Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rychovarná konvice

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 6:30    Předmět: Rychovarná konvice Citovat

Včera jsem se pustil do opravy rychlovarné starší nerez konvice se kterou jsem byl dosud velice spokojen pro její spolehlivost masivní provedení v nerezu a ještě vyroben /made in Germany/což je dnes historie a vše jak víme se vyrábí v číně z 90%.
Protože nic netrvá věčně ani láska k jedný slečně a pozoroval že mi i v klidovém stavu když byla konvice vypnutá vydávala podivný zvuk a při poslední návštěvě mi kolega sdělil že je to špatnýma kontaktama ve spodní části tak jsem ji rozdělal komplet a zjistil že tam jsou skutečně značně opálené 2 kontakty připojené na bázi termostatických čidel které mají nejspíš za úkol přerušit /vypnout/kontakty po dovršení teploty varu a současně asi jako ochrana i když ještě jeden termostat se nachází pod rukojetí.
Kontakty očistil dal dohromady v dobré víře že konev pojede jak za nova ale to jsem se spletl ,konev se sice zpočátku zapla /rozsvítila kontrolka/asi cca 5-6 sec. ale poté vzápětí zase vypnula / .Asi to moc nechce ale nevím co . Po opětnóvném rozdělání a poštelování /přihnutí kontaktů/to tentokrát šlo jak měl a po dovršení varu samočinně vyplo jak má ale při druhém vaření vody se situace opakovala a zase to po pár sec. vypne.Má tu někdo s tímto zkušenost a ví jak na to ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 7:59    Předmět: Citovat

pkud jsou v pořádku kontakty jako takové a válečky na přenos síly (dřív keramické, pak z plastu), tak je vyžíhaná žabka z dvojkovu, která má při přehřátí dna přepnout. Dají se koupit různé náhradní. Ale tenhle kontakt slouží jako havarijní, provozní je termostat v rukojeti, který sepne při přetlaku páry. Nesepne, když je protržený sítko nebo když víko nedovírá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 10:08    Předmět: Citovat

Hm děkuji za odpověd a vysvětlení ,nicméně se ten problém u mě chová nejspíše jinak a závada samotná bude jinde.
Zkusím býtještě konkrétnější ,když zmáčknu vypínač varné konvice tak se mě kontrolka rozsvítí a vypínač /zpočátku/ drží ve spodní části jak má,ale záhy poté asi tak po cca3-4 sec. se samočinně jakoby vypne tl.vypínače nahoru a tím pochopitelně zhasne doutnavka/kontrolka/ což je jasné.
Slyším že to má na svědomí jedna ztěch 3 žabek co snímají teplotu a když to cvakne tak se to vypne,takže to má snad pak na svědomí jen ta žabka termostatická v tom držáku ?
Ano jinak ty tyčinky co mají za úkol vypínat po přehřátí dna konvice jsou u mě z plastu ale popravdě ta žabka v té rukojeti je pro mě tak trochu záhada co ma mít vlastně za funkci vlastně není ta slouží po zahájení varu vody k tomu aby se konev odpojila a vypla od sítě.
Stále či o to více je mi záhadou co má na svědomí to vypnutí/přerušení-odpojení/ sítě po zmáčknutí/zapnutí/konve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 11:30    Předmět: Citovat

Mně připadá, že je nějak ošoupaný západkový mechanismus, co drží spínač v rukověti v sepnutém stavu. Pak mu stačí velmi malý impulz k rozpojení.
Nevyskakuje vypínač po několika vteřinách i bez připojení proudu?
Nebo po ťuknutí do konve?

Já mám takto nestabilní vypínač světla Tango na půdě. Po stisku vydrží asi 3 s a vypne se. Dávám do něj kus dřívka Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 12:38    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...Nesepne, když je protržený sítko nebo když víko nedovírá.
To je zvláštní, že staré Tefalce nevadilo ani jedno. Té nové ano. Sítko jsem vyhodil, dekl nejde pořádně zavřít už od nákupu. Tak prostě vaří déle...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 16:52    Předmět: Citovat

1. fáze - voda dosáhne varu. Část unikající páry je přesměrovaný zavřeným deklem do parního kanálku, ve který se nachází bimetalový překlápěcí element - po vašem "žabka".
Až se žabka zahřeje, odklopí páčku vypínače a aretační pérko jej vypne.
2. fáze - voda vyvře díky nechtěnému otevření deklu - druhá žabka se ohřívá od příruby topnýho tělesa a při určité teplotě zapůsobí stejně, jako žabka v parním kanálku.
3. fáze - tyčinka z plastu, která je mezi kostkou a topným tělesem. Drží sepnutý kontakt uvnitř kostky. Pokud se nataví, snižuje se přítlak na ten kontakt uvnitř, až se jednou přeruší. Tomu se dá zabránit tím, že se ihned po vypnutí vypínače nevyleje z konvice všechna voda, ale nechá se "dovařit" - topný těleso ještě chvíli po vypnutí hřeje z nastřádanýho tepla uvnitř. Konvice se tak nepřehřívá. Některý kostky mají v sobě mechanizmus, který zhodí zapnutý vypínač v okamžiku položení konvice na podložku - musí se zapnout až poté. (ochrana před neúmyslným zapnutím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 18:27    Předmět: Citovat

aha nj zkusím nově rozdělat a podívat se na ten mechanismus v té rukojeti tak asi bude ten zádrhel ,jinak /to:artaban001/děkuji za názorný popis funkce jednitlivých částí konvice a /to:PavelFF/vypínač když zmáčknu bez proudu tak drží a samočinně nevyskakuje ,ano má to ale souvislost s tím ještě jedním pro mě záhadným čudlíkem z plastu co je uprostřed napojovacího konektoru s přívodním podstavcem,když kapku pohýbu s konvicí a čudel se uvolní směrem ven tak ten vypínač okamžitě vysadá takže i tady může být zakopaný pes ,není ale zdruhé strany vidět co má za ůkol protože je to zakryté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund