Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kramný - vraždila elektřina
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 19:23    Předmět: Kramný - vraždila elektřina Citovat

Kramný dostal 28 let, zabil je elektřinou. Neví se jestli jednopólově nebo dvojpólově.
Zdá se mi to divný, je možné zabít dva lidi najednou proudem ze zásuvky ? Elektrika mě kopla dostkrát i dvojpólově 230V, jednou dokonce dvojpólově 950V a na zabití to nebylo. Rolling Eyes


Naposledy upravil samponek dne čt leden 07 2016, 19:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 19:26    Předmět: Citovat

Asi jsi lepší, než ti znalci.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3063

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 19:49    Předmět: Citovat

Otázka je kolikrát se znalci připojili na 230 nebo 950V. Já se připojil dostkrát a zatím zabitej nejsu, proto je mi to divný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 19:59    Předmět: Citovat

Laughing
Dneska byl den naprd, ale vyloudil jsi me usmev na lici!
Dik!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 20:03    Předmět: Citovat

samponek napsal(a):
.... Já se připojil dostkrát a zatím zabitej nejsu, proto je mi to divný.
Ne, nepřipojil ses dostkrát. Kdyby ses připojil dostatečně-krát, bylo by to postačující k tomu, abys tady už nevopruzoval.

A ostatní BASTLÍŘE tohoto pojmenování hodné prosím, aby dál nekomentovali tragédii, při který naprosto stupidní a bezskrupulózní DE BIL ve snaze pomstít se svojí manželce za to, že ho chtěla nechat zabil ji i jejich společnou dcerku ZNEUŽITÍM elektřiny, která za jeho mozkovou impotentnost a neschopnost se s takovým stavem lidsky vyrovnat NIKDY NEMOHLA A NEMŮŽE. Neboť kde blb, tam vždy nebezpečno (sic Jan Werich). Žádná elektřina nevraždila, ta jen zabíjela - vraždil manžel a otec.

Moniko a Klárko, R.I.P. , budiž vám oběma náhrobní šutrák lehkej.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 20:32    Předmět: Citovat

Šampus: Jak to udělal, to ví on sám a asi to nikomu nepoví, když našel dost vnitřní síly k tomu, že dokázal zprovodit ze světa ty, jež by mu měly být nejbližší. Možná aby někoho nenaváděli, lačné novinářstvo dostalo rozkazem, že některý informace musí zamlčet, nebo jinak - dostali jen ty informace, co smí publikovat. Takže na tomto podkladě nemá cenu vůbec řešit, jak to provedl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 20:45    Předmět: Citovat

Stejně je otrávil kaynidem, kterej ukrad ve Hyundai, protože tam pracoval.
EDIT: Nebyla to škodovka, byl to hnůjdaj.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)


Naposledy upravil Habesan dne ne leden 10 2016, 16:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 21:04    Předmět: Citovat

Šamponku, sice to není tak úplně OK vysvětlovat to v tomto vlákně, ale vědět a znát bys to měl a bastlíři podobní tobě také.

Pro "vědecké účely" se uvádí, že odpor lidského těla je 2 kiloOhmy. Přitom teče lidským tělem takový proud, který způsobí dočasné nebo nevratné změny, a může znamenat smrt.
Ta hodnota není výmysl, to se dá i nějak naměřit, ale nechci to tu popisovat, aby to někdo nechtěl zkoušet, a neublížil si.

Pokud si sáhneš na měřicí šňůry Ohmmetru, naměříš podstatně víc. Největší složku z toho představují přechodové odpory kůže. Jak přechodový odpor snížit?
- jednak je třeba vzít v úvahu, že není všude stejný. Vezmi Set Top Box nebo podobný přístroj, který je ve třídě II a má kovový kryt. Sahni na něj prstem, neměl bys cítit nic. Ale když se dotkneš plochou předloktí, je pravděpodobné, že něco ucítíš.
- tím jsem naznačil i druhou věc - větší plocha dotyku představuje nižší přechodový odpor.
- a pak výrazně snižuje přechodový odpor mokro, vlhko. Proto jsou v koupelně taková opatření před úrazem el. proudem, která "v suchém obýváku" nepotřebujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 1:47    Předmět: Citovat

http://ostrava.idnes.cz/zaver-soudu-petra-kramneho-v-ostrave-dss-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160107_112117_ostrava-zpravy_jog
citace:
Sedmatřicetiletý Petr Kramný při vynesení rozsudku neprojevil žádné emoce, jako kdyby byl na podobné rozuzlení už připravený.
(...)
Jak šel čas

30. července 2013 - smrt Moniky a Klárky Kramných v egyptském hotelovém pokoji, začíná vyšetřování
Říjen 2013 - Kramný se vrací do Česka
Únor 2014 - policie obvinila Kramného z dvojnásobné vraždy a od 20. února zůstává ve vazbě
Březen 2014 - po zjištění iDNES.cz se veřejnost poprvé dovídá o tom, že policie Kramného podezírá z toho, že své nejbližší zabil elektrickým proudem
29. června 2015 - Krajský soud v Ostravě začíná případ projednávat
7. ledna 2016 - vyhlášení rozsudku


Zvláštní. Kdyby to byl chladnokrevný vrah, který svůj čin plánoval, tak by možná nenastoupil ochotně do vazby a místo toho by utekl do zahraničí, k čemuž měl čas od října 2013 do února 2014.
Ale nechci soudit.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 2:04    Předmět: Citovat

Myslíš si, že člověk vyšetřovanej pro podezření z dvojnásobný vraždy, obzvlášť když je to takhle profláknutá kauza, není permanentně sledovanej nebo že se nemusí hlásit? I kdyby vycestoval na falešný doklady, Interpol má dlouhý prsty ... A tohle se dost dotklo celoevropskýho cestovního ruchu, do Egypta lítalo a lítá fůra jinejch národností, ne jenom Češi - a o tomhle dvojitým mordu se vědělo po celý Evropě. Takovej Krejčíř mohl zdrhnout, protože měl podplacený policajty hospodářský i cizinecký a určitě necestoval na Seychely na svůj pravej pas - měl dost peněz na to, aby mu NĚKDO vystavil pravej českej pas na jiný jméno a doslova mu tak otevřel bránu do světa. Navíc měl milióny ulitý i mimo republiku. To, co se na něj objevilo dodatečně ho ale taky dostalo tam, kde je teď.

Kramnej měl v porovnání s ním holou zádel - a megaego "já vám to ukážu, mně nic nedokážete". On by nezdrhnul, ani kdyby mu to někdo otevřeně nabídnul. Dostal přesně to, o co si koledoval.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 5:40    Předmět: Citovat

Šššampunku, kdyby sis ty dráty přiložil kamkoliv jinam, než na hlavu, zcela jistě bys byl ohrožen na životě.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Prochy



Založen: Nov 12, 2011
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 14:17    Předmět: Citovat

Mě na tom celkem zarazilo, že odbornící každé strany měli tak rozdílné názory, jedna tvrdí, že holky zabil proud, druhá že je možné, že je zabil nějaký jed. Myslím si, že je celkem rozdíl v těchto způsobech zabití, aby se dali zaměnit. Dnes někde psali, že možná zvažují zažalování odborníků, kteří tvrdili, že je mohl zabít jed, za to že si to mohli vymyslet, což doufám, že se to stane, ať si příště rozmyslí, jestli mluvit pravdu či nikoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 16:05    Předmět: Citovat

Nevím tomu hlavu ani patu. Kramný to udělat mohl a nemusel. Vlastně mu nic nedokázali. Důležité je, že se konečně shodli odborníci na jedné verzi a že ho odsoudili a to za každou cenu. Ještě pár let a ty mrtvé by jim to už přišly snad i vysvětlit.
To se mi na celé kauze líbí nejvíc, čím déle se to táhlo, tím více se informací z jedné nůdle dozvěděli. Žádná další Horáková, ale další Kájínek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 16:11    Předmět: Citovat

Zdarec. Když pominu ty samoindukční kopance od "neodjiskřených" EP ventilů na 24V, tak mě nakopal kondenzátor nabitý na 1000V. Byl to valcový kondenzátor se šroubovou svorkou na 1000V. Tyto kondíky mají blbou vlastnost, že se jim uklepe vnitřní přívod a někdy "vede" někdy ne. Když vedl, podařilo se mi jej nabít megmetem, potom však vést přestal a i když jsem jej šlusl drátovým odporem, vybil se až po tom, co jsem jej chytil nechtě za přívod - no ten letěl, že se mu urazila průchodka a vytekl z něj olej. Naštěstí se mi nic nestalo a to bylo zároveň poučení - NECHYTAT KONDÍKY ZA VÝVODY, POKUD NEJSOU SPOJENY DRÁTEM.
Jinak ke "Aféře Kramný" se nemá cenu moc vyjadřovat. Koho to velice láká se k tomu za každou cenu vyjádřit, měl by si připomenout okolnosti, které nastaly. Vražda se stala v Egyptě, Egypští kriminalisté to nejspíš "ojebali" a než mohli Češi nějak ohledat místo činu, tak mohli pouze zprostředkovaně. něco se vědělo, něco se odvodilo a patologové měli možnost ohledat těla až po určité době, kdy některé důkazy mizí. Proto se ani nedivím, že to probíhalo, jak to probíhalo. To, že tam došlo nejspíš k vraždě jsem tušil od začátku, podle jeho "dost podivného počínání" co bylo popisované hned ze začátku. Myslím si, že to nazývat monstrprocesem není vhodné. To jen novináři neměli zrovna o čem psát.. Možná to někdy probere "Soudkyně Brambora"
PS: Co se na kramnýho vybodnout a o zkušenostech z elektrickým proudem na vlastní kůži řešit bokem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 23:27    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nevím tomu hlavu ani patu. Kramný to udělat mohl a nemusel. Vlastně mu nic nedokázali.

Viník se najít musel.Aby byla 100% objasněnost.Pokud překonal detektor lži,tak je stejný borec jako Seagal.Zkusil bych palečnici,tam by bylo 100% přiznání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund