Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

B 113 - motor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po září 16 2019, 17:02    Předmět: Citovat

Mám současně tady dva kusy - ne není to ten prolitej WDéčkem:-(
- To s tím rotorem z jiného kusu mě napadlo taky, ale v šuplíku žádný nemám a abych rozdělal tři najednou, takový stůl nemámSmile ale jakmile jednu 113 doladím do konce, tak to zkusím, už jen ze zvědavosti. na netu jsem našel ten novější větší, až mi pošlou cenovku tak se rozhodnu co s tím dál.
---edit: Nový velký motor si cení na 1200,-Kč, takže tam zůstane ten slabší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 17 2019, 20:23    Předmět: Citovat

Na ukázku foto motoru s vadnou klecí, vizuálně nění nic poznat, na dotek je někdy čelo pod nýty volné. Projeví se buď totální ztrátou funkce, nebo je motor celkově měkký a při zatížení hodně padají otáčky, nebo má v některém místě mrtvou polohu ze které se neroztočí, při otáčení zabržděného rukou má v některých polohách malý nebo žádný moment.
Vadné rotory mají velmi často i velkou vůli na hřídeli, takže se točí rotor, ale hřídel stojí.
Pomůže festovní sklepání čel, ale ne vždycky, některé rotory mají asi přerušené drážky. Někdy se oprava podaří a motor dál šlape, někdy ale jen dočasně.
Co je přesně příčinou, nevím, jestli nekázeň technologická nebo idiotský návrh. Takových motorů jsem řešil/vyházel desítky.
OT: která **ča sem vždycky přidá a pak smaže příspěvek, takže se mi zruší volba sledovat toto téma?



motor.jpg
 Komentář:
 Velikost:  170.89 kB
 Zobrazeno:  131 krát

motor.jpg



rotor.jpg
 Komentář:
 Velikost:  117.32 kB
 Zobrazeno:  123 krát

rotor.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st září 18 2019, 10:02    Předmět: Citovat

Jedná se o motorky z nějakých levných čínských spotřebičů? V jejich případě bych se nedivil ničemu. Nicméně, v jednom případě jsem se taky setkal s vadným kotoučákovým motorkem. Byl to ten slabší, asi z B700. Magnetofonů s motorkem uvedeného typu mi rukama prošlo určitě méně než 10. Tenkrát jsem příčinu neřešil a rovnou namontoval druhý. Choval se stejně jako v popisu v prvním příspěvku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 18 2019, 19:03    Předmět: Citovat

jedná se o motory v obrazek_cenzura drahých radiálních ventilátorech britské výroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 13:33    Předmět: Citovat

Čumím. S protočenou, nepečlivě zalisovanou hřídelkou v kotvě jsem se setkal víckrát, ale s rozrušenou klecí nikdy.
Nestávalo se to dokonce ani u strojů ala Sonet a podobných, co měly motory jak z pračky Very Happy, ale tyhle závady u nich neexistovaly.
Ono tehdy neexistovalo víc závad, co jsou dneska běžný. Tehdejší odpory prostě zčernaly či shořely, včetně drátových, vždycky to bylo prakticky už na pohled. Přerušený odpory bez viditelného poškození bývaly jen v obvodech s opravdu vysokým napětím.
Sovětské MLT si opravdu nepamatuju porouchaný, i když z nich byl ohořelý veškerý lak Very Happy
A těch pár málo tuzemských typů s kovovou vrstvou se nikdy nechovalo tak, jako ty dnešní. Tedy, že je odpor vzhledově naprosto neporušený, ale má namísto jmenovitý, vyznačený hodnoty, zákeřně vyšší hodnotu skoro přesně o jeden, nebo 2 řády.
MKT či MKP svitky na ss napětích se taky běžně neprobíjely do tvrdého zkratu, jako to dělají mnohý dnešní, na střídavým napětí 50Hz jen mizerný typy na 630V.
Taky postupně a nedefinovaně neubývalo jejich kapacity třeba až na třetinu v závislosti na tom, jak odcházejí mizerně metalizovaný fólie - tak, jako běžně ubývá kapacity dnešním všelijakým noname typům.
Hovňáky, karamelky, papíráky a krabice samozřejmě nepočítám.
Ale zase - teslácký keramiky uměly vyvádět i věci, co dnešní keramiky nesvedou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 22:41    Předmět: Citovat

Abych nepodporoval nešvar, který je tady hojný, a to že se na konci vlákna nedovím co bylo špatně, co pomohlo, kde byla chyba a tak.
-Tak přidávám dnešní zkušenost. Konečně se mi dostal do ruky motor, ze kterého jsem mohl použít rotor, a zkusit to v tom nefunkčním motoru. Přestože jsem nevěřil, že by závada mohla být v rotoru (vypadal jak nový, netknutý) potvrdilo se, co psal Crifodo. S vyměněným rotorem motor makal jak divý. Tak další zkušenost Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 09 2019, 7:42    Předmět: Citovat

Bohužel se to někdy stává. To slisování - sklepnutí klece někdy pomůže, navíc tam už není co zkazit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2019, 16:32    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, co mělo být v nezapojeném konektoru na základové desce
B113 ? Ve schématu jsem to nenašel, a i odpory okolo chybí.



B113zd.jpg
 Komentář:
 Velikost:  134.77 kB
 Zobrazeno:  98 krát

B113zd.jpg



B113zd1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  55.89 kB
 Zobrazeno:  98 krát

B113zd1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svatalo



Založen: Apr 14, 2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2019, 17:11    Předmět: Citovat

Pozice pro sluchátkový zesilovač - osazoval se u B116.

Základní deska pro B113, 115 a 116 je společná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund