Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AKAI CAU-7380 video output?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ary



Založen: Oct 09, 2018
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne květen 12 2019, 2:40    Předmět: AKAI CAU-7380 video output? Citovat

Zdarec, tak jsem tu po dlouhé době s žádostí o další radu.
Co je vzadu u tohoto autorádia za ty video konektory? V návodu se píše video output. Očekával jsem, že by to mohl být výstup přehrávaného videa na externí monitor, televizi?
Zkoušel jsem to na televizi klasické CRT, ale bohužel, ať přepínám na AV1 na AV2 tak obraz nikde.
Nebo mi k tomu něco chybí?

K čemu tedy přesně vzadu ty výstupy slouží?
Na netu jsem nic kloudného k tomuto nenašel.

Dále videa a hudba nejdou posouvat v čase?

Předem dík za odpovědi.

EDIT: aha tak asi nic patrně si to nerozumí
a chybí mi něco jako převodník z digitálu na analog. nebo už nevím

To už asi teda bude lepší sehnat converter z toho RCA na VGA nebo DVI a připojit to autoradio na PC monitor. Teda jestli něco takového vůbec existuje.

Asi plácám hovadiny co? Pěkně se v tom smažím. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ary



Založen: Oct 09, 2018
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st květen 15 2019, 23:34    Předmět: Citovat

Pořád nikdo nic?
Radio jsem koupil pro moji matku jako alternativní jednoduchý přehrávač videa (po vložení flash disku ihned přehrává obsah) který lze připojit jak na autobaterii a zároveň třeba PC zdroj. Externím monitorem nebo televizí jsem ji chtěl zvýšit komfort při sledování.
Tvrdí, že na to vidí i ze vzdálenosti cca 1 metr, přičemž před cca rokem byla na operaci šedého zákalu.
Takže mám 3 monitory z toho 2x LCD a 1x CRT plus 1x CRT televizi a nemám jak kloudně to rádio s nimi propojit.

Díky za laxní přístup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobo99



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 64
Bydliště: Karlovarsko

PříspěvekZaslal: pá květen 17 2019, 16:11    Předmět: Citovat

sice jsem laik,ale podle manualu to ma RCA output-takze napr lcd telka co ma scart,nebo co ma vstup cinch by to mela vzit z radia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ary



Založen: Oct 09, 2018
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út květen 21 2019, 21:31    Předmět: Citovat

Dík za odpověď. Avšak už definitivně jsem toto vzdal.


Rozchodil jsem starý notebook HP Compaq nx 6110. Udělá daleko více "muziky" než to autorádio. Např. nemusím hledat správné formáty videa pro přehrávání. Bohužel už nemá akumulátor a dlouho trvá než se mi ho podaří zapnout. Také má jen 1GB RAM. Ale už je to fakt staroch na "dožití" a jakékoliv upgrade je zbytečné.

Ale na autorádio jsem nezanevřel, jelikož má AUX vstup budu ho používat jako občasný audiozesilovač, např. pro mobil nebo výše zmíněný ntb protože jeho repráčky jsou fakt bída a ještě navíc hrají špatně. Výkon 4x 50W RMS a 4x10W RMS trvale nejsou zas tak špatné hodnoty.

Sorry, že jsem zde "votravoval" , příště to raději dám na nějaký jiný portál kde opravdu se jen radí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1254
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st květen 22 2019, 20:03    Předmět: Citovat

Normálně do (pro mě) okrajových sekcí nanahlížím, toto je výjimka.

citace:
...chybí mi něco jako převodník z digitálu na analog...

citace:
...asi teda bude lepší sehnat converter z toho RCA na VGA nebo DVI...

Vidím to na mladickou naivitu, Smile manuál jasně píše "RCA video output" (akorát není jasné, proč jsou tam ty video cinche dva, se zvukovými tedy čtyři konektory). Tudíž se musí jednat o úplný obrazový signál "CVBS", postaru hovorově analog.
To je tak těžké si poradit? Ke zkušebnímu CRT přece stačí běžná šňůra cinch - cinch, resp. cinch - SCART (správně orientovaná) a jiný další vhodný zdroj videosignálu, aby bylo evidentní, že to před zkouškou s předmětným aparátem šlape.

citace:
Sorry, že jsem zde "votravoval" , příště to raději dám na nějaký jiný portál kde opravdu se jen radí.

I zde na odborném fóru lidi dobrovolně poradí, ovšem mnohem raději někomu, kdo taky sám něčím přínosným přispěl. A myslet si, že to všude na webu funguje ve stylu vyhledávače - něco naťukám a dozvím se (bez přičinění) vše - to je stejně na i v ní, jako futuristická vize přípravy libovolného jídla z pouhé tuby a tablety (jako amarouny). Ach, ti mladí a neklidní (neboli junioři). Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ary



Založen: Oct 09, 2018
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá květen 24 2019, 1:33    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem to připojit na televizi, ale signal při puštěném filmu se stejně nenaladil.

Tak bohužel dnes pro dobrotu na žebrotu jsem přišel o další kus elektroniky.

Máti mi ho zničila protože neuhlídala domácí zvíře které ho zničilo a připsalo si tak za 7 let své existence další zářez za zničenou elektroniku.
Když si představím kdybych ji tam dal třeba notebook za 60 tisíc, tak se nedopočítám při opravě.
Jenže oina je prostě ja nevím jak to správně nazvat. Prostě si vůbec neváží drahých věcí a to zejména elektronických.
Už jsem tedy přišel o celkem 3 settopboxy z toho jeden od O2, dvě CRT televize a patrně i další které už si nepamatuji.Teď naposled ten notebook.
Jak myslíte, že by asi dopadlo to radio? Úplně stejně.
A to furt prohlašuje, že si koupí televizi. Jj ať si ji koupí a zažije na vlastní kůži a oči to co nyní prožívám já. Že pak ji jen zbudou oči pro pláč až domácí mazlíček zničí nový přístroj za několik tisíc .
Na to fakt nemám nervy. A sorry vím, že to sem nepatří. To patří spíše do nějaké psychosociální poradny. Ale musel jsem se vyzpovídat.
Musím totiž většinou mlčet protože mám na krku pomyslný nůž a nesmím veřejně o některých věcech vůbec mluvit.

Čágo, zdraví mladický naivka jehož matce táhne na 80.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund