Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zdevastovali značku Maxell
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 14:26    Předmět: zdevastovali značku Maxell Citovat

kdysi top jakost (pásky, kazety, diskety...) baterie Sony origoš z fabriky v náramkovejch el. hodinkách vydržela provoz 6 let, první náhrada maxell 2 roky, druhá stejná značka tejden, DVD-R patří k nejhorším, zmetkovitost bývá 20%
toto vše se jmenuje "investice", "transfer technologie" a "levná pracovní síla"

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 16:08    Předmět: Citovat

A ted nam rekni neco co nevime resp ktera znacka si dnes jeste drzi kvalitu? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 17:09    Předmět: Citovat

Jo, je to bída, pokud chce dnes někdo CD-R nebo DVD-R není výběr. Já mám ještě z výprodeje Intersparu CD-R Sony a spokojenost, jen jsem tehdy zaváhal a na 2.den už nebyly. Pokud ještě Špar fungoval, vykoupil jsem CD-R Pioneer, vynikající média s tmavě modrou odrazovou plochou, jakou kdysi měly i Verbatim. U tohoto povrchu se mi ještě nestalo, aby laser na Teslách něco nepřečetl, to už při těch nových Verbatim je horší. Ve stejné době jako Sony jsem kupoval i Maxellky a tehdy byly ok. Zatím jsem žádné CD nevyhodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 18:45    Předmět: Citovat

DVD-R maxell z Tesca (10 ks 41.90 Kč) je levnej jak nikdy jenomže made in India ostatní si domyslíte...
situaci zachraňuje zn.TDK a Imation z PC prodejny, kusovka, původ neznámy,
CD-R Intenso a Verbatim (Taiwan) v nouzi nejvyšší "K classic" z Kauflandu
jakosti Memorex, JVC (Taiyo Yuden Co) a EmTec sežral trh !
baterii tabletku se pokouším nabít z tlustého buřta R20 1.5V pokazit není co

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 21:02    Předmět: Citovat

Mám tu externí disk "Maxell" a uvnitř je stejně "Toshiba". Akorát to rozhraní mezi SATA disku a USB-čkem je "neznačkový".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 7:40    Předmět: Citovat

Procento zákazníků, které chce kvalitu, nestačí na udržení kvalitních firem na "trhu". A to jsme ještě pořád v přechodné době, kdy si výrobci kvalitní technologie pamatujou, a je to "jen" otázka volby co a jak vyrábět. Bude hůř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 10:32    Předmět: Citovat

Značka Maxell v tom není sama. Nechápu třeba proč renomovaný výrobce pracovních strojů JCB má zapotřebí k*rvit si značku bateriemi, které nemají žádnou životnost nebo elektrickým ručním nářadím, které se rozsype po duhém použití a navíc se mu moc nechce uznávat záruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 10:49    Předmět: Citovat

Jo, jenže v dobách, kdy CD-R byla kvalitní, stál jeden kus stovku i více. Jsem zvědav, kdo z vás by byl ochoten to dnes zaplatit.
Kvalitní DVD-R s archivní stálostí lze koupit i dnes (m-disc), ale jak říkám, koupíte si jedno za stovku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 12:55    Předmět: Citovat

To je pitomost. Pamatuju roky, kdy šlo úplně běžně koupit opravdu kvalitní CD-R Audio značky Bell/Emgeton, Emtec/Basf a TDK, kus za dvacku, v klasické "tlusté" CD krabičce, co se po třetím otevření nerozdrolila, jako jiné a ty tenké.
Ty Bell/Emgeton vypadaly jako "vinylový" singl s různými barvami středovky. Udělal jsem si jich tehdy zásobu, ze které žiju dodnes. Protože jsem jich kupoval opravdu hodně naráz, dostal jsem nakonec pěknou cenu. Emtec jsou zlaté s modrou vrstvou a TDK černé s vrstvou stříbrnou.

Vzpomínám si, že když se s velkým tartasem objevily první stolní, HiFi CD-R rekordéry /počítače tehdy HiFi až tak nezvládaly/, tak 74min Audio disky JVC stály v jedné vyčůrané HiFi prodejně šedesát korun, což se i mně zdálo hodně.
Nakonec se ukázalo, že jinde mají tytéž disky JVC za polovinu, byly na daném místě prostě jen nenažraně předražené. Daná firma, zabývající se individuálním dovozem HiFi komponentů, měla totiž v prodejně vystavené tři typy CD rekordérů..
Fakt nepamatuju, že by to někdy stálo stokorunu, to nestály na začátku ani minidisky. Nejvíc pamatuju 80,-Kč za originální MD Sony 80 min.

Ta černá TDK jsou vynikající - zatím se na Pioneeru PD-R609 i v PC nestalo, že by byl záznam vadný natolik, že by to kterýkoli jiný player nedokázal opravit/přečíst.
Podle mých zkušeností jsou disky značené Audio, kromě vylisovaného kódu pro rekordér i trochu kvalitnější třída, než klasická datová CD-R, prodávaná kdysi ve stokusových štosech.
Na tyhle velká balení bylo taky nejvíc stížností, podle mě to byly v případě ČR rejžové pajcy, přivlečené načerno z Polska, někdy to vycházelo na 3Kč/ks..
Když jsem pak slýchával, jaké problémy měli známí i s "renomovanými" pajcovanými výrobky Verbatim, Sony a dalších zvučných jmen - extrémní případ byl 60ks vadných ve 100ks balení. No to se fakt vyplatí..
Ale stokorunu to opravdu nestálo nikdy. Ani Audio.

Myslím, že spousta z nás si vůbec neuvědomuje, že pod "značkou" Sony, Maxell a dalšími, si kupujete podprůměrný šunt ala Tinko či BC Batteries, pouze přelepený tak, aby vypadal jako značkový a má i značkovou cenu.

Ježíši lidi, vždyť je to speciálně v ČR praxe, táhnoucí se napříč obory v podstatě už od převratu.
Zneužívající toho, že jsme prostě blbí/líní a koupíme si "alkalické baterie Sony" - na pokladně v levném hypáči.
Když už je tady mají na háčku, tak co bych kdesi složitě objednával, že.
No tak jistěže Sony...Potom si ale nestěžujte, že Vám prodali šunt, co nic nevydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:10    Předmět: Citovat

Můžeme udělat pokus:
Koupíme tady v ČR třeba nějakou nejprodávanější sérii značkových alkalických AA a zároveň tytéž články objednejme z německé pobočky Conrada třeba.
Vsadím se, že to nebudou tytéž články ani vizáží, ani výdrží.
Tvl zrovna Němci by s jakýmkoliv prodejcem sakra rychle vyběhli, kdyby jim třeba 2x po sobě prodal šunt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:14    Předmět: Citovat

Já mluvím o časech, kdy vypalovačku jen tak někdo neměl, 2. polovina 90. let. Myslím, že tehdy se jiné než kvalitní CD-R média ani nevyskytovala. Z té doby mám pár vypalovaných CD a všechna jsou bez problému čitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:16    Předmět: Citovat

Já kdysi kupoval CD-R za cca 250,-, Kodak a Philips myslím. Tenkrát těch 650 MB ještě něco znamenalo. Laughing HDD měly běžně 250 MB.
Teď mám v práci nakoupených asi 100 a 100 kusů CD-R a DVD+R Verbatim, ale už několik roků na to nikdo nešáhnul, je to orginál zabalený v celofánu. Nejspíš to tak už zůstane. Blu-ray jsem už úplně vynechal, nikdy jsem to ani nedržel v ruce a mechaniky nikomu nemontoval. Optický média jsou mrtvý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 14:02    Předmět: Citovat

Tak na tu poslední větu si vzpomeň, až půjdeš na nějaký trhák do kina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 14:17    Předmět: Citovat

Kdybych do kina chodil, tak bych si třeba vzpomenul. Very Happy V kině se promítá z nějakýho optickýho média? Myslel jsem, že z normálních filmů na pásech přešli už na digitál a filmy dostávají třeba na HDD, nebo mají nějaký online distribuční kanály speciálně pro kina. Přece nespolíhají na to, že během přehrávání disk nezačne třeba "přeskakovat".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Osmdesat: přesně tak, dřív bylo celkem jedno, jaké CD-R se koupí a nebyly všechny značkové. Pokud se pálilo na nižší rychlost2-24x, jdou přečíst i dnes. Bez problémů čtou Tesly 901,902 i 911, samozřejmě i jejich "vzory" Philips 350, 460.
Jak píše Leoš, Bell-Emgeton jedou stále bez problému, mám na nich mastery místní bigbítové kapely, které jsem hrál pořád dokola. Pak jsem použil zálohu na jiné CD-R a Bellky založil. Jedou stále už 12let.
Co jsem zkoušel CD-R nejlepší mám Pioneer(tmavě modrá vrstva),JVC, Sony, TDK, staré Maxellky. Nejhůř vyšly laciné Novaline z rušené Hypernovy(2kč/ks), ale i ty by možná jely, jen nevím, jakou rychlostí byly pálené(pro velkou rychlost možná některé nejedou), poslední šunty byly Multidisc, časem se loupala vrchní vrstva i s odrazovou, zálohoval jsem na jiné a správnou rychlostí a jedou dodnes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund