Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dopravní nehoda- cyklistka, pes
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 13:07    Předmět: Dopravní nehoda- cyklistka, pes Citovat

Ahoj,

před chvilkou jsme šli s mojí fenkou po chodníku, naproti nám jela stará cyklistka na elektrokole, asi tak 15km/h. Vcházeli jsme s pejskem do užšího prostoru chodníku, po pravé straně byla cedule, po levé trávník. Vzal jsem to trochu doleva, aby měla cyklistka co nejmíň volnýho prostoru a nejezdila tam, protože se mně to nejevilo příliš bezpečně, když uvážím, že moje Rózička nemá ráda cyklisty na chodníku (já taky ne). Jenže ona tam stejně vjela, ačkoli jsem předpokládal, že buď zastaví, nebo pojede na silnicu. Načež Rózička bafla a drcla do velevážené cyklistky košíkem- v té chvíli už brzdila. Pak spadla z kola, ale až teda ve chvíli, kdy už kolo stálo. Jsou tam dvě kamery, ale bohužel, myslím, že tohle bylo mimo jejich zorný pole.

No, pak na mě samozřejmě držkovala... A že slyšela, jak je moje Rózička nebezpečná. Ale že se jí nic nestalo, žádný úraz. Já jsem radši nic moc nekomentoval, neb na jaře mě jeden dědek udal, že jsem ho z pádnýho důvodu nazval vulgárním výrazivem a řekl, že mu dám po čuni (ano, i takový věci jsou možný). Samozřejmě si k tomu i přisadil, že ho "zabiju", ale to je jedno. Ostatně, nic mně ta cyklistka neprovedla, jen sama sobě... Pomohl jsem i posbírat věci, co popadaly z kola. Ale neomlouval jsem se, to už by bylo fakt mimo mísu.

Rózička měla košík a byla na vodítku.

A teď dotaz. Vzhledem k tomu, že zdejší lidi jsou nepředstavitelný obrazek_cenzura (respektive Rózička si takový umí skvěle vybrat), může se stát, že si dodatečně vymyslí např. nějaký úraz (ačkoli mně tvrdila, že žádný nemá) a udá nás na MP. A pak by mě zajímalo, jak se případně bránit a jestli na nás někdo něco má? Podle zákona je pejskař povinen si za všech okolností pejska zajistit tak, aby nikomu nemohl způsobit zranění. Nicméně, podle mě moje Rózička nějaký fiktivní zranění nemohla způsobit a způsobila si to sama cyklistka, protože:

1. Neměla co dělat na chodníku.
2. Neměla vjíždět do prostoru, který jsem úmyslně o kousek ještě omezil.
3. Neměla jezdit do místa, kde se nachází "nebezpečný pes".
4. Neměla jezdit do omezenýho prostoru, kde se nachází jakýkoli pes (může chytit pach a nečekaně vletět pod kolo, proto taky nesnáším cyklisty na chodníku) nebo jiný domácí mazlík. Případně měla domácí zvíře objet v bezpečné vzdálenosti (buď přes záhonek, nebo sjet na silnici)
5. Měla být aspoň ve střehu a předpokládat komplikace a nepadat ze stojícího (!!!) kola.
6. Pokud neumí jezdit na kole, nemá na to vůbec lozit.

Teoreticky jsem ten zúžený prostor mohl zabrat úplně, ale to už by pak bylo potřeba prodloužit vodítko, takže riziko za riziko...

Taky by mě zajímalo, kdyby došlo k nějakým lžím, mají na policejních stanicích běžně např. detektory lži? Aby případně věděli, koho zmáčknout a z koho tu pravdu tahat? Jde o to, že by to bylo slovo proti slovu a navíc, může si i domluvit nějakýho fiktivního "svědka" a pod.

Dík za názory.

PS: Ta moje Rózička je fakt divoška...

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 13:33    Předmět: Citovat

Kamery nejsou, viděl někdo něco? Tvrzení proti tvrzení. HOWGH!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1271
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 13:33    Předmět: Citovat

Je fajn že víš, co by ti ostatní měli a neměli dělat. Vychovávač/vybržďovač, jen na chodníku.
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 13:49    Předmět: Citovat

A je docela fajn, že tobě to vadí. Podle mě jsou veškerá práva na jeho straně a takové kecy o vychovávačích mají většinou právě ti, co porušují zákon o komunikacích a jezdí také na chodníku a to tak, že když tam nemají co dělat, tak aby zastavili a počkali, co bude chodec dělat nebo se případně domluvili, ale zrovna fest musejí jet dál a většinou bezohledně.
Jedna rada, nemusíš nic řešit. Pokud jsou tam kamery, tak to zaznamenaly ve tvůj prospěch a pokud nejsou, tak i dodatečný svědek s křivým svědectvím riskuje postih, protože na chodníku nemá žádný cyklista co dělat na kole (pouze pěšky vedoucí kolo). A pokud tam je, protože se bojí jezdit na silnici kvůli autům, tak se má chovat tak, aby všem chodcům dával přednost a neohrozil je a ani sebe. Pokud je některý cyklista takový debo, že spadne z kola i když nejede, tak je to jeho problém. A pokud prohlásí, že mu nic není, tak nejsem povinen se ptát ani na to, jestli potřebuje pomoc. Jestli bude později tvrdit něco jiného, tak bych ho žaloval ne těch policajtech na místě, aby pochopil, že bude v ještě větším průseru vlastní vinou.
Vrátím se k tomu problému. Ty jsi nevinný chodec a nemusíš nic obhajovat. Cyklista na chodníku se už jako takový dopustil dopravního přestupku a vše je proti němu a on musí dokazovat, že jsi ho poškodil a proč. Tvrzení ze zákona není důkaz!
Takže bod 1 a vše ostatní jsou zbytečné řeči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:10    Předmět: Citovat

Ahoj
ne jednu stranu je blbé že jsi uhnul na špatnou stranu a že jsi nechal pejska aby se vůbec kola nebo cyklisty dotknul, pokud není jezdec středního věku a je to tedy dítě nebo starý člověk, tak většinou zazmatkuje když je něco vyvede z míry a to tys asi udělal tím, žes ji chtěl donutit, aby jela po nesprávné straně.
člověk může být v šoku i když už kolo stojí...
sám jezdím a vidím rozdíl mezi pejskaři a psy, kteří jsou vychovaní a vědí co mají dělat a mezi bezohlednými..
děti a staří lidé se většinou na silnici bojí, proto tam nejedou..
ale myslím že si celkově děláš zbytečně obavy, pomohl jsi ji, ona sama z vlastní vůle odjela aniž by to chtěla řešit, nedělej si hlavu z něčeho co nemusíš řešit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:14    Předmět: Citovat

Osobne bych tipl ze pokud by doslo k soudu, byla by vina 50:50.
Ona nemela jet po chodniku, tvuj cokl po ni nemel skocit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:26    Předmět: Citovat

To není tak úplně pravda - dejme tomu, že cyklistka na chodníku neměla co dělat (za jistých okolností tomu tak být nemusí) - to však ještě neznamená, že ji můžu beztrestně zastřelit.

Pokud ji já nebo můj pes stazí z kola a jí tím vznikne nějaká újma, tak jsem za tuto újmu zodpovědný a jsem povinen ji kompenzovat. Dovedu si ale představit, že případný soud může moji míru zavinění snížit na úkor "nezodpovědného" počínání cyklisty. Nadruhou stranu úmyslné zabírání celého chodníku půjde zase k tíži mé (iracionální nebezpečné chování).

V každém případě jako osoba, která v tu chvíli měla nad psem dohled, jsi povinný zajistit, aby nikoho neohrožoval.

Jestli to bylo tak, jak jsi popisoval, tak je vina jednoznačně na tobě. Střetu jsi mohl zabránit, ale ty jsi ho naopak inicioval. Cyklistka může dostat maximálně pokutu za jízdu po chodníku.

No a teď je otázkou, kdo všechno to viděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:33    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Osobne bych tipl ze pokud by doslo k soudu, byla by vina 50:50.

Asi tak nějak. Dog eat dog
Obojí, cyklisti na chodníku i čoklisti, se dají vydržet dokud jich není moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:40    Předmět: Citovat

Laughing moje Rózička Laughing Svadba uz bola, ci este len chystate? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:42    Předmět: Citovat

ferdislav napsal(a):
Ahoj
ne jednu stranu je blbé že jsi uhnul na špatnou stranu a že jsi nechal pejska aby se vůbec kola nebo cyklisty dotknul, pokud není jezdec středního věku a je to tedy dítě nebo starý člověk, tak většinou zazmatkuje když je něco vyvede z míry a to tys asi udělal tím, žes ji chtěl donutit, aby jela po nesprávné straně.
člověk může být v šoku i když už kolo stojí...
sám jezdím a vidím rozdíl mezi pejskaři a psy, kteří jsou vychovaní a vědí co mají dělat a mezi bezohlednými..
děti a staří lidé se většinou na silnici bojí, proto tam nejedou..
ale myslím že si celkově děláš zbytečně obavy, pomohl jsi ji, ona sama z vlastní vůle odjela aniž by to chtěla řešit, nedělej si hlavu z něčeho co nemusíš řešit..


Ne, neuhýbal jsem, snažil jsem se naopak celý ten prostor zabrat. Samozřejmě jsem byl mezi pejskem a kolem (pejska vodím vždycky napravo kvůli jeho bezpečnosti a aby mohl čmuchat).

Nechoval jsem se bezohledně, naopak, snažil jsem se předejít problémům.

Doufám, že máš pravdu a nemusím se bát. Přece jen, v těchhle končinách je to dost divoký.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:45    Předmět: Citovat

witt napsal(a):
.........Nadruhou stranu úmyslné zabírání celého chodníku půjde zase k tíži mé (iracionální nebezpečné chování).

V každém případě jako osoba, která v tu chvíli měla nad psem dohled, jsi povinný zajistit, aby nikoho neohrožoval.

Jestli to bylo tak, jak jsi popisoval, tak je vina jednoznačně na tobě. Střetu jsi mohl zabránit, ale ty jsi ho naopak inicioval. Cyklistka může dostat maximálně pokutu za jízdu po chodníku.

No a teď je otázkou, kdo všechno to viděl.


Ne, nic jsem neinicioval, naopak jsem se snažil střetu zabránit, zabránit tomu průjezdu kolem nás.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:46    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Laughing moje Rózička Laughing Svadba uz bola, ci este len chystate? Twisted Evil
Vyliž mně p....
_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:50    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 14:53    Předmět: Citovat

Taky jezdím někdy po chodníku. Je k tomu x důvodů. Samozřejmě že cyklista na chodníku se nesmí chovat jako blbec. Ale ani chodec. Když už jedu po chodníku, což nebývá pravidlem ani nějak často, jsem k chodcům ohleduplný. Ale pokud bych viděl, že na mě chodec něco zkouší, pardon, tady může jít ohleduplnost stranou!
Podobně jako v dopravním prostředku. Bez okolků pustím staršího či nějak znevýhodněného sednout. Ale pokud je volných xx sedadel a nějakej umanutec začne prudit abych ho pustil na "jeho" místo nebo něco podobnýho, tak ani <|> !
Takže tak. Výše popsaný případ bych musel vidět. Ale spíš se kloním k tomu, že bych tam taky vjel. Ovšem s tím rozdílem, že bych nezastavil ani nespad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 01 2019, 15:00    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
PeteBurns napsal(a):
Laughing moje Rózička Laughing Svadba uz bola, ci este len chystate? Twisted Evil
Vyliž mně p....
Na to bacha, aby tě Burnzerant nevzal za slovo .... Jinak zákon hovoří jasně - cyklista na chodníku může kolo pouze VODIT. Za cyklustu se považuje i jezdec na odrážedle, koloběžce, tří- nebo vícekolce pokud má šlapací pohon respektive k šlapacímu i pomocnej spalovací nebo elektrickej motor, splňující požadavky lro specifikaci "bicykl". Jezdit může buď tam, kde je vyznačená cyklostezka, může bejt i společná pro chodce und pumpičkáře, nebo jinde výhradně po vozovce co nejblíž je bezpečno u pravýho okraje vozovky. Do dalšího jízdního pruhu se může řadit jedině při odbočování a to až potom, co dá rukou nebo světlama (ano, existujou i blinkry na kolo) znamení o změně směru jízdy. Na chodníku, stezce anebo přechodu PRO CHODCE nemá pumpičkář(ka) v sedle co dělat a pokud by si dotyčná baba chtěla vyskakovat, dal bych do placu tvrzení, že ona svojí jízdou po chodníku i přes to, že viditelně tam bylo málo místa, OHROŽOVALA TEBE A TVOJI KOSTIŽERKU ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund