Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NodeMcu CP2102 Lua WI-fi ESP8266
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 13:12    Předmět: NodeMcu CP2102 Lua WI-fi ESP8266 Citovat

Zdravím
"Nemám co dělat Very Happy tak si hraji " Uvažuji o koupě této desky https://arduino-shop.cz/arduino/1162-internet-veci-nodemcu-lua-wi-fi-esp8266-cp2102.html co potřebuji k jejímu naprogramování ? potřebuji i Arduino IDE jedná se mi o připojení USB driver díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1424
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 13:19    Předmět: Citovat

Po pripojeni by sa to malo tvarti ako COM port (ja to robim na linuxe), dalej potrebujes do ArduinoIDE doinstalovat cez Board manager ESP8266

Potom zvolis dany board, podla verzie ESP a mozes nahravat veselo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 15:28    Předmět: Citovat

Dobrý a jak je to Arduino IDE velké kolik si to vezme po instalaci místa na HD ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 15:46    Předmět: Citovat

106MB aktuální instalačka. Na disku mi o málo starší verze zabírá 2,3GB :-O ale mám tam spoustu boardů, knihoven a projektů. Stejně se mi to zdá ale docela dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 16:09    Předmět: Citovat

Nu dobře má to hodně příkladů ale kdesi jsem četl že ten příklad nejde upravovat - editovat vybrat s jednoho kus kódu příkladu a použít ho v něčem jiném něco nebo tak jsem to pochopil buď celý nebo nic,další věc jde o totožný modul nebo ne https://aukro.cz/ard7-62-bezdratovy-wifi-modul-6943623149 a https://arduino-shop.cz/arduino/1162-internet-veci-nodemcu-lua-wi-fi-esp8266-cp2102.html rozdíl je 150 kč díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 16:26    Předmět: Citovat

S příkladama problém není, je to zdroják, v podstatě textový soubor který jde načíst i do notepadu. Cokoliv označíš, překopíruješ do svého projektu. V tom není problém. Oba moduly budou hodně podobné. Dneska bych už asi rovnou šel do modernějšího ESP32 - já objednávám většinou na e-bay a třeba tady dostaneš za nižší cenu ESP32 kde si můžeš hrát i s Bluetooth: https://www.ebay.com/itm/ESP32-ESP-32S-NodeMCU-Development-Board-2-4GHz-WiFi-Bluetooth-Dual-Mode/172637985061?hash=item2832069925:g:f84AAOSwtZJY-HKo

ale zase si na doručení musíš počkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 16:42    Předmět: Citovat

Na ebay nemám účet a anglicky neumím a tam se platí asi kreditkou to není pro mně, sice ta cena je lákavá v korunách i modul Bluetooth přibyl ale já nemám s tím zkušenost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 17:58    Předmět: Citovat

tady jsem našel co jsem si hrál asi v roce 2015 to by mohlo chodit i přes Vyrtualní USB


ESPlorerr.jpg
 Komentář:
 Velikost:  137.12 kB
 Zobrazeno:  220 krát

ESPlorerr.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreamer



Založen: Oct 22, 2014
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 18:08    Předmět: Citovat

V pořádku, já jsem také z generace která povinně maturovala z ruštiny. S angličtinou bojuji celý život i přes to že angličtina stále vyhrává Very Happy
Jenom pár postřehů které by se mohly pro začátek hodit:
1) Osvědčilo se mi používat portable instalaci. Arduino pak neukládá všechno možné po všech čertech kdesi ale vše do adresáře kde je nainstalované. Portable instalace se vytvoří jednoduše tak že po instalaci PŘED!!! prvním spuštěním se v adresáři do které se Arduino IDE nainstalovalo vytvoří adresář portable.
2) Neaktualizovat! IDE každou chvíli nabízí aktualizaci desek a knihoven. Bohužel hlavně knihovny nemusí být vždy zpětně kompatabilní a odladěný hotový projekt se po aktualizaci nemusí podařit znovu zkompilovat. Poku aktualizuji, tak celý adresář s Arduinem zazálohuji, díky portable verzi i s projekty a knihovnami a nainstaluji novou verzi.
3) Knihovny - jak jsem naznačil v předchozím bodě, knihovny jsou trochu kámen úrazu. Stává se že je k dispozici i několik knihoven pod stejným názvem a každá od jiného autora. U projektů na netu bývá proto vždy odkaz na stažení knihoven které byly v projektu použity a ty obvykle fungují.

Přeji hodně zábavy a úspěchů s Arduinem, doufám že jsem tě neodradil, není to tak hrozné jak to možná po přečtení mého příspěvku vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 19:27    Předmět: Citovat

Pokud je v tom Lua fw tak nevím jestli to půjde přes duino IDE naprogramovat. Já Lua zapisuji přes ESPlorer nebo LuaLoader.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 12:53    Předmět: Citovat

geograf napsal(a):
Pokud je v tom Lua fw tak nevím jestli to půjde přes duino IDE naprogramovat. Já Lua zapisuji přes ESPlorer nebo LuaLoader.

Tak jestli tomu rozumím dobře tak ten výše uvedený modul NodeMcu CP2102 Lua WI-fi ESP8266 se po připojení chová jako sériový port tím pádem by se to mohlo dát naprogramovat ESPlorer kterého sken mám jako přílohu uveden .Tento na obrázku ESP8266-12.jpg je naprogramovaný přes klasický seriový port ,u toho to jsem udělal velkou chybu že při tvorbě kreslení plošného spoje jsem "nepřimaloval" stabilizátor 3V3 díky



ESP8266-12.jpg
 Komentář:
 Velikost:  231.83 kB
 Zobrazeno:  238 krát

ESP8266-12.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 15:40    Předmět: Citovat

geograf napsal(a):
Pokud je v tom Lua fw tak nevím jestli to půjde přes duino IDE naprogramovat.

Je uplne jedno co tam je. Arduino robi komplet fw, teda stale nanovo ako keby posielal komplet fw. Cize ten Lua vymaze a nahra si tam vlastny.
Ked zacali tieto wifi moduly, tak som skusal rozne fw - ci uz origo, ktory sa ovladal cez seriovy port, alebo ten Lua, kde sa raz nahral Lua fw a potom len samotne skripty cez ten esp explorer, alebo micro python.
Len pozor, v pripade arduina to pri nahravani vyzaduje GPIO 0 dat na minus a 2 na +, resetnut a vtedy prejde do programovacieho rezimu. Po nahrani 0 dat na +, reset a potom sa uz spusti samotny program. Lepsia varianta je kupit napr. Wemos D1, ktory ma v sebe vsetko a staci ho len pripojit na usb. Ja ho pouzivam na vyvoj, ale vysledny kod uz potom nahravam do cisteho esp, ktory uz ide do zariadenia.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 20:06    Předmět: Citovat

Já jsem to řešil tady ale už je to dávno 2015 vis http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=70423&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=esp8266
tak se omlouvám že mě to napadlo až teď dát hledat " ESP8266" ale řešil jsem to normálním sériovém portu ne s USB
ale tady jsem musel nahrát LUA interpreter http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/update_firmware_139.jpg aby mohli skripty LUA fungovat ,tak u arduina je to jinak ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: po březen 25 2019, 12:32    Předmět: Citovat

u arduina nemusis riesit nic, on si skompiluje skript a nahrava sa tam bin (to riesi arduino). Staci ti v Arduino IDE (program) v manazeri dosiek stiahnut podporu pre esp8266, potom v menu vybrat spravny model, port ku ktoremu je pripojeny a to je vsetko. IDE si to skompiluje a uploadne do modulu.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 26 2019, 12:05    Předmět: Citovat

dreamer napsal(a):
S příkladama problém není, je to zdroják, v podstatě textový soubor který jde načíst i do notepadu. Cokoliv označíš, překopíruješ do svého projektu. V tom není problém. Oba moduly budou hodně podobné. Dneska bych už asi rovnou šel do modernějšího ESP32 - já objednávám většinou na e-bay a třeba tady dostaneš za nižší cenu ESP32 kde si můžeš hrát i s Bluetooth: https://www.ebay.com/itm/ESP32-ESP-32S-NodeMCU-Development-Board-2-4GHz-WiFi-Bluetooth-Dual-Mode/172637985061?hash=item2832069925:g:f84AAOSwtZJY-HKo

ale zase si na doručení musíš počkat.

A ten modul doufám má převodník čili mohu tam připojit na piny úrověn 5V ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund