Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kterou 3D tiskárnu do práce?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 354
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 10:45    Předmět: Kterou 3D tiskárnu do práce? Citovat

Konečně jsem dostal povolení na nákup 3D tiskárny do práce Razz

Protože jsem ale zatím touto technologií nepolíbený, prosím zkuste mi doporučit nějaký model, s nímž máte OSOBNÍ dobré zkušenosti, nikoliv jen podle "píšou to na internetu".

Tiskárna nemá sloužit pro výrobu, takže žádný velkokapacitní tisk, ale pro moji servisní potřebu, tzn. tisk různých držáčků, krytek konektorů, malých krabiček, prostě spousty různé drobotiny pro stavbu testovacích přístrojů.

Měla by splňovat tyto mé požadavky:

- kompletně zakrytované provedení, nikoliv otevřená, ať již kvůli prašnosti, bezpečnosti, a nebo blbým uklízečkám, co mají tendenci na všechno (i za provozu) hrabat Very Happy
- rozumná rychlost tisku, nemohu čekat na 10cm velký díl celý pracovní den
- podpora více druhů filamentů, co jsem koukal, tak minimálně PLA a PET
- existuje-li, tak nějakým způsobem vyřešené navázání tisku při přerušení napájení (často nám tu vypadne elektrika)
- podpora free softwaru z internetu
- nejlépe dodávaná jako sestavená a nastavená, ne jako stavebnice
- bezproblémový provoz, kde není neustále třeba hledat, proč to či ono nefunguje

Díky moc, pokud mi někdo nadhodí osvědčenou variantu, jsem z těch všech typů úplně mimo Smile

EDIT: Cena by mela byt +/- 20tis., max. 30tis. Kc


Naposledy upravil css dne po srpen 12 2019, 11:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 10:57    Předmět: Citovat

Nenapsal jsi zasadni vec - jaky mas rozpocet. Stroj bude vypadat jinak kdyz za nej das 200k nebo 20.
S vypadky elektriny maji problem vsechny tiskarny jiz z principu. Kdyz plast vychladne, tak se ti smrskne a pekne navazani tisku pak neudelas. Navic to musis delat rucne, tedy odmerit co uz je vytiskle, upravit model ve sliceru, musis rucne zahomovat jen s osama xy, a i tak to nezacne tisknout presne tam kde jsi skoncil, jen ve stejne vysce takze poznat to vetsinou pujde i kdyz by se zbytek nesmrsknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 11:04    Předmět: Citovat

Mám stavěnou MK2S od Průši. Elektronika komplet přebraná, rám z profilu 3030. Odtisknuto mám pár km (hlavně PLA, částečně problematické ABS a teď místo ABS používám PETG).
Můžu říct že z uvedených bodů


css napsal(a):

- kompletně zakrytované provedení, nikoliv otevřená, ať již kvůli prašnosti, bezpečnosti, a nebo blbým uklízečkám, co mají tendenci na všechno (i za provozu) hrabat Very Happy Budeš asi muset dodělat nějaký plastový kryt. To snad neprodává komplet nidko, ale je to jednoduché
- rozumná rychlost tisku, nemohu čekat na 10cm velký díl celý pracovní den
tisknu běžně na 120% výchozí rychlosti a bez problémů. Záleží na nastevení vrstev
- podpora více druhů filamentů, co jsem koukal, tak minimálně PLA a PET Umí hoodně druhů materiálu, nastavení teplot je variabilní
- existuje-li, tak nějakým způsobem vyřešené navázání tisku při přerušení napájení (často nám tu vypadne elektrika) verze MK3 toi umí
- podpora free softwaru z internetu (i aktualizace fw tiskárny, sliceru atd.
- nejlépe dodávaná jako sestavená a nastavená, ne jako stavebnice koupíš stavebnici, nebo sestavenou a protože se teď stává moderním multimateriál asi ji seženeš i sestavenou někde na bazoši
- bezproblémový provoz, kde není neustále třeba hledat, proč to či ono nefunguje nemám problém, mimo chcípnutého čínského ventoše co sem vůl použil


Tránku výrobce najdeš snadno.
Pár kolegů přestavělo 2 na 3 (nebo spíše vyměnilo a všichni jsou spokojeni. Hlavně ta podložka a teplotně kompenzovaná výšková sonda je přínosem


Naposledy upravil Kvicala_r dne po srpen 12 2019, 11:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
css



Založen: Jan 05, 2011
Příspěvky: 354
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 11:06    Předmět: Citovat

Cenu jsem doplnil Wink Jeste by me zajimalo, behem probihajiciho tisku je takova tiskarna stale zavisla na pripojenem PC, a nebo ji pocitac jen nacpe buffer daty a pak uz tiskarna jede autonomne bez nej?

Prusu jsem vyloucil hned na zacatku, protoze jeho tiskarny nejsou zadeklovane, tento pozadavek musi byt u nas na 100% splnen.

Pokukuju po XYZ da Vinci 1.0 Pro, nema nekdo zkusenost?


Naposledy upravil css dne po srpen 12 2019, 11:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 11:07    Předmět: Citovat

U průši je zdrojem dat SD karta, takže žádný běžící kompl netřeba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 11:17    Předmět: Citovat

Za ty prachy nejspis nic uzavreneho nekoupis, za to koupis naprosty lowend typu prusa. A kdyz nahodou jo, bude to odrbane nekde jinde. Ale jak uz nekdo zminil, krabici si na to muzes dat jakou chces. Osobne tam mam system udrzovani stabilni teploty, chlazeni filamentu apod, ale da se zit i bez toho a jakakoliv skatule bude lepsi nez otevrena konstrukce z regalovych profilu pospojovana plastovymi dily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 17:33    Předmět: Citovat

Tiskárna v uzavřeném boxu je patentovaná. Pokud to někdo vyrábí, je buď držitelem patentu, nebo platí poplatky viz.
https://josefprusa.cz/jak-si-snadno-a-levne-vyrobit-box-na-3d-tiskarnu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pauls



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2019, 15:10    Předmět: Citovat

U nás v práci máme a používáme ke spokojenosti stavěnou MK2S od Průši. Není krytovaná. Zkušenosti dobrý. Teď máme objednanou od Průši novou SL1- tak uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2019, 16:13    Předmět: Citovat

Předpokládám, že máš ve fy nějakej oficiální 3D modelář se stereolitografickým výstupem STL. Jestli ne, tak ti ten rozpočet zaručeně nebude stačit. Smile
Kámoš zrovna nedávno nadával, že si museli ke Catii dokoupit STL výstupní modul a kolik za to chtěli.
A bez něj to jaksi nejde. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 9:23    Předmět: Citovat

Tak pořád existují i berličky typu designspark. Dělám v tom jednoduché věci a STL to z toho jejich RSDOC umí exportovat taky.. Netuším, jestli tam není nějaká zmínka o firemním použití, ale na úplný základ by to stačit mohlo.
Jasně, u nás se dělají v Cat. komplet celé výrobky a kluci jsou v tom profíci - otázkou je jestli potřebuješ tisknout tak složité tvary a jestli to v tom případě není na jinou technologii než tisk ze struny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 0:51    Předmět: Citovat

P32:
Prohlédni si moji 3D Tisk třídu v níž učím 8 dětí jak tvořit objekty které si pak vytisknou.
https://drive.google.com/file/d/11RS8PH1VMZNFmZUyYeM1_s4it1-TQ5KD/view?usp=sharing
https://drive.google.com/open?id=11qhOg3khxX-tXQae0saOXa4ZpiYgClVE
https://drive.google.com/open?id=11HOYQf-oV_OSucVfQ4vlsk6_ENGPLhDx
https://drive.google.com/open?id=11zc1hmEfPEbj7mWonEdVgmjeBzKzOZkS
https://drive.google.com/open?id=11FMuVWc4JLXAZGocGujO6v5bWKDKxYRD

A moje vlastní tvorba pro vnučku.
https://drive.google.com/open?id=120baAKCw4-FhgdZ9NCXYUh9Pz9NSXYzE

Chceš-li vědět víc, tak přes mail, nechci aby mi do toho někdo mudroval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 17:46    Předmět: Citovat

Tu Eiffelku sem raději hodím protože je zakódovaná a zájemců je dost.


Eiffelka.jpg
 Komentář:
Vyrobeno na tiskárně ANET A8
 Velikost:  250.51 kB
 Zobrazeno:  327 krát

Eiffelka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 27 2019, 18:23    Předmět: Citovat

Taky jsem si ji kdysi vytiskl. Potom jsem zjistil, že není kam ji dát, tak skončila u popelnic. Za půl hodiny už tam nebyla. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 0:29    Předmět: Citovat

Nemáš STL a nebo odkud to je stažený?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurik-EB



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 206
Bydliště: Rožnov pod Rad.

PříspěvekZaslal: so září 28 2019, 1:01    Předmět: Citovat

Tu Eiffelku jsem sestrojil ve Sketchupu, pak pomocí pluginu export do stl a ten pak v Prusacontroll převedl na gcode a to pak šlo na SD kartu do tiskárny. Eifelka je slepena z několika kusů


Eiffel STL.jpg
 Komentář:
Z tolika stl se eiffeelka skládá
 Velikost:  129.29 kB
 Zobrazeno:  299 krát

Eiffel STL.jpg



Eiffel 3.jpg
 Komentář:
Toto jsem si vzal na pomoc
 Velikost:  61.26 kB
 Zobrazeno:  293 krát

Eiffel 3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> 3D tisk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund