Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Inzerce v sekci: Nabídka přístrojů, součástek a ...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 15:57    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Čo v prípade, keď niekto nieje registrovaný ale má kopu pre nás zaujímavých vecí za dobré ceny?

Uz jsi zde nekdy takoveho cloveka videl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 16:02    Předmět: Citovat

Laughing To je asi jak o té politické straně, co to s námi myslí poctivě. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 17:59    Předmět: Citovat

Jestli se někdo zaregistruje proto, aby tu něco nabídl, příspěvek bude tak jako tak veřejný. Nemáme možnost ani čas kontrolovat obsah příspěvků před zveřejněním.
Pokud v nabídce je nějaký materiál, o který už někdo projevil zájem dřív, než tu nabídku uvidím, případně odhadnu, že by si z nabídky někdo mohl vybrat (tím myslím hlavně nějaké součástky či díly vhodné k bastlení nebo k renovaci sběratelských kousků), uplatním závěrečné nečíslované pravidlo z odstavce před důležutým dodatkem:
citace:
Výklad Pravidel EB se řídí zdravým rozumem a dobrou vírou, stejně tak administrátoři a moderátoři fóra se řídí zdravým rozumem a dobrou vírou.

Ovšem, jestli si všimnu, že tu někdo založil páté šesté vlákno s nabídkou a v jiných vláknech fóra se jeho příspěvky nevyskytují, prohlédnu si všechna důkladněji případně se pokouším kontaktovat autora přes SZ nebo registrační mail, protože těch variant není tolik:
a) někdo má přístup ke skladu šrotu a zjevně
aa) ví, co nabízí, cenu navrhuje reálnou, existuje předpoklad, že budou i zájemci: nabídku ponechávám
ab) nerozumí tomu, nemá přehled o hodnotě nabízeného zboží, ale chce na tom vydělat: nepomenutí nebo rovnou koš
ac) ať už tomu rozumí nebo ne, při nějaké připomínce se začne vztekat: přesunuji, zamykám, mažu profil, banuji IP (podle projevené arogance)
b) jiný zdědil nebo koupil nemovitost, představu má nanejvýš jen mlhavou: to si vyjasňujeme v SZ nebo mailech a podle toho se zařídím
c) další ruší živnost, stěhuje se do menšího, končí s bastlením z jakéhokoli důvodu, ale o něm víme, že tu něco předvedl, pomohl: neřeším

Zkrátka všechno jde řešit i po zveřejnění, jen to někdy trvá déle.

Škoda jen, že se vždycky najde někdo, kdo autora nabídky napadne hned zkraje, aniž by se dostal k informacím o skutečném stavu. Uvítal bych proto, aby se každý, kdo nemá o nic zájem nebo k té nabídce samotné nemá nějaké doplňující informace, zdržel příspěvků aspoň do dalšího dne nebo raději úplně, a nechal to na moderátorech a adminech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 19:50    Předmět: Citovat

Ten poslední BAN byl Jardův AC^2, tam nebylo co řešit. Šetřím tím jak šafránem, ale kdo chce kam...

Začal jsem chodit "do práce" o 3 hodiny dřív v domnění, že jí udělám víc. Výsledek je, že večer mám pocit, že jsem neudělal nic. Takže omluvte moje stručné příspěvky.

Ale začal bych tím, že bych mazal nevhodné komentáře. Ona je to nakonec věc prodávajícího, za kolik nabízí. I když se chová jako vepř.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1254
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 20:57    Předmět: Citovat

citace:
Čo v prípade, keď niekto nieje registrovaný ale má kopu pre nás zaujímavých vecí za dobré ceny? Registruje sa tu len preto, aby nám ich ponúkol...

V takovém jedinci vidím spekulanta, který někde něco vyžebrá a vzápětí hodlá "psychologicky předražené" patřičně zpeněžit. Na odborném fóru se dá přece očekávat patřičná odezva, že? Confused

(1) řekl bych, že podstata tohoto webu je jiná
(2) pro novodobé veksláky jsou weby typu Aukro, Bazoš, Sbazar apod.
(3) pokud jste nadšení "zachránci-kupující" (hlavně se to týká Aukra), jistě projíždíte tyto weby sami

A až když není opakovaný zájem, řeší naivní Aukrista, co činit dál. "Nabízel jsem to přece za desítku a Fany odvedle říkal, že se o to ti blbí sběratelé bezcenných krámů poperou, stačí to obalit slovy retro, vintage, poslední excelentní kus, a tak dále. Kua, kam to teď dám?"

A pak se tu vynoří jedinci typu "MBA" (to byl ten ostřílený bítlsák) a je oheň na střeše. Rolling Eyes Mimochodem - jeden z těch aparátů byl za stejnou cenu tuším na bazoši. Náhoda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2019, 5:01    Předmět: Citovat

Asi tak.
Právě, že s přívklastky "retro", "vintage" a podobnými přívlastky se to spíš prodá na tom Bazoši či Aukru. Tady si prodávající naběhne na prvního sběratele nebo bastlíře či profíka, který pto sběratele opravuje. Ti všichni mají dost dobrou představu i hodnotě toho zboží. Ozvou se a prodávající musí nějak reagovat,
Bohužel dodržování pravidla o zákazu paralelní inzerce na jiných webech podle bodu 15c) Pravidel nesledujeme systematicky, to by byla občas práce na plný úvazek, někdy na to přijdeme víceméně náhodou, nejčastěji však na upozornění od vás. Ostatním případům to projde, dokud nevyvedou ještě nějakou jinou neslušnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2019, 6:16    Předmět: Citovat

Jedna z dalších věcí k zamyšlení, je zaplevelení nabídkového příspěvku balastem typu např "před lety jsem to koupil levněji, ten či onen to má za polovic" . I když chápu, že leckdo kdo není obchodník nemusí mít reálnou představu o ceně . Ale množství OT mi prostě vadí. Zvlášť když si někdo začne řešit osobní animozitu vůči jinému.
Kdysi tu někdo nabízel sadu SMD odporů celou řadu od každého 100ks. Využil jsem to a dodnes někré hodnoty mám. A pamatuju co se u té nabídky objevilo OT o tom jak který prodejce když to člověk koupí má lacinější. V té době žádný prodejce sady tohoto typu neprodával, jen tuším Conrad za dvojnásobek.
Stále tvrdím, a to u všech příspěvků, že mám demokratickou možnost je ignorovat. Jen si uvědomit, že nemusím mluvit do všeho. Ale pak by asi fórum bylo velikostí třetinové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1254
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2019, 19:12    Předmět: Citovat

Prodávat sadu odporů je příkladem legitimního obchodu mezi dvěma bastlíři, oba jsou osoby znalé, Smile takže víceméně nehrozí bezobsažné příspěvky, řekl bych.

citace:
Stále tvrdím, a to u všech příspěvků, že mám demokratickou možnost je ignorovat.

A stejnou možnost se k věci svobodně vyjádřit. Rozumná míra se samozřejmě hledá těžko.

A že se najdou lidi, kteří nenechají na nepřínosných spekulantech niť suchou, je podle mě dobře. Kdo mlčí, souhlasí. A v těchto případech mlčet nelze (např. poslední případ ostříleného bítlsáka). Viz předchozí jasné a inspirativní příspěvky. Netřeba opakovat, to podstatné tu padlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1254
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 16:40    Předmět: Citovat

Po delší době jsem zaznamenal aktivitu, kdy bažant zákládá fůru témat za účelem prodeje věcí. Částečně jsem se ve své čerstvé reakci opakoval (viz toto téma), ale na mé řádky v tématu (10.2. 19:02):
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=92538&start=0
reagoval slovutný kokun docela dobrým nápadem:
kokun napsal(a):
Na počet příspěvků bych to nevázal - to sem může napsat hafo píč*vin, jen proto, aby co nejrychleji ten počet docílil.
Vázat to ale třeba na dobu registrace (umožnit prodeje třeba až po roce) - to už by si každý, kdo tu vleze jen za účelem co nejrychleji prodat a "po mě potopa", velmi rychle rozmyslel Wink

Navrhuju téžžž "karenční dobu" jeden rok. Po roce už bažant není bažantem (kdysi býval i mazákem) Very Happy a bylo by jasné, kdo se registroval kvůli fóru a kdo se jen pokoušel něco jednorázově prodat (a o fórum mu ani za mák nešlo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 17:00    Předmět: Citovat

Ano, ten rok je časový úsek tak akorát dlouhý na to, aby se případný spekulant, resp. prodejce "retrošrotu" chytil za rypák a ve své snaze o co nejrychlejší zbohatnutí šel o dům dál.
Bazoš a Sbazar nabízí bezpočet možností, jak takové věci prodat i hromadně.
Netřeba zasírat nabídkovou rubriku 14 inzeráty šrotu, třebaže jedna položka obsahuje snad 100 motorků ze spotřebky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund