Vítejte na Elektro Bastlírně
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Upload · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Hledat v článcích

Dobrovolné příspěvky na provoz EB

Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U koho mate pojisteni nemovitost?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hejnicek

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 12:35    Předmět: U koho mate pojisteni nemovitost? Citovat

Chystam se provest neco se starou pojistkou.

Mam to u ČP, ale uvazuji i o ČSOB.

Ta castka za rok se asi vseobecne nyni odviji hlavne od m2 a pak samozrejme dle rozsahu pojisteni.
Driv prijela nejaka komis (mnoho let nazad) a barak prohlidli. Ted uz asi vse jen od stolu.

Taky by me zajimalo, zda vase pojistovna plnila nejakou skodu a jak ochotne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 16:49    Předmět: Citovat

Měli jsme taky takovou "starou" pojistku u ČP.Jednoho dne nám uhodil do baráku blesk.Bleskosvod byl.Výboj naskákal kam se dalo a všechna elektroinstalace a spotřebiče KO.Nahlásilo se to pojišťovně a bylo nám řečeno že přijde likvidátor od jejich pojišťovny, přístroje a dům prohlédne a vše co zjistí, zapíše do protokolu.Jenomže nějak to blbečci pomotali, jelikož měl likvidátor asi hodně práce, tak to nějakej čas trvalo než k nám mohl přijet a mezitím už přišlo od pojišťovny rozhodnutí že nám naserou a že to bylo naindukovaný a takový sračky, aniž by likvidátor vůbec přijel.Tak se udělal obrovskej rabmajs na pojišťovně a okamžitá výpověď všech pojistných smluv,za porušení postupu při likvidaci pojistné události.
Takže takhle to chodí u ČP.Je to cpaní peněz do chřtánu vychcanejm hochštaplerům.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 16:59    Předmět: Citovat

To mně připomíná zážitek skoro souseda, co si sjednal novou pojistku (a teď nevím kde), zatopil na podzim v kotli na uhlí, ale nechal zavřenou vodu-okruh. No, a milý kotel se ze sklepa vyrazil podívat až na ulici.

Tak to nahlásil - a měl vyvalený oči, že se tím začali zabývat a normálně mu zaplatili škodu.

Já se chystám teď testnout Kooperativu ohledně pojištění nemovitosti - mám tam nějaký smlouvy, tak ať se amortizují. Ono není špatný si ty starý smlouvy zkontrolovat a změnit, ale nikdy ne přes potulného agenta.

ale jste si jistí, že vám to bude chutnat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 17:34    Předmět: Citovat

Taky jsem chtel pred casem pojistovat a tady jsou poznatky:
*Agenti se snazi pojistit proti vsem moznym cypovinam, jen ne proti tem ktere chces. Takze napriklad kdyz bydlis v podkrovi v 10 patre tak ti cpou pojisteni proti povodnim a zaplavam, ale proti uderu blesku pojisti jen minimalne.
*Kdyz uz te pojisti proti cemu chces, tak si k tomu musis koupit cely "balicek" nesmyslu ktere bys jinak nikdy neplatil.
*Kdyz uz mas teda nejaky balicek a ptas se na kolik je pojisteno treba proti tomu uderu blesku, zjistis ze je tam velice nizky limit a pokud vubec jde zvednout, tak si ho musis zvednout i se zbytkem "balicku" kde si tim padem budes pojistovat ostatni veci na naprosto nesmyslne castky.
*Pokud budes chtit vedet jak konkretne budou v pripade pojistne udalosti plnit, zacnou se smejdi ruzne vykrucovat, ze to urcuje likvidator, ze ma na to nejake neverejne tabulky s amortizaci apod. Proste nedozvis se co za penize ktere jim platis dostanes. Snad jen jedna pojistovna tvrdila ze dostanu takove penize abych si koupil srovnatelnou vec v dobe plneni novou. Co je to ale srovnatelna vec urcuji oni, takze pokud prijdes o TV za 150k, oni ti zaplati za nejlevnejsi televizi s podobnou uhloprickou kterou koupis v elektru za 15k. Navic tohle zadna pojistovna nechce dat do smlouvy.

Takze jsem se nakonec na ty smejdy znechucene vykaslal a nepojistil nic.
workhard

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 17:54    Předmět: Citovat

Taky jsem nepojistitelnej.
ZdenekHQ
Administrátor

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 18:22    Předmět: Citovat

Moje sestra se tím jeden čas živila, a když u mě doma sjednávala s kýmsi smlouvu, položil jsem jen jednu otázku a pak raději zmizel, abych jí nekazil kšeft.

Týkalo se to pojištění motorů, konkrétně čerpadla ve studni, protože smlouva se vztahovala jen na motory uvnitř domu (samozřejmě tenhle detail se zamlčoval) a já to už znal... Takže když studnu, tak jen uvnitř domu.

ale jste si jistí, že vám to bude chutnat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 19:25    Předmět: Citovat

No u prepazky se to slibuje a mlzi pekne.
Kdyz dojde na lamani chleba, to uz je horsi.
Pojisteni skel , vandalismus a zavazadla v aute je nepodstatne.
Cloveka zajimaji zasadni prusery.
Blesk, vitr, kroupy, bahno z pole (samozrejme zavisle na lokalite Smile)
praskla vodovodni trubka, pozar, strom na baraku.
Po takove jednoznacne pojistce bez vytacek a smlouve na 1 stranku by clovek skocil hned i pres nejakou spoluucast.

Zkusil jsem na netu mrknout na podminky u ČP, ale vzdal jsem cteni po par minutach.
Viz treba
https://www.ceskapojistovna.cz/documents/10262/9254217/PP_Muj_Majetek.pdf

Jejich kalkulacka online na pojisteni sbira osobni udaje, aby pak mohli otravovat.

................
Tchyni pred par lety vlezla do baraku prave nejaka baba z ČP a presvedcila ji na pojisteni domacnosti, ze to je v zivote to nejdulezitejsi, hlavne ze mela pojistene sperky (no neni mi znamo, ze by nejake kdy mela). Nedavno to vypovedela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 19:49    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
...
Zkusil jsem na netu mrknout na podminky u ČP, ale vzdal jsem cteni po par minutach.
Viz treba
...
Jejich kalkulacka online na pojisteni sbira osobni udaje, aby pak mohli otravovat.
.........
Všecky online kalkulačky vyžadujou souhlas se zpracováním osobních údajů - a k čemupak jinýmu by takovej souhlas asi potřebovaly, než k prodeji údajů toho blbce, kterej jim je tam pravdivě vyplní, nějakýmu dalšímu komerčnímu subjektu, kterej ho pak bude telešoupingově vytěžovat? Mám pro testování podobnejch nabídek extra mail na cizí jméno a předplacenku telefonní kartu, kterou strkám do náhradního mobilu jen právě pro takovýhle účely = k obdržení kontrolního kódu via SMS.
Jen jedinkrát v životě jsem do takovýhle kalkulačky zadal svůj vlastní telefon. Následující 2 tejdny se netrhnul nejrůznějšíma šoupingovýma nabídkama a dotazníkovejma akcema po telefonu. Od tý doby mám ty vejš zmíněný anonymizační prostředky, abych byl pro všecky telešoupery nedostihnutelnej. Stojí mě to ročně 200,- za jinak nevyužitej kredit na předplacence, ale myslím že už se mi to několikrát vyplatilo na čase, kterej jsem nemusel věnovat zadarmo nějakým telešouperům.

Celeron

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 20:07    Předmět: Citovat

Pánové, bacha na to, ČP je snad nejhorší pojišťovna v česku. Bežnej postup je události smýst ze stolu a začít je řešit až když si poškozený stěžuje. Prý to po zamítnutí čtvrtina lidí vzdá, takže se ušetří.
Mám doma studnu ve sklepě, jedinnej zdroj pitné vody. Po jednom slejváku před 6 lety stoupla voda ve studni tak, že zatopila sklep do výšky 50 cm. Barák je z roku 1935 a nikdy před tím se to nestalo. No a při likvidaci jsem se dozvěděl, že studna není vodovodní zařízení a že je to záplava.
Pěkná blbost, záplava vzniká při povodni. Takže jsem dostal zamítavý vyjádření, že v době pojistný události žádný záplavy v naší lokalitě nebyly. Řešil jsem to přechoden k jiný pojišťovně.
Bacha taky na slovíčkaření zátopa a záplava a co je opravdu pojištěný. S tímhle v český vyjebávají s lidma snad nejvíc.
Jo a u známýho od blesku roztavená X colorka anténa je podle český sekundární indukce nebo jak to nazvali, hlavně nic neplatit.
Třeba u Alianz mi likvidátor přímo radil jak událost pojmenovat abych dostal víc. Takže z vandalizmu mi udělal rozbití okna větví při větru, protože na vandalizmus se pojistka nevztahuje.

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
p32

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 20:11    Předmět: Citovat

A o tom to právě je! Pojišťujte si vše jen na to, co se vám může stát a napřed si spočítejte, jestli na té pojistce nebudete tratit víc než na té škodě. Je zbytečné si pojišťovat něco bez zjištění, co dostanete při škodní události doopravdy zaplaceno.
termit256

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 20:19    Předmět: Citovat

To jsou zase rady teoretiku. Bez si to zkusit, pripadne si precti muj prispevek vyse a uvidis jak dopadnes Smile
Dremarcus

PříspěvekZaslal: ne září 15 2019, 13:30    Předmět: Citovat

Zdarec, moje události s pojištovnou. Mám pojištění u ČP. 3x po sobě foukal vítr, smetlo mo to plastové podbití(trochu sem ho poddimenzoval). Poprvé sem nevěděl jak to nejlépe nalásit. Takže, nafotil sem to, poslal přes formulář. Za 2 dny volal likvidátor o podrobnosti, tak ještě sem přidal lešení a jiné kraviny. Takže cenu ve formuláři cca 15tis. Po dohodě 20tis. Oprava cca 4tis. Za mě je ČP dobrá a vyjebávám s nima každý rok.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: