Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční klávesnice a myš v X.Org
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2019, 21:00    Předmět: Citovat

Zkouším to instalovat znovu, tentokrát v nějakém bfu režimu, kdy se to skoro na nic neptá. A bez KDE, jen tam byl zaškrtnutý nějaký Debian Desktop či co. Tentokrát to disk naformátovalo bez problému. Zrovna se instaluje postinstalační instalátor. Startrek hadr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 20:18    Předmět: Citovat

Ta VIA deska je nějaká divná. Confused Někdy hodí v memtestu 1-2 chyby, jindy proběhne všech 10 testů bez chyby. Tak jsem vydolovala taky Intel desku (D815EPFV) a zkusím to s ní. Sice umí jen 512MB, ale asi to teda stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 20:50    Předmět: Citovat

512MB limit ma serie, ale da sa s tym zit. Najhorsie je, ze Intel tento limit vytvoril umyselne, aby poskodil platformu P3+SDRAM a pretlacal tak drahe smejdy P4 a RDRAM.

V robote mam VIA 694 s 1 GB RAM. Ale je to aj s rovnakym CPU citelne slabsie ako Intel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 21:12    Předmět: Citovat

Tahle deska, když do ní dám 3x256MB, ještě provokativně napíše, že je v ní vloženo víc než 512MB paměti a že fungovat bude jen těch 512MB. Kdo ví, jestli to není jen sw záležitost, ale to už by to asi někdo hacknul a udělal patch do BIOSu.
Někde tu mám desku, která umí i Tualatiny, ale nemůžu jí najít. Confused

Nainstalovaný základní systém Debianu chodí normálně, ale nějak neumím přidat další sw, myslela jsem, že se to dělá přes aptitude, ale to tam není. Budu si muset přečíst man od apt, ale dneska už asi ne. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 08 2019, 21:31    Předmět: Citovat

Myslim, ze je to priamo v HW. BIOS asi vidi podla SPD, ze tam je pamate viac. i815 podporuje aj 512MB moduly, takze obsadis jeden slot a dalsie dva-tri su uplne zbytocne... Na Tualatiny je VIA694T, to uz ma konecne aj vykon. A existuje nejaky chipset od SiSu pre Tualatin s podporou DDR, dosky robila napr. ECS. V robote sme to kedysi mali, ale niekto si to zobral.

"apt-get install nazov_baliku", pripadne v 8 uz celkom obstojne funguje aj "apt install nazov_baliku". Takto si mozes nainstalovat aj aptitude a nasledne ho pouzivat. Niekedy je to aj nutne (pri zlozitych upgradoch alebo downgradoch), pretoze riesi zavislosti inak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 16:58    Předmět: Citovat

Ta zlobící deska je MS-6309 v2.1 s VIA694X, Tualatin teda asi neumí, ale umí serverový SDRAMky s ECC a registrama. Ale ani s nima mi nechodí 100% spolehlivě. Nenašla jsem žádný paměti, se kterýma by bezvadně fungovala. Přitom v jiných deskách ty paměti šlapou bez chyb. Když obsadím všechny 3 sloty, tak se chyby jen hrnou.

Mám tu dual PIII jednodeskáč, v tom je taky VIA694X, ale nemám na něj backplane do normální skříně.

Tualatinovou desku jsem sice nenašla, ale našla jsem krabici s komponentama, který jsem hledala loni a nenašla. Tak možná za rok. Very Happy Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 9:35    Předmět: Citovat

Ach jo, si s tím Debianem nerozumím. Sad Furt to dělá něco, co nechci a nevím, kde, co a jak to změnit.
Například po instalaci LXDE mi to po startu spouští xwindows a to nechci. Ani nevím, jak je ukončit a nevypnout při tom počítač. Odhlásit se to celé jen restatuje. Sad
A při instalaci sw přes aptitude mi to pořád hází nějakou chybu s initramfs. Nechápu, co má instalace nějakýho programu společnýho s initramfs. Sad

kód:
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-3.16.0-6-686-pae with 1.
dpkg: chyba pĚi zpracov v nĄ balĄku initramfs-tools (--configure):
 podproces instalovan˜ post-installation skript vr til chybov˜ status 1
Zpracov vajĄ se spouÓtˇ§e pro balĄk libc-bin (2.19-18+deb8u10) 
PĚi zpracov nĄ nastaly chyby:
 initramfs-tools
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
Failed to perform requested operation on package.  Trying to recover:
Nastavuje se balĄk initramfs-tools (0.120+deb8u3) 
update-initramfs: deferring update (trigger activated)
Zpracov vajĄ se spouÓtˇ§e pro balĄk initramfs-tools (0.120+deb8u3) 
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.16.0-6-686-pae
mkinitramfs: failed to determine device for /
mkinitramfs: workaround is MODULES=most, check:
grep -r MODULES /etc/initramfs-tools/

Error please report bug on initramfs-tools
Include the output of 'mount' and 'cat /proc/mounts'
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-3.16.0-6-686-pae with 1.
dpkg: chyba pĚi zpracov v nĄ balĄku initramfs-tools (--configure):
 podproces instalovan˜ post-installation skript vr til chybov˜ status 1
PĚi zpracov nĄ nastaly chyby:
 initramfs-tools
Pro pokra§ov nĄ stisknˇte Enter.

V Debianu je to všechno nastavení někde jinde než v Slackwaru. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 16:16    Předmět: Citovat

Linux má tu zajímavou vlastnost, že to co všichni nezávislí alternativní chytří lidi chválí, nelinuxovému zájemci nefunguje, což linuxáci nakonec celkem potvrzujou. Ale hrabat se v tom je pro nelinuxáka, pokud nemá těžce masochistní období, docela perná ztráta času.
Jednou jsem dostal od nadšence štos instalačních CD SuSe, když jsem se po týdnu marných pokusů o instalaci ozval nadšencovi, ten připustil "jo to někdy nejde"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 11 2019, 19:42    Předmět: Citovat

initramfs sa musi pregenerovat vtedy, ked sa instaluju nejake veci, ktore do neho pridavaju (alebo v nom modifikuju) subory.

A chyba pravdepodobne nejako suvisi s chybou pri instalacii GRUBu. Nikdy som sa s tymto nestretol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne srpen 11 2019, 19:49    Předmět: Citovat

Grub tam vůbec nemám, jen lilo. Musí tam ten initrd vůbec být?

Nedaří se mi změnit klávesnici v textovej konzoli, když ji nastavím na anglickou pomocí apt-reconfigure console-data, tak to funguje jen do resetu, příště tam mám zase českou. Vůbec mám pocit, že to konfigurační skripty v /etc/rc.d ignoruje. Používá je ten systemd nebo jsou tam jen pro parádu a konfiguraci má někde úplně jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 11 2019, 20:09    Předmět: Citovat

initrd musi byt, ak nemas skompilovane vlastne jadro s drivermi pre bootovaci radic, disk a filesystem. V distribucnom jadre je to vsetko skompilovane ako modul, takze sa to musi nacitac z initramfs, inak to nemoze nabootovat.

Je mozne, ze skripty na generovanie initramfs su zabugovane a bez GRUBu nefunguju spravne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne srpen 11 2019, 20:19    Předmět: Citovat

Jádro zrovna kompiluju, to bude na dlouho. Ten nefunkční skript na initramfs to volá i když přidám jen zdroják jádra. To přece do initrd nic nepřidává. Asi to aptitude volá po každým přidání čehokoliv. Celkově si to žije vlastním životem a moje přání to ignoruje. Sad Ve Slackwaru už tak nějak vím, kam sahnout na základní věci a systemd nepoužívá ani verze 14.1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 11 2019, 22:03    Předmět: Citovat

Systemd sa da zbavit instalaciou balika sysvinit-core.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 18:10    Předmět: Citovat

Tak kompilace jádra nebyla moc úspěšná, systém naběhne až do toho grafickýho přihlašovátoru a tam to zatuhne. Sad
Ale podařilo se mi (s původním jádrem) pořešit aspoň tu klávesnici v konzoli. Ono to bere stejnou, jako je nastavená pro xwindows, tak jsem tam dala dvě, českou a anglickou a už chodí obě i pod textovou konzolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: po srpen 12 2019, 18:31    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Systemd sa da zbavit instalaciou balika sysvinit-core.

Na to mi aptitude hlásí kolizi se systemd-sysv a že něco odinstaluje a něco nainstaluje a vůbec nevím, která bije. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.71 sekund