Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nízký výkon kladiva Bosch

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2639

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 9:13    Předmět: Nízký výkon kladiva Bosch Citovat

Zdravím všechny.

Potřeboval jsem po dlouhé době rozbít nějaký beton, tak jsem si vzal své letité kladivo Bosch GSH 10 C. Po zapnutí jsem ale musel čekat poměrně dlouho cca 2 minuty, než začalo "sbíjet". Motor točil normálně, ale po opření se sekáčem o beton to trošičku zaklepalo a nic. Ale po těch 2 minutách se to tak nějak rozjelo a beton jsem v pohodě rozbil.
Nemáte někdo zkušenosti s těmito výrobky - zdali bude stačit vyměnit O-kroužky na pozici 103 v přiloženém výkeru ND? On není tak problém to rozdělat, ale abych to nedělal zbytečně. I když rozborku mám nacvičenou. Kladivo jsem kupoval jako nefunkční za 2.223 Kč (v aukci jsme přehodil někoho, kdo dal jen 2.222Kč), mělo utržený jeden přívodní drát ke statoru. Tak jsem to tak nějak na prasáka sletoval a pak to ještě asi 2x povolilo, tak jsem to vždy musel rozdělat a opravit. Ale za ty peníze je to super pracant, i když je trochu těžší.

Díky za případné odpovědi.

Petr Filipi



Kladivo.jpg
 Komentář:
 Velikost:  123.99 kB
 Zobrazeno:  260 krát

Kladivo.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 9:45    Předmět: Citovat

par krat som tiez riesil moje predosle buracie kladivo (nejaky no name, ale vydrzalo prekvapivo dlho). Podobne symptomy su na 99% sposobene netesnostou pneumatickeho systemu, vymena kruzkov urcite neuskodi, aj to kus natriet vazelinou pomohlo, bo ta to na chvilu zatesnila Very Happy (kruzky som nemenil). nakoniec ale skoncilo v kosi (ale svoje si odklepalo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2639

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 11:04    Předmět: Citovat

No já myslel, že právě pozice 103 je takový stírací kroužek pístu ve válci. A jakési pístky tam jsou dva (se stejným těsněním (103)) - jeden přes ojnici spojen napevno s motorem - to je takový kompresor a druhý že pak vyrábí samotné "příklepy". Aspoň takhle to chápu podle výkresu ND.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 13:28    Předmět: Citovat

u mna bol piestik len jeden, ale nebol to bosch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2549
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 18:33    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
...to je takový kompresor a druhý že pak vyrábí samotné "příklepy". Aspoň takhle to chápu podle výkresu ND.

PF

Jojo je to takový kompresor.Po delšim stání kladiva se jakoby ztratil vzduchový polštář mezi písty.Ten polštář se tam sám vytvoří pohybama při chodu.Občas je dobrý vnitřek toho mechanizmu rozebrat a promazat.
Vlastně to funguje jako vzducový buchar na kování.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 20:08    Předmět: Citovat

Jo je to kroužky . Ale nemysli si , že tam dáš neoriginály . Škoda práce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17658
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 21:43    Předmět: Citovat

Kolika kilo to je? Je to jenom sekací kladivo, nebo univerzála sekání/vrtání/vrtání s příklepem? Pokud univerzála, tak bacha na šaltr normal/reverz. U mýho Boše při sekání v zapnutým reverzu mlátí jen asi poloviční silou. No a po delší pauze se taky musí "ohřát".
Dokud maká, tak na to kašlu. Dával jsem si udělat nabídku na generálku a u Boše si řekli tolik, že za tu cenu budu mít dva nový no name. U Hilty to bylo ještě horší, tam chtěli za generálku víc než za novou.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2639

PříspěvekZaslal: pá květen 10 2019, 5:20    Předmět: Citovat

Je to jenom kladivo, bez otaceni.
Jak jsi to BOBOBO myslel s temi neoriginaly? Jako ze by nic nevydrzely a doporucujes tam dat originalni O- krouzky? Ja s tim problem nemam, stejne je v Arkovu, mem oblibenem obchode na tento druh zbozi, nemaji.
Mam O-krouzky nejak namazat? Vzhledem k tomu, ze se to stejne nemaze trvale, bych to povazoval skoro za zbytecne.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá květen 10 2019, 18:18    Předmět: Citovat

No tak , že seženeš geometrický rozměr a vezmeš od firmy , co rozměr dodá . Vyzkoušeno jak u B tak u H , fungují jen pár desítek minut , narozdíl stovek hodin u origa .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2639

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 7:19    Předmět: Citovat

OK, rozumím. A děkuji všem za spolupráci.

PF

Edit - origo O-kroužky koupeny, cena cca 110Kč/kus s DPH, to ještě jde.
Údajně to mám namazat a zkontrolovat průchodnost nějakých děr ve válci, že se tam prý nějak přepouští vzduch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: út červen 25 2019, 12:31    Předmět: Citovat

Trápí mě asi ta samá věc, je to jeden ten no-name CMI (prej značka OBI, no je to čína která sjíždí z jedné linky a tady to je pod X moře levnejma značkama) .

Napřed to přestalo dělat příklepy na plný otáčky a pak celkem rychle progresivně přestaly úplně, i když v tom cuká. Pak eště navíc se začala zasekávat hlava při výměně sekáčů nebo vrtáků.

Tak sem to kompletně rozebral, hlavu taky, vyčistil, namazal a upínání už dobrý. Motorově dobrý, kladívko lítá jak má, pístek teď zase běhá ale stejně to skoro nepřiráží i dyž sem ho opatlal vazelínou. Tak mám zkusit na pístku vyměnit kroužek? Je tam jen tak na volno vloženej, pak vzduchovej polštář a pak další úderník co už je spojenej s hlavou. Teoreticky může být špatnej jak kroužek na tom pístku, tak i ten kus s hlavou páč to se taky pohybuje (byť zdaleka ne tolik jako ten pístek), ale pravděpodobnější asi bude kroužek na pístku, že. Shocked

Teď po odpočinku a znovu vyzkoušení, že bych zkusil jak někdo psal že to chvilku trvá než se vytvoří vrstvička vzduchu, už to zase běhá, přijde mi že naplno. Tak asi to minimálně dočasně pomohlo a příště když to začne znova, zkusim ten kroužek. Dají se sehnat i tady na ty no-name? Vlastně mi asi stačí jakejkoli co bude určenej skutečně jako pístní, akorát aby mi seděl průměr, ale jinak na jakoukoli značku nářadí předpokládám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund