Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám osciloskop Tektronix 2230
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 23:16    Předmět: Citovat

Není to nic moc. Nějak se mi ta komprese nedaří. Jinak: sinusovky jsou zhruba 2 MHz, obdélníky jsou z vnitřního kalibrátoru 200 mV, 1kHz. První sinusovka je při plném jasu. To rozlišení až na jednu fotku je nic moc, ale je to tím zmenšením. původní fotky byly přes 4 MB, perfektně ostré. Ale myslím si, že i tak je vidět, že ta stopa je "jak nitka".


IMG_20190529_004402.jpg
 Komentář:
 Velikost:  182.61 kB
 Zobrazeno:  100 krát

IMG_20190529_004402.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 0:43    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Vidím, že jsem ty fotky zmršil moc, kolem 150 kB. První je s maximálním jasem. Zkusím kolem 1800x.....
Fotky nejsou zmršené kompresí, ale asi jen dvě fotky nejsou roztřesené. Je to vidět na popiskách ovládacích prvků. Rozhodně bych neřekl, že "fotky jsou úplně perfektní, stopa krásně ostrá, jak vyšitá". Svůj foťák ještě zahazovat nebudu. Takovéhle fotky taky zvládne:-))

Ale vcelku se tu bavíme o ničem. Narazil jsi v roce 1987 na rozštelovaný či vadný kus Tektronixu a udělal jsi z toho závěr, že tento typ osciloskopu má špatnou stopu. On má stopu ostrou, jak je vidět třeba na fotce obrazovky "ccc.jpg" od termit256.
Samozřejmě i tvůj Voltcraft má ostrou stopu. I z tvých fotek je však zřejmé, že se nedá současně do jedné fotky zachytit velký jas a tenká stopa. Je to buď tenká stopa a slabý jas nebo naopak. Obrázky stopy s plným jasem rozhodně nejsou "jak nitka". I když si odmyslím vliv roztřesení záběrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 7:05    Předmět: Citovat

Stopy jsou perfektní. Zkresluje to mírné přejasení a hlavně roztřesení při focení. Chce to dát foťák na stativ. Wink
Myslím i, že jste ale zbytečně autorovi podělali vlákno o prodeji. Teď aby přidal na ceně a nabízel případnou slevu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 7:25    Předmět: Citovat

To tyhle kukátka do 20MHz ostrou stopu mají, urychlení 2kV a mizernou psací rychlost.
Obrazovka Tektronix má dodatečné urychlení 8-12kV a geometrické zesílení v urychlovací oblasti, to taky zesílí tloušťku stopy a dělá to obláček sekundárních elektronů. Obrazovka je použitelná do 100MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 15:41    Předmět: Citovat

p32: Spis to prehodit nekam jinam, pokud to jde.

Inzerat samotny je neaktualni - nemel jsem ho sem davat, najdu mu jen jine misto, kde nebude tak zavazet Wink. Jen ted nevim zda mam fotky pridavat sem nebo zalozit nove vlakno Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Všechno ok. ale cena je nerálná.
TEK468, 475 jsem před 10-ti lety prodával za 4k ve sběratelském stavu, 100% funkční, po repasi a kalibraci.
Kdyby jsi nasadil 3k tak možná najdeš reálný zájem.
Neber to jako nabídku koupě, pár analogových osciloskopů tu ještě mám a budu rád, když je udám mezi 1-3k.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 17:23    Předmět: Citovat

Ja jsem za tu cenu osciloskop nikdy nevidel. Tento typ za cenu co uvadis sezenes mozna ve statech, ale holy, poniceny (spis nefunkcni) a jeste das stejnou cenu za postu. Ja jsem si take myslel na osciloskop za 3 tisice a pak jsem koupil tento. Navic s rozkalibrovanym zpozdenim, takze hazel chyby.

Jedna vec je, ze jej mozna za tu cenu neprodam, ale mohl by jsi ostatnim ukazat, kde si ho za cenu tebou uvedenou mohou koupit. Urcite se najde dost zajemcu mozna ti za doporuceni poslou i nejakou korunu. Rict, ze neco ma nejakou cenu a nedat aspon par prikladu je divne. Uprimne si myslim, ze jsi si tu cenu vycucal z prstu. Me se 5k zdalo take, moc, ale aspon jsem si dal praci s tim, overit si za kolik se prodava.

Srovnavat 2230 s 475 je bez uvedeni pasma dost mimo, navic 475 neumi digitalizovat cimz je mozne delat prumery, obalky, mereni primo na signalu apod., o GPIB nemluve. To jsou vlastnosti, proc jsem si jej koupil a vyhral prave nad 475, kterou mi dotycny tez nabizel. Nicmene to neznamena, ze 250MHz 475 nema vyssi cenu. Jen ta pridana hodnota je nizsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 17:28    Předmět: Citovat

250 MHz má pouze 475A.. Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 17:30    Předmět: Citovat

Ja jsem 2230 koupil nekdy v roce 2007 za 5800,- na aukru. i s tou taskou s navodem a dvema origo sondami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 17:36    Předmět: Citovat

Iha, uvádlel jsem osciloskopy, které jsem za tu cenu prodával a byla to cena přiměřená.
Tu sračku 2230 tu také mám a půjde za 3k, Teky jsem sbíral a měl jsem jich asi 30, teď jich tu mám asi jen 5.

Všechno ostatní nabízím za 1k Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 18:25    Předmět: Citovat

Je zajimave si cist cele to vlakno a zjistovat ruznorodost nazoru na stejnou vec. Da se rici, ze je to bipolarni. Jedni tvrdi, ze je to sracka, druzi ho bezne pouzivaji a jsou spokojeni. Ja ho chtel dat pryc jen kvuli velikosti a poridit neco mensiho nejlepe s FFT, kdyz uz neumim zpracovat signal z tohohle. To byla ma hlavni motivace. Nicmene nemam zajem se ho zbavovat za kazdou cenu jako danhard.

Termit: To je podobna cena, kterou jsem dal ja, jen byl s jednou sondou a ne uplne v poradku. Prodas ho dnes za 3k nebo si ho radeji za ty prachy nechas? Paradoxne origo sondy levne nekoupis, kdyz vidim jak na ebay prodavaji sondy s namotanym kabelem, tak se mi chce brecet co za to chteji.

Danhard: Doporuc mi nejakou koupi osciloskopu (zadne sracky) aspon 100MHz s FFT za 5k (muze byt i bez prislusenstvi, samostrejme funkcni). Vypada to, ze mas docela prehled, ja vetsinou ty ceny vidim 2x vyssi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 18:29    Předmět: Citovat

Iha napsal(a):
Danhard: Doporuc mi nejakou koupi osciloskopu (zadne sracky) aspon 100MHz s FFT za 5k (muze byt i bez prislusenstvi, samostrejme funkcni). Vypada to, ze mas docela prehled, ja vetsinou ty ceny vidim 2x vyssi.

200MHz analog TEK475 Ti můžu nabídnout za 3,5k
Tektronix TDS220 100MHz s io interfejsem za 5k (1gs) s orig. sondama.

Myslím, že si to koupí radši, místo té tvé plečky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 18:35    Předmět: Citovat

Ja uz ho mam jen v dilne na udrzbe, kdyz je potreba se na neco mrknout pri servisu stroju abych tam nemusel tahat drahy lecroy.
Za 3k ho dnes asi nema cenu prodavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 18:42    Předmět: Citovat

Ale on ho nepotřebuje a chce ho prodat ?
termit256, nechtěl by jsi to zabalit a netrolovat tady ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 18:46    Předmět: Citovat

Dej uz mi pokoj ty baliku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund