Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám osciloskop Tektronix 2230
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne květen 26 2019, 16:10    Předmět: Prodám osciloskop Tektronix 2230 Citovat

Prodám funkční osciloskop Tektronix 2230 s GPIB. Jedná se o 100MHz 2 kanálový osciloskop s paměťovým režimem. Je k němu návod + 1 neoriginální sonda P2100 (100MHz Čína).


Cena 5700,-. Přerov

Více fotek emailem.



P1110410_.jpg
 Komentář:
 Velikost:  175.28 kB
 Zobrazeno:  185 krát

P1110410_.jpg



P1110415_.jpg
 Komentář:
 Velikost:  202.46 kB
 Zobrazeno:  111 krát

P1110415_.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po květen 27 2019, 23:27    Předmět: Citovat

Zdravím. Není ta cena trochu mimo? S tímto typem osciloskopu jsem dělal v Sigmě už v roce 1987, a to už byl rok nebo dva starý. Měl mizernou stopu, neostril a neměl ani pořádný jas. Měli jsme ho na sále na pojízdném stolku na měření počítačů a periferních zařízení při opravách. Byl lepší než nic, ale za trest s ním něco měřit. Nahoře jsme měli Labs, nevím už jaký model, ale to byla úplně jiná mašina. 2x 100 Mhz, perfektní ostrá stopa, plnohodnotná dvojitá časovka a spousta dalších funkcí. Byl neobyčejně odolný, originální sondy snesly velmi hrubé zacházení. Byly pověšeny přes banánky zapíchle v odhlučňovacím panelu. Kovové krabičky na konci s děliči a BNC konektory byly dost těžké a doslova lámaly přívodní koaxiální kablik, ale kupodivu snášel toto zacházení bez poškození.

Po převratu celé vybavení výpočetního střediska někdo zprivatizoval na kila za cenu šrotu. Dodnes, když si na to vzpomenu, otvírá se mi kudula v kapse. Za ten bych i dnes dal majlant. Ale Bůh ví, jak a kde chudák skončil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 4:08    Předmět: Citovat

Zdravim, jsem ochoten jit na 5100 se sondou. Zas tak mi doma nezavazi, abych ho musel dat za kazdou cenu pryc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 5:38    Předmět: Citovat

Cenu nebudu komentovat, ale ja se stopou nemel zadny problem. Mozna to byla vada daneho kusu. Osciloskop jde prepnout do plne analogoveho rezimu, coz muze potesit milovniky anagovych stroju, kteri se zde obcas vyskytnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 6:07    Předmět: Citovat

Třeby za mne je ta cena úplně v pořádku, když si vzpomanu že jsem kdysi kupoval Teslu za 5 litrů... která měla pul tuny, stopu jak po traktoru, mizerně malou obrazovku a nakonec stejně chcípla

Tyhle teky mají velice dobrou obrazovku, vidím to spíš na problém obsluhy nebo toho teka někdo položil na lineární zdroj s trafem co mělo velký rozptylový magnetický pole.

Tento osciloskop je velice dobrá mašinka. Jen není digitál.

Jedinej skop co měl lepší stopu byl snad muj starej National Matsushita, tam si s tím Japonci vyhráli tak že měl stopu jak škrábanec po špendlíku



wizard.jpg
 Komentář:
 Velikost:  114.91 kB
 Zobrazeno:  107 krát

wizard.jpg



trace_a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  91.56 kB
 Zobrazeno:  98 krát

trace_a.jpg



P1080863.JPG
 Komentář:
Matsushita
 Velikost:  117.15 kB
 Zobrazeno:  97 krát

P1080863.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 6:11    Předmět: Citovat

Je to digital i analog, je schpen pracovat v obou rezimech coz mi na nem prijde jako zajimava a ne uplne bezna vlastnost. Jen ma dost malou pamet, tusim 4k a sample rate poplatny sve dobe. Digital je spis jen takova krizovka ale delat se s tim da, analog je v cislicove technice k nicemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 16:54    Předmět: Citovat

Já jsem na TEKu ještě jinou než ostrou stopu neviděl. Co by potom měla za stopu třeba BM 566? Wink Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 17:07    Předmět: Citovat

Myslim, ze ma sample rate 50kSample/s. Ma dva rezimy digitalu 1k nebo 4k coz ovlivnuje jak dlouhy vzorek clovek uvidi. Diky digitalizaci ma i odecitaci kurzory (ktere chodi po signalu, ne ze je to odmerovani jako jsem videl u "levnych" osciloskopu pred 20 lety). Je take pametovy (nikdy jsem to nepouzil) a lze v nem ulozit tusim 4 vzorky pro porovnavani. V digitalnim rezimu ma nekolik rezimu zobrazeni, ja pouzivam bud sample nebo average, jsou tam jeste peakdet, smooth, vectors a accumulate peaks. Ja jsem ho kupoval prave kvuli pameti, protoze u opakujicich se signalu, je i pri kratke casove zakladne signal perfektne videt + clovek vidi signal i pred triggerem. Teoreticky se da signal vycitat pres GPIB, ale je to dost pomale a neumim to programovat, takze jsem skoncil s ukazkou co je v LabView.

Co se tyce ceny, tak nebude lehke ho sehnat levneji a uz vubec ne s dokumentaci, kufrem a vikem. Pokud by clovek mel moznost jej dotahnout ze statu bez DPH a levnou postou, tak by se mozna niz dostal. Na cenu jsem se dival uz pri jeho koupi. Myslim, ze je to dano tim, ze se jedna o analogovy osciloskop, na ktery je prilepeny digitalni interface

Je k nemu jeste jedna sonda (1:10), se kterou jsem jej koupil, ale nechtel jsem ji zminovat, protoze netusim v jakem je stavu kabel, zda jej treba nekdo neprelomil, ale je to original Tek, na typ bych se musel podivat, ta je i s kontaktem, takze prepne automaticky rozsah. Ma pripajenou kostru (takova ta co se chyta na nozicku, ne krokodyl). Kompenzace bez problemu, ale musela by se vyzkouset na necem rychlejsim zda je vsechno OK. Protoze mi to pripadlo jako ostuda, tak jsem ji nezminoval, ale sam s ni merim. Beru to jako napajeci kabel. Proste je soucasti Wink.


Naposledy upravil Iha dne út květen 28 2019, 17:16, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iha



Založen: Feb 14, 2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 17:15    Předmět: Citovat

Kouzelnika bud neumi nebo ho neumim vyvolat. Jsou tam jen kalibracni obrazce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1277
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 18:17    Předmět: Citovat

Kouzelníka umí jen některé verze, některé zase umí jen logo Tektronix, některé jen kalibrační obrazce.
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 19:46    Předmět: Citovat

2230 mám docela dlouho, prakticky téměř na veškeré práce (sice vytřít podlahu v dílně neumí Smile ... ), synchro a ostření perfektní. Mám k tomu origo sondy 1:1, 1:10 s širokou škálou hrotů a "chapadel" i dvě proudové sondy. Naučil jsem se ho používat jako multimetr, což se vcelku osvědčilo.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
flyingbird



Založen: Oct 09, 2008
Příspěvky: 58
Bydliště: ValMez

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 20:12    Předmět: Citovat

Mám 3 Teky 2230, jeden ve stavu nového kusu (na aukru ze sondama za 5000), druhý ve velmi dobrém stavu a 3tí s pobouchaným panelem ke kanibalizaci.

Plus aktivní a pasivní proudové sondy.

Ty dobré bych pod 5 litrů nikdy nepustil. Na domácí bastlení jsou to super stroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 21:40    Předmět: Citovat

Je pravda, že jsem viděl, resp. používal jen jeden kus, téměř nový, a že opravdu stál za h.... Nebyl v žádném magnetickém ani elektrickém poli, ale je možné, že nám rudokožci koupili nějaký zmetek. Poznám rozdíl v osciloskopu a osciloskopu. Já mám už 29 let obyčejný 2040 od Conrada. Než jsem ho koupil, ležel v jednom bytě v Olomouci pod postelí minimálně další 2 roky předtím. Jeden pán si ho nechal dovézt přímo z SRN, tehdy ještě NSR, a neuměl ho v podstatě ani zapnout. Neměl ani jednu sondu. Musím říct, že ještě dnes po 15iletém každodenním používání v době podnikání má perfektní a ostrou stopu. Pravda, je jen 2x40 Mhz, ale pořád je lepší než byl ten nový Tektronik. Má sice jen funkci Delay, což je něco mezi jednoduchou a dvojitou časovkou, ale jas bohatě stíhá i při náročném zobrazení jednorázově spouštěných dějů. Možná to byl fakt nějaký nepovedený zmetek, který nakonec výrobce nezlikvidoval, ale prodal černouškům do ČSSR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 21:45    Předmět: Citovat

Davidus, ta stopa mi nepřipadá nijak zázračná. Nebo to dělá to rozlišení fotky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 21:45    Předmět: Citovat

Ten kram od conrada jsem mel kdysi taky, s tekem se to vubec neda srovnavat, tos musel mit opravdu nejaky vadny kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund