Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Věž TESLA SM684E, už maže
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 15:28    Předmět: Věž TESLA SM684E, už maže Citovat

Zdravím všechny přítomné,mám takový problémek s touto věžičkou a sice při záznamu nemaže.Což je při záznamu dost blbé že? Díval jsem se do schématu od SM580átky takže pokud jsem se dobře díval tak IO MDA7770 slouží jako oscilátor pro mazací hlavu? Ono v té 864 je to poněkud jiné.
Poradí někdo jak zjistit příčinu?


díky za každý příspěvek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rixxi



Založen: Apr 24, 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 17:34    Předmět: Citovat

tam by k mazání měl posloužit jen magnet který pokud se k pásku magnet přiblíží tak maže. může být buď chybějící a nebo nefunkční.

Jacobs: jsou tam v té mechanice dvě hlavy nebo jedna?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:01    Předmět: Citovat

Magnety pokud vím se použivají v podřadných magnetofonech.Je to tesla a u ní jsem magnet neviděl ani u toho nejobyčejnějšího magnetofonu.Jak vidno z foto magnetka tem opravdu není.....


DSC00258.JPG
 Komentář:
Mazací hlavička

Stáhnout
 Soubor:  DSC00258.JPG
 Velikost:  148.7 kB
 Staženo:  155 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:22    Předmět: Citovat

zdravím, mam tiež túto vežu v stave repasu, u môjho kusu ani nejde zaradiť funkcia REC. keď zaradím play tak sa páska rozbehne, hlava sa prisunie k páske no zvuk prechádza snímacím zosilňovačom LEN ak trvale držím stlačené tlačidlo PLAY, rýchle pretáčanie je rovno v režime CUE teda rýchlo pretáča a sníma nahrávku, teda hlava zostáva v blízkosti pásku. ale asi niečo z týchto blbnutí bude mať na vine vadný spínač STOP ktorý je asi nejako stále vo vodivom stave, proste nedá sa stlačiť, vratné pérko v tlačidle je zlomené. ten istý stav je aj pri mechanike B. inač celkom slušná veža, samozrejme v tomto druhu magnetofónu nemôže byť o permanentnom magnete ani reč, je to v postate SM580tka, logika vychádza z SM260tky, mechanika by mala byť z magnetofónu B200.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:22    Předmět: Citovat

Nová nahrávka jde sice slyšet ale bohužel i ta původní.Funkce záznam normálně probíhá.Viz foto.


DSC00266.JPG
 Komentář:
záznam

Stáhnout
 Soubor:  DSC00266.JPG
 Velikost:  104.9 kB
 Staženo:  128 krát


DSC00264.JPG
 Komentář:
Věž TESLA SM864E

Stáhnout
 Soubor:  DSC00264.JPG
 Velikost:  159.72 kB
 Staženo:  242 krát



Naposledy upravil Jacobs dne út duben 24 2012, 18:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rixxi



Založen: Apr 24, 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:23    Předmět: Citovat

dobrá tedy stahuju se a nechám radění na zkušenějších. toto ale taky není žádný zázrak techniky tak jsem si myslel že tam bude, ale není. Smile

EDIT: teď mě ale napadá jedna věc a sice, zkus tu hlavu přeměřit jestli není spálená (což je asi blbost ale možnost to je) pokud by byla na vině je něco před ní.


Naposledy upravil rixxi dne út duben 24 2012, 18:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:27    Předmět: Citovat

to rixxi, ved v pohode to vieš každá rada dobrá a nikto nemôže poznať detailne všetky prístroje, je aj pravdou že tento model veže bol určený hlavne pre zahraničný export preto už ani nenesie nápis TESLA ale "Dynamic Audio". u nás je skôr rozšírená SM580.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rixxi



Založen: Apr 24, 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:30    Předmět: Citovat

Jj vim vim, ale nikdy jsem ji v rukou neměl, a z fotek co jsem viděl na netu jsem žádný kablík vedoucí k hlavě neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:35    Předmět: Citovat

Problém co popisujete vy je opravdu v spinači do kterého tlačí táhlo dvířek,je to taková prkotina.....ale naštve...


DSC00244.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00244.JPG
 Velikost:  136.52 kB
 Staženo:  167 krát


DSC00251.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00251.JPG
 Velikost:  142.3 kB
 Staženo:  149 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:41    Předmět: Citovat

Hlavičku jsem proměřil jako první i s přívodním stíněným káblikem,a je OK.Jen nevím jaké napětí má dávat oscilátor do té hlavičky.


jistě žádný zázrak to není ale v pohodě strčí do kapsy značkové věže s gramofonem. Dynamika této věžičce rozhodně nechybí.
Rozhodl jsem se zalohovat některé vinyly co mám na kazetu,nahrál jsem jich asi 6 a pak náhle nemaže......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rixxi



Založen: Apr 24, 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 18:50    Předmět: Citovat

tak paráda že už frčí. jen by to chtělo lepší zesilovač co jsem četl je tam TDA2030 (A2030) ale jo pokud od toho dotyčný nečeká extra zázraky tak v pohodě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 19:11    Předmět: Citovat

ten perový svazek na ktorý tlačia dvierka som na mysli nemal ten je OK mám na mysli klasický mikrospínač (tlačidlo) ovladača STOP ktorým sa zastavuje bežný posuv pásku, je proste vymačkaný a nechce sa vrátit naspäť a teda je v zmačknutej polohe teda asi robí nejakú neplechu a logika to vyhodnocuje ako keby niekto držal permanentne tlačidlo STOP. do gramofonu HC30 som zohnal nové ramienko, teraz už len nový držiak prenosky a nejakú tu prenosku AT91, chcel by som na tej veži vykonať menšiu úpravu aby bolo možné mať pripojený jak CD player (AUX IN) tak aj kotučák B116 (DIN5 In/OUT). to už pomaly riešim. snáď ale sa nepotvrdí najhorší predpoklad žeby bola naplň pamäte PROM MH74188 vadná teda poškodená to potom môžem tu mašinu mat ako darcu organov čo by som nerád pretože aj ten tuner je v tom naozaj dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 19:28    Předmět: Citovat

No ona závada jak popisujete s tím Play že se rozjede a signál leze a na indikátorech jde vidět signál,ledka od Play ale nesvítí jen při opětovném stlačení play jde zvuk, že? tak to má nasvědomí opravdu přitlačný přepínač na dvířkách,z toho důvodu nejde ani rec.Měl jsem tu samou poruchu.
Opravdu je to v tom ....


s tím rychlým převijením mám to samé ,jde slabě slyšet zvuk a tím pádem při převijení se rožnou indikátory...asi to tak má být pro vyhledávání mezer:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jacobs



Založen: Dec 01, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: Novojičínsko

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 19:35    Předmět: Citovat

Ten zesilovač s A2030 pro domácí ozvučení je pro mne dostačujicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 24 2012, 19:50    Předmět: Citovat

Jacobs napsal(a):
Magnety pokud vím se použivají v podřadných magnetofonech.Je to tesla a u ní jsem magnet neviděl ani u toho nejobyčejnějšího magnetofonu.


Já to u Tesly viděl, a mnozí další určitě taky: mazání magnetem měl Tesla ANP402 Start (1962-1963) a Tesla ANP405 Blues (1965-1966). Přístroje byly napájené ze zinkouhlíkových buřtů, tak se šetřilo každým miliampérem.

Na přiložené fotce je mechanika se zařazeným přehráváním (modře označená dráha pásku) a záznamem (červeně vyznačená dráha pásku).
Bílou čárkou je označená štěrbina v prstencovém permanentním magnetu.
Mazací hlava se otáčí na čepu tažená lankem od kulisy na hřídeli hlavního ovládacího knoflíku.
Dráha pásku je v tomto přístroji přímo páskolomná (zvlášť slepky z ní měly radost): při přehrávání je segment s magnetem otočený tak, že výstupek zajišťuje opásání kombinované hlavy, magnet je otočený vlevo a pásku se nedotýká.
Při záznamu lanko povolí, pružina otočí segment o asi 90° vpravo a pásek prochází přes štěrbinu magnetu.
Při funkci STOP a << (rychlé převíjení vpřed přístroj nemá) se odklopí přítlačná kladka a lanko otočí segmentem mazacího magnetu vlevo tak, že pásek prochází od vodicího sloupku k vodicímu sloupku přímo.

Předmagnetizace byla tzv. vysokofrekvenční (50-60kHz), koncový stupeň magnetofonu pracoval při záznamu jako předmagnetizační oscilátor, dlouhá dráha pásku po pólových nástavcích univerzální hlavy měla zajistit co nejdokonalejší odmagnetování jednostranně přesyceného pásku, ale stejně v pásku vždy nějaká stejnosměrná magnetizace zbyla, což u tehdejších pásků bylo slyšet - odstup signál/šum měl přístroj "přes pásek" s bídou nějakých 35dB, a to při kmitočtovém rozsahu do 6kHz...

Spíše se divím, že tento omyl Tesla opakovala ještě u modelu Blues (jen hranatá plastová skříňka, jinak vylepšení nepodstatná, spíše šlo o to, zužitkovat už vyrobené mechanické díly). Prodávalo se to, protože stejně nic jiného k sehnání nebylo.
Naštěstí to Tesle stačilo - další bateriové modely Uran a Pluto už měly střídavé mazání jako síťové přístroje. Bez ohledu na životnost baterek.



TESLA_ANP202_START_mechanika.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TESLA_ANP202_START_mechanika.jpg
 Velikost:  273.09 kB
 Staženo:  214 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund