Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám starožitnou TV Stassfurt a rádio Mende

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 12:25    Předmět: Prodám starožitnou TV Stassfurt a rádio Mende Citovat

V rámci zeštíhlování depozitáře nabízím:

Televizní přijímač Stassfurt 43 TS 501, made in DDR, rok cca 1960. Onehdy jsem mu v rámci své péče vyměnil nefunkční svitkové kondenzátory (měly svod) a elektronku snímkového rozkladu, čímž se dostal do stavu, kdy zobrazuje obraz. Implozivní obrazovka jasí tak nějak ve stylu té doby, tedy nic moc, ale v šeru je koukatelná. VF část nezkoušena, zkoušel jsem jen nf obrazovou část - "někam" za demodulátor jsem připojil videovýstup DVD přehrávače a jelo to. Zvuková nf část nezkoušena také, ale z repra jde šum, který lze potenciometrem zeslabit/zesílit, takže ta by měla jet také. Na fotce nejde moc vidět, že svítí, dal jsem tam tedy detail.
Cena 1000 Kč.

Rozhlasový přijímač Mende, Německo, dle vzhledu a použitých součástek cca 40. léta. Nálezový stav, nezkoušen. Uvnitř někdo nabastlil novější elektronku na místo původní koncové elektronky. Všechny ostatní elektronky jsou původní. Magioko je tam taky. Filtrační elytický kondenzátor Tesla novější koncepce. Repro vypadá v cajku. Jinak je kompletní, žádný čudlík nechybí, ani zadní kryt.
Cena 1000 Kč.

Profesionálním házečům balíků (ani těm s tou nejvíc cool 3písmennou zkratkou) tyto přístroje nesvěřím, proto osobní převzetí v Bílém Kostele nad Nisou (kousek od Liberce).



IMG_9044.jpg
 Komentář:
 Velikost:  109.71 kB
 Zobrazeno:  89 krát

IMG_9044.jpg



IMG_9047.jpg
 Komentář:
 Velikost:  226.25 kB
 Zobrazeno:  94 krát

IMG_9047.jpg



IMG_9048.jpg
 Komentář:
 Velikost:  159.35 kB
 Zobrazeno:  103 krát

IMG_9048.jpg



IMG_9043.jpg
 Komentář:
 Velikost:  134.33 kB
 Zobrazeno:  91 krát

IMG_9043.jpg



IMG_9042.jpg
 Komentář:
 Velikost:  149.14 kB
 Zobrazeno:  97 krát

IMG_9042.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 19:20    Předmět: Citovat

Zkus dát inzerát na některý německý elektrobazar. Najdou se tam docela chtiví sběratelé.
Před časem jsem prodal nějaké inkuranty (kompletní řadu TORN) a po čase mě napadlo něco hledat na německých webech a šel jsem do kolen, protože to, co jsem dostal v Kč tam za mnohem horší stav nabízeli v €. Moje chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 20:43    Předmět: Citovat

S tím Německem bych to bral s rezervou. Občas zareaguji na nějaký inzerát a pokud to vyjde, zajedu tam a koupím to. Důvodem, proč to dělám, je samozřejmě cena, většinou mnohem nižší než u nás, a pak taky stav přístroje, který bývá mnohem lepší. Reálnou cenu toho rádia Mende bych viděl tak 20€, co se týká toho televizoru, těžko říct, ale pamatuji se na jeden inzerát na jejich Kleinanzeige, ve kterém jedna paní z Krušných hor nabízela náš Lotos za 80€. Byl tam asi dva roky než zmizel. Také na burze AREB se nabízejí televizory z počátku 60. let, ale velký zájem o ně není, mám dojem, že prodejci vozí do Drážďan každý rok to samé s nadějí, že se jim to konečně podaří prodat. Na německém fóru parního rádia lze občas číst nabídky věnování takových televizorů i rádií z 60. let zdarma spolu s rozměrnými hudebními skříněmi.
Žádný německý internetový elektrobazar neznám. Existují jedny stránky, kde se nabízejí vzorně renovovaná a předražená rádia (název teď nemůžu dohledat), ale to není bazar, jsou to stránky prodejce. Otázka je, jestli to někdo za ty převařené ceny kupuje.
I s podáním inzerátu na německé Ebay je velký problém. Server totiž nemilosrdně vyžaduje německé směrovací číslo, tím pádem i německou adresu. Nakupovat však lze bez problémů, ovšem je nutné si pro tu věc dojet. Němci totiž zásadně nic neposílají, a i kdyby, tak přeprava vyjde tak draho, že se to vůbec nevyplatí.
Tož asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 20:52    Předmět: Citovat

No, tak trochu jsem si myslel, že asi nebude moc velký zájem o německé věci. Že třeba o starou televizi Tesla by byl u nás větší zájem...
Uvedená cena není dogma, klidně slevím.
Na německém ebayi občas prodávám, ale tohle se nedá pořádně poslat. Ale asi to zkusím i tam, s osobním převzetím Zittau/Görlitz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund