Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tv grundig

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alias
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 22 2005, 22:44    Předmět: tv grundig Citovat

Jsem z toho bezradný.Jak jsem tu tak koukal tak máte sice poněkud odbornější témata,ale mně to moje už stačilo,tak jsem se rozhodl poprosit o odpověd.Potřebuju na tv grundig ST 70-550 text nastavit příjem zvuku.Byla v německu a německý signál bere krásně se zvukem,ale český ne.Místo zvuku jen šum,ale obraz je super.A dvd jede se zvukem taky perfektně.Na ovladači jsou umazané popïsky takže nic nejde vyčíst.Jestli někdo víte nebo můžete poslat manuál,za oboje budu vděčný.Díky alias Sad
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2005, 22:57    Předmět: Citovat

To bude asi tím, že to nemá českou zvukovou normu. Mrkni na zadní stěnu a doplň CUC????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá duben 22 2005, 23:45    Předmět: Citovat

budes ta muset dodat ceskej zvukovej modul protoze v nemecku visyla zvuk na 5,5mhz a my na 6,5mhz neco podobnyho jsem taky delal ale ja tam hodil saw filtr ze 416 a ke keramickymu filtru jsem hodil ten na 6,5
mozna ze jsem jeste trosku musel doladit zvuk civky. Drink
Návrat nahoru
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 22 2005, 23:53    Předmět: Citovat

Wiki, tohle je ale stereo a diskriminátory jsou s cívkama! To Grundig běžně má. SAW filtr má dva symetrické výstupy, pro OMF a ZMF. Takže já to vidím jinak. Použil bych 12MHz stereo směšovač, to by mohlo projít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 2:08    Předmět: Re: tv grundig Citovat

Já bych doporučoval svěřit to servisu, v případě že s tím nemáš trochu zkušenosti. Je to chassis CUC6330 a zvukový procesor MSP3410 takže digitální zpracování zvuku, tudíž bez filtrů na které by jsi mohl jednoduše zapojit nějaký směšovač.
Změna zvukových norem v servisním menu s následnou výměnou PAW není u Grundig většinou možná, bude nutno dát kvaziparalelní stereokonvertor ale nejlépe takový který přenáší obě normy a je opravdu kvalitní, určitě bych tam nedával nějaký levný polský nebo jaký šunt. Nejlépe se k tomu hodí například TES33S ale ta cena Rolling Eyes .
Je nutno počítat s tím, že za tuto úpravu v servisu zaplatíš cca kolem 1000,-Kč možná i víc, záleží jaké má kdo ceny. Někteří zákazníci mě tu občas přesvědčují "že jim stačí mono", tak v tomhle případě je to určitě nesmysl, jiný než stereo tam pořádně chodit nebude.

Schema v případě potřeby mohu poskytnout ale mám pouze orig. s velikostí cca 3,5MB a jak jsem psal, pokud s tím nemáš zkušenosti tak bych se do toho nepouštěl. Na stránkách TES najdeš i podrobné návody jak konvertor zapojit, například na této jejich stránce, včetně návodu jak ho zapojit k MSP3410. Ovšem chce to mikropájku a maximální opatrnost, jinak by sis mohl lehce udělat dost škody. Takže je to na zvážení, zda se ti vyplatí objednat u nic konvertor za dost velkou cenu + poštovné, nebo to raději svěřit servisu Wink .

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 2:58    Předmět: Citovat

Já jsem zadal do vyhledávače typ ST70-550 a vrátilo mi to chassis CUC5360. Na Euras.com mi to zase našlo CUC5310, tak fakt nevím, nejlepší bude se podívat na zadní stěnu, co je tam vlastně napsáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 4:43    Předmět: Citovat

Artax napsal(a):
Já jsem zadal do vyhledávače typ ST70-550 a vrátilo mi to chassis CUC5360. Na Euras.com mi to zase našlo CUC5310, tak fakt nevím, nejlepší bude se podívat na zadní stěnu, co je tam vlastně napsáno.

Nějak Artaxi nechápu kam jsem koukal Embarassed Rolling Eyes . Dívám se nyní do svého PC do té samé databáze jako před tím a máš pravdu, vidím tam CUC5360 , vysílač TP663... No tak to je klasika Grundig, to je jasné. Jenom tedy doplním že to chce asi vyzkoušet, stereo směšovače mě specielně do Grundigů většinou moc nechodily, mají ten PAW filtr asi moc úzký. Nevím, jinam je dávám všude a pouze u Grundig s tímto modulem ZMF zpravidla bez úspěchu, většinou jsem musel dát kvaziparalelní.

Ještě jednou si sypu popel na hlavu a omlouvám se za matení Pray Very Happy , fakt nevím jak jsem to před tím vlastně četl... Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 6:58    Předmět: Citovat

Daj tam Konventor 5,5-6,5MHz,a stojí to len 160Sk.Napr: http://www.avelmak.sk/i-shop/index.php?usr=unreg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woofe



Založen: Mar 31, 2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Czech Republic

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 8:15    Předmět: Citovat

Tady http://www.agbelektro.cz/obchod/scripts/ najdi "MODULY KVAZIPARALELNÍHO ZVUKU" a můžeš si vybrat. Ceny jsou taky přijatelné. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 8:54    Předmět: Citovat

Tolik sebekritiky po ránu Petře! Pánové venku je azůro, tak co kdybychom se na ty krámy prostě vykašlali. Hezký víkend všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Woofe



Založen: Mar 31, 2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Czech Republic

PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 9:01    Předmět: Citovat

Souhlas, vytáhnu křoviňák a jdu sekat trávu. Taky přeji hezký výkend. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alias
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 9:52    Předmět: CUC Citovat

Tak Vám všem děkuji!Je to jasný,to co tam píšete je docela vesmírný.Vím kde se to zapína,vypína atd. a to je moje celá znalost tv.Na každý pád Vás potěším mám tam CUC5360 , takže hupky dupky do servisu.Každopádně díky moc.Alias
Návrat nahoru
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 23 2005, 13:22    Předmět: Citovat

tak to mas smulu to neni otom ze vyndas modul a das tam jinej
musis vedet kterej drat je vstup vystup zem atd jak vlastne je ta televize stara ze nema jeste ceskou zvukovou normu ja myslel ze vsechny
tv co jsou oznaceny ce tak ze maj multi zvuk.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund