Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Win 10 a velké aktualizace.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 21:35    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Jen jsem napsal dojmy - a to ten, že Win 7 mi přišly na stejném HW línější než Win 10. Toť vše.
Win 10 skutečně někdy bootují rychleji než Win7 na stejném železe. Je to tím, že podvádějí - defaultně mají zaplé "rychlé spuštění", což znamená, že při bootu nenabíhají kompletně, ale v podstatě z hybernace. Schválně zkuste, jak se změní rychlost bootu, pokud se místo vypnout a nastartovat dá ve Win10 restartovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 21:57    Předmět: Citovat

To o tom rychlém spouštění vím, to měly první osmičky. Na SSD je údajně žádoucí toto vypnout; nevšiml jsem si rozdílu, tak jsem to nechal na ntb s SSD vypnuté. A ano, když se dá restart, tak to trvá déle. Asi jako u těch sedmiček.
Zdeňku, nezbláznil. A jak jsem psal dříve, mé dojmy nevydávám za obecně platné pravdy, tak prosím také tak nečiň. Když někomu vyhovují Win 98 s nějakým samo-domo service packem, prosím, budiž mu to přáno. Ale nedělej prosím voly z ostatních. Díky.
Předinstalovaný čistič registrů? To je prosím co? Mohl bys mi to nějak objasnit?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 22:13    Předmět: Citovat

Není důvod to vypínat u SSD, těch zapsaných dat navíc tolik není, wokna šmrdlají na disku pořád. Naopak je to naprosto nutné vypnout tam, kde je potřeba dual boot. Protože takto vypnutý disk má pro ostatní systémy nabořenou NTFS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 22:18    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
...nevšiml jsem si rozdílu, tak jsem to nechal na ntb s SSD vypnuté...
Tady je problém v tvé výpovědi, protože implicitně je rychlé spouštění zapnuto. Musel bys ho tedy nejprve vypnout, abys ho mohl "nechat vypnuté".
Rychlé spouštění ihned po instalaci vypínám, protože je neslučitelné s dual(multi)-bootem, kdy poškozuje ostatní particie disku. Moje porovnání OS Win7 vs Win10 vychází z čerstvě nainstalovaných systémů s vypnutým rychlým spouštěním na stejném typu disku (ať už SSD nebo klasický).
Wink
edit: xsc byl rychlejší...


Naposledy upravil masar dne pá červen 21 2019, 22:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 22:18    Předmět: Citovat

Na notesu s SSD to vypnuté mám, jak jsem psal, nevšiml jsem si rozdílu; jestli je v řádech vteřin, tak to se_e pes a už jsem to nezapínal. Na PC s klasickým diskem to poznat je hodně, tam to je v řádu desítek vteřin.
Edit: nějak se to mate. Tak tedy. Instalace systému, několikeré vypnutí/zapnutí/restartu. Políčko u té funkce rychlého zapnutí v základu zaškrtnuté. Odškrtnul jsem, tedy jsem funkci vypnul. Neshledal jsem přínos/přítěž, vykašlal se na to a už jsem to nezapínal (nezaškrtával). Zde ntb s SSD.
Na hlavním PC (klasická bedna s normál plotnovým diskem) jsem ponechal funkci zapnutou, neboť zde jsem shledal, že start systému je rychlejší než když je to vypnuté a rozdíl je celkem znatelný.
Je to nyní jasnější?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2019, 23:04    Předmět: Citovat

Jasně. Prostě jsi porovnal "podvádějící" systém s "nepodvádějícím". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 7:59    Předmět: Citovat

Budiž. Ale vezmeme-li to pohledem uživatele, tak je irelevantní zda něco podvádí nebo tak. Analogicky, třeba auto s přeplňovaným motorem taky vlastně "podvádí". Už ale dosti o tom.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 8:58    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
... Analogicky, třeba auto s přeplňovaným motorem taky vlastně "podvádí"...
Jo? A koho? Nevím o výrobci, kterej by se nehonosil tím, že jeho pohonná jednotka je osazená přeplňováním, tudíž její vyšší litrovej výkon pochází z vyššího plnicího tlaku. Maloměkkouši to, že zrychlení bootu desítek při "startu systému" ve srovnání se staršíma systémama je způsobený jejich nabíháním z polobdělýho stavu nikde nevykřikujou, naopak to spíš utajujou - protože onen polobdící stav naopak využívají pro nejrůznější špiónění a "fídbek". Chlubit se rychlejším bootem z polobdělýho stavu je asi jako by se sprinter na 100m chlubil rekordem pod 9 vteřin, při kterým by se mu čas začal měřit ne při odlepení ruky z tartanu, ale až po úplným vzpřímení se do běhový polohy ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 16:07    Předmět: Citovat

No řekněme. Co jste ale nikdo nenapsali - co je vlastně na té funkci špatně? Není to optimální pro dual-boot, fajn, vypne se to a je to.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 16:11    Předmět: Citovat

Protože se na to nikdo neptal. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 22 2019, 19:43    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
...Co jste ale nikdo nenapsali - co je vlastně na té funkci špatně?...
Třeba to, že se tak poč nikdy úplně nevypne, ale je kdykoliv aktivovatelnej ať ze sítě, nebo "spícím" programem. Může tak provádět nejrůznější aktivity naprosto nezávisle na vůli nebo vědomí majitele/uživatele. Jistě, Velkýmu Bratrovi to náramně vyhovuje, vyhovuje to i MikroMěkkýmu, ale je to věc, kterou já třeba NECHCI. Fertig. A nejsem sám, komu se podobná praktika vnucování povinnýho volnýho šmírování zajídá.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 9:03    Předmět: Citovat

Nesouhlasím. Funkce "Rychlé spouštění" není o bdícím systému. Urychluje start zcela vypnutého počítače. Proti tomu nelze nic namítat, sám bych ji rád využíval, pokud by funkce neměla nežádoucí "vedlejší účinky". Spojovat tuto funkci se šmírováním nelze, s tou lze spojovat např. stav tzv. "hybernace" a to je jiný stav, ikdyž využívá také soubor hiberfil.sys.
Kromě toho OS Win10 má ke "šmírování" k dispozici celý čas běhu systému, takže zakázáním funkce "rychlé spuštění" lze omezit jen dobu, po kterou může "šmírovat".
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červen 23 2019, 9:34    Předmět: Citovat

citace:
Třeba to, že se tak poč nikdy úplně nevypne

Mýlíš se. Stolní PC, na kterém je tato funkce zapnuta, je po vypnutí totálně mrtvé. Prostě vypnuto. Zdroj je ticho, disky se netočí, síťovka není aktivní (a ani nesvítí příslušná diodka na routeru), prostě mrtvo. Ten spící program by musel běžet, být "natažený" v RAM, musel by běžet disk a podobně.
Jak bys tohle chtěl používat ke šmírování? To by mi tedy opravdu zajímalo.
Možná si ten počítač s desítkama zkus nějakou dobu používat a pozorovat, pak bys třeba nepsal takovéto z prstu vycucané nepravdy.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2019, 9:21    Předmět: Citovat

Instaloval jsem W10 verzi 1903 na třech stolních PC. Instalace trvala velmi dlouho, ale vešla se přibližně do 4 hodin.
Nyní se mi instaluje verze 1903 na Notebooku Acer Aspire E1-532. Je to slabší stroj asi 4 roky starý myslím s Celeronem, 4 GB pamětí a 1TB HDD.
Instalace je nekonečný "dvoufázový" příběh. Myslím, že překonám dobu 8 hodin.
Měl jsem pocit, že ta první fáze po stažení se včera nějak na 85% zasekla, dlouho procenta neměnila. Tak jsem PC restartoval a instalace se asi v 17:50 spustila znovu, jen se přeskočilo to stažení. Po 4 hodinách jsem byl asi na 80%. Notebook jsem uvedl na noc do Hibernace.
Po ranním zapnutí v 7 hodin instalace pokračovala a asi po 1,5 hodinách jsem byl vyzván k Restartu. Současně vyskočila hláška Microsoft, že vzhledem k novým funkcím může "druhá fáze" instalace trvat dlouho a že Microsoft provede instalaci v noci.
Spustil jsem restart ručne a asi po další 1,5 hodině jsem slavnostně dospěl v 9:55 k 60 % po jednom automatickém restartu. Snad se instalace do oběda dokončí.
Ta instalace na verzi 1903 probíhá opravdu neobvykle pomalu. Tak by mne zajímalo proč to na mém Notebooku musí trvat kolem 8 hodin. Co se vlastně stále v PC při instalaci děje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2019, 10:45    Předmět: Citovat

Instalace na čistý HD nebude ani na starším stroji trvat déle než 1 hodinu. V tvém případě jde spíše o update ze starších verzí na 1903. Je tak? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund