Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pařížská katedrála
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 16:40    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Teď jsi mne opravdu rozesmál svou naivitou Smile Smile Smile To proškolení mne pobavilo. Možná nevíš jak to chodí....
...
Přestaň fantazírovat, ani Ty ani já ani nikdo na bastlírně nemá šanci odhadnout co se tam doopravdy stalo.
Pájo, sorry jako, já v tý katedrále byl - sice před skoro 4 lety, ale fyzicky jsem v ní skutečně stál a vím, jak to uvnitř vypadalo. To byl fakt středověk. A jak napsal Kevin, takovou památku nikdo nenechá opravovat jen tak pár cikánům s vercajkem z bazaru nebo půjčovny. Smlouvy na takovýhle díla jsou uzavíraný s mnohonásobným sankčním jištěním způsobenejch škod nebo i jen nedodržení smlouvy - ne jako u nás, kde je firma prakticky nepostižitelná, ani kdyby památku rozebrala a prodala do Číny. Navíc u nich to je druh národní hrdosti - opravovat památku takovýho významu si každá taková firma pokládá za čest a plnit bezpečnostní normy u nich je prostě automatismus, na kterej se ani neupozorňuje - a na co tam chodí velice přísný kontroly - památkářů, orgánů bezpečnosti práce, hasičů ale třeba i odborů. Tohleto u nás prostě neznáme - navíc je to umocněný naprosto rozdílným vnímáním církve u nás a u nich.

Já nehodlám hodnotit správnost nebo nesprávnost takovejch názorů, ale u nás je nejrozšířenější odpor k církvi jako takový mezi evropskýma národama vůbec a kdo pracuje pro církev, je jednoznačně společensky oznámkovanej a označenej za podporovatele něčeho/někoho, kdo svůj majetek nabyl jednoznačně nepoctivým způsobem. V ostatních státech je názor na takový osoby a firmy úplně opačnej - mají status podporovatelů společensky vítanejch akcí a institucí, dobrodinců a umělecko-historickejch mecenášů. Skutečně se takovýho přístupu nezastávám, sám jsem proti katolický církvi jako takový, protože její historický působení vnímám jako skutečně protičeský a obecně od dob historickejch až do doby dnešní jako společensky hamižný a příživnický, ale zdůrazňuju pohled na ni "z druhý strany". Ve státech na západ od Aše je takovej přístup vnímanej jinak než u nás a i daný firmy si i to samy hlídají navzájem, aby "se navzájem nepředbíhaly". Možnost účasti na takovejch společensky "viditelnejch" zakázkách je tam i předmětem dost ostrýho konkurenčního boje a jakejkoliv "krok stranou od vytyčený trasy" se stává veřejně propíraným argumentem. Prostě TAM si takovou věc nikdo nedovolí - i proto JÁ usuzuju, že ve věci vzniku požáru má nejvyšší pravděpodobnost úmysl a záměr uškodit - a až teprve v mnohem menší míře možnost nedbalosti a úplně v pozadí nešťastná náhoda. NĚKDO JINEJ může mít názor odlišnej, já mu ho vyvracet nehodlám - vyšetřování je na začátku. A jsme tady na DISKUSNÍM FÓRU, takže máme možnost diskutovat a ne si kvůli něčemu náma neovlivnitelnýmu nadávat nebo se navzájem obviňovat. Ber to takhle.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:02    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Co bys na takovým objektu řezal rozbruskou?

Třeba střešní krytinu jestli to byly břidlicový šablony nebo tašky či cokoliv jinýho z kamene či slinutiny. Tys tam byl tak si vzpomeň s čeho byla střecha. Ze šindelů nebo rákosu nejspíš né. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:11    Předmět: Citovat

Pravda, navrchu na střeše jsem nebyl. Ale podle barvy tipuju na štípanou břidlici. A tu každej správnej pokrejvač štípe kleštěma a láme přes hranu po předchozím narejhování ocelovým rydlem, stejně jako eternit. Dost pochybuju, že by zrovna na takovýhle stavbě/rekonstrukci někdo z památkářů toleroval používání takový nehistorický technologie, jako je řezání břidly karboškou ... A navíc - břidla při řezání flexou nedává jiskry, ale jen prach. Takže i kdyby si to někdo lajznul, těžko by s tím něco zapálil. Břidla není křemen nebo pyrit, Jirko. Ta fakt nejiskří - i proto si ji starý stavitelé oblíbili, spolu s vápencem a pískovcem na vlastní stavbu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:25    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Navic kvuli stavu elektriky v samotne katedrale a okoli .

Tak tohle asi stačí. Nevíme jestli to ani z části nepoužívali např. jen pro osvětleníOno při rekonstrikci stačí no něčeho drbnout a už to je. Že to stavěla rodinná firma? Klik má asi zlušeností s tímhle? Tohle je extrémní situace a běžně se nemanipuluje se středověkou stavbou.

Ekkare sorry,ale to,že jsi tam byl neznamená vůbec nic v souvislosti s tím co se stalo. Nikdo neví přesně jaké nářadí se tam používalo. Samozřemě,že stroje do výbuchu jsou bezpěčnější co se týká výbuchu způsobeného např komutátorem,ale jaksi to nic neznamená pro žhavé špony,které můžou případně odpadnout. Dřevo se dá zapálit i vrtákem zvlášťě tak suché trámy a pokud to začne doutnat někde v díře,tak je na průser zaděláno. Jak už jsem napsal pokud něco začne doutnat,tak se může projevit požár až za dlouhý čas. Divné mi je,že tam nebyl požární dozor,který běžně bývá ještě 8h po skončení prací. U nás stavěli most přes potok a ke stavbě postavili buňku,kde byl permanentní dozor už jen kvůli tomu,že tam bylo drahé nářadí. Nevíme jak to tam probíhalo a můžeme usuzovat jen z toho co nám řeknou média.
Edit: Ekkare máš pravdu břidlal opravdu nejiskří,ale sáni si na řez od rozbrušky a po tou břdlou je co? Suché dřevo

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:43    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
Nikdo neví přesně jaké nářadí se tam používalo.

Když tohle napíšeš, tak je vše ostatní jen teoretizování o ničem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:44    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
...
Ekkare sorry,ale to,že jsi tam byl neznamená vůbec nic v souvislosti s tím co se stalo. Nikdo neví přesně jaké nářadí se tam používalo. Samozřemě,že stroje do výbuchu jsou bezpěčnější co se týká výbuchu způsobeného např komutátorem,ale jaksi to nic neznamená pro žhavé špony,které můžou případně odpadnout. Dřevo se dá zapálit i vrtákem zvlášťě tak suché trámy a pokud to začne doutnat někde v díře,tak je na průser zaděláno.
...
Edit: Ekkare máš pravdu břidlal opravdu nejiskří,ale sáni si na řez od rozbrušky a po tou břdlou je co? Suché dřevo
Térpapír tam nebyl, ten tenkrát neznali. A jak jsem napsal, pravej historicky věrnej pokrejvač na flexu nesáhne - protože ji nepotřebuje, tvar břidličný šablony uláme a odštípe kleštěma. A když už někde něco nutně potřebuje řezat, tak to neřeže na podkladu krytiny, ale řeže to předem na lešení nebo na ochoze na koze nebo na podložce, rozhodně ne na podkladním střešním trámu zavěšenej na špagátě... tam už se dělá jen těma kleštěma už jen proto, že jsou lehčí a bezpečnější než ta flexa.

A to že jsem tam byl píšu pro zdůraznění toho, že tam elektriku prakticky neměli - rozhodně ne trvale natahanou až ke krovům. Veškerý použitý instalace tam byly dole u podlahy ve speciálních lištách - v přízemí v jednotlivejch kaplích i lodích. To bylo u těch oltářů dole u stěn vidět - veškerý ostatní osvětlení buď vokna a denní světlo, nebo svíčky. To už bych viděl jako pravděpodobnější vznik požáru vod svíčky než z elektrický příčiny ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 17:55    Předmět: Citovat

Mam pocit, proste tuseni, ze pred Velikonocema to byl umysl.
Elektrika je nejlepsi univerzalni Pepo pro tento pripad.
Po tak rozsahlem pozaru v tak kratke dobe tvrdit, ze za to muze elektrika je blbost.
Az bude oznameno konkretne napr. uvolnene srouby ve svorkovnici OK, nasypu si popel na hlavu. Jenze to ani nebude mozne zjistit.
Ale nejaka obecna prohlaseni toho typu "elektrika" neberu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 18:15    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
pajosek2 napsal(a):
Nikdo neví přesně jaké nářadí se tam používalo.

Když tohle napíšeš, tak je vše ostatní jen teoretizování o ničem. Laughing
Máš naprostou pravdu,tak nějak jsme to myslel.


Tak,když jsme u těch teorií,tak to mohl být nějaký duchovní,který tam měl svého oblíbeného ministranta a jak víme tak třením liščího,možná i jiného ocasu o ebonitovou tyč,může být i nějaká umělá tkanina, a užívali si tam tak až jiskry létaly.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 18:56    Předmět: Citovat

Když jsem četl ty kecy o "zkratu", tak jsem si pomyslel "OK, tak pro větší bezpečnost francouzských křesťanských památek bude lepší všecky ty zkraty deportovat a bude klid".
Pak mi ale došlo, že zbouchlá čmoudem je celá Francie.
Že se to začalo projevovat až ve 21. století?
Tak jasně, takový mišung, jaký si tam sami a dobrovolně natahali, nezačne reagovat hned, jak když hodíš desetník do kyseliny s peroxidem, ale až po mnoha desetiletích, až vymře ta generace, co byla za import vděčná.
Teď je to přesně naopak.
Ta současná generace v aktivním věku dostala při importu naslibovány horydoly a ono hovno. Žádný Francouzky až do pelechu, pečený holubi do držky, barák zadara a před barákem bávo. Ukázalo se, že makat se musí jak v Zimbabwe, tak ve Francii, aby člověk nezdechl hlady.
Žádný zkraty, žádný skrytý přehřátí, nic takového.
Jen chvíli se tam poflakující, najatý "mladík" na uklízení bordelu, oblečený ve vestě firmy, co to dělala a někdy odpoledne někam šikovně odložený váleček bílého fosforu. Po několika hodinách chytne sám, ničím ho neuhasíte a dubové dřevo je pro něj zrovna jak sirky...
Smiřme se prostě s tím, že se pravdu nikdy nedovíme, jako v mnoha jiných případech - JFK, 911, M-L-K atd.
Vyšetřil už někdo vystřílenou redakci Charlie Hebdo? Vyšetřil už někdo a rozdal tresty za Bataclan?
A tak to je a bude dál, nejen ve Francii, ale hned za našima humny západním směrem.

Veřejnosti se předhodí jako viník nějaký bezejmenný chudák, třeba nějaký zkulturněný bezďák se změněnou identitou, kterého nikdo nezná, nebude chtít znát a nebude ho postrádat.

Akorát furt nerozumím tomu, proč si do vlastních hnízd sereme takové hromady a ještě se od "mocných" necháme nabádat, jak je to prima, ráchat se v hovnech.
Umím si i představit, jakou prdel z toho všeho má VVP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 19:19    Předmět: Citovat

Sinclaire ano,pravdu se nikdy nedovíme.To jsi mi připoměl citát z filmu Bílá paní.
"Ale tady žádný most není. Běž už s tou svou pravdou,drž hubu a plav!"

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 19:36    Předmět: Citovat

Já bych se na to vykašlal. Nejblíže tomu je Ekkar, ale nikdo neví, co doopravdy používali teď a co se stalo doopravdy. Víc méně bysme se mohli starat spíše o sebe a o problémy b našem státě, francouzské problémy bych nechal jim. Však oni na něco přijdou, co nám namazat na hubu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 19:52    Předmět: Citovat

Té elektrice dávám symbolických 0,9%.
Jsme tu všichni tak nějak "od elektriky". Víme, že starý olejový kompenzák v zářivce umí zapálit likusák. Víme, že to staveniště ani večer, ani v noci nemůže být potmě, nějaká nouzová svítidla tam být musela.
Dnes jsou všude sice nacpaný spínaný zdroje, co rády hoří, ale to umí hořet i klasický trafo, sám jsem se o tom nedávno přímo pod svým stolem přesvědčil.
Víme, že se dneska dávají do nouzových svítidel místo geláků LiIon akumulátory, který taky celkem ochotně chytají.
Když k tomu všemu připočítáme, že v Evropě už žádný kvalifikovaný lidi nic z tohoto oboru nevyrábějí, pouze přeprodávají to, co si "někde" nechali vyrobit lidmi nekvalifikovanými, připočítejme nějaký ten šlendrián, který je dneska snad všude - tak ale kuvafix, na podpálení katedrály je to všecko furt málo. Ať byla suchá, jak chtěla.

K tomu připočítejme nějak moc náhod v jeden den a asi jsme doma.

1. Katedrála ještě hořela jasným plamenem a hasiči nevěděli, kde je sever, ale pařížská prefektura už obesílala sociální sítě a všecka média ujištěním, že bezpečně nešlo o teroristický čin, anebo alespoň podezření na něj.
2. Katedrála Notre-Dame, snad největší křesťanská francouzská relikvie, nejen pro Francouze samotné doslova posvátná, vzplane v předvečer druhých největších křesťanských svátků, Velikonoc.
To jsou jen dvě, co mě napadly teď okamžitě - Vás ostatní, kteří jste aktivní na sítích, napadá těch divných náhod určitě víc.
Victor Hugo se musí v hrobě obracet, jestli to vidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 20:11    Předmět: Citovat

Nejslavnější katedrála to není, možná že v Paříži, ale jinak v rámci celýho Žabožroutska prsa o prsa soupeří o primát ve slávě s tou stejnojmennou katedrálou z Remeše, kde byly křtěný a korunovaný asi největší pomazaný hlavy historie, ale pod zbytek bych se Leoši podepsal ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 20:23    Předmět: Citovat

citace:
Hubertus je přesně to co píšeš - je se vším jedna dva hotovej a už vylejvá s vaničkou i haranta, kterýho měl vykoupat.

Ale nikolivěk. Jen se královsky bavím tím "všude jsem byl, všechno vím a všemu rozumín". Nic víc, nic míň.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 23:37    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nejslavnější katedrála to není, možná že v Paříži, ale jinak v rámci celýho Žabožroutska prsa o prsa soupeří o primát ve slávě s tou stejnojmennou katedrálou z Remeše, kde byly křtěný a korunovaný asi největší pomazaný hlavy historie, ale pod zbytek bych se Leoši podepsal ...
A pak ještě Saint-Denis, kde ta gotika vlastně začala a kde zas ty pomazaný hlavy byly pohřbený. Pravda, během revoluce je vyházeli ven...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund