Vítejte na Elektro Bastlírně
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Upload · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Hledat v článcích

Dobrovolné příspěvky na provoz EB

Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se dojí peníze, když jde rozum stranou
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 19:27    Předmět: Jak se dojí peníze, když jde rozum stranou Citovat

Toto není o politice, toto je daleko horší.

Šílená Schillerová tlačí vahou své postavy i hlasy mávačů zákon, který má zvednout určité daně. Dobře. Ševče, plať. Bude dražší plyn, vklady do katastru atd. Až na jednu drobnost.

Jednorázové zdanění technických rezerv pojišťoven. Pojišťovny mají nad rámec povinných rezerv na účtech cca 50mld Kč, a šílená Schillerová se rozhodla pro jejich jednorázové zdanění 19%.

Myslím, že inteligentním lidem nemusím dál naznačovat. Jednou možná ta ženská zaklepe i u vás, jestli náhodou třeba na kapitálovém životním pojištění nemáte nějak moc peněz...

ale jste si jistí, že vám to bude chutnat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256
Team member
Team member

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 19:42    Předmět: Citovat

To je u teto vlady naprosto normalni. Vloni napriklad doslova prozrali penize z rezervy fondu privatizace (penize ktere stat utrzil za prodej statnich podniku), koupili si za to hlasy vypatlanych duchdcu kdyz jim z teto financni rezervy zvedli duchody https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/vlada-vyuzije-22-miliard-z-fondu-privatizace-podle-babise-mu/r~ef6ef97cb67611e890620cc47ab5f122/

Letos podoji rezervy pojistoven, co prozerou pristi rok netusim.
Ale idiotum kteri je voli je to jedno, protoze si v palici nejsou schopni srovnat ze takto skoncime jak Recku nebo Venezuele. Az nastane nejaky problem typu povodne, stat nebude mit prachy na pomoc lidem v nouzi a pojistovny na proplaceni skod. Diky tem hnupum ve vlade, respektive pitomcum kteri babise voli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 20:16    Předmět: Citovat

Bohužel stát má pořád málo na příjmové straně. Na výdajové straně unikají penízky do černých děr vniveč. Systémově je něco špatně a není vůle to změnit. Jak lze vidět v různých debatách, sedí fráze: Kapři si sami nevypustí svůj rybník. Takže asi takto.
Hubert_79
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 20:38    Předmět: Citovat

No hlavně když měla s Faltýnkem a tím kvákalem Vojtěchem tiskovku, tak o plynu ani slovo.
Koblihám je to fuk, ti vidí, že se zdraží hulení a chlast, takže tomu zapíjeje buřt z Kostelce nejlevnějším pivem ještě zatleskají.
Hlavně když dali důchodcům 75% slevu na jízdném Rolling Eyes

Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 20:45    Předmět: Citovat

termit256 - ty demente, já si vyprošuji, abys mě tu nazýval vypatlaným důchodcem. Kdybys pořádně platil daně, tak by důchodci nemuseli živořit s cca 12 000 Kč. Přál bych ti, abys od zítřka s takovým příjmem musel vystačit i ty. A taky bych tu mohl popsat, jak se žije těm důchodcům, kteří museli ať za zdravotních důvodů, nebo proto, že už lidi nad 55 let nikdo nechce zaměstnávat, odejít do předčasného důchodu, který so pohybuje kolem 10 000 Kč. Mám to doma, vím velice přesně o čem píšu. Troubo.
konosuke
Team member
Team member

Bydliště: Český Těšín - největší město v ČR (polovina se nachází v Polsku)

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 20:45    Předmět: Citovat

krasavice Šilerovka skončí v úřadu dřív než prázdniny 2019 no a co potom ? do tureckého bordelu pro válečné zajatce, má
k tomu tu nejlepší kvalifikaci...

Naposledy upravil konosuke dne st červenec 10 2019, 21:32, celkově upraveno 1 krát.
Hubert_79
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 21:31    Předmět: Citovat

Ano, důchodce, který zvolí Hnití ANO na základě zvýšení důchodu lze směle nazvat vypatlaným.
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 21:38    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
termit256 - ty demente, já si vyprošuji, abys mě tu nazýval vypatlaným důchodcem...

Že by potrefená husa...??
Jsem taky důchodce a vůbec by mě nenapadlo to vztahovat na sebe, neb jsem kobliháře nevolil.
jirkati napsal(a):
Kdybys pořádně platil daně, tak by důchodci nemuseli živořit s cca 12 000 Kč....

Buď jsi naivní nebo ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga
Team boss
Team boss

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 21:47    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Buď jsi naivní nebo ...

. . . a kdo si myslí, tím že nevolil kobliháře, něco změní,
je naivní taky, nebo . . .
Pravoslav
Běžný uživatel
Běžný uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 21:48    Předmět: Citovat

Jeden slovenský uživatel zdejší, tuším RNBW, zde velice trefně poznamenal: "Jak je možné, že se toto děje v zemi, kde byla vynalezena defenestrace?" (omlouvám se původci těchto slov za nepřesnou citaci)
A ta poznámka byla opravdu velice pěkná, myslím, že je k tomuto vláknu plně adekvátní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw
Team boss
Team boss

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 22:11    Předmět: Citovat

Ja som to nenapisal. Ale suhlasim.
termit256
Team member
Team member

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 22:23    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
termit256 - ty demente, já si vyprošuji, abys mě tu nazýval vypatlaným důchodcem...

Ano ses vypatlanec naprosto ukazkovej. Vcera pridali duchodcum z penez za ktere stat prodal fabriky = dalsi uz nebudou. Dnes rozpusti rezervy pojistoven ktere si spravne vytvorily na kryti necekanejch pruseru = tohle se da udelat taky jen jednou.

A muzes mi ty koblihovej mysliteli rict, z ceho se ty duchody budou platit zitra, pozitri, popozitri atd...? Kdyz tyto jednorazove prijmy a desitky let tvorene rezervy budou prozrane? Ja netvrdim ze duchodci maji kdovikolik penez, ale prachy proste uz nebudou a tak pujdou duchody zpet dole, narozdil od cen a ty a tobe podobni budou jeste v mnohem vetsi prdeli nez si dovedete predstavit.

A to jen vlastni vinou, ze jste poslali k moci cloveka typu babis, ktery vysrouboval mzdy jejich nesmyslnym navysovanim ve statni sfere a rozhazovanim na vsechny strany, cimz docilil jen toho ze posleze se zvysily ceny v obchodech. Firmy zadne tiskarny na prachy proste nemaji, umele vysroubovane mzdy z neceho platit musi a zit neustale na dluh jako stat taky nemohou.

Az prestane byt z ceho brat, paradoxne to nejvic odserou skupiny lidi kteri tvori babisovo volicske jadro, tzn. duchodci + lide s nizkym vzdelanim a kvalifikaci. Dobre jim tak, i kdyz obavam se, ze oni si nikdy neuvedomi ze si za to mohou sami.
jjilek
Super uživatel
Super uživatel

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 23:09    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
termit256 - ty demente, já si vyprošuji, abys mě tu nazýval vypatlaným důchodcem. Kdybys pořádně platil daně, tak by důchodci nemuseli živořit s cca 12 000 Kč. Přál bych ti, abys od zítřka s takovým příjmem musel vystačit i ty. A taky bych tu mohl popsat, jak se žije těm důchodcům, kteří museli ať za zdravotních důvodů, nebo proto, že už lidi nad 55 let nikdo nechce zaměstnávat, odejít do předčasného důchodu, který so pohybuje kolem 10 000 Kč. Mám to doma, vím velice přesně o čem píšu. Troubo.

Nezbývá než souhlasit. Ono když jeden pracuje (bohužel hlavně v Praze kde jsou platy již dlouho vyšší) tak nevidí dál než 30 km od Prahy.
Já bych např. rád věděl, kolik dostávají ty stovky komentátorů, kteří celý den jen kecají v TV a ČR, ani nevědí o čem atd. Bohužel to není jen tato sorta lidí, kteří v životě na nic rukama nebo hlavou nesáhli ani to neumějí. A takových v podobném stylu by se našlo. Neplacení daní pod heslem "kdo neokrádá stát okrádá rodinu" to platí již od roku 1948 a stalo se to národním zvykem.
atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
microlan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: čt červenec 11 2019, 5:54    Předmět: Citovat

Že se nakupují nesmyslné vrtulníky, to nikomu nevadí. Důchodcům když přidají litr, tak je oheň na střeše.
termit256
Team member
Team member

PříspěvekZaslal: čt červenec 11 2019, 6:01    Předmět: Citovat

No jasne, ty slepe vidis ze si nevystacis s penezi, ale duvod proc tomu tak je a ze si za to muzes sam svym pitomym rozhodnutim volit babise ti uz nedochazi.
Ty jen vidis ze ti pridal 900, ale mzdy (tim padem i ceny zbozi a sluzeb) svymi rozhodnutimi zvysil mnohem vic, takze jsi na tom prakticky hur nez predtim, s tim ze se prozraly jednorazove rezevy a co bude zitra nikdo z nich nevi. Zazracne prijmy z EET se jaksi nekonaji, ziskovost firem klesa, zivnostniky uz oholili na kost, holdingum dane nezvysi, bankovni dan je nepruchozi, protoze babis dobre vi ze by si ji banky preuctovaly do vyse uroku, coz by ho pri jeho dluzich stalo obrovske prachy, tak jsem zvedavej s cim se vytasi pristi rok.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> SMS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: