Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skryté funkce u mých nových DVB-T2 přijímačů.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so srpen 24 2019, 21:07    Předmět: Skryté funkce u mých nových DVB-T2 přijímačů. Citovat

Mám 12 let starý DVB-T rekordér SONY RDR HXD870. Tento rekordér umí během nahrávání vybraného programu spustit a sledovat souběžně libovolnou jinou starší nahrávku, nebo spustit souběžně s nahráváním od počátku právě nahrávaný program.

Jako náhradu za DVB-T Sony (po odpojení DVB-T bohužel může jít do sběrného dvora) jsem koupil na chatu DVB-T2 TeleSystem TS 6820 TwinTuner a domů levnější DVB-T2 Sencor SDB 5104TD také TwinTuner. Oba přijímače používám téměř výhradně jako PVR zařízení (nesnáším reklamy a proto zajímavé filmy si nahrávám a pak je sleduji ze záznamu s rychlým "přeskákáním" reklam).
Oba uvedené přijímače jsou prakticky totožné, jen na DO jsou stejné funkce pod jinými názvy a jinými tlačítky.
Podle návodů tyto výše uvedené přijímače neumožňují souběžně nahrávání a současné sledování dříve nahraných programů, jako to umí můj starý SONY rekordér.
Už jsem se s tím smířil. Jako určitou výhodu a kompenzaci za SONY jsem bral to, že oba nové DVB-T2 přijímače, díky dvěma tunerům, umí souběžný záznam dvou různých programů.

Jenže jsem náhodou objevil, že oba tyto přijímače mohou nejen současně nahrávat dva programy, ale navíc souběžně lze spustit přehrávání starší nahrávky. A dokonce umí spustit souběžně se záznamem od počátku právě nahrávaný program. Podle návodů by to jít němělo. Nevím jaký byl záměr tuto užitečnou funkci nedat do návodů.

Postup pro spuštění těchto funkcí je tento:
1.
V průběhu nahrávání je nutno kurzorem Nahoru nebo Dolů zobrazit na displeji přijímače číslo programu, který se nahrává (při souběžném nahrávání dvou programů na číslo jednoho z těchto dvou programů). Pokud na displejí přístroje je jiné číslo než číslo nahrávaného programu, tak se tabulka dle dalšího bodu 2. nezobrazí.
2.
Stisknout tlačítko INF na dálkovém ovládači. Na obrazovce TV se zobrazí tabulka všech dříve nahraných programů. Tabulka obsahuje i řádky s právě nahrávaným jedním nebo dvěma programy. Tyto nahrávané programy jsou na svém řádku označeny trojúhelníčkem.
3.
Nyní stačí kurzorem vybral libovolný dříve nahraný nebo právě nahrávaný program a potvrdit OK. Vybraný program se spustí od počátku, aniž by došlo k přerušení nahrávání.
4.
Reklamy se přeskáčí příslušným tlačítkem na DO. Velikost skoku lze v Menu předem nastavit. Já mám nastaven skok 30 sec, takže reklamu 7 minut přeskočím na 14 zmáčknutí. Přeskakovat lze vpřed i vzad.

Popsaná skrytá funkce výrazně zvyšuje užitnou hodnotu obou těchto dvoutunerových přijímačů. Nechápu, proč výrobce nedal tento postup do návodů.


Naposledy upravil Brozicek dne ne srpen 25 2019, 7:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1446
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 6:30    Předmět: Citovat

"Sencor SDB 5104TD také TwinTuner."Mám ho a funguje dobře. Všimnul jsem si, že to asi všechno vyrábí jedna firma protože se to jednou jmenuje evolve, podruhé tesla, potřetí sencor.... Ale je podle funkcí pořád jedno a to samé i menu na obrazovce to má stejné. Ale nefunguje nahrávka PS. Je jedno jestli mám předvolené zapnuto nebo vypnuto, nelze z HDD přehrávat na PC nebo ve starém DVB-T a to mi vadí, že nahrávka není přenosná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19482
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 6:39    Předmět: Citovat

A máš v přehrávači v PC kodek HEVC/h.265?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 6:48    Předmět: Citovat

dalsi vec jestli oni ty nahravky nejak nesifruji... kdysi jsme s kolegou resili "stiznost" od zakaznika ze po vymene mainboardu v tv mu nejdou prehravat programy nahrane na disk s predeslou deskou... dneska jsou v tom nacpane vsemozne ochrany proti kopirovani a prehravani v cizich zarizrnich takze bych se nicemu nedivil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17663
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 7:58    Předmět: Citovat

Brozicku, ty dva dual STB T2 držej a nebo se taky občas zažvejknou a musí se vytáhnout ze zásuvky?
Provozuješ to s Flash nebo HDD? Pokud s HDD, tak s jakým typem a kapacitou?
Máme doma letitej dual DVB T Evolveo Mercury a byl docela problém nalézt disk, kterej by stíhal. On totiž taky umí najednou nahrávat dva programy a přehrávat z HDD. Dokonce umí i nahrávat dva programy ze dvou multiplexů a ještě sledovat třetí program z některýho multiplexu z kterýho se nahrává. No a právě při tom někdy napíše "Rychlost zařízení je nízká".
U toho Evolveo byl původně Toshiba MK5059 GSXP, (500GB, 5400ot, 8192KB vyrovnávačky) ve plastovým "vodotěsným" USB2 futrálu. Blbě se chladil a je v něm spousta přemapování, který ho dost zpomalovalo. Tak jsem ho osadil do kovovýho futrálu a položil na skleněnou desku, je úplně studenej a od tý doby dle SMARTu žádný přemapování nepřibylo. Má natočíno přes 45000 hodin. Nyní ho používám u PC a u Evolvea je jinej ale už jsem zapoměl typ. S ním jede dobře ale bohužel už jen chvíli....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17663
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 8:06    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
dalsi vec jestli oni ty nahravky nejak nesifruji.

Nevím, jestli to je šifrováním, ale z toho STB Evolveo jsou v PC soubory vidět ale s divnou příponou kterou neumí otevřít žádnej prohlížeč co jsem zkoušel.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3498
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 8:37    Předmět: Citovat

No a klepnutím pravým myšítkem a dát otevřít v programu (např. VLC), nebo přepsat příponu na něco smysluplného jsi zkoušel?
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 10:53    Předmět: Citovat

Zkusím odpovědět na položené dotazy a přidat několik rad a informací.
1. Zasekávání:
- Přijímač TeleSystem TS 6820 jsem koupil na ALZA 5.2.2019 v nějaké akci za 1190 Kč.
- Přijímač Sencor SDB 5104TD jsem koupil 11.4.2019 v ALFA Ostrava za 990 Kč.
U žádného z těchto dvou přijímačů si nepamatuji, že by došlo v běžném provozu při nahrávání nebo přehrávání k nějakému zaseknutí, které by vyžadovalo tvrdé vytažení ze zásuvky. Ale pokud k tomu někdy došlo, tak to bylo zcela výjimečné, a při nějaké neobvyklé manipulaci, že jsem to zcela přehlížel. Jak jsem psal, oba přijímače používám jen jako PVR. V běžném provozu mám TV se satelitními tunery.
2. Používané HDD:
- U Sencor doma mám připojen 9 roků starý 250 GB 2,5" HDD Seagate Free Agent GoFlex. Je napájen z USB portu přijímače, žádné problémy.
- Pro TeleSystem na chatě jsem doma vyhrabal nějaký starý HDD 160 GB 3,5" PATA. Nejdříve jsem ho zkoušel se starým adaptérem USB-PATA. Ten starý adaptér zjevně nestíhal, obraz se zasekával. Tak jsem zkusil připojit disk přes novější adaptér USB-SATA/PATA. S ním to bylo v pohodě, rychlost byla dostačující. Abych nemusel napáječ adaptéru a disku vždy při zapnutí přijímače připojovat do sítě, udělal jsem si s použitím relé LUN na 6V automatický spínač. Relé je napájeno napětím 5V z USB portu přijímače, datové vodiče jdou přímo do adaptéru. Relé spíná 230 V pro napáječ disku a USB adaptéru. Funguje to perfektně, disk se zapína a vypína automaticky podle přijímače.
3. Přehrávání nahrávek v PC.
- Nemám potřebu přehrávat disk v PC. Dnes jsem však disk na zkoušku odpojil od Senor a připojil k PC. Nahrávky jsou ve formátu *.ts. Po otevření nahrávky pouhým poklepáním se spustil ve W10 program "Film a TV pořady". Ihned se zobrazila hláška, že schází potřebný kodek. Tak jsem pravým tlačítkem navolil "Otevřít v programu" a vybral VLC media player. Ve VLC se nahrávka spustila bez problémů.

Jen ještě upřesním:
- Tlačítko INF na ovládači se musí stlačit 2x, aby se zobrazila tabulka nahraných programů. Při prvním stlačení se zobrazí jen stav aktuálního nahrávání (viz dolní tabulka na fotce).
- Pokud se aktuálně nic nenahrává, tak se tabulka s nahranými programy zobrazí u Serncor tlačítkem "Media", u TeleSystem má to tlačítko nějaký piktogram jako "Stránka s řádky". Pokud se aktuálně nahrává, tak tato tlačítka nereagují, nebo se zobrazí "Invalid operation". Hlášku lze zrušit jen tlačítkem "Menu".
Při nahrávání se proto k tabulce nahrávek dostanu jen dvojím stlačením INF.
- Jak se tady psalo, oba přijímače jsou prakticky totožné. Ale je vidět, že překlady v Menu do češtiny dělaly jiné osoby, texty v Menu se na mnoha místech liší.

Ještě přikládám fotky tabulky nahraných programů přes tlačítko Menu a jiné tabulky přes tlačítko INF. Nahrávané programy s trojúhelníčkem jsem zvolil jen pro demonstraci a po vytvoření fotky jsem tyto nahrávky smazal.

Nahrávání programuji do časovače téměř výhradně přes EPG. Po vybrání programu v tabulce EPG se stlačením zeleného tlačítka zobrazí editace časovače. V tabulce posunu začátek nahrávání dvě minuty později proti času v EPG. Bez tohoto posunu se často nepřenese do nahrávky název filmu. I tak se občas stane, že místo názvu filmu je v nahrávce jen program, ze kterého se nahrávka pořídila. V tom případě lze název doplnit editací názvu v tabulce nahraných programů.
Pak ještě prodloužím délku nahrávky o 20 až 30 minut, abych nepřišel o konec filmu.
Pokud jsou na příslušném programu dva zajímavé filmy hned za sebou, tak časovač prvního filmu nastavím jen o obvyklé 2 minuty později, ale délku nechám původní. Pro následující film se musí začátek nastavit o "nějakou technologickou 1 minutu po konce předcházejícího", jinak časovač nastavení začátku odmítne. Na konci teprve přidám bezpečnostních 30 minut. Konec prvního filmu je pak většinou na začátku následujícího filmu v závislosti kolik a jak dlouhých reklam bylo v prvním filmu.



Tabulka nahranych programu pres Media.jpg
 Komentář:
 Velikost:  164.95 kB
 Zobrazeno:  129 krát

Tabulka nahranych programu pres Media.jpg



Tabulka nahranych programu pres INF.jpg
 Komentář:
 Velikost:  184.16 kB
 Zobrazeno:  126 krát

Tabulka nahranych programu pres INF.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17663
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 13:08    Předmět: Citovat

Eleman napsal(a):
No a klepnutím pravým myšítkem a dát otevřít v programu (např. VLC), nebo přepsat příponu na něco smysluplného jsi zkoušel?

Zkoušel jsem asi 5 různých přehrávačů včetně přepisu názvů a černý okno. Žádnej kodek to nechtělo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3498
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 13:12    Předmět: Citovat

Sad
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 13:59    Předmět: Citovat

S tím přehráváním v PC je to u hodně modelů STB problém.
Údajně jde o "boj za autorská práva", aby se pořad, který měl autorská práva pro odvysílání v TV mohl přehrát jen u konkrétního diváka a dál se nešířil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 18:39    Předmět: Citovat

Tak já Most zase zpětně shlédl z archivu ČT přes HbbTV - což je rozhodně lepší varianta, než nějaká "trubka", apod. Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9754
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 19:52    Předmět: Citovat

nevím, jak tady u těchto vašich set top boxů, ale já nikdy neměl problém z přehráváním záznamů na počítači. Musel jsem prostudovat použitý filesystém na paměťovým médiu. Bylo tam spousta "blbostí" z mě nic neříkajícíma příponama - kdy ty soubory měly pár KB. Nejspíš nějaký popisovače a nějaký logy. Šel jsem po těch, co měly největší velikost - kolikrát byly v jiných složkách a pojmenovaný "nějak divně". Jedna z přípon byla *.tss - dalo se to přehrát ve VLC, nebo v "mediaplayer classic", co je v k-lite codec packu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2019, 23:18    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
S tím přehráváním v PC je to u hodně modelů STB problém.
Údajně jde o "boj za autorská práva", aby se pořad, který měl autorská práva pro odvysílání v TV mohl přehrát jen u konkrétního diváka a dál se nešířil.
U DVB-T/T2 STB s tím problém není, zato u každé TV ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 23:12    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
...Přijímač TeleSystem TS 6820 jsem koupil na AL...

Tak Ty nesnášíš reklamy, a přitom kupuješ u majitelů nejuječenější reklamy, jaká kdy byla stvořena? V tom kšeftu už nikdy nekoupím ani špendlík, protože jejich uječenej zelenej chrchel mě budí i o půlnoci na ČT2, a to jim za to ještě platím. Hnus zelenej.... Twisted Evil

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund