Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krabičky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 11:26    Předmět: Citovat

Já taky do překližky, ale syrové. Tady ve městečku bylo LVD, co zpracovávalo výborné, mnohovrstvé bukové překližky od 5 do 12mm, výborně se s tím pracovalo. Můj první uni měřák s darovaným 50uA DHR8 byl právě v rámu z 8mm a P-Z panely z 5mm. Dokud tu krabičku málem nezapálil 3A bočník, tak to bylo v pohodě. Very Happy
Já blbec jsem měřák nechal trvale zapojený při pokusném nabíjení starší NiFe sestavy a nedošlo mi, že se uvnitř neuchladí.
Proud byl zpočátku jen okolo 1A, ale jak se články "chytaly", tak to po pár hodinách vyletělo až ke 3A a já přišel už ke kouřící krabici Very Happy
Pak jsem měl v překližce i první regulovatelný zdroj 0-15V/1A podle Šraita, místo 0C30 byl výborný a nezničitelný Valvo 0C28, mnohoodbočkové 100VA trafo od Křižíků a další potřebnosti, třeba sledovač signálu, uni 3W zesilovač a podobný věci, vše v jednotném modulu a na sobě. To byla ta správná dřevní doba Very Happy
Překližka byla v LVD jako odpad zadara, pálili to v kotelně.
Spíš byl tehdy problém čím a taky za co - ty úhledný nalakovaný krabičky naplnit.
Polystyrenové desky od 3 do 5mm už tehdy v Řempu taky byly, ale než jsme přišli na to, čím jej dobře lepit /trichlorem v Čikuli/, tak to chvilku trvalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 11:31    Předmět: Citovat

Doba dřevěná...
...u mě nastala až po době plastové, protože udělátka z chiny jsou všech možných rozměrů, tak jsem začal dělat krabičky na míru...
Vybíječ akumulátorů (měřič kapacity):

Nabíječ 4x18650 Li-Ion.

Osciloskop:





vybijec1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  62.81 kB
 Zobrazeno:  43 krát

vybijec1.JPG



nabijec1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  100.23 kB
 Zobrazeno:  65 krát

nabijec1.JPG



oscil1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  82.62 kB
 Zobrazeno:  48 krát

oscil1.JPG



oscil2.JPG
 Komentář:
 Velikost:  73.22 kB
 Zobrazeno:  45 krát

oscil2.JPG



oscil3.JPG
 Komentář:
 Velikost:  106.36 kB
 Zobrazeno:  70 krát

oscil3.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 11:36    Předmět: Citovat

Dřevo má taky svý kouzlo, ale takhle pěkný jsem to teda nikdy neměl.
Jinak tenkrát byla taková doba, kdy se stavěly ty kombajny. Zdroj, měřák, generátor v jedné krabici. Taky jsem to míval, ale nebylo to zrovna praktický.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 11:36    Předmět: Citovat

Jinak ty chiny napájím buď Li-Ion z mobilů s měničem/dobíječem z powerbanky na 5V, nebo 18650 články z NTB baterií zapojenými do série, u těch nabíjení řeším externě.
Krabice lepím z tvrdodřevěných (předražených) lišt, co prodávají v nejrůznějších rozměrech v hobby supermarketech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 11:52    Předmět: Citovat

Mimochodem, když ze šuplíku, tak kromě nabíjecího modulu a digitálních hodin můj první vlastnoručně vyrobený vybíječ a měřič kapacity pro Li-Ion 18650 vypadal takto:
vlastnoručně vyrobené relé pro ukončení měření času, žárovková zátěž s rezistorovým snížením pro rozběh vybíjení.
Na stopkách byl čas, kdy ochranný obvod vypnul zátěž cca 1A a relé odskočilo. Takže plusminus v Ah.



vybijec2.JPG
 Komentář:
 Velikost:  47.19 kB
 Zobrazeno:  86 krát

vybijec2.JPG



vybijec3.JPG
 Komentář:
 Velikost:  80.04 kB
 Zobrazeno:  66 krát

vybijec3.JPG



vybijec4.JPG
 Komentář:
 Velikost:  46 kB
 Zobrazeno:  55 krát

vybijec4.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 13:06    Předmět: Citovat

Přidám taky obstarožní krabičky B6. je to z doby, kdy jsem chodil létat s modely letadel a chtěl jsem vědět, kolik točí 1,5cm³ a jestli je někdo poblíž na pásmu 27,120MHz. Obojí podle Amatérského rádia.
Ty novější jsou zase pro ovládání fotoaparátu a nejdřív byla DPS a teprve potom jsem hledal krabičku. Obráceně mi to nikdy nevycházelo. Asi proto, že DPS už někdo vymyslel. Very Happy



fo.jpg
 Komentář:
Ovládací krabičky k fotoaparátu.
 Velikost:  266.34 kB
 Zobrazeno:  66 krát

fo.jpg



ot.jpg
 Komentář:
Otáčkoměr pro dvoulistou vrtuli
 Velikost:  268.67 kB
 Zobrazeno:  45 krát

ot.jpg



pr.jpg
 Komentář:
Kontrolní přijímač 27,120MHz
 Velikost:  257.47 kB
 Zobrazeno:  50 krát

pr.jpg



_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 15:45    Předmět: Citovat

do ploché dvojkrabičky od leků algena se vkládalo AM rádijko s MAA125 (podle návodu časopisu ABC, Pavel Šrait) ty vole ! koho to dnes zajímá ?! no a - přežili jsme tak nějak, že jo
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne po červen 17 2019, 16:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 16:00    Předmět: Citovat

Nebo se neco mensiho strcilo i sem


kr s.jpg
 Komentář:
 Velikost:  103.75 kB
 Zobrazeno:  45 krát

kr s.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 16:40    Předmět: Citovat

Funkční Algena DV i ALS202 někde ještě leží, ale už bez NiCd 225. Považoval jsem to za malý zázrak, že to i při 1,1V hrálo na DV jak sviňa, až se to muselo tlumit. Všechno tam je na fyzikální hranici /teda skoro/..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17511
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 17:30    Předmět: Citovat

Když už jsme u těch kontrolních přijímačů na 27 MHz, tak tohle je moje potvora z poloviný 80-tek.
Uvnitř je suprheft s A244, nf zesák taky se švábem, už nevím kterej. Reprák příposlechu z nějaký TV, ladění přes pásmo včetně stupnice z kazeťáku A3, měřák úrovně taky z magiče a dole dvě placatý baterky. Jen je mi záhadou kde se v tom vzal modrej "porevoluční" páčkovej vypínač.
Začátkem 90-tek povolili 35MHz, od tý doby hnil i s baterkama v regálu.
Připojil jsem napájení a kupodivu po těch letech jde naladit protější přeloučská OR27 kanál 19.



monitor 27_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.64 kB
 Zobrazeno:  48 krát

monitor 27_1.jpg



monitor 27_2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  298.34 kB
 Zobrazeno:  72 krát

monitor 27_2.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17511
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 17:50    Předmět: Citovat

Pamatujete někdo tyhle hliníkový krabice, co se prodávaly v polovině 80-tek? Vím že byla ještě poloviční výška a od obojího poloviční šířka.
Už nevím, co je v tom za desky, jsou ale tři nad sebou, dvě na ty zdroje 9-12-15V / 1A a třetí regulovanej 0-30V / 3A. U něho je digitální voltmetr s C520, ten ampérmetr je z nějaký lokomotivy. Koncáky jsou vzadu na chladiči 3 x KD503 ale chladí celá bedna. Smile Trafo zelený zablemtany C-čko ze sálovýho EC1033. Taky někdy půlka osmdesátek. Na filtraci jsou 2 elyty 5G/50V, kupodivu asi makaj, zdroj nebručí. Celkem dost často ho používám. Od zadeklování po výrobě jsem ho nikdy neměl rozdělanej.



Zdroj.jpg
 Komentář:
 Velikost:  281.15 kB
 Zobrazeno:  70 krát

Zdroj.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 18:11    Předmět: Citovat

tahleta bakelitová škatule acidur (enemže černá) posloužila ke stavbě yagi antény pro VKV, VHF, UHF bočními otvory se provlíkly konce zářiče a utěsnily colorplastem na auta, horní zas napatlal hermosalem a zablindoval, dolní k vývodu napáječe, předzesík signálu s jedním-dvěma FET se tam vešel též
https://www.elektro-paloucek.cz/elektromaterial-instalacni-krabice-krabice-rozvodne-c-3_902_905/krabice-elektroinstalacni-6455-11p-acidur-mala-p-10234

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 6:46    Předmět: Citovat

Bernard napsal(a):
Nouze naučila bernarda lepiti. Smile
:

Jooo na to jsem úplně zapomněl, hodně krabic jsem udělal z deskového polystyrénu, kterým se prokládaly vaničky s konektory FRB ze stejného materiálu. Rozměr asi 200x250 mm, tlouš´tka kolísavá mezi 0,8÷1,5mm. Byly bílé i černé. Daly se udělat krabičky skoro profesionální, akorát pracnost. Lepily se podle potřeby i dvě nebo tři na sebe, daly se vynecháním dělat drážky i "schody" v rozích, všechno se lepilo kapalinou od dentakrylu. Po plošném natření se desky daly i ohýbat asi do 30mm poloměru a současně dostaly lesk. Větší formáty se těžily z výstražných cedulek které ale byly silnější a potištěné, zas bylo víc barev podkladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 6:51    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Pamatujete někdo tyhle hliníkový krabice, co se prodávaly v polovině 80-tek?

Ano pamatujeme.
Byly i tmavo/světle šedé, mám v tom zdroj a nf generátor. Celkem zdařilé skříňky, uvnitř eloxované rozpěrné sloupky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 7:01    Předmět: Citovat

kdysi jsem jich dostal několik od kamaráda, ještě mám zásobu. Jeden cca 15 let starý zdroj slouží dodnes.


K1024_007.JPG
 Komentář:
 Velikost:  89.47 kB
 Zobrazeno:  47 krát

K1024_007.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund