Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BA-100
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 9:55    Předmět: Citovat

Zdenku,
desky s rumělkově červenou nepájivkou mají takový blbý hrb okolo 120Hz, který způsobuje nepříjemné dunění.
Desky, co mají vínově červenou nepájivku, jsou v tomto ještě horší.
Obvody na nich mají dokonce až 4x silně zvlněnou charakteristiku, která je k užitku v jednom jediném případě, konkrétně v tomto:
Very Happy Very Happy Very Happy



deska Mk.III._01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  293.61 kB
 Zobrazeno:  158 krát

deska Mk.III._01.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5116
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 10:17    Předmět: Citovat

Jsem myslel, že bych to za vstupním kondem posadil na těch -15V, však na výstupu je taky kond. Asi blbej nápad co... Desku ještě nemám, zatím řeším koncepci, rád bych to měl celé diskrétní, nechce se mi tam moc dávat operák.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 10:25    Předmět: Citovat

citace:
250W verzi BA200


vyměřený KD503, nebo KD3773?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2019, 11:55    Předmět: Citovat

Buď KD3773, nebo něco jiného dostupného a odolného, plus změna celého obvodu ochran. Je to s KD3773 už nahrubo odzkoušený, ale to tam byly ještě jiné budiče. Pro MJE15032/15033 možná bude třeba udělat nějaké drobnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrL23



Založen: May 09, 2019
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Zdravím vím že to do tohodle téma nepatří ale rád bych se zeptal jestli bude nikdy zveřejněna BA200? Děkuji Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 16:59    Předmět: Citovat

PetrL23:
Ke slušné otázce patří slušná odpověď.
Popravdě to sám nevím. Možná ano, poradím se se spoluautorem celého projektu.
Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu, co se někde jinde strhlo, když jsme s Mirkem Čejkou, jako spoluautorem, zveřejnili BA-100.

Neměl jsem a dosud nemám z toho všeho dění okolo dobrý pocit.
Už proto, že to všecko /kompletní sada modulů, od vstupního bloku, korekčáku až po zdroj a bedny/ jsme s Mírou udělali v několika funkčních vzorcích zdarma, ve volném čase.
Mělo to primárně být určený pro nezkušený mladý lidi, co jednak mají hluboko do kapsy a druhak nejsou schopni sami posoudit, zda to či ono z internetu je dobře funkční.
A nebo zda to, co si původně vybrali, není jenom další z mnoha internetových kkotin, kterou se někdo na netu chlubí, která ale není reprodukovatelná.
U BA-200 jsem si dal sakra dobrý pozor /jako ostatně u modulů Aldax/, aby to výborně reprodukovatelné bylo. Aby to výborně fungovalo i s nepříliš drahým a třeba i hodně různorodým materiálem.
To bylo jedno z kritérií celého projektu BA.

Nechci zažít podruhé to, co bylo okolo BA-100 a proto uveřejnění kompletní dokumentace pro BA-200 moc šancí nedávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrL23



Založen: May 09, 2019
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 17:52    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověd, je to škoda že tomu moc nedáváte ale přesně vím co se strhlo po uveřejnění projektu BA100 a vůbec se vám nedivím.Ale je to škoda myslím si že KD503 se pořád hojně vyskytuje a slušných zapojení je jak šafránu.A kopírováním zapojení od Tesly Vráble taky moc cesta nevede.Sám jich mám asi stovku všechny důkladně vyměřené jak na Uceo tak na betu při 5V/5A a myslím si že tranzistoru který má Uceo 154V a přitom slušnou betu je do zapojení s maximálním napájecím napětí 2x40V škoda.¼
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 10 2019, 20:34    Předmět: Citovat

Nevím sice, zda se zde nesmí zmiňovat audioweb zřejmě především proto, že se na něm nachází mnoho nespokojených zákazníků sinclaira, ale s ohledem na to, že v druhém postu tohoto vlákna je odkaz na moje měření a provedení desky pro BA100 od kolegy Luty, chtěl bych se k tomu vyjádřit.
Z měření co vidíte v odkazu, je jasně vidět, že s hodnotami součástek, jaké tam navrhl sinclair, to nepracuje dobře, troufám si říct, že to pracuje velmi špatně. Na fakt, že to nefunguje dobře, jsem autora slušně upozornil, dělal však ze mě pitomce, který nechápe, že takhle to "jde za rukou" a hraje dobře, bez ohledu na zjevné chyby které ukázalo měření. Odladil jsem následně hodnoty správné, se kterými se tyto chyby vyřešily.

sinclair napsal(a):

Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu, co se někde jinde strhlo, když jsme s Mirkem Čejkou, jako spoluautorem, zveřejnili BA-100.
Nechci zažít podruhé to, co bylo okolo BA-100 .


Netuším o čem sinclair mluví, ale je zjevné, že vám zde říká jen svou pravdu. Na nesrovnalosti v chování byl slušně upozorněn, reagoval arogantně a uraženě, okamžitě vyhrožoval jak na všechny kašle a nic už neuveřejní, místo aby poděkoval, že to za něj někdo změřil (což on zjevně neudělal, ačkoliv to tvrdošíjně vyvracel) a doladil hodnoty aby to fungovalo dobře.
Jediné co možná sinclair zažil, bylo to že se někdo neposadil na zadek z jeho BA100,ale taky si to změřil a ověřil jak to funguje.

sinclair napsal(a):

Používat originální ALPSy do něčeho, jako je BA-100, je kanón na vrabce, to už je úchylka kombinovaná s hysterií.
Někdo nepochopil to označení BA celé budoucí série modulů a příslušenství.


Důvod použití ALPSů byl především v tom, že jsou to nesrovnatelně kvalitnější potenciometry, než ta příšerná tesla. O kanónu na vrabnce nelze opět hovořit, ten potenciometr stojí 80Kč !
https://cz.mouser.com/ProductDetail/ALPS/RK0971210Z2M?qs=sGAEpiMZZMtC25l1F4XBUwTm7BmftDV%252BtddarjkvvcE%3D
To že je to nesrovnatelně lepší volba, tehdy kvitoval i Pavel Dudek alias kazzatel a autor zesilovačů DPA, ovšem sinclairem toto bylo odmítnuto. Pokud by se použily ALPSy v jeho návrhu, nemohl by sinclair vyvoleným přidělovat potenciometry od Tesly, protože by si každý mohl koupit ALPS sám.
Projekt byl původně autorem zamýšlen jako levný, nenáročný, ale se slušnými parametry. V tomto ohledu ale nechápu, proč se udělala deska na korekčák díky těm obrovským Teslám už tak velká, ještě pro jistotu v 70u a s maskou a potiskem ! Následně autor brečel, jak 400 za desku je sotva na pokrytí nákladů, to že deska byla tak drahá byla ale především vina nevhodně zvolené koncepce a provedení desky.

V případě, že někdo má zájem si BA100 postavit, ve verzi s ALPSy jsme po dohodě s Lutou podklady uveřejnili, jsou dostupné zde, deska je stále jednostránka, oproti verzi od sinclaira umožnuje vypínání subsonicu a je nesrovnatelně menší.
http://luta.7u.cz/index.php?str=22
Kdyby měl k těmto korekcím někdo nějaské další dotazy, rád poradím. Desky už dávno žádné nemám ale našel bych snad doma někde ještě 2 kousky toho ALPSu a nějaký set součástek.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá květen 10 2019, 23:48    Předmět: Citovat

DjRix napsal(a):

V případě, že někdo má zájem si BA100 postavit, ve verzi s ALPSy jsme po dohodě s Lutou podklady uveřejnili, jsou dostupné zde, deska je stále jednostránka, oproti verzi od sinclaira umožnuje vypínání subsonicu a je nesrovnatelně menší.
http://luta.7u.cz/index.php?str=22
Kdyby měl k těmto korekcím někdo nějaské další dotazy, rád poradím. Desky už dávno žádné nemám ale našel bych snad doma někde ještě 2 kousky toho ALPSu a nějaký set součástek.


PetrL23:
Tak tady to máš černý na bílým.
Přesně kvůli lidem tohoto typu to celé skončilo.

Sami žádnou ideu či ucelenou koncepci nevymyslí, ale bryskně nabídnou svou verzi i příslušný set součástek.

Je určitě dobře, že se to nerozběhlo dál, zaplaťpánbůh za to.
Pár desek v 70, v černé a s potiskem udělal Mira z vlastní iniciativy, že by se to někomu mohlo líbit.
Já nemůžu za to, že lidi chtěli místo obyč desky za pajdu desku s maskami a s potiskem, já teda fakt ne.

Samo označení napovídá, že to mělo být složitelné z toho, co kdo najde doma, tedy včetně potenciometrů. Obvykle to bývá Tesla.
Dneska ten ALPS stojí bez poštovného 80,-Kč, kolik stál tehdy?

Znovu opakuju, skončilo to celé z mé i Mirkovy strany znechucením, kvůli přesně takovým, jako je tenhle.
Tam primárně vůbec nešlo o technický vlastnosti.
Šlo o to, celé to co nejrychleji zbořit a to se těmhle typům lidí povedlo.

Takže teď Tě odkážu na ně, ať pro Tebe vymyslí něco podobného, jako byla BA-200.
Člověk s nickem Betaron /Milan Švrčina/ s moduly BA200, dokonce s deskami kreslenými jen od ruky, nakonec postavil stereozesilovač 2x200W. Někde na netu se ještě toulají fotky toho zesilovače a komentáře k nim.

Třeba Ti tahle sorta lidí nabídne něco ještě levněji postavitelného, se stejnými či lepšími parametry, kde budeš moci ty výborný KD503 použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrL23



Založen: May 09, 2019
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 1:33    Předmět: Citovat

No co k tomu dodat bohužel jsem čekal že to opět takto dopadne.. Myslím že to není ani o tom jaký poták se použije nebo kolik stojí přeci jen každý muže použít co uzná za vhodné,ale o tom že místo toho aby se uznalo že autor si dal tu práci a stvořil náký odladěný projekt ikdyž třeba není uplně dokonalý,tak se po něm jde že tady a tady má chybu a že je to udělané celé špatně.A zákonitě to dopadne tak že příště už nic nezveřejní taky proč aby mu opět lidé vyčítaly každou kravinu? Bohužel dnes už je taková doba nikdo nic netvoří a akorát hodnotí práci ostatních, tím nemyslí přímo DJ rixe ale všeobecně.A váš případ není ojedinělý stačí si vzpomenout co se strhlo na audiowebu když autor pod nickem Tubamusic uveřenil svůj projekt a po vlně kritiky část svých příspěvků vymazal a už nic nezveřejnuje.A pak to na fórech vypadá tak jak to vypadá že se nic netvoří,a věčné polemizovaní o tom co je lepší už nikoho nebavý a forum pomalu umíra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 3:09    Předmět: Citovat

Nějak se nám to holt celé převrátilo.
Nehledá se už, co je na tom dobrý a přínosný - jde o to, kdo víc dotyčnou konstrukci sepsuje.
Už to nebudu komentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 6:03    Předmět: Citovat

Že vás to furt baví, doprošovat se. Jeho uražená ješitnost si jen mne ruce. BA-200 je běžná topologie sinclair se zdvojenými koncáky emitorovými odpory. Na odkazu níže je projekt, který vznikl na popud sinclaira. S tím, že mu to někdo nakreslí a on to pak "doladí". Samozřejmě, že neudělal nic, nebo alespoň nic nezveřejnil. Ba naopak celé vlákno o vývoji projektu na audiowebu smazal. Takže když trochu zapřemýšlíte, tak si můžete vyladit vlastní verzi. Určitě se zde najdou lidé, kteří rádi přiloží ruku k dílu.

http://elektrotest.cz/node/20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 7:39    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Přesně kvůli lidem tohoto typu to celé skončilo.

Sami žádnou ideu či ucelenou koncepci nevymyslí, ale bryskně nabídnou svou verzi i příslušný set součástek.

Je určitě dobře, že se to nerozběhlo dál, zaplaťpánbůh za to.
Pár desek v 70, v černé a s potiskem udělal Mira z vlastní iniciativy, že by se to někomu mohlo líbit.
Já nemůžu za to, že lidi chtěli místo obyč desky za pajdu desku s maskami a s potiskem, já teda fakt ne.

Samo označení napovídá, že to mělo být složitelné z toho, co kdo najde doma, tedy včetně potenciometrů. Obvykle to bývá Tesla.
Dneska ten ALPS stojí bez poštovného 80,-Kč, kolik stál tehdy?

Znovu opakuju, skončilo to celé z mé i Mirkovy strany znechucením, kvůli přesně takovým, jako je tenhle.
Tam primárně vůbec nešlo o technický vlastnosti.
Šlo o to, celé to co nejrychleji zbořit a to se těmhle typům lidí povedlo.

Takže teď Tě odkážu na ně, ať pro Tebe vymyslí něco podobného, jako byla BA-200.

Třeba Ti tahle sorta lidí nabídne něco ještě levněji postavitelného, se stejnými či lepšími parametry, kde budeš moci ty výborný KD503 použít.


Sinclaire, co to tady zkoušíš ?
To, z čeho bude deska, určuje autor, tak jakýpak nemůžu za to ! Mně taky nikdo nediktoval, z čeho udělám ty malý destičky na BA100. Nikomu jsem je nenutil!
Kdo by se podíval do příslušného vlákna, tak nejprve sinclair dal schéma, s tím že deska nebude, máme si ji navrhnout sami, když se tak stalo, desku navrhl Luta a já ji oživil a změřil, dělo se to co je tam dál.
Navíc jsem lidem, co koupili vaši destičku, zveřejnil úpravu, tak aby to lépe fungovalo i na té Mirkově desce ! Úmyslně říkám Mirkově, protože tys nic nevymyslel, jen jsi úkoloval ostatní (stejně jako v případě projektu PC zes), sám jsi akorát opajcoval zapojení z pár starých přístrojů a ještě s chybama !
ALPS do Lutových BA100 stojí dnes 80Kč, tehdy stál 90Kč.
V BA100 je třeba doplnit odpor před baxandal, aby nepřetěžoval v krajních polohách druhý stupeň,na desce od Luty to je, na Mirkove na to není místo, ale i bez něj jsem v příslušném vláknu na AW uvedl jaké osadit hodnoty aby to fungovalo lépe. Stejně tak jsem napsal několik variant osazení, opět aplikovatelných na původní desku podle toho na jakou frekvenci to má být nastaveno.
A na závěr: Postavte si korekce s operákama, dneska slušnej dvojitej operák stojí do stovky, stačí vám dva, koncepce s třema tranzistorama je taková jaká je a nevím co od toho čekáte za zázrak.
Hlavně už se nedoporošujte toho lháře aby vám milostivě něco seslal.
Projektů je spousta, i těch koncáků, vyprdněte se už na nějaký kvazoše s KD503, ty si schovejte do zdrojů a dejte radši stovku za pořádnej trand.

A jedna poznámka pod čarou:Staří mazáci typu sinclair, jsou uražení, že mladoši neohýbají svůj hřbet před jejich znalostmi,mladí jsou urážliví, když jejich práce není jen chválena ale někdo jim řekne že něco udělali blbě a ať to předělají. Pokud nechci slyšet kritiku, nelezu se svýma věcma na světlo ! Když se naučíte nebrat si vše hned osobně, výrazně lépe se vám bude žít a nebudou pak vznikat takové excesy, jako v případě sinclaira.

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...


Naposledy upravil DjRix dne út prosinec 31 2019, 16:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 509
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 11:46    Předmět: Citovat

Vážení, pokud můžete, prosím o pomoc. Jsem vývojově poněkud opožděný.
Neustále slyším o zesilovači B100 a B200 pro začínající. Snažil jsem se získat podklady (pro mě schéma, DPS a případně poznámky k oživení), leč marně. Ani autor mi nepomohl. Asi jsem ve škole zlobil. Takže si nemohu udělat ani objektivní názor, čímž rozumím vyhodnocení naměřených hodnot, které určitě všichni zveřejňujete, opět k mé smůle je nemohu najít.
Proto velmi uvítám a prosím, kde mohu najít ucelené podklady alespoň jedné verze B100 a B200? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 11 2019, 11:52    Předmět: Citovat

Na komplet podklady pro výrobu PCB na verzi s ALPSy jsem dal odkaz výše, je tam schéma a pcb ve formátu pro Eagle.
http://luta.7u.cz/index.php?str=22

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund