Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svářečka z mikrovlnky
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1-35986



Založen: Aug 16, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 15:47    Předmět: Svářečka z mikrovlnky Citovat

Nazdar našel jsem na netu návod jak vyrobyt svářečku z vysoko napětového trafa z mikrovlnky http://www.geocities.com/aaawelder/index.html. Musí se tam převinout sekundár ale je to spočítaný na 110V.Tak bych se chtěl zeptat jestli to už někdo nestavěl na 230V nebo jestli nevíte o nějakém návodu.Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 16:35    Předmět: Re: Svářečka z mikrovlnky Citovat

ok1-35986 napsal(a):
Nazdar našel jsem na netu návod jak vyrobyt svářečku z vysoko napětového trafa z mikrovlnky http://www.geocities.com/aaawelder/index.html. Musí se tam převinout sekundár ale je to spočítaný na 110V.Tak bych se chtěl zeptat jestli to už někdo nestavěl na 230V nebo jestli nevíte o nějakém návodu.Dík
ale ved v Step 4: Specs and Test je nakreslené 2 x 110 V.. a to stačí prepojiť a bude na 220V. Idea Bolo by vhodné dať väčší priemer drátu na primár..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Makr
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 18:01    Předmět: Citovat

a nebude problém s frekvencí řek bych že je to dělaný na 60Hz a když se to dá na 50Hz?
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 20:41    Předmět: Citovat

Prošlo mi rukama několik traf z VN sekce MWT, článek se mi nechce překládat ale z toho co jsem pochopil asi nebudete nadšeni. Sice primár bude z MW který najdete v kovošrotu pro naše 230V a 50Hz ale jádra bývají svařená natvrdo, čili nelze je demontovat a vinutí bývá zalité jakousi pryskyřicí kvuli izolaci a myslím že to sekund. VN vinutí taky neostraníte. Jinak jádro bývá silně přesycený tzn že si trafo bere i na prázdno dost příkonu a tudíž se bude ohřívat ale to by nemuselo být na závadu (proto tam je taky ten FAN Laughing ). Hlavně si dejte pozor na "surový" trafo který dává 2 500V a dost proudu na to aby s někým zaklepalo. VN sekundár bývá jedním koncem připojenej na jádro!!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 21:17    Předmět: Citovat

Nejenže jsou plechy svařený, ale u levných je primár z hliníku!!, i když je nalakovaný a vypadá jako měď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 22:18    Předmět: Citovat

Z hliníku?! Shocked
To jsem našel naposledy v 6V Trábošovi v zapalovací cívce!
To se ještě může používat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1774
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 23:09    Předmět: Citovat

Zkusil jsem translátor aby mě to přeložil. Dlátem ne bo šroubovákem odsekat sekundár a namotat znovu. Jak je psáno výše, originál trafo má svařené plechy, dává cca 2,5kv a bývá jištěno 500ma pojistkou, krásné elektrické křeslo. Nebylo by lepší použít úplně jiné trafo? U tohoto trafa nevíte v jakém je stavu. Do toho bych asi nešel. TRANSLÁTOR PŘEKLÁDÁ OPRAVDU HROZNĚ - UKÁZKA Transformátorový uzpůsobení: Fáze 2
Jestliže vy jste těšili se z fáze 1, drží váš zámek pásu, vy chystáte se milovat fázi 2. Toto je kde vy dostanete se do přetočit sekundární vinutí tak, že oni budou vykonávat cestu chcete aby oni. Schody, které já popisuji v této fázi jsou teoretičtí založené na výzkumu a závěrách z moje vlastní experimentální. Já souvisím elektron se vlévat že vody protože oni sdílejí stejné charakteristické rysy. Všechno, co vy uděláte se pojistit nepřerušený tok proudu dostane vás nejlepší výkon z těchto transformátorů. Se že v mysli, nechejte nás postupovat.
Vy potřebujete určit, jak nejlépe vy můžete, směr primární cívky jsou točité. Točit transformátory tak, že spojky na primárních volbách čelí Vám. Jeden jít do jádra (pojďme volat toto v daném kvůli jasnosti) a, další vyjít (ven dát). Druhotně obou transformátorů budou točitých s ohledem na jejich primárních vinutý. Toto je pokus o držet transformátory v fáze mezi sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2006, 23:43    Předmět: Citovat

Mam pocit ze je tam slozite napsano. Urezat podel kostry sekundar a vzikle U vyrazit z kostry. Namotat hrubrho dratu co vejde. U druhého trafa to same. Trafa pripojit k siti paralelne (jak jinak taky) a sekundary zapojit aby se napeti secetla. Hotovo jen nevim jestli nevvyjde levneji svarecka z hypermarketu za 19stovek nesvarovat to bude stejne Wink
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 7:39    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Mam pocit ze je tam slozite napsano. Urezat podel kostry sekundar a vzikle U vyrazit z kostry. Namotat hrubrho dratu co vejde. U druhého trafa to same. Trafa pripojit k siti paralelne (jak jinak taky) a sekundary zapojit aby se napeti secetla. Hotovo jen nevim jestli nevvyjde levneji svarecka z hypermarketu za 19stovek nesvarovat to bude stejne Wink
Prečo by mala byť zváračka z Hypermarketu lepšia ako tá čo si chce urobiť sám ?? Neberte mu ilúzie, nech sa pohrá s tým výtvorom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 7:40    Předmět: Citovat

Makr napsal(a):
a nebude problém s frekvencí řek bych že je to dělaný na 60Hz a když se to dá na 50Hz?
To chceš povedať že mikrovlnka ti nefunguje ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 12:52    Předmět: Citovat

metalgod napsal(a):
Z hliníku?! Shocked
To jsem našel naposledy v 6V Trábošovi v zapalovací cívce!
To se ještě může používat?

Nedávno jsem potřeboval pár metrů měděného drátu o průměru cca 1mm, zůstala mi tu jedna MW s propáleným magnetronem. Tak jsem rozbruškou rozebral to trafo, primár byl namotaný drátem o průměru, co sem potřeboval a k..va ti žluťásci to namotali hliníkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1-35986



Založen: Aug 16, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 19:20    Předmět: Citovat

Tak že ten sekundár už sem vykuchal. Trvalo mi to asi 5h ale už je to.Zejtra to navinu a uvidíse!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
147.228.209.155
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 19:25    Předmět: Svářečka Citovat

Bych se spis bal o to ze to nemusi prezit;)
PS.: ani jsem ten navod nevidel. Mam se rad!
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2006, 22:07    Předmět: Citovat

Pokud se ti podařilo ten sekundár vykuchat tak to už jsi za vodou. Hlavně dej dobrou izolaci mezi primárem a tím novým vinutím. Mělo by to vydržet zkušebně 4 000V !! a jak jsem už psal jedná se o přesycené jádro a proto to bude schopný dát víc proudu než standartní trafa. Dokonce to pak může i něco svařit ale jen krátce jinak to upečeš.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1-35986



Založen: Aug 16, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2006, 19:05    Předmět: luk Citovat

Právě jsem si to chtěl taky stavět. Je to opravdu tak nebezpeční jak píše ten anonym?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund