Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krups XP7220 - závady
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 12:27    Předmět: Krups XP7220 - závady Citovat

Zdravím,

po několikáté řeším zase závadu na kávovaru Krups XP7220. Tentokrát, jakoby do něj vůbec nešla voda. Žádné chyby nehlásí. Normálně se spustí, ale při proplachování píst nesjede dolu, čerpadlo zní dost divně, jakoby se dusilo. Pak jsem zkusil páru. Opět se ozval dusivý zvuk čerpadla a pak normálně probíhal proces (odpočítávání, cukavý zvuk - asi tlakování, ale bez páry). Měl jsem odpojený průtokoměr i s hadicema, před tím všechno ok.

Mohu poprosit o nasměrování, jestli někdo tuší? Čekal bych, že kdyby nešel průtokoměr, tak na displeji naskočí nějaká chybová hláška s číslem, ale ono to jednoduše funguje, ale bez vody.

Děkuji


Vyřešeno - prosím o pomoc s problémem, který je popsán níže. Děkuji předem.


Naposledy upravil Ferdinand dne st leden 16 2019, 14:53, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 13:06    Předmět: Citovat

Tak postupuj od konce, výstup čerpadla odpoj, nasaď na to nějakou hadici, která povede do kýblu a na čerpadlo připoj 230 VAC, uvidíš, jestli voda poteče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 17:29    Předmět: Citovat

testovat cerpadlo bez protitlaku nema smysl... naprazdno ti pojede a pak jej zatizis a zistis ze najednou neprotlaci pres okruh a umlete kafe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 14:45    Předmět: Citovat

Čerpadlo jsem už vyřešil. Byla to opravdu banalita. Jako jsem kávovar rozebíral asi 3x ten den, než jsem se zbavil všech závad, tak se mi povedlo dostat z něj všechnu vodu, i z rozdělovače. Pak když jsem cyklus páry provedl 3x, tak už tam bylo patrně dost vody a i proplachování proběhlo v pohodě Smile

Teď mě ale trápí problém se zbytkovou vodou ve válci, která tam zbyte vždy po přípravě kávy nebo, když provedu proplchování (to je ještě horší). Nevím zaboha čím to je. Kontroloval jsem napojení hadic jak v průtokoměr, tak u rozdělovače, ale jsou správně. Kávovar nehlásí žádnou chybu, v podstatě funguje normálně. Všechno těsní - pod ním i ve spodní vaně je po odkrytování sucho. Přidám sem ještě video, jak ho stáhnu. Budu vděčný za nějaký nápad nebo radu, co s tím. Je to hrůza, uvnitř je bordel od kávy jako nikdy nebyl a často se stane, že nevyhodí puk kávy, který je úplně plný vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 15:10    Předmět: Citovat

Tak zde přidávám odkaz na video proplachování: https://uloz.to/live/!6PtSy28nffMq/vid-20190116-143516-mp4?_fid=q89l

Na začátku, když jde píst dolu, tak je slyšet takové lupnutí. Někdy se ozve, někdy ne. Nevím, co to způsobuje. Když jsem měl sundyný kryt a mlýnek a stlačoval jsem píst, tak se to neozývalo. To je ale mimo.
Hlavní je konec, když jde píst do výchozí polohy, tak jak se vyvalí pára a ve válci se vaří voda.

Před tímto problémem jsem měnil akorát malý o-kroužek, protože pod kávovarem vždycky po přípravě kávy byla louže, v rozdělovači pod bajonetovým šroubem. Vyndal jsem takový bazmek, kde byly dva šedivé vnější o-kroužky - byly v pořádku, tak jsem je tam nechal. Malý vnitřní to měl za sebou, tak jsem ho vyměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 29 2019, 13:29    Předmět: Citovat

U jednoho řeším podobný problém, mám takové podezření na nějaké ucpání v rozdělovači co po proplachu by měl přejít do vypouštění vody z termobloku ale jaksi neteče skoro nic.

Nicméně když jsem v diagnostickém menu provedl ruční proplach (tzn. ruční ovládání pumpy, rozdělovače a ohřevu), výsledek byl naprosto v pořádku, vše vyteklo do odkapávače a tlak páry vytlačil zbytkovou vodu. Pak i v běžném provozu asi první dva proplachy byly bez zbytkové vody než opět začal onen efektní gejzír vařící vody a páry z vršku přístroje (a samozřejmě i rozmetání pomleté kávy na všechny strany).

Asi to bude chtít důkladnější vyčištění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: út únor 05 2019, 0:10    Předmět: Citovat

Děkuji za reakci. Napsal byste mi, jak provedu ten propláchneme ručně z diagnostického menu, prosím? Přístroj jsem důkladně čistil. Tento problém nastal hned po prvním spuštění po složení.

Je možné, že jsem při čištění spláchl např par zrn namleté kávy do odtoku z válce? Jinak mě totiž nic nenapadá. Druhá možnost, kterou bych ještě pochopil, je špatně zvolená velikost o-krouzku v přetlakovém ventilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 7:57    Předmět: Citovat

U mě byl nakonec problém přesně v tom bazmeku vypouštěcího ventilu co má dva šedé o-kroužky. Aby to fungovalo správně, střed se musí pohybovat uvnitř toho válce, kdy při vaření kávy se vlivem tlaku posune píst až nadoraz, kdy se pak otevře středový ventil pro průtok vody do termobloku. Nicméně po dovaření, by pružinka měla píst alespoň částečně vrátit zpátky a tlak tomu pomoci (po dovaření se thermoblok nahřeje na vyšší teplotu aby pára vytlačila přebytečnou vodu případně usušila puk) aby byl možný odtok přebytečné vody. U mě se to pohybovalo moc pomalu a čas nastavený v kávovaru byl nedostatečný na plné vypuštění zbytkové vody.

Malý o-kroužek dle mě na to vliv mít nemůže, ten slouží primárně k udržení tlaku při posunu středu při vaření kávy, kdyby kroužek propuštěl tak by akorát docházelo k protékání vody přímo do odpadní misky při vaření.

U mě byl pístek mírně zanesen zrny mleté kávy, po očištění a mírném máznutí potravinářskou vazelínou už šlape jak má.

"Ruční" proplach (tak to nazývám já), jsem prováděl přes diag. menu v testu prvků kávovaru. Do něj se leze odpojením kávovaru ze sítě, vytažením zásobníku na sedlinu, držením tlačítka OK a připojením zpět do sítě. Tam je postup následující (Potvrzuje se tlačítkem OK, zpět se leze zapínacím tlačítkem):

1) V hydraulice (tuším druhé menu) nastavit distributor do výchozí pozice
2) Následně jej posunout o dva kroky (tzn. do pozice tlačení lisu)
Pozice distributoru jsou
a) Základní poloha (vypouštění vody z lisu a zbytkové vody z páry)
b) Voda pro parní trysku
c) Plnění pístu listu
d) Vaření kávy
e) Vypouštění přebytečné vody z kávy

3) V menu pumpy spustit stlačení pístu (druhá položka)
4) V menu hydrauliky posunout distributor o další skok (vaření kávy)
5) V menu thermobloku předehřát blok a teplotu pro vaření kávy
6) V menu pumpy spustit pumpu a chvilku proplachovat
7) Posunout distributor o další krok (vypouštění)
Cool Thermoblok přepnout na teplotu pro páru (pozor, může jít trochu páry i z trysky pokud v ní byla zbytková voda).

9) Vypnout ohřev thermobloku, vrátit distributor do výchozí pozice (tím se i zvedne píst).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 15:30    Předmět: Citovat

Díky moc za ten postup. Z toho nastavování poloh distributorů nejsem úplně moudrý. Nemůžu tam něco zvorat? Jednou mi praskla hadice k hydraulickému pístu, tak nechci opakovat to, co pak následovalo (rána, všude mokro, zkorodované díly).

Než jsem ten malý kroužek v pístu vyměnil, kafe se dělalo normálně, na konci krásný puk, ale protékala voda. Odpadní miska byla vždycky úplně plná. Vyměnil jsem ten kroužek a začlo to dělat tohle. Kouknu, jestli je správná velikost, ale než jsem to složil, tak chodil hladce, tak nevím. Každopádně jo znova vyčistím. Předtím jsem to udělal zubní sprchou, abych tlakem všechen bordel dostal.

P.S. jde nějak ten mrňavý pistek vyndat z toho pouzdra s dvěma šedivými kroužky? Mne se to nepovedlo, tak jsem ten malý kroužek zevnitř vyndal pinzetou a nový tam převlékl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 17:20    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak na tom nic pokazit nejde. To menu slouží pouze k poservisním testování prvků, nic se tam nenastavuje nebo tak.
Distributor má 5 poloh, výchozí a 4 další kroky.

Ten pístek ven bohužel nejde, je prostrčený skrz ten velký píst a zevnitř zajištěný nacvaknutým kroužkem. Sice možná s dávkou opatrnosti by to šlo nicméně riziko ulomení je víc než velké.

Možná trochu hloupá otázka, ale při tom zpětném skládání vypouštěcího ventilu nezapomnělo se na velkou pružinu pro ten hlavní píst? Víceméně by to odpovídalo stavu, kdy voda může správně proudit avšak nemá následně kudy ven (teoreticky něco vyprská přes kávové vedení).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 11:45    Předmět: Citovat

Dobré děkuji. Zkusím to přes víkend a pak dám vědět.

Mne to právě také neslo a bál jsem se, že něco ulomim, tak jsem se jo nesnažil rozebrat.

Ta pružina tam určitě je. Vim to, protože pokoušela moji trpělivost - 2x mi to celé ustřelilo, nez jsem ten ventil nasadil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiBaLaBa



Založen: Feb 08, 2019
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2019, 10:28    Předmět: Citovat

stehlajz napsal(a):

"Ruční" proplach (tak to nazývám já), jsem prováděl přes diag. menu v testu prvků kávovaru. Do něj se leze odpojením kávovaru ze sítě, vytažením zásobníku na sedlinu, držením tlačítka OK a připojením zpět do sítě.


Při uvedeném postupu se mi normálě rozsvítí displej a kávovar chce nastavit čas. Co pro pána Jána dělám blbě?

Díky,
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2019, 22:57    Předmět: Citovat

Co máte za model kávovaru? Tenhle postup se vztahuje na XP7220 a příbuzné (EA80xx apod). Vím, že některé kávovary mají menu či postup jiné. Ještě jeden poznatek, pokud je kávovar před vytažením ze sítě ve stand-by, je potřeba ho nechat chvíli stát aby se vybil kondenzátor u čipu. Když se to provede jen stylem vytáhnout, zmáčknout a zapojit tak to ne vždy funguje.


krups.png
 Komentář:
 Velikost:  30.53 kB
 Zobrazeno:  297 krát

krups.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelo



Založen: Feb 18, 2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 26 2019, 11:08    Předmět: Citovat

Zdravím všetkých nechcem zakladať nové vlákno s týmto istým kávovarom tak sa spýtam tu. Dostal som tento kávovar nefunkčný vypisuje chybu číslo 1. Rozobral som distribútor vody a je tam zlomený pastorok od prevodovky motorčeka k ventilom. Dá sa to nejako opraviť alebo zohnať nový distribútor? Tu na Slovensku som nikde nič nenašiel. Ďakujem za odpoveď prikladám foto ak by niekto mal z vraku prosím ponúknite.


krups motorcek.png
 Komentář:
 Velikost:  270.98 kB
 Zobrazeno:  232 krát

krups motorcek.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelo



Založen: Feb 18, 2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 27 2019, 13:04    Předmět: Citovat

Tak som našiel rozdelovač vody tu http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1394&pg=det&article=71317 vie mi niekto znalý potvrdiť či sa s ním dá zameniť ten môj? Viď foto.


Krups xp7220.png
 Komentář:
 Velikost:  195.23 kB
 Zobrazeno:  248 krát

Krups xp7220.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund