Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kurvítko se porouchalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 10:33    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Pozor změna - viz můj předchozí příspěvek.
Já jsem si to právě myslel, že ten budič se zapíná jenom na dobu funkce = dokud se křídlo brány hejbe. Ale i ve světle změny toho předchozího příspěvku trvám na tom, že to "zas tak velký kurvítko nebude" - v těch DO ta LEDka taky svítí v kumulovaným součtu jen několik (desítek) sekund denně = 86 400 sekund neboli 1 celej den tak nasvítí až po několika letech obvyklýho používání. Hele - vem si kulomet. Běžná životnost hlavně se udává na 20 000 ran. Když bude z toho kulometu střílet zkušenej starej mazák a bude střílet max. 5-10ranný dávky s dejme tomu desetivteřinovýma prodlevama, při teoreticky neomezený zásobě munice může takovou zbraň používat zhruba půl dne "nepřetržitýho" boje - a s omezenou přesností naprosto klidně 10x tak dlouho. Když k tomu ale postavíš nezkušenýho greenhorna, kterej bude držet spoušť půl minuty v kuse, tak sice zasype palebný pole tak smrtelnou clonou palby, že v určitým úseku nepřežije nic většího než myš, jenže po čtvrthodině takový střelby se mu ten kulomet utaví v ruce ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 10:42    Předmět: Citovat

No jo, jenže DO od spotřební elektroniky vnímám jako spotřebák (tlačítka se za 3 roky umačkají, vyhodí se a koupí se za 300 nové), zatímco pohon vrat vnímám jako TZB a od toho bych očekával design odpovídající dlouhé životnosti. K tomu se v případě poruchy standardně volá servisní firma, a tisíce jen lítají.

Třeba v kotelně máme PLC od Johnson Controls, které nepřetržitě běží už 22 let, v místnosti se 4 hořáky bylo po dobu asi 10 let běžně 35ºC a přežilo i událost, při které se tavila tepelná izolace na trubkách a plastová dvířka na rozvodnici 230V sítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 11:11    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
No jo, jenže DO od spotřební elektroniky vnímám jako spotřebák (tlačítka se za 3 roky umačkají, vyhodí se a koupí se za 300 nové), zatímco pohon vrat vnímám jako TZB a od toho bych očekával design odpovídající dlouhé životnosti. K tomu se v případě poruchy standardně volá servisní firma, a tisíce jen lítají.
....
Ano, DO je spotřebák - přesto těch, co odejdou na vysvícenou IR-LED nebo sčudlej spínací trand od ní je mikroskopický minimum - daleko dřív se přerazí keramickej rezonátor definující nosnej kmitočet nebo přesně jak píšeš, "dálkáč odejde na tlačítka" - ale LED se svým spínacím stupněm funguje i v těch "odešlejch". Proto tvrdím, že zrovna tohle zapojení není kurvítkem. Ty jsou úplně někde jinde - třeba v tý silikonový "gumě", která namísto toho, aby byla inertní a stabilní reaguje na čpavek z lidskýho potu a uvolňuje ten lepivej sračkoidní sideright, zalepující kontaktní plochy tlačítek a další nezdoby ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 11:23    Předmět: Citovat

V dálkáčích jsou kurvítka kolem tlačítek, souhlas, LED vydrží dýl.
Ale v té optozávoře - jestli neměli v té době dostatečně výkonné LED, tak tam mohli dát dvě vedle sebe, proud srazit na polovinu a životnost (40 h) by prodloužili cca 30x. Mlátit, mlátit, mlátit. Sice to není B737MAX, ale stejně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 9:38    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
DO od spotřební elektroniky vnímám jako spotřebák, zatímco pohon vrat vnímám jako TZB a od toho bych očekával design odpovídající dlouhé životnosti.

S kolegou jsme si kdysi užili s italským pohonem vrat na škole, po italsku řešené svorkovnice, dimenzování plošného spoje a nakonec zalisování klece asynchronního motoru, který ztrácel moment.
Italské bojlery, kotlové automatiky, to je taky TZB jako ty pohony, nikoliv spotřebka. Kvalita nechvalně známá. Asi to líp neumějí. Vloni pohon vrat Nice (made in Italy) kde se úplně vymačkaly bronzový matice na trapézových tyčích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 11:04    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Rozhodně bude menší, než Ri těch dvou AAA, který se obvykle k napájení v DO používají - obzvlášť v momentě, kdy jsou už částečně vyčerpaný a zcela určitě PO DOBU TRVÁNÍ IMPULSU v řádu jednotek až desítek mikrosekund. Z toho důvodu se paralelně k těm baterkám ten malej elyt taky dává, jestli to nevíš - aby pokryl krátkodobou = impulsní spotřebu LED i při zvýšeným Ri postupně se vybíjejících primárních zdrojů.

To zajisté vím, na co se tam dává Rolling Eyes
Chtěl jsem jen vědět, kolik si takový poučující hovado představuje, že má vnitřní odpor "velice tvrdej zdroj".
Zdá se, že ta představa je značně mlhavá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 11:13    Předmět: Citovat

Reakce na Crifoda - předem sorry za román, ale kdo nechce ať to dál nečte - ty který to zajímá upozorňuju, že to je nejstručnější jak bylo možno. Vo Talošským způsobu uvažování při návrzích nejrůznějších konstrukcí mi nikdo nic nepovídejte - od listopadu 2010 až do loňskýho Silvestra jsem dělal seřizující obsluhu (nebo obsluhujícího seřizovače? - ale podle vejšky odměňování nejspíš to první...) na doslova poloprovozní lince italskýho původu - a do poslední chvíle jsem nacházel další a další ukázky toho, jak (ne)přemejšlejí.

Počínaje blbým umístěním reflexní optický závory snímající pouhou přítomnost výrobku v určitý pozici tak, že se při každý změně rozměru muselo posunovat i čidlo, protože "čumělo" na ten konec výrobku, kterej byl podle velikosti u každý dýlky o kus jinde (stačilo natáhnout navíc 2m prodlužovačku vedení od snímače a snímač napevno umístit tam, kam manipulátor odkládal opačnej okraj výrobku, se kterým se ani při změně rozměru nehejbalo - prostě a jednoduše proto, protože na tý straně byl "virtuální bod nula" předcházejícího poloautomatu a ten svoji práci vždycky začínal ze stejný výchozí pozice). Když jsme po nějaký době výroby už asi po šestý měnili upevňovací šroub i s konzolí, protože šroub byl ocelovej kalenej M6 inbus a konzola čistej hnilík - takže ji opakovaným utahováním a posunováním během krátký doby dokonale vyžvejkal, nasral jsem se, zašel za elektrikářema a vysloveně je dokopal k tomu, aby čidlo přemístili. Konzola samostatně ke koupi nebyla, muselo se měnit čidlo celý i s ní. Po výměně už se na něj od finálního nastavení nemuselo šáhnout - je tam a funguje mimochodem bez jakýkoliv nutný výměny až do dneška. Ale předtím se muselo za nevímkolik €urobubáků koupit několikrát celý nový, aby se někdo uráčil uznat, že Taloši jsou blbci.

Další nebetyčná až doslova likvidační pitomost se tam nachází v odměřování pracovního kroku. Je tam lineární posun s celkovou dýlkou 2 000mm. Pracovní krok je 35 nebo 40mm, přesnost dodržení polohy je pro bezchybnou funkci dalšího mechanismu je optimální dejme tomu ±0,1mm, ale mechanismus zhryzne i ±0,2mm - i když už s tím má problémy a při určitý nehomogenitě v kvalitě vstupního materiálu a jeho zpracování na polotovar je už při těch dvou desetinách rozpoznatelně vyšší počet sice opravitelnejch, ale přesto závad na tý konkrétní operaci (oprava se mimochodem děje tvrdým pájením Ag pájkou - viz nedaleký vlákno založený Jirkou Celeronem na ono stříbropájecí téma). Pokud odchylka v dýlce kroku přesáhne 0,5mm, dochází k vytvoření zmetku, kterej je opravitelnej jen při občasným výskytu na výrobku - prostě proto, že když se ta závada opakuje moc často, není v průběhu výroby na její mnohanásobný odstranění ruční opravou dost času.
Tohle všecko by se dalo krásně vyřešit elektronickým odměřováním pomocí magnetický snímací lišty s přesností i lepší, než je ta 0,1mm - to by ale snímač pozice musel bejt pevně spojenej s pracovním koncem nástroje, respektive bejt trvale ukotvenej na nějaký části nosiče tý pracovní "hlavy" - a to tak, aby při pohybu trvale zachovával totožnou polohu vůči tý "hlavě" a z jeho posunu se dal odečíst i posun "hlavy".
Hahá, kamarádi - víte jak si tohle soudruzi Taloši vymysleli? Čtěte pozorně: Pohon je odvozenej od rotačního krokovýho motoru s měničem Lenze a s inkrementálním obousměrným kodérem na hřídeli - počet impulsů údajně 100 na otáčku, počet kroků netuším - ale je to heblo půl metru dlouhý čtvrt metru v průměru, vážící cca 8-10 kilo. Ve výstupním hřídeli motoru je podélná drážka a v ní je VOLNĚ VLOŽENEJ ocelovej klínek. Ten klínek zabírá do vyfrézovaný drážky uvnitř v díře v kuželovým ozubeným kole, který mění směr osy otáčení o 90° na svisle orientovanej výstup. Výstupní hřídel je nasazenej do osy kola na další dvojici klínků OPĚT VOLNĚ VLOŽENEJCH v podélnejch drážkách. Výstupní hřídel je podélně pravoúhle drážkovanej - má 8 polí a 8 drážek (lidově řečeno - je to "mrkev"), na kterejch je posuvně (kvůli možnosti příčnýho posunu) nasazená dvojice řetězovejch ozubenejch kol, zabírající do dvojřadovýho klasickýho válečkovýho řetězu (Duplex) s roztečí válečků něco kolem 20mm - přesnej rozměr mě nikdy nezajímal a ani není důležitej. Tenhle řetěz je na obou koncích přišroubovanej na vozík, kluzně pojíždějící po rámu stroje ve vodorovným směru a nesoucí ty kýžený pracovní hlavy, který jsou ale vůči tomu vozíku ještě uložený jako "plovoucí" mezi dvojicí vinutejch pružin každá. Vinutý pružiny mají podle vyjádření výrobce za úkol kompenzovat menší odchylky v přesnosti napozicování - a mají průměr 1cm, sílu drátu 1mm a jsou cca 2cm dlouhý, přičemž jsou inbusovýma "červíkama" předem stlačený na cca 15mm dýlky = o cca 25%. Zbylejch cca 5mm je "plovoucí vůle", o kterou jde pracovní hlava silou posunout proti vozíku - jde o dost výraznou sílu, odhadem 150-200N (15-20kg tahu).
Pracovní postup je potom takovej, že pohon vyjede z nulový polohy, projede celou dýlku výrobku, kterou bude následně zpracovávat, rychlostí 5m/min, zastaví se na konci za poslední pozicí určenou digitálně programem, ucouvne na polohu tý koncový pozice a nechá pracovní hlavy vykonat jejich operaci. Pak posune pomocí oněch sáhodlouhejch převodů vozík s pracovníma hlavama stejným směrem ZPÁTKY k nulový pozici o požadovanou rozteč rychlostí 10m/min, zastaví se, hlavy vykonají požadovanou mechanickou operaci na výrobku, pohon znovu poposune vozík o dýlku rozteče atd.
To všecko by bylo ideální, kdyby se pozice hlav měřila až na nich. Pak by nevadila ani selská centimetrová vůle kdekoliv na cestě přenosu od samotnýho motoru, jenže soudruzi Taloši z firmy SORMEC prosím veškerý ty dráhy odměřujou pomocí onoho kodéru na hřídeli pohonnýho krokovýho motoru ... A v cestě je jeden klínek v drážce na ose motoru, kuželový ozubený soukolí, další klínek v drážce, drážkovaná hřídel v ozubenejch řetězovejch kolech, samotný Duplex řetězy - a ještě to ±5mm na každou stranu plovoucí uložení na předepnutejch pružinách ...
Prostě nakupení konstrukčních pochybení za sebe neboli postupně se sčítajících vůlí jak nasranejch - a na takový mašině za tak těžký prachy se vyrábí už devátej rok ta proslulá produkce se zárukou 10 let - a to je prosím průmyslový produkční zařízení, žádná spotřebka... Ale celý vedení firmy se jako jeden inžinýr diví, proč je zhruba od třetího roku takovej objem závad až zmetků a vymejšlejí každej měsíc nějaký nápravný opatření, jak evidováním s prominutím a doslova každýho prdu, kterej se na mašině udělá, vyzkoumat příčiny zmetkovitosti. Obsluha místo obsluhování hledá závady a dělá čárky, parťák místo parťákování vyplňuje "eskalační protokoly" ("eskalace závady" je prosím terminus technicus, vymyšlenej jedním z vedoucích pýčusů pro označení souhrnu otázek, na který má parťák do tabulky odpovědět při zjištění opakující se závady - porovnáním s nějakým výchozím stavem by se měla zjistit příčina vzniku závady). Účinek leda velký h0vn0, práce žádná, hlavně se zvýšilo zdržování nad papírama. Ale když jsem naznačil, že jako to odměřování pozice je doslova turecký a že kdyby se nainstalovalo odměřování skutečný pozice a ne taková extrapýčovina co tam je, nebylo by po zmetkovitosti ani památky, bylo mi sděleno, že to vyrobil renomovanej evropskej výrobce a já do toho nemám co kecat ... Tak jsem tam radši ke konci loňskýho roku skončil - než se hádat s volama kvůli ješt blbějším Talošům ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne ne červen 23 2019, 11:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32008
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 11:16    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
EKKAR napsal(a):
...

...
Chtěl jsem jen vědět, kolik si takový poučující hovado představuje...
...
Už jsem tady jinam napsal, že na vulgární provokující hovada nebudu reagovat. Skoč třeba do zdi.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17875
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 15:44    Předmět: Citovat

To je zajímavý. Mám vratovej italskej Aprimatic na vjezdu a garáži od roku 1995 a ještě nikdy jsem se v tom nemusel vrtat. Jedinný, co jsem musel řešit, byly gumičky tlačítek na DO, za to skoro čtvrtstoletí se rozpadly. Plastoslint to vyřešil. A měnil jsem dva mikrospínače v DO. Každej den průměrně dvě otevření a dvě zavření, to je celkem kolem 33 tisíc cyklů furt na původní uhlíky. Asi mám kliku. Jinak kromě léta dosah asi 200 metrů. V létě je třetinovej, je to na 27 MHz, takže je to nejspíš zahlcený dálkovým rušením italskejma kamioňákama na CB.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 15:53    Předmět: Citovat

Mě by jen zajímalo, jak byl značenej ten 1R0 Very Happy

ps. ten dělník u té mašiny je nějakej neschopnej, za 9 let to nedal do pořádku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 15:58    Předmět: Citovat

Oni Talijáni když chtějí, tak umí - příkladem může být třeba Ferrari, Lamborghini, nebo Clay Paky a RCF. Ale taky je to za jiný peníze..
Běžná spotřebka /na úrovni Fiatu třeba/ je děs-běs a odfušovaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9784
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 16:32    Předmět: Citovat

A já si zase myslím, že pokud jdou díly snadno vyměnit, a kdy jejich selhání způsobí nefunkčnost bez dopadů na okolí, jde též o spotřební materiál stejné kvality, jako např DVD přehrávače v hypermárketu. To můžu potvrdit na vlastní zkušenosti, kdy jeden typ pohonu dveří "likviduje" indukční čidla tím, že do nich mlátí "clonkama" mající příšernou vůli, která nejde odstranit, nebo se ukroutí motorky, které, ač mají být uchycený až za převodovku, jsou uchycený za plášť motoru, který se časem protočí a tím se uvnitř vymlátí magnety (motorek je stejnosměrný s našroubovanou převodovkou, která přímo pohání řemen posunující dveřama)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 20:10    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Mě by jen zajímalo, jak byl značenej ten 1R0 Very Happy
Hnědá černá zlatá zlatá

danhard napsal(a):
ps. ten dělník u té mašiny je nějakej neschopnej, za 9 let to nedal do pořádku Laughing
Netuším, kam míříš, jakých 9 let?


13B2465D-9780-4F15-BBE2-36BC7F24524B.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  197.24 kB
 Zobrazeno:  52 krát

13B2465D-9780-4F15-BBE2-36BC7F24524B.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 20:48    Předmět: Citovat

Tak já to z toho hodnotu jednoznačně nepoznám. Klidně 11R
Pokud není odpor přerušený, tak jí má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 21:12    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Tak já to z toho hodnotu jednoznačně nepoznám. Klidně 11R
Moje oči vidí hnědá černá zlatá, můj ohmmetr říká cca 1 Ω, tak to nejspíš bude 1Ω. Když jsem to probzukával na tišťáku, tak jsem nejdřív myslel, že je tam zkrat, až po vypájení jsem zkorigoval původní dojem.

P.S. Tak jsem se zvedl a šel ho přeměřit čtyřbodově: 1,02 Ω Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund