Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sejdeme se na Pankráci (HP)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 08 2019, 22:12    Předmět: Citovat

V termalech si proste budou si muset poridit chlazeni a vodu dochlazovat prece.

Copak jsou dnes nejake skvrny na slunci nebo co, ktere vam zatemnuji mysleni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6063
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st květen 08 2019, 22:14    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
Kdo a jak to bude kontrolovat?
Šedý mor nebo uliční důvěrník dostane do výbavy dron s termokamerou, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st květen 08 2019, 22:31    Předmět: Citovat

Taky můžete mít na jednoho člena rodiny jen 3 sady příborů. Kvůli úspoře vody v myčce.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6063
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st květen 08 2019, 22:53    Předmět: Citovat

Jo a baterky se budou prodávat jen výměnným způsobem, kus za kus.
Na přikoupení nových bude nutné potvrzení o zakoupení nového spotřebiče a jeho odborné instalaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 6:37    Předmět: Citovat

Že ono to bude hlavně o něčem jiném? V Česku byla situace spíše taková, že aby jsi to získal, tak jsi musel mít známého nebo stát ve frontě či si to ukrást sám. Více méně stejná varianta a dodnes je to národním zvykem, který naše vláda udržuje při životě. V Německu nebo Rakousku toto nebylo, ale po přistěhování "východních" imigrantů z jihu se to naučí velmi rychle, viz ty kamery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 7:29    Předmět: Citovat

No, se bojim že Němcum zase časem rupnou saze. Zase začnou ukazovat kde je lampa, dostaví rozestavěnou dálnici a to co se jim tam přistěhovalo budou zase rozvážet vláčkama na kurzy koncentrace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33903
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 7:31    Předmět: Citovat

Ked som bol maly, tak babka mala na dverach bytu klucku z oboch stran - a pri odchode nezamykala. Vchodove dvere do domu boli v lete stale otvorene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 7:35    Předmět: Citovat

já vidím hlavně to , že nikdy nebyla v módě poctivost a hrdost. Třeba ta základní hrdost na svojí práci i na to, že udělat zmetek je pod mojí úroveň. Tak že jsou u nás módní "celebrity" , které umí nejvíc ošidit ostatní. A tím dávají příklad i těm kteří to tak neumí a alespoň přikrádají. A média a ti vykukové v nich to podporují, přece trvalý růst a vyšší spotřeba nás udělají štastnějšími. Tak jako komunisti měli cíl vytvořit společnost kde budou všichni automaticky šťastní , tržní hospodáři se honí jak pes za ocasem který jim stále utíká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6063
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 7:58    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
já vidím hlavně to , že nikdy nebyla v módě poctivost a hrdost...
A slušnost.
Ono to jde až do takových detailů, jako třeba tohle:
Dcera s manželem (oba Češi) bydleli v Anglii v menším městě. V jejich ulici byla rezidentská parkovací zóna.
Když jsem je zajel navštívit, zaparkoval jsem o dvě ulice dál, kde už nebyla oficiální rezidentská zóna. Byla tam jen svépomocně vyrobená cedule, že v té ulici mají parkovat jen rezidenti.
Z našeho pohledu je to nevymahatelné a nesankcionovatelné zbožné přání. Ale mladí mi vysvětlili, že v Anglii je slušností takovému přání vyhovět, a ať přeparkuju. U nás nemyslitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 8:26    Předmět: Citovat

ona ta slušnost, jde ruku v ruce s tou hrdostí, jsou věci které jsou prostě pod mojí úroveň. Krást, nebo třeba i chodit deset metrů vedle přechodu pro chodce. Popřípadě prodávat naleštěný prd za násobně přehnanou cenu. Ovšem to dilema při výchově dětí ! Jestli je vychovávat v duchu toho co se vyplácí, nebo z nich vychovat poctivé "blbce".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 13:10    Předmět: Citovat

Radšej to prvé. Ja som poctivý "blbec", a pripadám si že som sám. Kto chce s vlkmi... nemôže byť sova.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 15:30    Předmět: Citovat

Abych pravdu řek,žrádlo z mikrovlnky je stejně hnusný,až to ani pes nežere.Nejhnusnější z MW je kuřecí maso a pizza obsahující JAKOUKOLIV uzeninu,nejmíň v tom "zhnusní" kořenová zelenina.Jakýkoliv maso bych si raděj ohřál zapojením mezi hnědej a modrej(velkej kus pak mezi fáze) než z mikrovlnky.třeba párek mám hotovej za 10s a hnusný pak jsou jen ty konce.Z mikrovlnky je hnusnej celej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 727
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 15:45    Předmět: Citovat

Citace: Třeba párek.

Ja mám zase skúsenosť: ohrej to ako chceš, furt je to hnusné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 16:19    Předmět: Citovat

Ježíši, jak já se styděl! Když otevřeli hranice, tak to byl samozřejmě pro mě povel "val pro integráče". Už v Drassenhofenu, na tom podlouhlém náměstíčku, jsem zaparkoval a že si zajdu koupit něco k pití, měl jsem žízeň jak vězeň, bylo léto 1990 a slunko do tmavého auta pralo jak divé.
Vlezu do malé sámošky a tam, přímo na takové tyči nad kasou, na kusu kartonu fixem napsaný česky velkým písmem "Cesi nekrast". No krve by se ve mně nedořezal a to samé se opakovalo i jinde.
Moje tehdejší žena se mnou odmítla jet, protože neuměla kváknout jinak, než rusky, zato ale výborně. Tak jsem jí na to řekl, že s ohledem na historické skutečnosti bych kvečeru ve Vídni raději rusky nemluvil, že i když je ženská, tak to smrdí pěknou po hubě. Já německy neuměl a dodnes neumím kváknout taky, tak jsem v elektroobchodech používal směs angličtiny, pohyby rukou a taky blok s tužkou, když jsem vysvětloval, co přesně chci.
To všecko jen proto, aby nepoznali /nebo ne až tak brzo/, že jsem z Československa - i Moravu bych těžko obhajoval..
No oni to poznali stejně.
Jeden z docela dobře česky mluvících prodavačů u Conrada mi řekl:

"To máte tak. Většina vašich je fakt slušná a ani podle oblečení často nepoznáme, že jsou to Vaši. Ale ta malá menšina, co se ještě nenaučila zacházet se svobodou a u vás doma zřejmě dělají totéž, ta vám to strašně kazí. Proto jsou v obchodech ty nápisy.

Nás tady to mrzí, tady v našem obchodě takový nápis mít nemusíme, protože sem cíleně chodí vesměs vzdělaní a slušní lidé, úplně jiná sorta.
Ale takový Aldi, s pěti 30m uličkami a nikde nikoho, žádné zrcadlo či kamera, to tyhle typy lidí od vás prostě úplně vybízí něco ukrást." Dělají to u vás doma a budou to dělat všude, kamkoli přijdou.
To je výchovou a taky tím, že byl u vás vždycky všeho nedostatek".

Omlouval se ještě asi dalších deset minut. Ale co je to platný, když už ten pocit potenciálního zloděje na Vás ulpí, toho se jen tak nezbavíte.
Kdekoli byste případně mezi sebou promluvili česky, jako byste měli na zádech terč a k němu nápis "pozor, jsem český zloděj".
To byla tenkrát fakt strašná ostuda. Trvalo to několik dlouhých let, než ty cedule zmizely, nahradili je kamerami a bylo.
Ještě, že se tenkrát mnozí obchodníci v těch větších řetězcích nesnížili k tomu, aby naše lidi šacovali. Ale prý se to někde několikrát stalo a ten člověk měl pod kabátem zboží několikrát větší hodnoty, než hodlal zaplatit..

Já tam už měl registraci a už několik let mi posílali tištěný katalogy, tak jsem toho maníka jen poprosil, že už si budu materiál objednávat jen poštou, že už sem nepojedu, tak vystresovaný jsem z toho byl.
Jezdil jsem tam samozřejmě dál, pak už i se ženou, kterou jsem konečně přesvědčil, že nekoušou a jsou to lidi jako my - protože tam byla spousta jiných krámků, kde se dalo sehnat mnohem levněji prvotřídní japonské zboží.
Hlavně japonské polovodiče, perfektně balené, s údaji na štítku a za zlomkovou cenu toho, co stály "evropský" polovodiče u Conrada.
On byl drahej vždycky, ale taky měl nejširší a dobře složený výběr.
Třeba ke každému tranzistoru automaticky měli skladem komplement a to i v případě amerických výrobků.
Ale v menších obchodech se dalo téměř totéž koupit za třetinu a ještě jsem si odnesl hromadu věcí zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 17:04    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
J...Já německy neuměl a dodnes neumím kváknout taky, tak jsem v elektroobchodech používal směs angličtiny, pohyby rukou a taky blok s tužkou, když jsem vysvětloval, co přesně chci.
...
Vykládal dřívější kolega, kterej taky prakticky nešprechtí (protože nejdřív na škole až po vejšku ruština a dálkově angličtina atd), jak si právě těsně po Plyšáku a taky ve Vídni kupoval srp (na Moravě často KOSÁK) - protože za Boha živýho nedokázal vymyslet, jak by se dojčsky měl vyjádřit na téma tohohle ocelovýho žacího nástroje, nakonec vybafnul "gib mir der bolschewistische wekzeuge ohne hammer, bitte" - a světe poser se, kýženej zahnutej kus železa se mu skutečně bez dalších problémů podařilo koupit ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund