Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvalitní křovinořez?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne červen 02 2019, 22:36    Předmět: Kvalitní křovinořez? Citovat

obrazek_cenzuraý klíšťata Evil or Very Mad No nic, čas na křovinořez - sekat se bude hlavně džungle typu vzrostlá tráva a jiný byliny, sem-tam šípky a podobný křoví, tzn. maximálně tak 3-4zubej kotouč, nic extra náročnýho, žádný extra velký plochy a ani ne moc často (3-4× do roka?). Tzn. stačí spíš nějakej základní výkon, netřeba nic co utáhne pětitunovou vlečku Laughing

Nicméně po předchozích negativních zkušenostech se snad oleomekem (někdy z konce 90. let) nebo co to bylo zač, kde se vysypal bakelitovej totálně kretinskej mechanismus roztáčení pro startování…je na trhu eště něco, co není samej podřadnej plast a hned se to nerozsype? Obecně předpokládám platí doporučení na motory Honda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 5:46    Předmět: Citovat

Zkus treba Stihl. Pouzivam to podobne jako ty, je dobre nakupovat v nejakem mensim kramku kde stroje i servisuji a pokecat s prodavacem ktery byva casto i servisni mechanik. Chlapek rikal, ze u levnejsich modelu je plastu vic (coz se da cekat), ale ze jsou aspon kvalitnejsi nez u tech oleomacu a podobnych sracek z mountfieldu. Levne plasty po case predevsim pusobenim vlhka a nizkych teplot v zime krehnou a potom praskaj i kdyz se to moc nepouziva. Klasicke kurvitka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2571

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 8:10    Předmět: Citovat

Já mám zkušenost s nekvalitními. Kdysi jsem dostal k jubileu křovinořez Hecht od prodejce Werco, při druhém sekání se kousnul, to mi opravili v záruce, prý to byla výrobní chyba, při dalším sekání se to zase kouslo, to mi odmítli uznat jako chybu v záruce, prý tam byl starý benzín (kecali). Loni jsem si koupil křovinořez v TESCO, posekal jsem skoro celou zahradu než se kousnul, to mi uznali jako chybu v záruce a vrátili mi peníze. Takže jsem si ten křovinořez vlastně od nich půjčil a půjčovné mi žádné neúčtovali.
Teď mám zase problém s trávou. Přemýšlím, zda si koupit zase něco levného, jestli třeba nenarazím na něco kam zapomněli zamontovat kurvítko a vydrží to aspoň do konce záruční doby nebo si ho půjčit (koukal jsem i na křovinořezy Stihl, cenově začínají od 11kKč, to se mi nechce dávat). Půjčovny si účtují tak 500Kč za den (plusmínus) a nějakou pokutu asi 200Kč, když ho před vrácením pořádně neočistím, zálohu chtějí asi 5kKč.
Nebo půjčit u zahrádkářů naší organizace, tam chtějí asi 50Kč/den plus spotřebovaný benzín.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 9:10    Předmět: Citovat

Behemot:
Koupil jsem před 14 ti dny tento: https://www.sekacky-pily.cz/krovinorez-stihl-fs-89/d1481/ Je lehoučkej a výkonově postačující.V příslušenství má dvoucípej žací disk a kšandy na ramena.Strunová hlava se musí dokoupit.
Má 4takt motor ale leje se do něj benzín s olejem.Motor má totiž suchou klikovou skříň mazanou směsí.Docela zvláštní provedení motoru ale chodí to dobře.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 9:27    Předmět: Citovat

ot. Jelikož slyším prvně o takovém motoru,něco kolem jsem vyhledal,kdyby měl někdo zájem?

" Čtyřdobý motor pracuje jako dvoudobý
http://www.agronavigator.cz/service.asp?act=print&val=14267 1/1
Čtyřdobý motor pracuje jako dvoudobý
Článek : 14267 ; Vydáno : 27.4. 2003 ; Autor : Ing. Milan Šťastný
Tisknuto z : Agronavigátor - http://www.agronavigator.cz/
Čtyřdobý motor mazaný směsí paliva s olejem podobným způsobem jako dvoudobý motor zavádí výrobce
řetězových pil Stihl, parametry, princip činnosti, využití
Čtyřdobý motor mazaný směsí paliva s olejem podobným způsobem jako dvoudobý motor zavádí výrobce
řetězových pil Stihl v souladu s přísnými emisními požadavky EU. Tento motor, který je nazývaný 4-Mix má
nižší spotřebu paliva a produkuje rovněž méně škodlivých emisí. U konvenčních dvoudobých motorů až 50 %
čerstvé směsi uniká spolu se spálenými plyny do ovzduší, zatímco u motoru 4-Mix pouze 5 %. Tento motor je
rovněž tišší než dvoudobý. Je to tím, že k zapálení směsi dochází každou druhou otáčku klikového hřídele,
zatímco u dvoudobého motoru se směs zapaluje při každé otáčce. Protože tyto motory používají k mazání
směs oleje s benzínem v poměru 1 : 50, není třeba čerpadlo oleje, filtr a nádrž a to činí motor lehčím.
Zatímco standardní čtyřdobý motor má oddělený systém pro mazání a pro palivo, nový motor 4-Mix používá
bypassový kanálek, který spojuje hlavu motoru s klikovou skříní. Palivová směs protéká z karburátoru sacím
ventilem do spalovací komory při pohybu pístu dolů (sání). Kliková skříň se plní při pohybu pístu do horní
úvratě při kompresi a výfuku výše zmiňovaným kanálkem a maže ložiska a další pohyblivé části pod pístem.
Při pohybu pístu dolů (sání, pracovní doba) je tato směs vytlačována tímto kanálkem do hlavy válců a přes
sací ventil do válce. Čtyřdobé motory běží pomaleji a při nižších otáčkách a mají nižší spotřebu oleje. Stihl
upozorňuje, že motory 4-Mix se budou instalovat pouze do motorových kos, později do teleskopických
zahradnických nůžek a kypřičů, ne však do řetězových pil, protože nemají dostatečný počet otáček.
Obr. Schéma provedení čtyřdobých motorů 4-Mix
Fmrs Wkly, 138, 2003, č. 13, s. 72 "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 9:27    Předmět: Citovat

projdi se venku a zeptej se pracovníků údržby zeleně, co celoročně používají a jaké mají zkušenosti.
Lepší reference asi nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2401
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 9:38    Předmět: Citovat

Kdysi, a pak ještě jednou jsem koupil toto: https://www.hornbach.cz/shop/Benzinova-motorova-kosa-Pattfield-PE-BS-25/8302769/artikl.html

Mám to už cca 7let a stále to funguje. Jen do toho leju benzín a doplňuju strunu. Sekám tak 2x za měsíc cca 900m². Většinou lehčí a nižší porost do 30cm

koupil jsem druhou, tu samou. Cca 5let zpět. Opět jen liji benzín a doplňuji strunu, tu mám na chalupě, tam zhruba 1500m² 3x ročně a to je pěknej bordel. Tak do 60cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 10:11    Předmět: Citovat

citace:
Nicméně po předchozích negativních zkušenostech se snad oleomekem (někdy z konce 90. let) nebo co to bylo zač, kde se vysypal bakelitovej totálně kretinskej mechanismus roztáčení pro startování…

Jojo, Oleomac křoviňák (vlastně se ještě vyrábí) koupil můj otec v roce 1996 v Mountfieldu v Rousínově.
Je to strašný vergl- už se mi podařilo utrhnout šňůru (ale šla zakrátit), každý rok musím namazat Molykou převodovku, jednou za tři roky dát nový filtr a svíčku. Hrozný...
A navíc vůbec nevydrží vyžínací hlava- seču s ní trávu v chodníku, jednou za čtyři roky musím koupit cívku do vyžínací hlavy.
Prostě to vůbec nevydrží....

No, dost ironie- Behemote, tobě se nezavděčí nikdo. Jestli ti křovinořez Oleo Mac vydržel tak jak mě už 22 roků, tak nevím, co očekáváš. Jestlipak tvoje výrobky vydrží taky tak dlouho?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 10:42    Předmět: Citovat

Základem je, aby se na to daly koupit náhradní díly na Aliexpressu. Mám přes 20 let starou benzínovou pilu MacCulloch a velmi mile mne při shánění sady těsnění překvapilo, že za 10 USD mohu mít komplet nový karburátor. A světe div se, navíc funkční Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 11:03    Předmět: Citovat

Profíci jasně doporučí Stihl,pro hobby se mi zdá za rozumnou cenu značka Stiga.Mám 3roky křovinořez Stiga,42ccm motor,.Je trochu těžší,ale poradí si se vším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 11:08    Předmět: Citovat

Já zase nedám dopustit na Husqvarnu.
Mám od nova 232R. A pak jsem koupil jako nefunkční 235R. Bylo jen totálně zaněřáděné sítko v karburátoru. Výhodou je, že na jednom je struna a na druhé kotouč. Náhradní díly není problém sehnat a nejsou nijak drahé.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 11:25    Předmět: Citovat

S husqarnou asi taky neprohloupis. Nevim ale, jestli si cast produkce nenechavaji navrhovat nekde v cine. Nedavno jsem shanel elektricke motorove pily do vyroby a chlap na hotline husqarny mi je vyslovene nedoporucoval, pry zadny z jejich modelu neni urcen pro profesionalni nasazeni. Ale u benzinovych veci to muze byt jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 11:29    Předmět: Citovat

Tak já mám už >7 let totok (nebo jeho staršího bráchu), sekám tak 7x do roka vždy vysokej bordel za plotem u pole a zatím jsem jen lil benzín. Minulý měsíc jsem utrhl šňůru a prasklo péro ve startovacím bazmeku. Za 3 dny jsem měl doma celý nový náhradní bazmek a sekám dál. Za ty prachy není co řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 18:00    Předmět: Citovat

Mám 8 rokov Dolmar MS-245.4U. Je to čistokrvný 4-takt, má to pekný zvuk, malú spotrebu, nesmrdí to spáleným olejom, dobrý záber, struna sa jednoducho namotáva na hlavu aj bez jej otvárania.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po červen 03 2019, 18:29    Předmět: Citovat

Takovou makovici mám taky.Spodek hlavy se nastaví na šipky a půlka dýlky struny se prostrčí skrz a zamotá se.Supr věc.
Mimochodem ostatní tady psali že Oleomac je srágora a můžu to jen potvrdit.Měl jsem prehistorickej model 735T a je to prostě peklo.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund