Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NodeMCU ESP8266
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33891
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 17:54    Předmět: Citovat

Zaujimave, ako rychlo zmizol ten link z podpisu.
Uz ho len odstranit z linku "www", co je pod kazdym "prispevkom". Ale tam ho aspon "programator" nezvladol spravne vlozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elnovy



Založen: Jul 04, 2010
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 3:46    Předmět: Citovat

Zdravím nemám nervy na ty lidi typu rambo za slovenska nebo lesana
které mě jen urážejí ........
Dík za obrázek je to přesné ono jak styk s webservrem funguje
nebo jak ESP-01 muže komunikovat mezi sebou přes místní WIFI.
...
Nakonec jsem v projektu zvolil variantu
Měření dat Attiny 13 napojení na BT2.0 a komunikace s Androidem
SW pro ATTINY na komunikaci přes COMx mám fungující bez
nutnosti použití procesoru řady Atmel s krystalem
...
Komunikace pomocí ESP XX ..mě odrazuje z důvodů
neustálého měněnío přistupovách /HESEL/ pro větši
sérii vyrobených kusů .
.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2161

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 6:47    Předmět: Citovat

ja mam v esp urobene tak, ze ak sa nepripoji na wifi, prepne sa do rezimu ap a tam bezi jednoducha stranka, kde si nastavim meno/ heslo na wifi a ulozim do eprom.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 11:19    Předmět: Citovat

přesně tak se to dělá, existuje na to hodně šablon (a každý si jí určitě taky zkusil napsat sám Smile ). K tomu upgrade přes OTA.


Tady jedna je, včetně popisu v češtině. Na té se toho dá hodně naučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 15:25    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 15:39    Předmět: Citovat

No zrovna v tom příkladu je připojení k WiFi spíš ukázka toho, jak by to nemělo být. Resp. absolutně to neřeší situaci, kdy se to nepřipojí k síti, jejíž jméno a heslo jsou součástí zdrojáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 655
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: ne září 29 2019, 17:37    Předmět: Citovat

@FHonza
Co bylo myšleno tím.
citace:

absolutně to neřeší situaci, kdy se to nepřipojí k síti, jejíž jméno a heslo jsou součástí zdrojáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 29 2019, 20:53    Předmět: Citovat

Podívej se do části zdrojového kódu pod odstavcem ESP8266 Asynchronous Web Server Sketch:
kód:

// Connect to Wi-Fi
  WiFi.begin(ssid, password);
  while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
    delay(1000);
    Serial.println("Connecting to WiFi..");
  }


Neřeší to žádný timeout, ani proč se připojení nezdařilo (metoda WiFi.status() má více návratových hodnot). Prostě to jenom zamrzne v nekonečné smyčce a jednou za sekundu pošle text na sériové rozhraní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2161

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 4:52    Předmět: Citovat

a taketo nieco je na 99% prikladoch pre tieto moduly. jednoducho sa tam pocita s tym, ze vsetko funguje.
ja mam urobene tak, ze po starte ide aj klient aj ap a v smycke sa kontroluje pripojenie. ak je ok, tak sa vypina ap, v momente, ak sa z nejakeho dovodu odpoji, tak sa opat zapina. neriesim preco sa nepripoji, pretoze pre mna je podstatne len to, ci je pripojene.
dal by som tu aj ukazku zdrojaku, ale je sucastou vacsieho systemu a nechce sa mi z toho vykusavat len ta cast.
a nikde nepouzivam delay, ale porovnavam ubehnuty cas - aby som si nezablokoval ostatne funkcie

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 655
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 7:32    Předmět: Citovat

@FHonza.
Tak pokud do té ESP8266 nahrají funkční zdrojak, tak se předpokládá, že pokud se nepřipojí, problém je na straně routru, nebo signálu.
Takto to je v mnoha příkladech na netu.
Když ale mam zdrojak, u kterého potřebují, aby fungoval, i bez wifi, je to nepříjemné.

S ESP8266 moc zkušenosti nemam.
Když jsem koupil první, řešil, jsem, proč to, co jsi tu dal, je v setupu a jak na to, když se ESP8266 odpojí.
Nakonec jsem zjistil, že se automaticky připojí znovu, tak jsem se o to dal nezajímal, nebo spiš neměl čas.

Když jsi to tu napsal, jsem začal přemýšlet, jak to funguje, když se odpojí.
Zastaví se celý zdrojak, a jede jen smyčka, která se snaží znovu připojit, tak jak jsi to tu dal, nebo ESP8266 dal funguje, a zkouší se v intervalech znovu připojit?

Když se ESP8266 umí sama znovu připojit.
Co se stane, když ji dam v setupu třeba 20 pokusu a pokud se nepřipojí, tak ji pustím dal?
Bude se také snažit připojit?

@pocitujlasku
Na něco takového se chystám, až to venku zbělá.
Na něco takového tu je WiFiManager, ale neřeší statickou IP.
Ono třeba po výpadku routru není jistota, že dostane znovu stejnou IP
A když se kouknete do examles, tak tam, pokud se nepřipojí, to řeší resetem ESP.reset();.
https://github.com/tzapu/WiFiManager/blob/master/examples/AutoConnectWithTimeout/AutoConnectWithTimeout.ino
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2161

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 8:09    Předmět: Citovat

ono zalezi, co robi ten program. pokial tam nieco bezi v rozumnej smycke, tak sa vie sam pripojit, ak by tam bolo nejake cakanie (napr. na vstup, tak to pozastavi komplet vsetko a nepripoji sa. Preto je dobre aj udalost na tlacidlo riesit v cykle.
Mna Ipcky netrapia (testujem to na soft ap v notebooku, kde po kazdom restarte dostane inu Ip.) ja to mam riesene tak, ze kazde zariadenie ma svoje interne ID s ktorym sa prezentuje voci serveru. Robim si vlastne inteligentnu domacnost, kde napr. meranie teploty prebieha aj ked nie je wifi, ked sa pripoji, tak odosle data, ktore zatial nazbieral. Preto u mna program musi chodit aj ked nie je pripojeny.
Len zacinam narazat na veci, ktore nie su dobre dotiahnute v tom esp. nap. pri cistej tcp komunikacii sa mi stracaju packeky, ak posielam velmi kratke spravy. Co pri tcp sa nemoze diat.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 9:22    Předmět: Citovat

Le_Ze napsal(a):

Když jsi to tu napsal, jsem začal přemýšlet, jak to funguje, když se odpojí.
Zastaví se celý zdrojak, a jede jen smyčka, která se snaží znovu připojit, tak jak jsi to tu dal, nebo ESP8266 dal funguje, a zkouší se v intervalech znovu připojit?


Napsal jsem si potomka třídy ESP8266WebServer kde tohle řeším. Dají se uložit do EEPROM tři sítě, na které se to postupně zkouší připojit. A když vše selže, tak se přepne do AP (hlavně proto, aby šlo zjistit proč se připojení nepovedlo a šlo nastavit nové). Pak to ještě řeší zobrazení statických stránek uložených přes SPIFFS, včetně těch "nastavovacích". Části programu, které pro správný běh potřebují připojení k internetu v tu chvíli prostě nefungují (typicky synchronizace času přes NTP). Ale ve smyčce nikde nečekám.

Původně to vznikalo jako ovládání mašinek a kolejiště, nakonec je z toho komerční projekt Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 655
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 10:25    Předmět: Citovat

Toto by mně zajimalo.
citace:

Když se ESP8266 umí sama znovu připojit.
Co se stane, když ji dam v setupu třeba 20 pokusu a pokud se nepřipojí, tak ji pustím dal?
Bude se také snažit připojit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 30 2019, 10:36    Předmět: Citovat

Bohužel nebude
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 655
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: ne říjen 06 2019, 17:34    Předmět: Citovat

By byl dotaz.
Když to mám jako AP, jde nastavit sila signalu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund