Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Indukcni deska MORA MIT600FX1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 19:16    Předmět: Citovat

Kedze sa to cele ovlada par tlacidlami, tak je procesor pochopitelny. Nepochopitelna je ale ta konfiguracia po vymene "platne" - to je uz overengineering.
Ked som mal rozobratu indukciu Whirlpool, tak kazda "platna" bol len kus drotu a teplotny snimac v strede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 19:26    Předmět: Citovat

Asi toho chrlí takové počty, že se jim to vyplatí. Pokud to přežil ten atmel, pak bych prohodil jej a doufal, že data zůstala zapsána. Více snad netřeba.
Takovy sračky nás na tom servise stejně jednou udolají. pak sebemenší ptákovina a koupě nového kusu. Nedělám profi servis, ale vždy mě mrzí když jinak funkční kus nelze opravit/využít..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 20:28    Předmět: Citovat

Bojler řízený procesorem je už moc. Přesto si myslím, že se najde spousta zájemců, kteří si takovou věc koupí.
U indukce použití procesoru chápu, jiné řešení by bylo drahé. Bral bych, kdyby byl procesor jen na řídicí desce a v "hnízdech" pak výkonová část. Jenže to by si pak mohl "hnízda" vyměňovat leckdo doma, což se zřejmě výrobci nezamlouvá. A je pravda, že se jim to asi vyplatí. Jestli si dobře pamatuji, výrobcem byl nějaký Turek, který komponenty určitě nevyrábí jen pro Moru/Gorenji, ale i pro další koncové výrobce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 20:32    Předmět: Citovat

Ked predavaju nahradne diely, tak by mal existovat nejaky postup vymeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kyslicnik



Založen: Feb 22, 2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út duben 30 2019, 14:28    Předmět: Citovat

Deska nastavena!

Napsal jsem na MORU a poslali mi postup konfigurace ploten. Jednoduché a rychlé. Za 30 sekund jsou plotny správně nakonfigurovány, takže jsem ani nemusel odpojovat kabel a vézt to někam na opravu, kde by se to válelo měsíc než by někdo zmáčkl správně 5 tlačítek.

Všem děkuji za odpovědi, které ve většině případů byli k ničemu.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út duben 30 2019, 15:07    Předmět: Citovat

Ok, pak bys informační hodnotu tohoto vlákna mohl pozvednou napsáním návodu, jak to nastavit. Ber, že jsi první kdo to vyřešil a nakonec se sem i Ty můžeš vrátit znovu pro tento návod.
Sám mám jiného výrobce, takže mě možná čeká podobná peripetie s W. značkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kyslicnik



Založen: Feb 22, 2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st květen 01 2019, 21:44    Předmět: Citovat

1. Desku připojíme na příslušné jmen. napětí.
2. Deska musí být bez nádob.
3. Ovladače na desce zůstávají vypnuty, displeje jsou černé.
4. Stiskneme senzor „-“ a držíme jej do doby, než postupně stiskneme všechny čtyři ovládací senzory „+“ . Začínáme senzorem „+“ určeným pro pravou přední zónu a dále postupujeme proti směru hodinových ručiček.
Zmáčknutí těchto symbolů musí být rychlé a při každém doteku se musí ozvat jedno pípnutí.
V případě, že se ozve pípnutí 2x, byl postup mačkání pomalý a musíme vše opakovat.
5. Při úspěšném zadání se displejích zón zobrazí symboly „C“ , což signalizuje vstup do konfiguračního menu.
6. V tomto režimu je možné provést konfiguraci zón.
7. Postup: Nyní budeme postupně (jednotlivě) pokládat na každou indukční zónu hrnec dostatečné velikosti (asi jako vyznačený průměr zóny). Při položení hrnce na příslušnou zónu zmáčkneme správně orientovaný ovladač „+“
Symbol „C“ na displeji se změní na „-„. Tím je indukční zóna nakonfigurována. Stejným způsobem postupujeme u dalších zón.
8. Po úspěšném nakonfigurování varných zón se deska vypne. Ověření správné konfigurace provedeme opětovným zapnutím varné desky. Na displejích se po zapnutí objeví „0“.

POZN : Při výměně varné zóny (cívky) je nutné provést její opětovnou konfiguraci.
V případě chybné konfigurace je možné provést opravu (tedy smazání a opětovnou konfiguraci)
Mazání : postup zůstává stejný až na bod 7, kdy namísto ovladače „+“ stiskneme ovladač „-“ - tím dojde k vymazání předešlé konfigurace, na displeji příslušné zóny se zobrazí „C“
Opětovným stiskem správného ovladače „+“ a přiložením nádoby dojde k její nové konfiguraci.

Nenakonfigurovaná zóna zobrazuje při zapnutí desky „E4“

UPOZORNĚNÍ !! : Konfiguraci je možné provést pouze do dvou minut po připojení spotřebiče na napájecí napětí. Pokud je deska již připojena po delší dobu, je nutné jí odpojit ze sítě a opětovně připojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anca1



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 16:57    Předmět: Citovat

Zdravím všechny šikovné lidi a chtěl bych se zeptat na indukci Mora- MIT 641FC.
Není to stejný typ, jako v tématu, ale nechtěl jsem otvírat jiné.
Kamárád jí dal do opravy a tam mu řekli, že je vadná elektronika, a ať si koupí novou. Spíš ze zvědavosti, než, ze bych indukcím rozuměl, jsem si ji vzal domů.
Odstranil jsem nedestruktivní zkrat v prostřední vrstvě plošáku, jeho odbroušením (do desky něco nateklo a vytvořilo vodivé spojení mezi +a- za usměrňovacím můstkem) obnovil uhořelý spoj a plný očekávání jsem desku zapnul...
Deska po zapnutí napíše na všech zónách E 6 a potom se vypne Sad
Nevíte prosím, co to znamená?



IMG_20190511_171532_847.jpg
 Komentář:
 Velikost:  121.37 kB
 Zobrazeno:  89 krát

IMG_20190511_171532_847.jpg



IMG_20190511_171535_742.jpg
 Komentář:
 Velikost:  121.19 kB
 Zobrazeno:  89 krát

IMG_20190511_171535_742.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 17:24    Předmět: Citovat

E6 je vraj nieco s napajanim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 20:06    Předmět: Citovat

Je to opravené napájení skutečně připojeno všude, kam mělo být? Jaká je jeho hodnota?

Jinak bych samozřejmě dodatečně rád poděkoval Kysličníkovi, za ten sdílený detailní postup!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 21:00    Předmět: Citovat

Připojuji se k poděkování. Hned jsem to samozřejmě zkusil. Very Happy Systém umožňuje přihlásit i nefunkční plotnu, ovšem pak nejde přihlásit jedna z funkčních. A to ta, která se přihlašuje jako poslední. U nefunkční plotny poté zmizí chyba E4, jde navolit výkon, ale hlásí nepřítomnost kastrolu a nehřeje. Když se kastrol postaví na funkční plotnu hlásící chybu E4, tato topí s výkonem nastaveným na vadné plotně a přitom u ní bliká E4. To mě pobavilo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anca1



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 22:12    Předmět: Citovat

Děkuji všem za identifikaci chybového hlášení Very Happy
Hlavní problém pro mě byl ten trojvrstvý plošák. Za všechno mohl ten sajrajt, co natekl na desku a způsobil zkrat na výkonové desce.
Ten zkrat vzal s sebou nejen jeden ze tří odporů v sérii zapojených paralelně k +a- můstku, ale také jednu uzounkou cestičku v prostřední vrstvě plošáku, co vedla k optronu, hlídajícího přítomnost síťového napětí.
Po rekonstukci spoje pracuje deska jak má. Díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anca1



Založen: Dec 17, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne květen 12 2019, 11:26    Předmět: Citovat

Zdravím, tak jsem tu zase zpět s prosbou o pomoc. Jak jsem psal, včera deska normálně fungovala- všechny zóny ohřívaly, reagovaly na ovládání, tak jsem s pocitem borce šel spát..
Dnes ráno jsem desku zapnul a opět chyba... Tentokrát se zobrazí na chvíli nuly, potom se roztočí ventilátory a na všech zónách se zobrazí E8 Sad
Prosím, víte někdo, co to znamená? Já tam prostě nic nevidím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:37    Předmět: Citovat

Neviete prosim co znamena zavada E5 pri indukcii Mora? Dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund