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 10:58    Předmět: Citovat

CZJKP1: Přišel mi v pohodě. Co se týče formátu, tak předtím doma mě to nenapadlo řešit a na chalupě už jsem T2 nechytl, takže nemůžu soudit. Promiň, že píšu až ted, omylem jsem si vypnul upozornění na novou odpověď.

Hill: Ne, nikde nic. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 12:04    Předmět: Citovat

Tak jak si nakonec dopadl?

Prošlo mi rukama několik set-top-boxů a zůstal sem u CryptoBox 702T HD a Cryptobox 702T MINI.

Ty všechny ostatní mi přišly horší, často se přehřívaly, nebo to byly křapky v plastu anebo nic moc ovládání popřípadě kombinace více nedostatků z uvedených.
I ten CryptoBox Mini i když je v plastu tak je pevný, nemá tedy SCART. Mají dobré dálkové ovladače.

Nejvíce mi zklamal Mascom MC720T2 kde není nikde ke stažení žádný FW ačkoli existují různé verze a přístroj upgrade v MENU umožnuje.

Dále jsem zjistil, že v případě že dojde k výpadku nebo zeslábnutí signálu a obraz se roztrhá má problém se poté "chytit". Většinou je nadále roztrhaný, někdy se napraví třeba až po minutě jindy pomůže jedině vypnutí a zapnutí. V takovém případě navíc dochází k tuhnutí při přepínání programů jako kdyby procesor nestačil.

Tohle byl jediný přístroj který sem vrátil.

V té cenové kategorii co jsou CryptoBoxy asi nic lepšího není. Technisat a některé dobré modely AMIKO jsou za cenu vyšší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 12:21    Předmět: Citovat

hmm !
trh se asi nasytil majetní mají na novou TV i s tím bazmekem
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/levne-set-top-boxy-se-vraceji-do-obchodu-40311900#utm_content=freshnews&utm_term=levn%C3%A9%20settopboxy&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 13:14    Předmět: Citovat

CZJKP1: Zůstal jsem u toho EMOSu, ale spokojený nejsem - dělá přesně to, co jsi popisoval - u formátu 4:3 uřízne boky a obraz je tak menší. Ty CryptoBoxy to nedělají? Ještě to budu řešit jednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 13:28    Předmět: Citovat

Bylo mi řečeno že to dělají všechny set-top-boxy a je to způsobem přenosu DVB-T2 obrazu.

Každopádně se přiznám že jsem neměl možnost testovat Cryptobox na 4:3 televizi protože v Praze žádnou nemáme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 14:35    Předmět: Citovat

Co znamenají "uříznuté boky" (teda, pokud nejsou moje)?
Myslíš ty černí pruhy nevyužité plochy po stranách obrazu ve formátu 4:3 na displeji 16:9? Jestli ano, tak to znamená, že
- konečně to zobrazuje ve správném poměru stran
- máš možnost to připojit scartem a obraz si zdeformovat v rozcapené držky. Na analogové úrovni to jde, měnit poměr stran obrazu. Ovšem za cenu standardního rozlišení, víc scart nedovolí.
Ale máš pravdu: dřív lidem vadila i celkem nevýznamná chyba nastavení svislého či vodorovného rozměru nebo i linearity. Třeba si toho v živém obrazu nevšimli, ale v monoskopu nebyla ta kružnice přesně kruhová...
V DVB-T se rozdělili na tři skupiny: jedni se vztekali, že musí při každé změně formátu do menu, aby neměli rozcáplý obraz, druzí si ho naopak rozcápli, aby neměli po stranách ty dva černé pruhy, a ti třetí ho rozcápli ještě víc i svisle...
Zatím u všech settopboxů pro DVB-T2/HEVC přes HDMI shledávám obraz ve správném poměru stran (KONEČNĚ!), nic nemusím přepínat, je to jako v kině, tam bylo u klasického formátu 1:1,37 také po stranách černo. Formát 1:1,67 zabral na šířku víc, 1:1,85 ještě víc, 1:2,05 ještě víc. A, když na šířku plátno nestačilo, muselo se ubírat nahoře a dole...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 14:56    Předmět: Citovat

jakubrosler napsal(a):
...Horší je, že na kanálech přechodových sítí DVB-T2 (26 a 2Cool ukazují teploměry čistou nulu, ať točím anténou sebevíc. Přitom by to všechno (jak T1, tak T2) mělo vysílat z Černé hory a vše by mělo mít vysílací výkon 100 kW. STB EMOS EM180, odzkoušen doma, kde fungovalo i T2 bez problémů....

Teď si nevzopomenu, který hařrdware to dělá, nezávisle na tom, jaká značka je napsaná na krabici, či jaká SW verze tam je: dokud nerozezná alespoň nějaký DVB-T2 signál, neukazuje ani jeho intenzitu. Třeba to je i v tom EMOSu. Máš tam asi skutečně moc odrazů a bude to chtít seznámit se se základy anténářiny, protože tam, kde to u souseda hraje jak z praku a u tebe jak z řiti, už to metodou pokus/omyl nůže trvat hodně dlouho---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 16:22    Předmět: Citovat

Pokud je televize 4:3 a propojení scartem a je vysílaný program 4:3 tedy starý film, tak jsou pruhy nejen na bocích ale i dole a nahoře, takže černý rámeček kolem dokola a obraz je menší, protože je prý ten obraz už v 16:9 vysílaný, čili i s těma pruhama po boku.
Alespoň se to řešilo na FB skupina Česko přechází na DVB-T2.

Uvedený problém se netýká LCD s HDMI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 16:28    Předmět: Citovat

Ad uřízlé boky: Mám televizi 4:3 a štve mě ten černý rámeček kolem dokola. Na televizi bych to musel přenastavovat pokaždé se změnou formátu, pokud to na tom konkrétním přístroji vůbec jde.
Rád bych pořídil set-top-box, který umí poslat na 4:3 televizi 4:3 signál roztažený přes celou obrazovku.

S laděním: Na Vánoce už jsem měl pocit, že jsem vhodné místo našel, teď jsem tam znovu přijel a nic.
Tak zase někdy na jaře s tím budu laborovat, teď je na pobíhání s anténou zima a okýnkem otevřeným pro kabel se větrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 18:02    Předmět: Citovat

Přepni výstup settopboxu na Pan&Scan, a uvidíš, co to udělá. Máma si to nemůže vynachválit, že má na CRT 4:3 obraz přes celou obrazovku. Settopbox je Tesla TE310 nejmenované značky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 19:28    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že se v DVB-T2 nepřenáší příznak 4:3, tak to prostě automaticky žádný STB dělat nemůže. Jde o to, že v DVB-T se vysílalo v SD buď 4:3 nebo 16:9. V DVB-T2 se vysílá v HD nebo qHD, což je vždy 16:9. Přepnout to tak u 4:3 filmu lze jen ručně a jiné už to nebude (byť teoreticky lze stále příznak přenášet s teletextem jako za časů analogu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakubrosler



Založen: Jun 16, 2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so květen 16 2020, 15:21    Předmět: Citovat

S notným zpožděním děkuji Hillovi za doporučení přístroje. Koupil jsem teď babičce TE310 (taky k CRT televizi) a plná spokojenost.

Ten EMOS teď nemám po ruce, ale když jsem ho instaloval, tak jsem prolezl menu skrz na skrz a možnost přepnout na Pan&Scan jsem prostě nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: po červen 08 2020, 8:49    Předmět: Citovat

Až budete mít možnost příjmu finálního MUX23, tak si porovnejte, jak si s formátem obrazu bude STB nebo jinej přijímač hrát u těch v "HD" šířených programech Seznam a TV Barandov ve srovnání s HD programy ČT.
Jsem zvědav, jestli po vyčištění finálního MUX22 o to, co bude jen v MUX23, začne Prima šířit svůj celý balík taky v 1440*1080. Pak by se např. Strong SRT8211 nemusel už bláznit jako nyní při přepnutí z toho 1440*1080 v MUX23 na 960*540 v MUX22, kdy začne ukazovat jako roztažený 4:3 LB ...
A např. Antex T2 a asi i další podobné klony zas při zvoleném formátu 16:9 ukazují ty dva "HD" z MUX23 jako 12:9, něco jako 4:3 PB, naštěstí tam je ještě volba "celá obrazovka" ... Smile

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1083777#1083777
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 19:03    Předmět: Citovat

Vypadá to, že Prima bude vysílat v rozlišení 1280x720 bodů, tak uvidíme.

https://www.parabola.cz/zpravicky/32472/cra-prima-bude-v-dvb-t2-vysilat-v-720p/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund