Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co udělat užitečného z 2 funkčních CD-ROM mechanik ???please
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LiborHrabovský
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 16:32    Předmět: Co udělat užitečného z 2 funkčních CD-ROM mechanik ???please Citovat

Dobrý den Wink Mám doma 2 nové funkční cd mechaniky které afšak nepotřebuji,prodávat se mi je nechce protože je stejně nikdo nebude chtít v dnešní době blue-ray a dvd.
Chtěl jsem je rozebrat na součastky ale raději jsem se chtěl zeptat tady jestli by z toho nešlo udělat něco užitečnějšího,nějaké nápady ???
Mám tu i CD-RW mechaniku Wink

Děkuji Cry
Návrat nahoru
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 16:48    Předmět: Citovat

Já osobně nedám dopustit na klasický záznam na CD.
DVD má výhodu velké kapacity, avšak nevýhodou je hustý zápis. Takže stačí pár škrábanců a DVD už nejde přečíst.
Nechci vidět až se začnou používat blue-ray disky, protože s hustotou jakou jsou na ně zaznamenávány data bude stačit sebemenší poškození a disk bude okamžitě nečitelný.
Takže můj názor je takovej, že částečně už DVD ale hlavně blue-ray se hodí možná tak na přenášení dat mezi počítačema, pokud bych si chtěl zazálohovat důležité věci tak jedině na staré dobré CD!

No a teď k věci, je fakt, že v dnešní době se už nevyplatí starou mechaniku prodávat, takže je lepší si ji nechat pro případ že mi někdy nějaká odejde.
Kámoš třeba přehrává přes mechaniku z PC cédečka s písničkama v autě, nebo si taky můžeš postavit stolní mp3 přehrávač...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 16:51    Předmět: Citovat

V některým AR (myslím v červeným???) jsem viděl řídící obvod, kterej Ti udělá z CD-ROMek přehrávač na CD např. do auta. Mělo to tlačítka PLAY/PAUSE, STOP, >>, <<, SKIP<, SKIP> a mělo to dvoumístnej LED displej.
Bohužel to AR nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 16:57    Předmět: Citovat

jedno takové zapojení je na http://dhservis.cz/dalsi/audiopanel.htm
_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 17:20    Předmět: Citovat

ja mam tiez doma jednu CDROM naviac, chel som urobyt CD prehravac ale vsetko je cez Atmela a ten nemam kde naprogramovat, neexistuje nieco na zaklade PIC? dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DJ_BobiseK



Založen: Jun 26, 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 17:23    Předmět: Citovat

presne to bolo v neakom AR Wink
vyzerá to zaujímavo ale neviem či to má v dnešnej dobe cenu robiť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiborHrabovský
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 17:25    Předmět: Citovat

Děkuji moc Wink no ale jak jsem si to spočítal tak ten cd přehrávač by mě vyšel mnohem dražeji než kdybych si koupil normální mp3 přehrávač a nebo discmana Very Happy

To by až tak nevadilo akorád že neumím programovat atmel a nemám k tomu ani vybavení. Ale rozhodně to vypadá zajímavě. Zajímalo by mě jestli tam má něco jako Antishock,protože přeci jen když se s tím zatřese tak to přeskočí určité bity na cd.

To MirrA1 : Zajímalo by mě něco o tom stolním mp3 přehrávači Wink máš prosím nějaké odkazy ???
No nevím jak ostatní ale já jsem všechny své data co jsem měl na cd přepílil na dvd Wink
Mám asi 200 cd v tašce kterou se už chystám vyhodit,cd jsou už minulostí protože mají moc malou velikost na dnešní požadavky.
DVD máš až 12GB.
No a co já jsem slyšel tak se začnou vyrábět blueray mechaniky a cd s ochraným krytem,něco jak je u DVD-RAM.
Návrat nahoru
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 19:29    Předmět: Citovat

Antishock to nemá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2006, 22:43    Předmět: Citovat

LiborHrabovský napsal(a):
.. Zajímalo by mě něco o tom stolním mp3 přehrávači Wink máš prosím nějaké odkazy ???...


Tak kromě realizací přehrávačů ze starých PC
http://mpxplayer.8m.com/index.html

se staví třeba takovéto:
http://elektronika.kvalitne.cz/ATMEL/MP3playerHDD/MP3playerHDD.html

Ale jestli si myslíš že tě vyjde levněji jak přehrávač od ťangťongů, tak na to zapomeň. Tohle se staví pro radost.


Co vlastně používají ťangťongove v těch MP3 playerech za čipy, když nejlevnější na SD karty stojí 400Kč? (Kdo jste je kuchal ?)

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2006, 12:01    Předmět: Citovat

sprav si z toho MIXER Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LiborHrabovský
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2006, 12:04    Předmět: Citovat

To Jirky: Tak to je teda docela husté Very Happy nechápu to jak to někdo dokáže vykutit sám.
Zajímalo by mě co bych mohl udělat z mojí staré 333MHZ Celeron 64RAM SD Very Happy které mi leží v šuplíku,hh. Ale děkuji za inspiraci,ješě zkusím něco pohledat,něco na mojí urovni.
Návrat nahoru
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2006, 12:52    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mojcek



Založen: Nov 01, 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Břeclav

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2006, 19:50    Předmět: Citovat

Jednou jsem si udělal cd přehrávač a základem byla právě cd-mechanika z PC.Jenomže bylo potřeba aby měla na předním panelu tlačítka play/pause,stop a skip.Koupil jsem si z bazaru mechaniku za 200,která stejně nefungovala,takže jsem si ji musel ještě spravit Twisted Evil
Dále jsem si koupil v PC prodejně káblík na propojení mechaniky se základovou deskou(20,-kč). Ještě pokud doma nemáš napájecí konektor k té mechanice,tak si ho kup.
Budeš ještě potřebovat napájecí zdroj,nejlépe z PC.Pokud to máš do auta,tak si musíš zdroj udělat,tedy 12 a 5V.
A na konec potřebuješ zesilovač a konektor,kterým to píchneš do toho zesáku.

Upravíš si koncovku kablíku,který jsis koupil:ustříhneš konektor,který se připojuje k základní desce a připájíš konektor,který půjde do zesilovače.Ještě k tomu káblíku,ten přivádí audiosignál na základovku. Jsou tam4 vodiče,potřebuješ jen 3(L,R,G)to odzkoušíš,který je který.
Pak zapojíš napájení a je to Smile


Tak doufám,že jsem to srozumitelně vysvetlil Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LiborHrabovský
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2006, 22:45    Předmět: Citovat

Mojcek napsal(a):
Jednou jsem si udělal cd přehrávač a základem byla právě cd-mechanika z PC.Jenomže bylo potřeba aby měla na předním panelu tlačítka play/pause,stop a skip.Koupil jsem si z bazaru mechaniku za 200,která stejně nefungovala,takže jsem si ji musel ještě spravit Twisted Evil
Dále jsem si koupil v PC prodejně káblík na propojení mechaniky se základovou deskou(20,-kč). Ještě pokud doma nemáš napájecí konektor k té mechanice,tak si ho kup.
Budeš ještě potřebovat napájecí zdroj,nejlépe z PC.Pokud to máš do auta,tak si musíš zdroj udělat,tedy 12 a 5V.
A na konec potřebuješ zesilovač a konektor,kterým to píchneš do toho zesáku.

Upravíš si koncovku kablíku,který jsis koupil:ustříhneš konektor,který se připojuje k základní desce a připájíš konektor,který půjde do zesilovače.Ještě k tomu káblíku,ten přivádí audiosignál na základovku. Jsou tam4 vodiče,potřebuješ jen 3(L,R,G)to odzkoušíš,který je který.
Pak zapojíš napájení a je to Smile


Tak doufám,že jsem to srozumitelně vysvetlil Cool


To jsem moc nepochopil,vždyt k cdromce vedou dva druhy vedení: napájecí a datové: Ten napájecí má 4 dráty,2x černé,červený a bílí. A ten datový je klasický ATA (PATA) kabel.
Ty mi chceš říct že můžu přímo napojit cdromku na zesilovač bez jakéhokoliv dekodéru nebo tak ??? protože já to nevím Very Happy
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2006, 1:32    Předmět: Citovat

Je tam este 4-pinovy konektor - analogovy audio vystup. Tam mozes zapojit zosilnovac. Potom das CD-ROMke len prikaz "prehravaj audio CD" a hra to. Niektore CD-ROMky maju vpredu nie jedno ale dve tlacidla - a to druhe je prave na prehravanie audio CD, takze to ide aj bez komunikacie cez IDE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund