Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka Beko 28220 špatně myje

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 12:20    Předmět: Myčka Beko 28220 špatně myje Citovat

Ahoj, máme doma výše zmíněnou myčku nádobí která poslední dobou hůře umývá příbory (vrchní raménko) a dnes už nechává špinavou vrchní půlku dveří, vrchní koš taky nic moc.

Vyndal jsem všechny 3 raménka a tu rozváděcí trubku, vše jsem propláchl vodou. Zkusil k té rozváděcí trubce přidělat vrchní a prostřední raménko a pustit vodu, voda stříkala všude raménka se otáčela a žádnou prasklinu jsem nikde nenašel. Prostřední koš má 2 polohy a tím pádem 2 otvory pro vstup vody, aby voda tekla k raménku je tam klapka a i ta funguje bez problémů.

Když jsem vše namontoval do myčky a pustil ji na prázdno tak spodní rameno se točí a voda z něj stříká. Prostřední rameno se otáčí pomalu a vrchní příborové se neotáčí (voda z něj teče). Myslím si že u ramen je malý tlak vody. Myčka je vestavná, je nějaká možnost se k oběhovému čerpadlu dostat zevnitř?

Myčka má čistící program který pravidelně používáme v kombinaci s čistícím prostředkem na myčky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 12:44    Předmět: Citovat

No jedine tak ze tu mycku vytahnes z linky, idealne odtahnes na dilnu a tam si s ni budes moct delat co chces. V kuchyni bude na praci s timhle molochem vzdy malo mista. Jestli jsou tam tri ramena tak je mozne ze tam bude i nejaky prepinaci ventil. Topeni funguje jak ma? Resil jsem kdysi ze spatne myla a bylo v haj-zlu jak rele tak samotne topne teleso...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 12:50    Předmět: Citovat

Zkusil jsem ucpat spodní rameno ale tlak v prostředním ani vrchním se nezvýšil tak že tam asi nějaký přepínací ventil bude. Topí normálně. Voda je horká.

EDIT: Když myčku otevřu za běhu je vidět že se vrchní raménko nehýbe, prostřední jen pomalu a spodní jede asi normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 13:49    Předmět: Citovat

Na obrázku je spodní díra na spodní rameno a vrchní díra na střední + horní rameno. Pod těmito dírami je plastové kolečko s různě velkými dírami. Podle polohy kolečka teče voda buď nahoru nebo dolu nebo pul na pul atd. Kolečkem lze otáčet šroubovákem jen jedním směrem. Natočil jsem ho do polohy kdy maximum vody teče do horní díry (střed + vrchní raménko) a žádná voda neteče na spodní rameno. Viz obrázek.

Spustil jsem program předmytí a během programu jsem myčku několikrát otevřel a podíval se co se děje. V průběhu celého progamu se točilo pouze střední a vrchní rameno, spodní se ani nehlo. Tak že je jasné že je chyba někdo v tom rozdělovacím kolečku které se neotáčí a nerozděluje vodu.

Bohužel bližší zkoumání vyžaduje myčku vyndat.



Mycka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  288.74 kB
 Zobrazeno:  131 krát

Mycka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 19:17    Předmět: Citovat

Pravdepodobne bude vadny 3-cestny ventil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 20:14    Předmět: Citovat

Nemáš tam někde ucpaný nějaký filtr že je pak malý tlak vody?Nebo nějakou nečistotu co se projeví při průchodu vody a ucpe přívod?
Já včera řešil podobný problém s vysavačem.Prý nesaje a vše zákazník poctivě vyčistil. Very Happy



DSCN8274.jpg
 Komentář:
 Velikost:  218.87 kB
 Zobrazeno:  157 krát

DSCN8274.jpg



DSCN8280.jpg
 Komentář:
 Velikost:  273.54 kB
 Zobrazeno:  192 krát

DSCN8280.jpg



_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po srpen 05 2019, 20:33    Předmět: Citovat

Ten zázrak je třícestný ventil, přesně jak jsi popsal. Nicméně v něm není žádná věda, je tam jen obyčejný zpřevodovaný motor, něco jako na talíř v mikrovlnce, který by se měl právě během mytí nastavit dle potřeby. Pak už je tam jen mikrospínač pro určení polohy.

Číslo dílu by mělo být 1760400100, pokud si chceš na netu prohlédnout fotky jak to vypadá.

Motor je na 230V, tedy ho lze snadno vyzkoušet (pokud má člověk alespoň nějaké znalosti elektroniky) a spínač by se měl dát normálně propísknout. Ventil jako takový je tuším jen secvakaný, nicméně dost nešikovně a na těsno, takže to chce dost opatrnosti a ideálně mít čím packy podkládat při odehnutí.



1760400100-2scfam4l_b.jpg
 Komentář:
 Velikost:  102.94 kB
 Zobrazeno:  147 krát

1760400100-2scfam4l_b.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: út srpen 06 2019, 6:28    Předmět: Citovat

Děkuji, taky jsem to včera našel. Třícestný ventil jsem si představoval trošku jinak ale nakonec jsem se dopátral této věci kterou někde nazývají "rozdělovač vody" a jinde jako "třícestný ventil". No o víkendu myčku vytáhnu z linky a pokusím se tento rozdělovač vody vyčistit. Děkuji Vám za nasměrování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 06 2019, 16:26    Předmět: Citovat

Hlavně vyzkoušej ten motorek.. Může mít přerušené vinutí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 16:27    Předmět: Citovat

Tak jsem to dnes vyndal z linky. Dementní truhlář nejdřív postavil do kouta myčku a potom okolo ní postavil celou linku. Tak že vyndat myčku vyžadovalo použití přímočaré pilky protože kabel a hadice nešlo protáhnout mezi zdí a spodní policí linky.

Kompletní rozborka myčky. Ještě že máme doma vysavač na mokré vysávání.

Motorek kterej otáčí rozdělovačem vody občas jede a občas ne ale vrčí pokaždé. Občas jede i několikrát za sebou a potom několik spuštění sice vrčí ale netočí a potom zase točí.

Motorek GM-16-24LT1 se samostatně neprodává. Objednal jsem celý rozdělovač vody i s poštou za necelých 900,- a zatím vyčistím všechna možná vedení atd. Motorek dorazí v úterý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 785
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 16:59    Předmět: Citovat

Uvnitř motorku je magnet ve tvaru "O" kroužku a v něm je asi zalisované nebo zatavené plastové ozubené kolečko. Nejslabší místo plastu povolilo a ozubené kolečko se na magnetu protáčí a občas se chytne. Mohu to sice slepit ale vzhledem k tomu že dostat se k tomuto dílu vyžadovalo rozebrat celou myčku tak si počkám na nový díl. Starý může zůstat pro strýčka příhodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 17:16    Předmět: Citovat

Lepší je fakt dát nový a ten starý potom v klidu opravit a nechat jako rezervu. Ti truhláři jsou všichni stejní. Laughing
Já si navrhoval nábytek do kuchyně sám a skládal taky a myčku, troubu atd. jsem montoval až po té. Ale dalo to práci spočítat, aby to bylo pro skoro všechny typy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund