Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pařížská katedrála
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 18:02    Předmět: Citovat

Marcela Augustová na ČT1 právě prohlásila, že hasičský experti z Žabožroutska špekulujou o elektrickým zkratu jako o možný příčině zahoření na střeše Notre Dame. Zase to někdo chce svádět na elektriku ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 18:09    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Cakal by som, ze v takej vyznamnej budove a s takym nebezpecnym prostredim (suche drevo a prach) bude nainstalovany nejaky hasiaci system. Pod strechou by ho ani nebolo vidiet.
To se instaluje vždy až po nějakém průseru, vždyť doteď to neshořelo 800 let... U nás dost "pomohl" požár na Pernštejně, ale nedělal bych si iluze. Viz Výstaviště a Průmyslový palác.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 18:33    Předmět: Citovat

citace:
Zase to někdo chce svádět na elektriku ...

A že voni se tě ti experti nezeptaj. Hned by věděli, že voheň vznikl úplně jinak a jinde, než si myslej.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33857
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 18:39    Předmět: Citovat

Instalovali tam vraj nejaku novu kameru. Dufam, ze nie s napajanim 230V...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 22:17    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Průmyslový palác.


O požárech velkejch budov, konkrétně Veletržního paláce v Praze mi nemusíš říkat, co je to za hrůzu. Na začátku 80-tých let jsem se setkal na školení Kanclstrojů s chlapem, kterej v den požáru měl noční směnu na sálovým počítači, co tam byl instalovanej. Večír v hospodě nám o tom povyprávěl jak zachraňoval magnetický pásky s datama a hlavně jak se tam na požární bezpečnost naprosto prdělo, všude hory lejster a šanonů, zarovnaný únikový cesty, nefunkční signalizace a hydranty a pod. Sídlila tam nějaká PZ-ka či jiná státní struktůra.
Tenkrát to dospělo do stádia ohnivý bouře a hořelo to asi 10 dní. Přitom to je samej beton od Bechyněho. Po tomhle požáru se v ČSSR dost výrazně změnilo hodně věcí kolem požární ochrany a prevence. Pokud to správně počítám, oprava Veletržáku trvala skoro 30 let.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: čt duben 18 2019, 23:26    Předmět: Citovat

21 let 1974-1995. Ale dlouhou dobu z toho se vlastně nic nedělo. Ještě si pamatuju, když jsem kolem něj v 80. letech chodil. Vypadal na odpis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 6:51    Předmět: Citovat

Děda dělal (už coby důchodce) ve Veletržním paláci nočního hlídače. No a popisoval to podobně, všude čurbes apod.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6057
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 8:29    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Sídlila tam nějaká PZ-ka
Kdyby jedna. Všechny pěkně pohromadě, hlava na hlavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 8:49    Předmět: Citovat

A všecky pjekně prolezlý agentama rozvědky a kontrarozvědky ... protože s výjimkou emigrace v tý době neměly státní orgány jinej způsob, jak do zahraničí legálně a pravidleně dostat svoje lidi. Ne nadarmo se PZ-kám říkalo "výsadka" ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 9:53    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
citace:
Zase to někdo chce svádět na elektriku ...

A že voni se tě ti experti nezeptaj. Hned by věděli, že voheň vznikl úplně jinak a jinde, než si myslej.

V týto době, tedy tak krátce po požáru, kdy je nejspíš spáleniště ještě horké je nesmysl vyjadřovat se k příčině. Od expertů tahle kravina určitě nevzešla. Jste tady samí elektrikáři a tak můžete přemýšlet, jak by asi k požáru od elektriky došlo při zkratu. Možná, kdyby ji měli na úrovni rozvojových zemí a i to bych pochyboval. Nikdo tam neměl v té době být a žádný stroj neběžel. Takže odběr asi nebyl. Dělal jsem 35 roků u hasičů na prevenci a za celou tu dobu jsme neměli jediný požár od ZKRATU na el instalaci. Od přechoďáku ano, ale to byl vždycky nějaký odběr. Tyhle překotný vyjádření od blbců, kteří ještě u hořící střechy vědí, že to nebyl úmysl a následně když jim to dojde vyplodí další hovadinu, mají jen jeden důvod. Hrůza před zjištěním, že to byl úmysl a navíc třeba od čmouda. To by asi byla revoluce. Takže se udělá všecko, aby se to dál nešetřilo a pachatel byl neuchopitelný, tedy ta elektrika.Elektrika jako příčina je totiž velice výhodná, hlavně pro policejní orgány, kteří by po zjištění od vyšetřovatele hasiče že jde o úmysl, nebo nedbalost museli hledat pachatele. Takto jsou bez práce. To je taky jeden z důvodů, že jsou tlaky na elektriku jako příčinu. Jinak jsem přesvědčen, že aby bylo poctivě po pravdě možno konstatovat, že příčina byla či nebyla zjištěna, uplyne ještě hodně vody. Ona drtivá veřejnost o elektrice nemá ani páru, tak se jí dá nakecat ledacos.
Jen tak na zkoušku, zkuste nastínit vznik požáru od zkratu na elektrice v době, když není žádný odběr a v podstatě ani pohyb el. spotřebičů či kabelů a jak na sviňu když tam nikdo už údajně není.

_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 11:07    Předmět: Citovat

Stašku to neřeš, protože Hubertus je přesně to co píšeš - je se vším jedna dva hotovej a už vylejvá s vaničkou i haranta, kterýho měl vykoupat. Absolutně mu nedochází, že pokud tam byla nějaká instalace, byla přenosná a moderní - to znamená musela bejt kontrolovaná a revidovaná, aby se vůbec na nějaký stavbě mohla používat. A přesně jak píšeš, nebyl důvod, aby z ní byl v době, kdy tam neměla bejt ani noha odebíranej nějakej výkonově významnej proud, kterej by moh způsobit tepelnej výkon schopnej zapálit přímo dřevěnou konstrukci. Jakýkoliv jiný možnosti - včetně toho, že by tam byl odloženej tepelnej spotřebič přímo do místa, kde mohl chytit nějakej snadno zápalnej matroš, vysloveně smrděj úmyslem a záměrem způsobit voheň. Technickou závadu na elektrice je navopak možný na 99,99999999% vyloučit - zato úmyslnýmu založení JÁ OSOBNĚ přikládám pravděpodobnost větší než 1:2 s tím, že zbytek BY MOHLA BEJT něčí NEDBALOST.
A každopádně - bejt vyšetřovatelem, budu to od prvního momentu vyšetřovat jako úmyslně spáchanej trestnej čin - minimálně do doby, než by se nezvratně prokázal opak.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 11:46    Předmět: Citovat

To je dost těžko posuzovat co se tam stalo,když nevíme jaké technologie tam používali. Od elektřiny? No já nevím pokud to nahoru měli nataháno prodlužkama,tak bych se ani nedivil. Max povolená délka prodlužky je 50m,ale ,když ony dají spojovat za sebou. Pracovalo se tam s rozbruškama? Mi se podařilo zapálit usazený uhelný prach od jisker rozbrušky spolehlivě,byl usazený mezi stěnou a zářivkou,ale ucítil jsem to až za cca 15 minut. Samozřejmě,že požár těžko vznikne od elektřiny,když tam není žádný odběr,ne že by to bylo zcela vyloučeno,,ale než se něco rozhoří,tak může být elektřina dávno vyplá a dělníci pryč. Samozřejmě,že lidem se dá nakecat cokoliv,páč neví co a jak,ale stejně tak to nemůžeme vědět mi tady na bastlírně. Všechny teorie můžou být pravdivé stejně tak jako mylné,protože neznáme podrobnosti.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 12:15    Předmět: Citovat

Co bys na takovým objektu řezal rozbruskou? Tam spíš nějaká pila, mafl nebo řetězovka na dřevo, jinak to byl šutr - a docela fórovej šutr, jak už starej vápenec umí bejt. Navíc právě vzhledem k tomu faktu, že celej krov a podstřešní konstrukce byla dřevěná a stovky let vyschlá masa dubu ráda chytá, tak ty firmy určitě měly svý lidi patřičně proškolený vo zacházení s vercajkem v takovým prostředí. Na 100% lidskej faktor a z toho 2/3 pravděpodobně úmysl.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 13:19    Předmět: Citovat

Teď jsi mne opravdu rozesmál svou naivitou Smile Smile Smile To proškolení mne pobavilo. Možná nevíš jak to chodí. Mnohdy se proškoluje tak,že se jen hodí podpisy na patřičný papír,protože jak už jsem psal, kvalita vedoucích pracovníků je prde háji a navíc je drtivá většina lidí,kteří si z nějakého školení nic nedělají. Souhlasím,že selhall lidský faktor,ale Tvoje odhady poměru 2/3 jsou úsměvné. A není to 3/4 nebo snad 1/2?
Přestaň fantazírovat, ani Ty ani já ani nikdo na bastlírně nemá šanci odhadnout co se tam doopravdy stalo.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: pá duben 19 2019, 13:58    Předmět: Citovat

pajosek2 napsal(a):
To proškolení mne pobavilo. Možná nevíš jak to chodí. Mnohdy se proškoluje tak,že se jen hodí podpisy na patřičný papír,protože jak už jsem psal, kvalita vedoucích pracovníků je prde háji a navíc je drtivá většina lidí,kteří si z nějakého školení nic nedělají.


Akorat ze to nebyla rekonstrukce chliva v Hornich Kotehulkach realizovana partou nasosanych UKcek co u toho maji zvaro v tlame. Podle francouzskeho tisku tohle delala stara Francouzska rodinna firma, ktera na rekonstrukcich katedral, kostelu, hradu a pamatek dela od zalozeni v roce 1954. Tohle byla uz desata katedrala na ktere delali. Majitel je na umreni z toho co se stalo a s vysetrovateli spolupracuje on i jeho lidi.
Dost ostre se ohrazuji proti narceni ze za ohen muze jejich nedbalost. Delalo tam pry ten den jen 15 lidi, delali jenom pripravne prace k odstrojeni strechy a zajisteni konstrukce a montovali spevnovaci svorniky. S ohnem v ten den pry nedelali vubec a svetla i vsechnu elektriku a dokonce i cast naradi meli kvuli prachu v Ex tride. Navic kvuli stavu elektriky v samotne katedrale a okoli pry vse zivili z generatoru a vlastnich rozvodu a na fajront vypnuli.

Podle mne za to bleskove stanoveni priciny muzou slunickarske media a predposrani politikove. Vsichni totiz velice dobre vedi, ze pokud by se ukazalo ze za pozar muze umysl a muslimaci (stejne jako za tech asi 80 znicenych, zhanobenych a nebo vypalenych kostelu ve Francii od ledna), byla by Francie (a mozna i Evropa) na prahu obcanske valky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund