Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte tiskárnu samolepek (Praha)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 12:57    Předmět: Doporučte tiskárnu samolepek (Praha) Citovat

Zkoušel sem jednu tiskárnu v centru, na doporučení známýho, nicméně pokud i napotřetí týpek - po houfným ujišťování, že si to po úpravách natiskne kusově a prohlídne, jestli je to v pořádku - mi dají hotovej produkt, kde je furt JPEG komprese. Na to fakt nemám sílu.

Jde o to, že mám samozřejmě tiskový materiály rastrový (už i tak je s tím docela práce, překreslovat to do vektoru by mělo smysl v momentě, kdy toho budu měsíčně prodávat stovky kusů, ne desítky ročně, že) a mimo pravidelné geometrické tvary (elipsy, obdélníky) jsou tam občas ořezy trochu nepravidelné. Zpravidla to mám formou ořezu na transparentním pozadí v PNG, což mi přijde docela blbuvzdorný, ale to sem já vidlák, že.

Mě je upřímně celkem jedno, v jaké podobě to žere jejich řezací plotter, přijde mi, že každej slušnej editor by dneska měl umět vzít objekt kouzelnou hůlkou a následně z toho udělat aproximací vektor - to je jejich boj. Navíc by dokonce mohlo stačit to vytisknout rastrově (šak vektorová tiskárna??) a vektorový ořezový tvary poslat bokem až do řezací mašiny. Ale to asi jednoduše nejde, tak tam s tím dělají nepochopitelný kejkle. Každopádně mě poněkud sere, že při tady těch konverzích mi tam prostě udělají ztrátovou kompresi rastru (takovej ten šum pixelů kolem ostrých přechodů barev) tam, kde prokazatelně přetím nic nebylo, a eště si účtují za úpravu podkladů Rolling Eyes

Tak nemá někdo doporučení na tiskárnu, kde jsou schopní vzít moje PNG materiály a vytisknout to tak, aby to vypadalo normálně? Jako upřímně, kdybych chtěl dělat tu onanii, že to každé tiskárně budu převádět do toho obskurního formátu, ve kterým pracuje, a eště navrch jim dělat ořezový linky, tak je nepotřebuju - to si rovnou koupím folie a tisknu si to in-house, jako přetím to dělal zakladatel. Jenže na todle nemám nervy, tak toho nechám natisknout dycky hromadu od každýho motivu a tu a tam se udělá dotisk. Teda v praxi se ukazuje, že to je poněkud složitější Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 14:05    Předmět: Citovat

Když jsem ještě pracoval, tak mi hodili na krk taky termotransferovou tiskárnu - tedy jen černobílou. Tisknul jsem typové štítky, schemata zapojení, popis svorkovnic a tak. Teď už mám od toho pokoj. Ale pokud jsem to ještě dělal a přišlo by mi takovéhle zadání tak bych byl z toho jelen.
Můžeš sem pro případné zájemce o tuhle práci dát nějaké podrobnosti, třeba obrázek nějakého vzorového štítku? A třeba i jaké série bys poptával?

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 9:38    Předmět: Citovat

Zadání je u vyjmenovanejch fajlů udělat řezy po hraně na transparentním pozadí. Vodevři si to v něčem kde co má vrtsvy nebo aspoň nějak umí transparentní pozadí a uvidíš to na první pohled.

Mě to tady prohlížeč fóra dává na černý pozadí, aspoň je to jasně vidět. Chci to vytisknout a oříznout po hraně, to je všechno. Vod týpka mi to dycky přišlo u mnoha motivů kolem hrany rozpixelovaný až fuj.



vzor.png
 Komentář:
 Velikost:  54.97 kB
 Zobrazeno:  84 krát

vzor.png



vzor.rar
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vzor.rar
 Velikost:  56.99 kB
 Staženo:  108 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 12:38    Předmět: Citovat

A oni nespolknou data třeba v Gerber formátu? Nebo PostScript?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 14:25    Předmět: Citovat

Vím já, mě to ani moc neříká Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 15:48    Předmět: Citovat

Nemaje tiskový plotr takové dvoj- až trojbarevné motivy jsem dělal souslepem (podle vzoru soutisk), jedna barva = jedna vyříznutá fólie a nalepit na sebe. Není problém s vyblednutím barev na slunci a má to ostré hrany. I QR kódy jsem tak dělal, to bylo čtverečků Smile
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 18:56    Předmět: Citovat

No on ten podklad pro tisk není už ze základu vhodný. Malé rozlišení 150dpi a prolínaní mezi jednotlivými barvami. To je vhodné třeba pro fotografie ale pro tyto plakátky, kde je požadována ostrá kontůra by měl být ostrý přechod. Stačí si to několikrát zvětšit a už jdou ty neostrosti vidět. Prvně minimálně zvětšit rozlišení a odstranit přechody. Zůstanou jenom 3 barvy. Potom i když to potom někdo převádí na nějaký jiný formát tak s tím nebývají takové problémy a nepřibývají další nežádoucí kontůry přechodů mezi barvami.
Podklad by měl být třeba alespoň takový.



vzor3.png
 Komentář:
 Velikost:  64.36 kB
 Zobrazeno:  81 krát

vzor3.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 19:06    Předmět: Citovat

Vždyť je to černobílý. Nebo si fakt myslíš, že si někdo natiskne něco s přetiskem "vzor"?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 19:40    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Vždyť je to černobílý. Nebo si fakt myslíš, že si někdo natiskne něco s přetiskem "vzor"?

Dafuk? Surprised
lubos1961 napsal(a):
plakátky

Cotomájakobejt Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 20:24    Předmět: Citovat

I ta černá nepřechází ostře do bílé ale jsou tam různé šedé přechody, je nutné si to patřičně zvětšit, a mimochodem o ten nápis mi fakt nešno, já koukal na tu mašli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 20:29    Předmět: Citovat

Žádný přechody nevidím, sou tam celý pixely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 21:06    Předmět: Citovat

V tom souboru co je na stažení, ten co jsem tam dával já, tak už ty přechody nejsou. Zkusil jsem vybrat jenom část z toho originálu, to fakt nevidíte?


vzorxxx.png
 Komentář:
 Velikost:  4.66 kB
 Zobrazeno:  88 krát

vzorxxx.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 17 2019, 21:45    Předmět: Citovat

Nepíšeš jaký má mít výsledek fyzické rozměry. Nejjednodušší je zbavit se antialiasingu (jak píše Lubos). Většinou se ta funkce jmenuje Posterize. Výsledek pak prožeň tímhle convertorem. Dává to překvapivě dobré výsledky. Výsledek ve vektoru pak případně ještě generalizovat. V příloze je rychlý nástřel.


vzor3_187.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vzor3_187.zip
 Velikost:  193.27 kB
 Staženo:  79 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 13:56    Předmět: Citovat

lubos1961 napsal(a):
V tom souboru co je na stažení, ten co jsem tam dával já, tak už ty přechody nejsou. Zkusil jsem vybrat jenom část z toho originálu, to fakt nevidíte?

Jo todle - no linka zhruba 1-2 pixely, to se dá odstranit, ale v tom není problém. Ostatně při správným ořezu to bude někde na okraji nebo vůbec. Problém je co s tím ta minulá tiskárna vyváděla, že tam prostě vznikly typický vady JPEG komprese? Surprised Asi budu muset najít nějakou lepku co z nich minule vylezla a nafotit to Idea

FHonza: rozměry jsou přesně z toho obrázku, rozlišení 150 DPi. Každopádně já to teď nepotřebuju převádět do vektoru (když v budoucnu, tak se to asi překreslí komplet), mě stačí najít tiskárnu, která je schopná si na rastrovým podkladu vytvořit vektorovej ořez pro řezací plotter, aniž by tam vytvořila artefakty navíc (který tam přetím nebyly).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 10:45    Předmět: Citovat

Jenže v tiskárně to neudělají jinak než jsem psal. Než bych se s nimi dohadoval a hledal kde je chyba, tak bych to do vektoru převedl sám a výsledek bych měl pod kontrolou. Práce to není na déle než hodinu. Což bude určitě míň, než "hledání, dohadování, znovu hledání, ..."
Jinak převodu by hodně pomohlo kdybys měl zdroj ve vyšším rozlišení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund