Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kurvítko se porouchalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 21:19    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Pokud není odpor přerušený, tak jí má.

Ale z té Tvé fotečky to nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 21:51    Předmět: Citovat

Chápu, ještě jsi v životě jednoohmový odpor neviděl, tak si ho chceš pořádně prohlédnout. Tak jsem ti ho nafotil znova, nasvětlený halogenkou a ne zářivkou.


1EB94F63-2367-43B0-AB5A-A232AEBFD7E3.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  145.49 kB
 Zobrazeno:  59 krát

1EB94F63-2367-43B0-AB5A-A232AEBFD7E3.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 22:10    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Chápu, ještě jsi v životě jednoohmový odpor neviděl.

Odporů jsem viděl dostatek, pokud jsi odměřil 1R, tak je to v pořádku, ale taky jsem viděl hodně odporů, kde jsem si nebyl podle barev jistej a byly přerušený.
Vzhledem k tomu, že jsem se tímto oborem živil přes 50. let, tj. i servisem všeho možného bez dokumentace, tak vím, že dochází při určení hodnoty k chybám. Proto vždy zjistím, na co to tam slouží, proč to odešlo a jaká by tam měla být správná hodnota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 22:29    Předmět: Citovat

Jj, zvlášť když je odpor vyhřátý a barvy změněné - což není tento případ (“hřál” se asi 50 mW a podle velikosti bude na cca 0,5W).
Nejpravděpodobnější bude Crifodův odhad, že se tam dostal omylem, protože takhle měl funkci propojky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 22:32    Předmět: Citovat

To víš, že to ve výrobě popletou, je to těžká logistika a ten poslední, co to tam dává tomu vůbec nerozumí Laughing

ps. léta jsem dělal vývoje v Německu, než se to odladí, třeba 3 kolečka změn, pak do přesměrujou na čínu a další 2. kola oprav.
Za 2. roky další průser, použijou nějakou fejk dodávku materiálu Smile
Zjistí se to, až když je 1000ks u zákazníků (po celé Evropě) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2584

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 7:46    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Reakce na Crifoda - předem sorry za román, ale kdo nechce ať to dál nečte
...
než se hádat s volama kvůli ješt blbějším Talošům ...


Řešilo se to nějak s těmi Italy - tedy nějak účinně, aby to vzali na vědomí a něco s tím dělali?

Já sem dám pro zasmání příhodu ještě před plyšákem.
Byl jsem namočený do vývoje čehosi co pro náš podnik dělal jeden výzkumák. Ten vývoj se nějak nevyvíjel, soudruzi občas přijeli, jednu chybu odstranili, další dvě nadělali a pak na nás zase půl roku neměli čas.
Mně bylo jasné, že to směřuje k prů$eru a když se bude řešit, kdo za to může, já budu první na ráně.
Tak jsem jednou v tom výzkumáku byl a do cestovní zprávy jsem napsal, že by bylo dobré uvážit, zda má význam v řešení toho úkolu pokračovat, podle mého názoru co vychází z dosavadního průběhu prací, technické úrovně (a ještě z něčeho co si už nepamatuji) to význam nemá.
I byl jsem povolán na kobereček k šéfovi našeho oddělení, že to musím přepsat, protože on by musel někoho finančně postihnout. Protože jsem chtěl, aby ten stav vzalo šéfstvo na vědomí a to se stalo, tak jsem tu pasáž přepsal, že budu postup řešení sledovat a v potřebném rozsahu na řešení spolupracovat.
I byl jsem opět na koberečku, že to musím přepsat, protože papírově je ten úkol už vyřešený.
Ono se pak proslýchalo, že s tím výzkumákem má náš ředitel nějaké techtle, potřebuje jim lifrovat peníze a celkem nezáleží na tom co náš podnik za ty peníze dostane.

Pokud si někdo myslí, že po plyšáku už se to neděje, tak já ho při tom nechám.
https://www.loupak.fun/video/srandicky/19281-expert-ve-firme

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 11:04    Předmět: Citovat

Tak to video je super, přesně jak u nás Wink
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 14:48    Předmět: Citovat

Potvrzuju slova workhard-a. Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32009
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 16:00    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Reakce na Crifoda - předem sorry za román, ale kdo nechce ať to dál nečte
...
než se hádat s volama kvůli ješt blbějším Talošům ...
Řešilo se to nějak s těmi Italy - tedy nějak účinně, aby to vzali na vědomí a něco s tím dělali?
...
Samozřejmě že se to s nikým neřešilo a dokonce dostali objednávku na druhou totožnou linku, umístěnou do pobočky podniku v Bulharsku. Personál jsme museli vyškolit u nás a když celou obsluhu uměli, stáhlo vedení na jejich pracoviště všecky ziskovější zakázky = ty, který měly větší objem a vyráběly se tak s minimálníma prostojema kvůli přeseřizování (počínaje desítkama ks od jednoho typu/velikosti a větší), zatímco pro nás v mateřským závodě zůstaly jen "špeky" = několikakusový zakázky, individuální kusový objednávky a "barvy" = kusy s individuálním zakázkovým lakováním, protože to bulharská pobočka jednoduše neměla kde dělat. Pro nás to ovšem znamenalo, že nám od jistýho data prudce narostla doba prostojů (protože se prostě několikanásobně víckrát během směny měnilo seřízení linky kvůli změně typu nebo rozměru), což ovšem vedení odmítlo uznat jako reálnej důvod a nám snížilo ohodnocení s odůvodněním poklesem produktivity práce.
No a stran případný úpravy metodiky odměřování pozice jsem se o tom bavil s technologama, co by se muselo nahradit a jak a taky kolik by to stálo - a dostal jsem souhrnnou informaci ve smyslu, že instalace takovýho odměřování by znamenalo prakticky totální rekonstrukci celý mašiny, protože by se muselo udělat i kompletní přeprogramování použitýho řídícího systému "SIMATIC S7-200" a to že ve fabrice není nikdo ochotnej zafinancovat - natož aby to začal zkoušet a případně dělat. Prostě linka i když koncepčně doslova pravěká, tak stála X melounů a i když už se dávno tahle investice amortizovala, další investici do ní která by zvedla úroveň technologie minimálně o 10 let vedení prostě odmítlo velice striktním NE. No a přes to nejel vlak ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 16:09    Předmět: Citovat

A nebývala by to vyřešila jedna pružina, která by systematicky vymezovala vůle na jednu stranu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5172
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po červen 24 2019, 16:48    Předmět: Citovat

Jo Taloši... Viděl jsem na vlastní oči vrácený filtrační moduly z Fiatu, ještě z nich tekl nový olej. Příčina? Ta italská hovada nebyla ani schopná tam normálně našroubovat tlaková a teplotní čidla - přes závit, ukroucené atd. A to se nestyděli to takhle poslat jako reklamaci!! Rolling Eyes Evil or Very Mad Firma to samozřejmě bez řečí vzala a "mistrová" o těch obrazek_cenzura ještě mluvila jako o zákazníku. Proč by se špinili od oleje. No a když vidím reklamu na Fiata, tak se jdu vyblejt.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund