Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

přesnost měřičů spotřeby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 22:53    Předmět: Citovat

Ak to na Mazde ukazuje nepresne, da sa tam nastavit +/- 5, 10 alebo 15 %: https://www.japonec.eu/elektro-diagnostika-f86/m6-kalibracia-spotreby-t133.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 22:59    Předmět: Citovat

Na vojne jsem v četě měl jednu Tatru 805, a ta měla furt nadspotřebu. Tak jednou nějaký major od vozového parku přišel s lahví od vína s litrem benzínu, do kabiny nechal vtáhnout hadičku od karburátoru a jeli jsme na zkušební jízdu, dokud benzín nedošel. Netrvalo to dlouho, ona fakt žrala. Tak to byla analogová metoda v odstínu khaki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 23:41    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ak to na Mazde ukazuje nepresne, da sa tam nastavit +/- 5, 10 alebo 15 %
Zajímavé, vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 10:54    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Kámoš to měl u firemního auta taky. Stačilo šlápnout na plyn a letělo to úplně jinam. Ale pak se jednoho dne na dálnici zastavil a byl konec + odtah.


To jsi mě moc nepotěšil. Kolega, co se má starat o auta, tvrdí, že to nic není a mám jezdit normálně dál. Ona k tomu i svítí ta kontrolka servisu. Moc se mi to nelíbí, ale on teď na práci dost sere, tak se tím nezabývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:09    Předmět: Citovat

Je to nafta?Takhle haprovat spotřeba může, když blbě ukazuje čidlo teploty paliva.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:14    Předmět: Citovat

Benzín, 1,4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5015
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:22    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
...Ona k tomu i svítí ta kontrolka servisu. ..... on teď na práci dost sere, tak se tím nezabývá.
To jste docela dobrodruzi. Jednak opravdu můžeš někde zůstat viset a potom je pravděpodobně zaznamenané v paměti, že jste se vykašlali na údržbu a pokyny ŘJ. Takže případná škoda nevznikla jen tak bez ničího zavinění. Já bych si to netroufnul. Ale záleží, jak to máte v práci s auty nastavené. Aspoň mu o závadě napiš mailem, ať to pak nehodí na tebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:23    Předmět: Citovat

forbidden: Aha, tak to mne nic nenapadá.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31828
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:49    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Vrznu sem dotaz, máme firemní Fábii II a už asi měsíc ukazuje zcestný údaje o spotřebě a následně dojezdu atd... Ukazuje asi poloviční spotřebu oproti reálu, takže jezdíme tak za 3 l/100 km. Very Happy Jen ze zvědavosti, co to může být?
forbidden později napsal(a):
Benzín, 1,4.
Fábule II 1,4 benzín nemůže bejt jinej motor, než 63kW kód BXW eventuálně po ročníku výroby 2010 kód CGGB. Všecky ostatní typy s obsahem 1400ccm se osazovaly do první generace. Tudíž tam je ŘJ Magnetti Marelli místo Sipmos osazenejch v drtivý většině ostatních škodivek. Tyhle talošský jednotky jsou docela zákeřný z pohledu servisu, mají sice standartní komunikační rozhraní, ale vzhledem k jinýmu základnímu firmwaru na spoustu věcí není radno "šahat", protože buď jejich změna ovlivní jiný proměnný a je potřeba dolaďovat to ještě jinde, nebo v některejch případech změna vede i k úplnýmu zablokování ŘJ. Pokud nevěříš kolegovi, jeď s tím do servisu sám nebo se nejdřív podívej do fóra skodahome.cz přímo do sekce pro tenhle motor, jestli to tam už někdo nepopsal.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 16:46    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ak to na Mazde ukazuje nepresne, da sa tam nastavit ...
Ještě jednou dík, fakt to tam je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 9:20    Předmět: Citovat

Mám devátý rok DUSTER 4x4 DCi (nafta). Neohrnujte nos, je to dobrý pracant bez zbytečné elektroniky.Od koupení mám v EXCEL prográmek k vyhodnocení spotřeby. Stejný prográmek jsem používal dříve pro Felicii a pak pro Fabii.
Krátkodobou spotřebu podle tankování od plné do plné považuji jen za orientační. Ani u stejného stojanu se nepodaří naplnit nádrž při cvaknutí vždy na stejnou hladinu.
Hodnotu spotřeby dle palubního počítače považuji za údaj, který říká, že asi něco není v pořádku s motorem, pokud by spotřeba stoupla proti obvyklé hodnotě. Dlouhodobě již vím, že hodnota spotřeby podle tankování je nižší asi o 0,4 až 0,2 l/100 km než spotřeba podle palubního PC.
Kromně spotřeby od plné do plné mi EXCEL počítá spotřebu za celou dobu od koupení auta. Aktuálně mám tuto hodnotu 5,59 l/100 km.
V příloze mám graf spotřeby od koupení DUSTER. Na grafu je vidět, že se liší spotřeba v zimě a v létě. Údaj o spotřebě dle palubního počítače jsem začal zaznamenávat asi rok od koupení auta.
Druhý obrázek ukazuje výtah z výpočtové tabulky EXCEL. Nemusím vždy tankovat do plné, excel při tankování do plné sečte předchozí dílčí tankování. Při tankování do plně vždy vynuluji spotřebu palubního počítače.



Graf spotřeby DUSTER.jpg
 Komentář:
 Velikost:  239.46 kB
 Zobrazeno:  59 krát

Graf spotřeby DUSTER.jpg



Výtah z tabulky spotřeby v EXCEL.jpg
 Komentář:
 Velikost:  267.69 kB
 Zobrazeno:  52 krát

Výtah z tabulky spotřeby v EXCEL.jpg




Naposledy upravil Brozicek dne po září 30 2019, 11:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1265
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 11:03    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Dá se věřit okamžitým nebo zprůměrovaným měřičům spotřeby co ukazují na displayích ve vozech? S jakou přesností?


Já bych řekl, že dá! Mám konkrétně vyzkoušené u VW - na dvou Passatech, přes 500 tis km za posledních 12 let. Dlouhodobá spotřeba (podle tankování a měsíčních výkazů km) a údaje z displeje se liší tak o 1 deci nafty na 100 km, což je při průměrné spotřebě přesnost kolem 2%.
Něco jiného je okomžitá spotřeba, to bude víc orientační, ale to nemá význam sledovat, leda tak, když se "jede na spotřebu" anebo je potřeba s prázdnou nádrží ještě kus dojet, třeba když se nehodí tankovat o víkendu...
A u toho druhého pašíka (má filtr pevných částic) je dokonce při jízdě po známé trati poznat, kdy se filtr vypaluje - to jde spotřeba tak o 0,3/l /100 km nahoru. Taky je zřetelný rozdíl (až 0,5l) v průměrné spotřebě při výměnách letních a zimních gum. A například za deště a mlhy jde průměrná spotřeba tak o 2 deci na 100 km nahoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 11:37    Předmět: Citovat

U VW celkem sedi, ale je potreba jet nejakou vzdalenost (alespon 7-10km). Indikator jak okamzite, tak prumerne ma rozsah 0.0 - 99.9l/100km, pricemz po startu je ukazatel prumeru vzdycky uprostred (49.9). Pak se udaj behem jizdy postupne "srovnava"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 16:05    Předmět: Citovat

sis2 napsal(a):
Taky je zřetelný rozdíl (až 0,5l) v průměrné spotřebě při výměnách letních a zimních gum.

A není to spíš jiným rozměrem těch gum? Někdy je vnější průměr gum dovolených pro použití na daném autě jiný i o centimetr nebo více, v autě se to nijak nenastavuje a potom samozřejmě bude u některých gum kecat tachometr a tím pádem i spotřeba. Rozdíl 0,5l/100km mně přijde dost velký na to, aby to bylo způsobeno jen jinou tvrdostí pneumatik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31828
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 16:28    Předmět: Citovat

To není jen o tvrdosti směsi. Zimní obecně vzhledem na větší množství příčnejch hranek mají větší valivej odpor než letní.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund