Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba na moderátory.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19498
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 22:27    Předmět: Citovat

Shrňme si to: v každé době mělo bastlení jinou podobu. Jen dřív nezbývalo, než toho ubastlit víc, protože potřebné nebylo kde koupit. Nebo bylo, ale nehodilo se to tak úplně, proto se bastlilo tak, aby se to hodilo, nebo to nebylo potřeba (viz Hruškovo "a nemáme-li EF183, dáme tam EF80, sokl má stejný a, jestli nevadí menší zesílení, šumět to bude ještě přijatelně).
A, i když třeba i bylo vše potřebné k sehnání, bastlilo se pro radost, jestli do bude fungovat líp, než to, co se občas dá koupit hotové v obchodech.
K bastlení patří i napětí. Nemyslím rozdíl úpotenciálů, myslím napětí duševní: co to udělá, až to zapnu? Půjde ten měřák zkalibrovat na všech rozsazích, nebo budu muset ještě některé odpory změnit? Do čeho to vrazím? A nesežerou mě sousedi, až budu v panelákovém bytě ohýbat subpanel nebo kryt?
Otázek, které bastlíře napadnou, je samozřejmě daleko víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 22:28    Předmět: Citovat

Termite budeš mne možná považovat za blbce,ale není to až tak dlouho,pár let zpět,kdy jsem si vyráběl reprák. No reprák prostě jsem přec velký magnet natáhl jakousi pružnou fólii,kterou jsem našel na ni nalepil malou cívku a ono to hrálo. Dělal jsem to čistě z výukových důvodů,ale účel to splnilo. Taky jsem si vyráběl kondenzátor z dvou plechů zhruba 30x30cm a mezi ně sklo 4mm silné. Kluci kolem nechápali jak může taková blbost udržet náboj napětí pár kilovolt. Prostě je bastlení a bastlení,tak ať si každý bastlí jak mu to vyhovuje a třeba i ty věci,terých jsou plné obchody.
Pokud to má někdo jako výdělek,tak je to něco jiného samozřejmě tam jde o čas a nakoupit hotové díly je asi nutnost.

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 22:39    Předmět: Citovat

Ale v zadnem pripade te nemam za blbce. Ja taky obcas ze zvedavosti delam vselijake pokusy.
Ale ty urcite ten reprak nepouzivas u domaciho kina nebo ten kondenzator v radiu v kuchyni. Do kuchyne proste rychle placnes modul z ebay a bedynku z lidlu a pak ti zbyde cas na podobne skopiciny se sklenenymi kondiky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 22:56    Předmět: Citovat

pavelh napsal(a):
p32, ale no tak ach jo nějak jsi nepochopil co jsem psal,je mi líto.
Jasně, nic osobního, ale psal jsi že "Ta radost s toho ,že něco vytvoříš a oživíš a máš jen vrtačku,pilník, svěrák,trubičkové pero a barvu na kůži na kreslení pošných spojů a jasně, že ruce. " Takže jsem to pochopil tak, že když máš něco navíc, tak už to není ta radost. Nemusíš psát dva příspěvky, můžeš zeditovat ten svůj první a rozšířit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 22:59    Předmět: Citovat

Termite souhlasím Smile
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7817
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 19 2019, 23:15    Předmět: Citovat

Je dobře, že jsou tady občas i uživatelé, kteří chápou smysl bastlení.
Mám úplné pochopení pro ty, kteří s tím dokážou zabít celý večer, fandím jim, osobně jsem v situaci, kdy by se bastlením dalo zabít spousta času - který ale nemám Confused
Liberté, égalité, bastlerité Laughing

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 6:53    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
termit256 napsal(a):
...uzivatel krmolec je proste blbec...

Nic sa nedeje, clovek sa casom uci - ak to tu este bude citat, tak mu odporucam namiesto straty casu a rypania sa v prehistorickych TW kupit D-ckove moduly na Aliexpresse a radsej si uzivat kvalitnu hudbu, vo vysledku s ovela vyssim vykonom a ovela vyssou ucinnostou Wink

Kvalita v Déčku? Déčko já odmítám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 6:56    Předmět: Citovat

Postřeh k mému "vstupu" na EB . Po X letech praxe, jsem si dovolil požádat v sekci Televizory o pomoc při vstupu do SM nějaké televize. Ten kartáč co jsem dostal mám někde hluboko v sobě ještě teď a zaříkal jsem se že na EB už nevkročím. No pak mi zalezl pupík , až jsem začal mít pocit, že díky nějakým zkušenostem mohu kecat do téměř všeho, než jsem byl chycen na hruškách, že to co vím není tak moc. I to má své výhody, že nyní když už chci poradit, vím jistě to co radím a neznečišťuji fórum . Tak že na jednu stranu pokora a na druhou jistá dávka tolerance těch neurvalých, protože není nic jednoduššího, než neragovat, popřípadě vlákno vůbec nečíst. Hned se mi líp na světě žije Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 6:59    Předmět: Citovat

Ja psal ze je blbec kvuli tem eskapadam s vymazavanim prispevku a sveho jmena, ne kvuli nejakym zesilovacum. Ta citace co uvadis neni moje.

Osobne treba zrovna u zesilovacu vidim prostor pro bastleni pokud hleda kvalitu. Otazka ale je, jestli je lepsi lepit neco typu MDA2020 nebo koupit Dcko z ebay...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 11:15    Předmět: Citovat

No člověče tak MDA 2020 bych ke stavbě zesáku rozhodně nepoužil. Ne,že bych proti němu měl něco osobního ,ale jeho háklivost je srovnatelná se ženou v přechodu,která stojí bez peněz u výlohy s luxusní kabelkou.
_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 12:22    Předmět: Citovat

ZdenkuHQ, to pouzitie tych modulov z Aliexpressu som myslel vazne Smile Ale vobec nie v tom zmysle, ako to vnima Lesana, ze vsetko riesit lacnymi modulmi z Ciny, ale cisto pre tento pripad - nevravel som nic o kvalitnych zosikoch s ochranami atd, nieco ako od Dudka, v takom pripade samozrejme ma zmysel to bastlit doma Wink Presne ako spomenul Masar, bastlenie zahrna akukolvek cinnost v tejto oblasti, casto je idealne prave to skombinovat a napriklad vyuzit aj lacne moduly z Ciny, ale upravit ich podla svojich potrieb a usetrit tym kopec inak zbytocnej namahy - ale kto ma dost zbytocneho casu a penazi, nech kludne vyvija vsetko od nuly Smile Plati, co povedal Termit, doba sa vyrazne zmenila a bastlenie dnes asi tazko bude znamenat experimenty s krystalkou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st březen 20 2019, 16:48    Předmět: Citovat

Řekl bych, że zde na EB je ještě jedna skupina lidí, a poměrně početná, kteří kdysi bastlili, protože k tomu měli nějaký důvod, motiv, a ještě je to bavilo. Dnes už tolik nebastlí, protože "mají nabastleno", jsou starší a nemají tolik času, a ani ten motiv už není takový. Zvědavost je ukojena a potřeba něčeho, co nejde koupit nebo vytáhnout z nějakého vraku je velmi vzácná. Přitom by si i rádi zabastlili, kdyby byl motiv.
No a tak se ve volném čase scházejí tady na Bastlírně a o elektronice a bastlení si prostě povídají. Protože ji mají rádi a baví je, i když třeba právě nic nevyrábějí. Ale zůstávají "v obraze" a vzájemně si vyměňují znalosti a zkušenosti.
A tohle, si myslím, má smysl. X lidí je tak v případě potřeby připraveno do ledačeho se pustit, vyrobit, ověřit, nebo vyzkoušet.
Když si tohle uvědomíme, možná se víc pochopíme a nebudeme se tak hádat.
Ovšem i hádky ke člověku patří. Kdyby tu nebyly vůbec, bylo by to nudné fórum...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund