Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měření propojovacích kabelů s překvapujícím závěrem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 271
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: so duben 20 2019, 15:44    Předmět: Citovat

Jako měřicí hroty se mi osvědčily: https://www.ges.cz/cz/merici-hrot-miniaturni-pro-bananek-hrot-zh-2-2-GES07300185.html - ale jsou bohužel na obyč. banánek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so duben 20 2019, 16:02    Předmět: Citovat

Nemusíte se mnou souhlasit, ale zboží, které se prodává v kvelbech typu GM, GES, Hadex a podobných, je primárně určeno /už svou cenou i provedením/ pro naprosto nenáročné bastlení, bez nároku na nic.
Nelze se pak vůbec divit tomu, co "objevil" autor vlákna a i jiní další, co si myslí, že jeden pár měřicích kabelů k multimetru za 50,-Kč je normální zboží.
Normální zboží, které opravdu prošlo zkušebnou EZÚ a bylo certifikováno značkou ESČ, to bylo jen za komančů. Bylo spolehlivé i bezpečné, vyrobené z normálních /tj. nešizených/ materiálů. A ne, nejsem třešničkář a nikdy nebyl.
V současnu už tohle zboží dávno takové není a nikdy už nebude.

Troufnu si tvrdit, že 95% tohoto sortimentu, pokud by se náhodou dostalo do rukou kvalifikovaných pracovníků EZÚ, tak by jej ani netestovali, ani neměřili.
Soutěžili by, kdo se tím z okna líp trefí rovnou do díry toho červeného kontejneru na elektroodpad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31797
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so duben 20 2019, 20:49    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Nemusíte se mnou souhlasit, ale zboží, které se prodává v kvelbech typu GM, GES, Hadex a podobných, je primárně určeno /už svou cenou i provedením/ pro naprosto nenáročné bastlení, bez nároku na nic.
...
Troufnu si tvrdit, že 95% tohoto sortimentu, pokud by se náhodou dostalo do rukou kvalifikovaných pracovníků EZÚ, tak by jej ani netestovali, ani neměřili.
Soutěžili by, kdo se tím z okna líp trefí rovnou do díry toho červeného kontejneru na elektroodpad...
Vsaď se, že nesoutěžili. Z jednoho jednoduchýho důvodu - můžeš 3x hádat jakýho.... Na EZÚ už totiž žádnej kvalifikovanej pracovník schopnej něco změřit nepracuje ... Ti totiž už buď umřeli sešlostí věkem, nebo znechucení odešli jinam případně do důchodu. To co tam zvostalo, neumí při dnešní úrovni "odbornýho vzdělání" změřit ani svůj vlastní odpor k práci ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 0:31    Předmět: Citovat

No, já bych to rád kvalifikoval trošku jinak.Jasně, že se prodává spousta šmejdů, které až hraničí s nepoužitelností a obvykle bývají levné. Ale určitě nesdílím názor, že všechno levné je k ničemu a všechno drahé je dobré. Třeba ten můj minigrabber byl určitě levný, mám ho x let, pořád dobře funguje a vlastně si na něj nemůžu stěžovat. To že se drát opírá o plast zatím nikdy ničemu nevadilo, to vadí jenom mi, protože se mi to prostě nelíbí. Ale s kvalitou nebo cenou to zřejmě nemá nic společného, i Davidusův klips opírá vodič o plast. Taky už se mi párkrát stalo, že jsem si pořídil něco dražšího a byl jsem zklamán (samozřejmě ne vždy).
Rád bych tedy dělil věci na dobré a špatné bez ohledu na pořizovací hodnotu, značku, či prodejnu kde je produkt nabízen.
Protože pak už bych si nemusel být jist, jestli ještě pořád stojím nohama na zemi. Nikdy nechci vyletět tak vysoko, abych s ní ztratil kontakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 6:57    Předmět: Citovat

Kremik víš to co tu popisuji vzniklo u mne jakousi evolucí, kdysi jsem také začínal s DT830 a podobnou veteší. Jenže provozní náklady podobně levnejch věcí z dlouhodobýho hlediska převyšují náklady za slušnější výrobek nehledě na použitelnost.

Popisuješ minigrabber. OK tak si to trošku rozebereme protože ty samé co popisuješ jsem měl. Jsou z velice měkého plastu který je na krajích ztenčený takže se snadno opotřebovává. Samotný háček je ze ztenčeného měkého plíšku se špatnou povrchovkou a časem přestane mít kontakt.
Nehledě na to že se mnou několikrát při měření vyj.baly kvuli špatnýmu kontaktu. Vydržely časté používání asi měsíc a to jsem se snažil (možná bych je asi někde ještě našel) avšak stojí lákavých 20 korun
Pomona MG stojí 177kč a v té ceně je i vodič a druhý banánek. Ten háček vydržel 3 roky bez problémů a stále funguje. To šedé svinstvo co na něm na předchozích fotkách můžeš vidět je od povrchovek všech kontaktů a součástek které jsem s tím změřil.

Náklady za 3 roky na provoz m.g.

Pomona 177kč
+ kabel s banánkem
+ lepší funkčnost
+ nemusíš dělat každej měsíc nový

Levné z GM 720kč
- není vodič
- větší přechoďák
- horší povrchovka
- někdy špatný kontakt
- ohýbají vodiče
- čas který strávíš děláním nových káblíků

Tohle je realita

Jediný případ kdy to nebude platit je že máš ty minigrabery jen na ozdobu na poličce. I s nižší intenzitou práce se vyplatí spíš šáhnout po lepším protože se Ti čas životnosti úměrně prodlužuje u obou. ...

Stejná zkušenost s měřákama. Kdysi jsem koupil rigol osciloskop, všichni tvrdili jaká je to vysoká kvalita.. a tvrdil to aj Dave Jones.. no ten osciloskop mi při intenzivná práci vydržel 2 projekty tedy 3 měsíce, pak se začal kazit, enkodéry odešly potom šel do prdele zdroj. Paráda.. už ho nemám. Okamžitě jsem ho nahradil Tektronixem z řady DPO2000 a když se koukám dozadu na štítek kdy jsem ho pořídil "22 DEC 2012" Kdybych si já blbec koupil kvalitní hned na začátku mohl jsem mít Teka ještě lepšího a nepřišel bych o 15 000 kč

To samý bylo s multimetrama a těch bylo fest hodně. Pamatuju si snad 10 ks DT830 který jsem postupem času zlikvidoval při práci, některý nefungovaly už od začátku, některý se mechanicky rozpadly, prasklý plasty, otočnej přepnač.. potom bylo několik metexů, uniT..

Vysoká cena nemusí vždy znamenat kvalitu. Kdysi jsem koupil od Agilentu (dneska už keysight) multimetr za 4000, byl fajn až na to že se podělal přepínač po roce používání a tak jsem se k tý značce už nevrátil.
Ale jedna věc platí a platit bude, ultralevný věci nikdy kvalitní nebudou.

Klidně namítni že při tvým menším využití se ti to nevyplatí.
Ale:
Na smeťáku nebude tolik bordelu
Slušní výrobci nevypouští sračky do moří
A jednou to můžeš někomu předat .. komu ty věci udělají radost
Nebo to můžeš kdykoli prodat. Slušné výrobky hodnotu tolik neztrácí.
Nezažiješ ten příšernej pocit kdy máš co nejrychleji udělat nějakou práci a vybavení se rozpadá už při pouhým pohledu.
Se slušnými výrobky se Ti bude vždy daleko lépe pracovat

PS nechceš poslat 2 minigrabery na hraní? Klidně si je můžeš otestovat-

Měj se hezky
D.



mg.jpg
 Komentář:
 Velikost:  200.89 kB
 Zobrazeno:  92 krát

mg.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 11:02    Předmět: Citovat

Super, tomuhle říkám pádné argumenty! Tahle diskuze mě začíná bavit.
Ovšem nedovedu si představit, co jsi s tím minigrabberem dělal, že po měsíci odešel. Ale budiž, třeba jsi ho přepojoval každých 5 minut 8 hodin denně, to je kolem 2000 připojení. Tolikkrát jsem ten svůj nepoužil za celé roky co ho mám. Dobře, povrchová vrstva se může odřít na základní matroš, který třeba moc kontaktní není. Opotřebení plastu si ale v tomto případě představit nedovedu, na to 2000 připojení nemůže stačit. Pokud jsi měl teda ty co já.
Měkký háček - no možná, pokud to někde připojíš a nechtěně zarveš, asi by se "narovnal". Nevím, nestalo se mi to, ale pořád lepší zničit háček než něco na zařízení.

Zmiňuješ multimetry, zajímavá kapitola. Mám několik analogů, Avomet na ložiskách, Avomet na vlákně, pak cosi cizího s větší citlivostí, ovšem na ložiskách, tedy s určitou chybou ukazatele směrem nahoru i dolů, nevzpomenu si teď co je to zač, PU510, pár běžných kousků, co se prostě povalují kde je třeba a pak dva, které stojí za zmínku.
Jeden snad úplně nejobyčejnější koupený před více než 20ti lety na vietnamské tržnici za pár drobných - SUNWA YX-1000A, a druhý který jsem si sám vyrobil když mi bylo -náct, v sololitové krabičce polepené tapetou, depréz je AV metr vykuchaný z nějakého školního zvukového pultu (sinclar by asi znal), původní stupnice nahrazená dělanou, přepínač rozsahů je vykuchaný z nějakého rádia s germaniovými tr, upravený aby se mohl točit dokola, má 8 poloh. Byl to můj první multimetr, hodně toho zažil, brával jsem ho na opravy TV k zákazníkům.
Tyto dva posledně jmenované multimetry jsou do dnes funkční a zatím nejsou ničím nahraditelné. Samozřejmě oba mají za sebou několik oprav (nikdo není neomylný Smile ), u SUNWY byly i vady zaviněné nevalným zpracováním.
Obě měřidla mají poměrně malý vnitřní odpor/volt, což je v běžné praxi spíše výhoda, pokud člověk má po čem sáhnout, když potřebuje vnitřní odpor vyšší.
SUNWA je malinká, všude se vejde, vydrží i hrubší zacházení. Pořád ji mám po ruce, dělám s ní nejčastěji. Moje dělané měřidlo je perfektní v tom, že je úžasně rychlé. Takový multimetr se snad ani nevyrábí. Je to takový skoroosciloskop. Rafička dokáže kmitat i přes třetinu stupnice, kdy je vidět jen v krajních polohách a nezi nimi je "šedá výseč". Když se to naučíš využívat, je to skoro nenahraditelné. V mém případě jsou tedy i některé levné věci k nezaplacení.
Pak mám samozřejmě nějaké digi multimetry, první taky dělaný, druhý PHILIPS s červenými LED číslicovkami poměrně daleko od sebe, ale už s automatickou volbou rozsahů, a pak nějaké běžné levné dnešní typy, co se taky různě povalují. Nikdy mi žádný neodešel jen tak, samozřejmě mají své běžně známé neduhy.

Zmiňuješ jejich přepínače. Časem se mohou vyběhat. Když mi nějaký multimetr přibude, kuchnu ho a přepínač, pokud nic jiného, alespoň namažu. U SUNWY už jsem opravoval dráhy a upravoval běžce. Teď se dlouho nemusím bát, že by se něco vymlelo.
Zajímalo by mě tedy, jak je přepínač řešen u "vyspělých" typú, se kterým určitě často točíš určitě bez předchozí rozborky a "navýšení životnosti".

Když už jsem se tak rozepsal, skopy mám jen analogové, občas přemýšlím nad digi ale zatím jsem si žádný nepořídil. Něco mě láká, něco odrazuje, ale to už je jiný příběh.

Dík za nabídku mg. Souhlasím, pokud si necháš poslat adekvátní protihodnotu, finanční nebo jakoukoli jinou, to už nechám na Tobě. Ale asi finanční, protože nevím jestli mám něco, co by Ti bylo užitečné. A když už jsme u toho posílání, docela by mě zajímal ten opotřebený, především ten s vymletým plastem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 12:18    Předmět: Citovat

Na profesionální práci je zapotřebí profesionálního a spolehlivého vercajku.
Jestli jsi Ty někde exhiboval u někoho v obýváku s měřákem, dělaným z mikroampérmetru ústředny v sololitové krabičce, to je Tvoje věc.
Ale umím si představit, co si o takovém "vercajku" pomyslel i laik, co vidí podivný bastl, kterým se pokoušíš "něco měřit" a jak asi vzrostla jeho důvěra v to, že mu ten TV ještě víc nedojebeš.

I já jsem měl dělaný "multimetr". Taky z mikroampérmetru, ale velkého a citlivého, žádných 100uA. Vydržel mi asi 3 roky, než jsem si sběrem vydělal na profesionální měřák, na který je spoleh a za který jsem se i později nemusel stydět - PU120 a o rok později mi jeden starý, končící elektrikář, věnoval DU10, protože ji stejně moc nevyužil.
Spolehlivé přepínače, jaké jsou v DU10 stejně neseženeš ani nenahradíš a sakra brzo Tě přestane bavit přehazovat banánky, u kterých se ještě ke všemu ulamujou dráty, anebo špičky matic, co drží kolík. Už nikdy...

Jaké Ty vidíš výhody v zatížení měřeného obvodu měřákem, co má 1k až 5kΩ/V?
Já teda vůbec, ale vůbec žádné. Furt se s tím zatížením musí počítat, mnohdy to měření úplně znemožní, protože s tím nezměříš ani předpětí báze bambusáku, rozhodí to pracovní bod natolik, že jestli to hrálo, hrát to přestane.
Nikdy se TROCHU PŘESNĚ nedoměříš toho, co tam opravdu je a co se v obvodu děje, snad vyjma ampérmetru, nemá-li velký úbytek.
Kdežto s měřákem, co má 20 až 50kΩ/V, je úplně jiná práce.
Nemusíš se stydět s ním nikam přijít cokoli změřit či opravovat, nehledě na přesnost těch výsledků, co už jsem naznačil.

Já se s tím svým prvním něco nadrbal, aby konečně dělal a měřil to, co chci a trochu přesně, ale o tom tady přece řeč nebyla.

Řeč byla, pokud se pamatuju, o neskutečně šuntovém tržnicovém zboží z typických bastlkrámů ala Hadex, které z 98% stojí za hovno, nic nevydrží a ještě je předražené.

A ta dvě procenta, ta ponechávám prosté náhodě, že se i do bastlkrámu dostane zboží nějaké začínající firmy, co se v začátcích vždy chová poctivě a produkuje solidní zboží. Prostá náhoda, nic víc. V bastlkrámu a za peníze, za které to tam prodávají, prostě NELZE koupit nic, s čím by se dalo spolehlivě pracovat delší dobu.

Nevím, čím se živíš a jak často máš v rukách třeba ty řečené a zatím probírané kábly od měřáků. Kdybys s nimi dělal opravdu častěji a bral to za den do ruky nepočítaně-krát, přehazoval hroty za krokouše a naopak 6x za půl hodiny, tak by sis sakra rozmyslel kupovat sračky jen proto, že jsou levné a jen pro ten nechutně blbý názor, že i v bastlkrámu se dá natrefit na solidní zboží.
NEDÁ!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 12:43    Předmět: Citovat

Ač nerad Very Happy Very Happy, tak ve všem, co napsal Davidus, musím stát za ním a to bezvýhradně. Dělal jsem profesionální práci už dávno před rokem 89 a to byla sakra jiná situace. Byly hroty, krokodýlky, banánky...s ESČ, ale tak mizerně vymyšlené, že buď byly tlustý a nikam ses s nima nedostal, měly tvrdý dráty jak kdyby to byl CY a který tvrdly ještě víc potem rukou, krokodýlky neudržely ani 0,5mm drát a podobně.
1,5mm2 Flexikabely k měřákům? Nedostižný sen a kdo si to sem nepropašoval třeba od Conrada, holt zápasil s tím, co bylo. Dej pokoj...

Slušný vercajk - včetně tohoto sortimentu! a měřáků se prostě dědil po starších kolezích, co se buď podělili, nebo se prostě něco stalo..
Perfektní, rozebíratelné měřicí hroty snad ještě po Němcích, nebo ještě od Roučky - ale snad nezničitelné, bakelitové krokodýlky to samý. Buď německé výroby, nebo prvorepublikové firmy, co si svých zákazníků vážila. Byly opravdu přesně slícované a držely i sebetenčí drátek /háčky tenkrát ještě nebyly, až později/ a tak podobně.
Smějte se jak chcete, ale to starší z tohoto sortimentu bylo vždycky kvalitnější.
Měřáky teď vůbec nemyslím, třebaže na PU120, DU10, ale i jogurťácký Unimer 33, či starého Fluka 87-IV nedám dopustit.
Co mi Zaky spravil dva takový digitální všeměry se 7108F, občas vezmu do ruky i je. Bezva se s nimi bleskově měří tranzistory, indukčnosti, kapacity a kupodivu velice přesně i malý odpory. Jenže k tomu potřebujete ty mikrolicnový 1,5 až 2,5-ky měřicí kabely...

Jako Davidus jsem už jako mladej mezi starýma fotrama sakra rychle pochopil, že jestli mám dělat smysluplnou práci jako oni, s nějakým výkonem a výsledky, potřebuju k té práci odpovídající vercajk, jako maj oni - včetně jeho příslušenství!
A ne místo porouchaného zesilovače z ústředny opravovat vercajk, kterým ten zesilovač mám měřit!! Čeho bych se asi tak mizerným vercajkem doměřil? No hovadin.
A taky se doprdele ničeho nedoměřím měřicíma šňůrama za dvacku jedna...
Ale já to chápu, tohle dělají ti hodně mladí, bez zkušeností a s idealizovaným světem - myslíce si, že když vstoupí ke slonovi, tak jsou u odborníků a profesionálů.
Kteří mu jistě za tu dvacku či kolik prodají kvalitní a spolehlivé zboží. Nikdo těm nejmladším a nezkušeným bohužel nevysvětlil, co jsou tyhle bastlkrámy zač a proč ještě existují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 13:40    Předmět: Citovat

Kremiku,
ty měřáky ze starších pultových ústředen byly jen jedny.
Ty ústředny byly vlastně taky jen jedny Very Happy

Byly to typy DHR5, 100uA, odpor už si nepamatuju, ale malej.
Jsou skrze podivně lehkou, nožovou ručku a upravený systém rychlé jak sviňa, naprosto neskutečně.
To plně potvrzuju, zvlášť precizně fungovaly jako špičkový modulometr ve spojení s měřicím zesilovačem, co v tom nejstarším pultu AUA120 je a pokud správně funguje.
Ale i ten samotný systém s vyměněnou stupnicí je takovej malej poklad.
Jestli doma někdo máte černý bakelitový DHR5 se stupnicí, označenou V-dB, modrými a červenými políčky, ryskami a log. stupnicí v rozsahu 33dB, pak bezpečně pochází z AUA120, AUR120 či AUA630-631 a máte fakt malej poklad, i kdyby měl napůl oloupanou stupnici.
Ale i kdyby měl, je to systém, speciálně Metrou zkonstruovanej na zakázku Vráblí pro modulometry, požadovaný parametry dodala EA Bratislava, která na zcela první pultový ústředně v ČSSR spolupracovala.
To byl první a poslední slušný modulometr v pravém slova smyslu, co kdy pastevci z Vráblí vyrobili Very Happy

Pak, počínaje velkou stavebnicí AUA144 se šesti MP80, už to byly jen samý doslovný ukazovátka. Sice taky 100uA/1000Ω, později 150uA od Rumunů aem, ale všecky s ručkou jak z kostelních hodin..
Nepomohlo jim nic, ani předřazení doslova několika /čtyř!/ MAA501.
Ten systém byl prostě na hovno, spíš na dvě.
Těžkej, línej a jak se dal do pohybu, už ho nešlo elektricky zabrzdit.
Muselo se holt počkat, až teslácké ledky začnou normálně svítit a přestanou vypadat jako amatérskej pokus /LQ100/, anebo počkat, až se doveze dost VQA, aby šlo dělat slušný měřáky...

Vrábelští totiž po cca 10 letech výroby pultových ústředen pochopili, že při hlášení ten modulometr vůbec nikdo nesleduje. Ani na pultu, ani na výkonových rámech.
Tak ho tam sice dali, ale jen proto, aby tam bylo něco, čím by se dala celá ta ústředna/výkonovej rám staticky měřit a nastavovat.

Z té MP80 bys amatérskej multimetr udělal leda tak za pomoci MAA725 a hromady součástek okolo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 14:48    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Byly to typy DHR5, 100uA, odpor už si nepamatuju, ale malej.

Takže voltmetr 10kΩ/V, s tím se dá žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 15:38    Předmět: Citovat

Provedl jsem test magnetem a kablík na magnet reaguje. Stejná "kvalita" jak v úvodním testu. Za tu cenu co to stalo v číně bych koupil v česku koupil 3 krokodýlky takže to vezmu tak že jsem si koupil 20 krokodýlkú a na tom kablíku jsou proto aby se nepostrácely. Smile


kroko.jpg
 Komentář:
 Velikost:  268.94 kB
 Zobrazeno:  95 krát

kroko.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
beny66ka



Založen: Sep 12, 2015
Příspěvky: 389
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 16:05    Předmět: Citovat

robo:

Tak se pozná optimista! Je potřeba si najít na věci vždy něco dobrého.

Break dance
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 16:06    Předmět: Citovat

Kupil som kedysi (u nas) sadu troch takychto kablikov. Tiez to bol uplny smejd - "nakrimpovane" kombinackami a cez izolaciu, v izolacii 3 vlasy. Ale aspon tie 3 vlasy nie su magneticke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 16:16    Předmět: Citovat

Andulko to víš, že dá - sám jsem měl MP120 60uA. Ale dá šílenou práci, aby to opravdu měřilo přesně a zároveň celé k něčemu vypadalo. Už jen dodělání druhý a další stupnice, no děs. Na tu původní se pomalu nedalo ani sáhnout, ta bílá barva na hliníku hovno drží.
Přes tři roky to sloužilo ke kdečemu. Na střídavině už to tak slavný nebylo, byly tam sice dva poctivý cuproxydy, ale ten začátek stupnice byl šílený, ještě k tomu červenou barvou. Ale už okolo půl voltu z předzesilovače se změřit dalo. Vypočítaný asi 3,5% průměr přesnosti na střídavině, od 1/3 stupnice nahoru už bylo eště přesnější. Kuproxydy S&H...
Změřilo to určitě desetkrát víc všeho možného, včetně odporů a kondíků tak nad 100n, než moje pozdější "profi" měřáky a můstek..Protože jsme byli na jeden měřák vlastně tři a furt někdo něco rozebíral a chtěl měřit součástky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne duben 21 2019, 16:25    Předmět: Citovat

Robo, třeba modrou oni neznají, či jak? Very Happy
Ale dá se zvyknout, s banánkama WK459 mám prostě zem při sym. napájení zelený na černým drátě, no..Very Happy
Už jsem i špekuloval o té černé lepicí smršťovce, ale znáte to o té kovářově kobyle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund