Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou mobilní klimatizaci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 16:36    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Sandal: no právě a to nikde v popisech není Sad

Kdyby bylo, tak by ty kramy nekupoval uz vubec nikdo Smile
Timhle zpusobem vyhanis horky vzduch z klimy nekam ven, ale zaroven uplne stejne mnozstvi horkeho vzduchu z venku zase nasavas dovnitr. Napriklad jako bys mel v aute pustenou klimu a zaroven otevrene okynko.
Navic tak vytvaris v mistnosti podtlak z cehoz muze nekoho bolet hlava apod. Ale to nejspis bude i z toho kravalu co to dela, takze to tezko odlisis.
Proste je to k nicemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2555
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 17:03    Předmět: Citovat

Já si teda nasypu popel na hlavu protože jezdim se zapnutou klimou a pootevřenym okýnkem.Nechávám fuku asi 5mm protože mi vadí suchej vzduch z klimy a ta mezera tu vlhkost krásně vykompenzuje.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 17:14    Předmět: Citovat

To je krásný důkaz toho, že s teorií to v praxi nikdy není tak žhavé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 17:15    Předmět: Citovat

Az si koupis auto se start/stop systemem a bude se ti kazdou chvili vypinat motor a tim i klima, budes takovych starosti zbaven Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9761
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 18:05    Předmět: Citovat

K těm klimám se dodávají vložky, nebo pytle, který se vkládají do otevřenýho, nebo pootevřenýho okna. Nahrazuje to nutnost vrtání zdi. nevýhodou je nevzhlednost takovýho bastlu. Měl jsem tu na zkoušku podobnou klimu v jednohadicovým provedení. Moc to nefungovalo - jediný přínos to mělo v tom, že chladil proud vzduchu, co opouštěl výstupní žaluzie skříně. Po vypnutí se ale teplota moc nezměnila - spíš pak bylo tepleji. Navíc to bylo hlučný - i ten výdech chladícího ventilátoru, co vyháněl vzduch ven. Nakonec jsem využil toho, že mám jedno okno na sever a druhý na východ a otevřel jsem to tady přes noc do průvanu. Fungovalo to líp, než klima - ale naštěstí nejsem pod střechou. Klima je pryč, protože jsem ji měl jen vyzkoušet.
-nemyslím si, že ty odstředivý ventilátory jsou schopny vytvořit takový podtlak, že by to člověk poznal - to spíš v případě fakt těsný místnosti, dojde k omezení průtoku chladičem a bude to zastavovat vlivem nedostatečného chlazení kondenzátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 18:11    Předmět: Citovat

Na ten podtlak je citlivej jak kdo. Kdysi jsme se znamym na jeho diskotece montovali asi 2kW motor s turbinkou jako odsavani koure z podniku a nektere servirky si na to stezovaly. Bylo to puvodne nucene chlazeni nejakeho DC motoru, takze nic extra proste to jen foukalo vzduch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 19:11    Předmět: Citovat

Používám mobil klimu Sencor už dva roky a jsem spokojen. Výfuk mám řešen tak že vysadím okno a místo něj jsem vyrobil stejné z latěk a plexiskla kde je otvor na hadici. Místnost 22m2 chladí značně, musím nastavit regulaci jinak klesne za chvíli teplota na 15C.
Při vedrech jsem mohl zakázku dokončit jen díky tomu že klimka je mobilní. Jen jsem si musel zhotovit ještě jedno plexi okno do dílny.
Udivují mne všeliké zasvěcené příspěvky od lidí kteří žádnou podobnou klimošku nevlastní.
Při 35C se dá předchladit ložnice případně nechám stroj zapnutý v ložnicovém módu. Kdo to nezkusil neví o čem to je Cool

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2019, 10:01    Předmět: Citovat

Máš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 07 2019, 18:50    Předmět: Citovat

jasin napsal(a):

Udivují mne všeliké zasvěcené příspěvky od lidí kteří žádnou podobnou klimošku nevlastní.
Kdo to nezkusil neví o čem to je Cool


No tak já ji mám a potvrzuju, že používat ji jako klimatizaci je kravina. Prostě fyziku neočůráš, když foukáš horkej vzduch chobotem z místnosti, tak se tam jinudy musí valit teplej venkovní vzduch. Může to jakž takž fungovat jen pokud je v místnosti podstatně teplejc než venku. Třeba pokud novej vzduch do místnosti proudí přes chladnej sklep.
Ale na vysoušení s odpojeným chobotem je to perfektní věc. Třeba po malování, nebo po povodni. Kámoš ji od někoho zklamanýho dostal zadara a tak ji na zkoušku strčil jako odvlhčovák k vnitřnímu bazénu. Má ji tam už asi 4 roky, běží 24/365. Akorát vývod kondenzátu odpojil od vnitřní nádobky a hadicí to poslal přímo do kanálku.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 9:47    Předmět: Citovat

Kdo nejakou klimatizaci skutecne pouziva ti potvrdi, ze neco jako "predchladit loznici" neexistuje. Nevim kde na ty bajky chodis. Pokud jakoukoliv klimu vypnes, mas tam prakticky okamzite horko jako bys ji nemel vubec zaplou.
To co pises jsou marketingove kecy vyrobcu techto kramu, realita je ale na hony vzdalena tomu co pises a potvrdi ti to kazdy "stastny" majitel techto zarizeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 11:04    Předmět: Citovat

Nešla by z mobilní klimošky udělat klima napevno? Instalovala by se třeba na balkoně těsně za stěnou ochlazované cimry, a ve stěně by se proboural otvor potřebné velikosti, kudy by šel dovnitř ochlazený vzduch, samozřejmě s patřičným těsněním okolo prostupu. Já mám místnost 15m2 a stěna na verandu je jen 15 cm silná(je to vlastně opláštěná izolace). Původně jsem chtěl pro tento účel využít starou lednici, ale nebyl jsem schopen se zbavit izolační pěny, tak lednice skončila ve sběrném dvoře. Myslím si, že jak to popisuji by to mohlo fungovat. Potřebuji jen morální podporu a hlavně názory chytrých lidí, abych nevyhodil pár tisíc zbytečně.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 12:29    Předmět: Citovat

Mám mobilní klimatizaci v kanclu o velikosti 20m2. S rourou přes zdivo ven. K tomu je v místnosti i technologie produkující teplo. Pokud začne být v místnosti hnusně zapnu klimu a ta v místnosti udržuje teplotu na cca 24 stupňů. Mít tuto klimu u sebe doma, velikost místnosti je 16m2 tak to bude určitě funkční řešení. Bohužel bydlím v paneláku a ty blbosti do pootevřeného okna se mě nelíbí a obávám se že i funkčně to bude na houby. Mám balkón s oknem. Nápad mám, vyndat ze balkónových dveří spodní skleněnou výplň a místo toho tam dát komůrkový plast a udělat do toho díru. Jen jestli půjde nedestruktivně to spodní sklo ven. nějaký návod by se hodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 17:42    Předmět: Citovat

Ta klima samozrejme nie je nic moc, vzhladom k principu, ale vzdy lepsie ako nic - termit256, zabudas na najdolezitejsiu skutocnost, ze logicky budes v dosahu chladneho vzduchu z klimy, nie v rohu miestosti na opacnej strane, kde bude vnikat teply vzduch kdesi zvonku Wink Samozrejme aj ten hluk vadi, teda ako komu - niekomu sa perfektne spi, pretoze iny hluk ma smolu a cloveka nezobudi Laughing Vzhladom k cene sa uz ani neoplati, za podobnu cenu sa da kupit splitova klima - takze za mna urcite tu, pokial je moznost instalacie, ale ani kupu tej mobilnej nelutujem, pomohla velakrat a mam ju dodnes, u byvalej svokry Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 22:16    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
termit256, zabudas na najdolezitejsiu skutocnost, ze logicky budes v dosahu chladneho vzduchu z klimy.

Vskutku geniální nápad lýzt rozfajrovanej do proudu studenýho vzduchu. Co si asi myslíš, že se stane, když do horkem roztažených pórů kůže vlítne studenej vzduch? Rozhodí to imunitní systém a skončí to letní virózou nebo angínou nebo chronickou rýmou. Taky to způsobuje velký problémy s páteří, ztuhnutí šíje, bolesti hlavy, záněty spojivek.
Na netu je toho kolem "nemoci z klimatizace" napsáno hromady.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 22:29    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Kdo nejakou klimatizaci skutecne pouziva ti potvrdi, ze neco jako "predchladit loznici" neexistuje. Pokud jakoukoliv klimu vypnes, mas tam prakticky okamzite horko jako bys ji nemel vubec zaplou.

No tak úplně s tebou nesouhlasím. Já nesnáším foukání klimačky a tak ji pustím asi v 18 hodin na 21 st a nechám ji běžet tak do 22 hodin, kdy přijdu do ložnice. V noci pak teplota stoupá asi o 1 st za 3 hodiny, ráno je v místnosti kolem 25 st. Na ten postupnej nárůst teploty si tělo snadno zvykne, mnohem horší je přijít do rozpálený ložnice a doufat, že v noci teplota poklesne větráním. Dokud jsem klimačku neměl, moc jsem se v těch 25-28 st nevyspal.
Chlad se stejně jako teplo taky "nabíjí" do stavebních konstrukcí, čím líp je barák izolovanej, tím je to lepší. Samozřejmě se musí zabránít průniku záření skrz okna. Nejlepší na to jsou přízemní bungalovy s velkým přesahem střechy, v létě asi 3 měsíce slunce do místností vůbec nesvítí a zbytek roku pomáhá s vytápěním.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund