Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Renalt laguna II dCi 1.9, 88 kW, nestabilní volnoběh
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 11:23    Předmět: Citovat

tak to na te diag. mrkni i na hodnoty teploty. Kontrolovalo se i odvetravani z prostoru klikovky? neni to ucpany? je tam v ceste urcite odlucovac oleje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 11:39    Předmět: Citovat

Hledal jsem kde udělat diagnostiku a závěr je že rozumná cena a nulové potíže s kompatibilitou diagnostiky najdu jen v Renault servisu. S jednou pobočkou mám dobré zkušenosti, snaha načíst starší Renault Megane. Návštěva a výsledky budou až zítra odpoledne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 16:36    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Měnil to známý, nebyl jsem u toho. Nedělá mě dobře když vidím jak se někdo rýpe v mém autě a z téhož důvodu se do oprav ani sám nepouštím. pamatuji dobu oprav na ulici s mizerným vybavením, urvaných šroubu co nešly ven, nervu okolo atd.
Takže doufám že to bude jen nějaká montážní chyba. V chytré knize je zmínka o těsnění ale jestli je to jako dosedací plocha nebo O kroužek to tam není.
Nakadah napsal(a):
Ten pocit, když zjistíš, že tvůj známý mechanik je k.r.e.t.é.n d.e.b.i.l.n.í.obrázek
A ten vztek když přijdeš na to, proč nejde vyměnit kapalina ve spojkovém okruhu. Takže asi tak co se známých mechaniků týče. Klidně to mohl udělat špatně. Nikomu nevěř, jenom sám sobě.
Podepisuju se pod Naka. Sice nejezdím do značkáče, ale do ofiko servisu jo. Že je to známej je jiná věc, ale zakázky jsou na papír včetně účtenky a tím i záruky. Kvůli tomu, že jde o netovární servis, jsou ceny proti fabrickýmu servisu často i jen poloviční - odbornost je ale zaručená certifikací. Služby tohohle servisu jsem doporučil několika známým a krom občasnejch počátečních stížností na to, že je drahej ve srovnání právě se "stodolníkama", ke kterým jezdili předtím, ani u nich nejsou žádný problémy - naopak, potom, co k dotyčnýmu jezdí delší dobu si jeho služby pochvalujou, protože s nima nevyjebává jako to běžně dělají značkový servisy.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út květen 28 2019, 18:31    Předmět: Citovat

Na tu diag moc nevěřím , je hlavně třeba najít dobrého šamana-vykladače .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 5:31    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 9:09    Předmět: Citovat

Jo, tak takto je to jednoduche, kdyz mas samana i bohy na sve strane, ale co chudak Robo?

BOBOBO: No na "statickou" diag ne, ale kdyz to necha logovat, tak ten moment, kdy mu houpnou ty otacky musi byt na necem videt - horsi je, ze pak z toho grafu stejne nepozna, jestli je ta dana vychylka nasledek, nebo pricina problemu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 29 2019, 22:19    Předmět: Citovat

Nějak jsem z té návštěvy servisu rozčarován. Z mechanika nic kloudného nevypadlo. Pouze info o váze vzduchu, to tam bylo po staré váze, a můžou to prý být vstřiky nebo čerpadlo. Když jsem mu po chvíli zopakoval že byla vyměněna váha vzduchu tak mě poradil vrazit tam tu starou a novou reklamovat. Buď není pro mé auto, váha byla vybrána na základě vin kódu auta, a nebo je vadná a pak reklamovat. Na dotaz kolik budu platit tak 200kč. Žádná sjetina z diagnostiky, nic. V jednom servisu kde jsem jednou byl, garážník, jsem platil snad 600 a dostal jsem několik stránek A4 z diagnostiky.
Rozhodl jsem se že do auta vrátím starou váhu vzduchu. Po montáži jsem nastartoval a čekal cca 20 minut a dobrý. Mám ověřeno že po nastartování s teplým či studeným motorem to začne kolísat do několika minut. Už jsem byl přesvědčený že váhu budu reklamovat. Ale synovec, spolu jsme to montovaly, naléhal ať tam dám tu novou aby se bud potvrdilo či vyvrátilo že je to novou váhou vzduchu. Nechtělo se mě, otáčky motoru ok. Ale ukecal mě. Po výměně jsem auto nastartoval a opět čekal co bude. A žádný náznak kolísání otáček, 900ot/min. Jsou dvě místa kde by při nepozorné montáži mohlo dojít k chybě a mohl být nasáván falešný vzduch. Bohužel jsem neprovedl důkladnou kontrolu před mým zásahem. Pak jsem jel domů a pohoda, klid.
V mém videu, jak to dvakrát povyskočí ke 2000, tak to jsem šlápl na plyn jestli se kolísání neuklidní. A ne.
https://www.youtube.com/watch?v=9TTwkmu9i7U&t=12s
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 6:04    Předmět: Citovat

Z videa mi príde, že otáčky z nejakého dôvodu padajú pod minimálnu úroveň, RJ spanikári a nárazovo tam vstrekne toho viac, tak otáčky podskočia nad 1000. Prípadne druhá možnosť - motor je niečim zaťažovaný a mierne to potláča voľnobežné otáčky. Následne sa záťaž v okamžiku vypne a otáčky sa vplyvom náhleho odľahčenia prehúpnu cez 1000. To by si ale mal počuť aj sluchom bez diag. Ak nie, tak diag a sledovať vstrekovanú dávku. V prvom prípade bude dávka konštantná, alebo bude mierne klesať a v momente skoku otáčok cez 1000 sa dávka náhle zvýši. V druhom prípade to bude opačne. Dávka sa zaťažením bude zvyšovať až do momentu skoku otáčok. Zistiť, ktorá z týchto verzií to je a následne podľa toho postupovať. Ak prvá, je najpravdepodobnejšia (nie jediná možná) príčina pokles tlaku v raili. Taký, na ktorý ešte RJ nezareaguje chybovým hlásením. Ak druhá, treba zistiť čo zaťažuje motor. Napríklad cyklujúci kompresor klimatizácie. Videjko otáčkomeru veľa napovedalo, vidieť tam totiž pred každým prehúpnutím pokles otáčok pod minimálnu úroveň, ktorý si nespomínal. Ale chce to vidieť a počuť naživo. Nájdi si dobrého mechanika. Na takého je ale dlhý poradovník.
p.s. koľko to má nalietané, ako sú na tom kompresné tlaky? Má to v diag korekcie vstrekov, kde vidíš rozdiely vo vstrekovaných dávkach medzi jednotlivými valcami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 8:33    Předmět: Citovat

Jak pise Passion, chybelo info, ze tesne predtim ty otacky padnou.

Neprijde me to, ze to dela nenadala zatez motoru (pripojeni klimy) - spis jako zpozdeni regulace... Jinak to auto jede normane? Kdyz tomu poradne slapnes na krk - tahne, necuka, nekouri? Projevuje se to fakt jen na volnobehu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 11:47    Předmět: Citovat

Auto má nalítáno 195 000km. Když to kolísalo stal jsem s tím mechanikem venku a z výfuku se občas víc zakouřilo, černý kouř. Servisák řekl že to je proto že tam jednotka vstříkne vice paliva, snaží se to dorovnat a na výfuku je to pak vidět. V běžném městském provozu jsem si kouřivosti nevšiml. Když jsem vyjel za město a šlápl tomu tak z výfuku lezlo trochu černého kouře. V otáčkách okolo 3000. Většinou se motám do dvou tisíc.
Ten pokles jsem pořádně zaregistroval až u toho videa. Málem jsem několikrát nedobrzdil jak místo silnice koukám furt po budíku a soustředím se na něco jiného než na jízdu a provoz.
Klima jede normálně. V tahu se nezdá problém, hluchého místa jsem si teď nevšiml. Dneska to trochu projedu a důkladně si ověřím zda se auto chová stejně či jinak.
Co mě potkává častěji než u jiného auta jsou rozjezdy a následné chcípnutí. Pouštím spojku a přidávám plyn. Nedaří se mě to sladit a výsledkem je chcípnutí motoru. Jako bych měl týden po autoškole. Zdá se mě že točím při rozjezdu víc než bych měl. Taky v tom může hrát roli že spojka zabírá někde víš a já jsem s plynem trošku vpředu. Ale s rozjezdy a chcípnutím motoru mám problém od začátku koupě. Nejlepší je činnost dělat automaticky. jak nad tím začnu uvažovat, koukat na otáčkoměr, zkoušet to či ono tak mě to víc zblbne že už pak nevím jak to mělo být. Papíry mám od plyšáku a problém s rozjezdy mám jen u tohoto auta. Mám ho snad 3 roky a je to můj první diesel. Tedy ne že bych auto s naftou řídil až teď, jen to vlastnictví.
Kde sehnat schopného servisáka s vybavením? To je otázka na kterou neznám odpověď. Kdyby jste o někom věděli a byl v nějakém rozumném dojezdu z Brna tak se prosím podělte s informací. Děkuji předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 12:14    Předmět: Citovat

Netěsný/zakarbonovaný EGR, rozebrat, vyčistit, eventuelně vyměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:10    Předmět: Citovat

EGR me taky napadl, ze u dieselu bude ucpanej, ale melo by to takovej projev? Teoreticky s uplne ucpanym EGR by to melo jet lip Smile

Kazdopadne, co popisujes s rozjezdem vypada jako nedostatecnej kroutak - ja jezdim jen benziny, a prave u dieselu me vzdycky prijde, ze to nejde chcipnout ani kdybych chtel... spojka se da pustit vetsinou hodne na prase, a nechcipne to...

Me to cely spis prijde jako spatnej chod cerpadla - jak ty kolisajici otacky, tak ty rozjezdy... Nemuze byt treba zavzdusneny? Nedojel jsi nadrz uplne do konce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:19    Předmět: Citovat

U tohoto auta tankuji když spadne rafika k půlce a doplním do plna . Většinou, ne vždy, beru naftu bez bio vylepšení -EuroOil a dodávám VIF. Spotřeba je 6l/100 Némám zkušenost s jinou Lagunou ale tohle táhne hezky. Na rovině není problém jet 150 Smile Do kopce když to roztáhnu jet na 5 a táhne též. Jen ten rozjezd je divný.

Edit: Radost předčasná. Zítra připojím tu svoji china diagnostiku jestli z toho něco uvidím. Přehodím starou váhu a opět zkouknu. Problém je vcelku nepravidelnost. Už se mě ale dvakrát stalo že jsem někam dojel, počkal pár minut. Nastartoval a byl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 20:26    Předmět: Citovat

Psal si, že při akceleraci ti lítaj z vejfuku brikety a tahá dobře.Paradoxně to můžou bejt právě přidřený vstřiky.Dělal jsem několikrát CR vstřikování a jeden případ byl nestabilní volnoběh a občas z ničeho nic zdechlo a nešlo nastartovat.Druhej den naskočil motor na drc.Protah jsem ho po dálnici a bez problému jelo 200km/h i s přidřenejma vstřikama.Kupodivu po opravě už tak hezky netahalo.Byl z toho ten správnej "tupej" commonrail.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 21:32    Předmět: Citovat

Těch otáček není 900, ale 800, ale na tom nezáleží. Chtělo by to zkontrolovat, jestli údaje snímače teploty chladící kapaliny odpovídají realitě. Někdo kolísání přisuzuje zapínání elektrického ohřevu vody.
Vůle ventilů se seřizuje podložkami ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund