Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla MC902
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 7:57    Předmět: Tesla MC902 Citovat

Zdravim, po nedavnom ziskani mc 600q a naslednej oprave, sa mi dostal pod ruku cd player mc902. Samozrejme, nefunguje. Prikladam link na foto a video, ako sa stroj sprava. Po com ist ako prve, nejake rady?
Dakujem

https://drive.google.com/open?id=1-MVA_xdDvw3l-Pg1v_VOqzpQkVbaubsT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 10:14    Předmět: Citovat

Prvně hledej tady na foru. Těch vláken o MC90x je tady dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 13:55    Předmět: Citovat

zatial co som tu nasiel, bolo najviac ohladom displaya, alebo podivne zvuky z jedneho kanalu pocas prehravania a pod. Mne ale nechce ani zasunut vozik, po cca minute stroj "zamrzne" ze nereaguje na ziadne tlacitka...
Jedna z prvych a asi aj z najjednoduchsich veci je skontrolovat(premerat) kondezatory, pripadne vadne vymenit, len neviem ci to aj pri tomto modeli(ako napr. u mc600q), je monza pricina nefunkcnosti. I ked vysuv vozika a ide, a zasunutie uz nie, ci uz cez eject button, alebo play button, vozik sa zatiahne sam az ked sa vypne a znovu zapne, a to by som kondikom moc neprisudzoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12436

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 14:02    Předmět: Citovat

rasputin napsal(a):
... a to by som kondikom moc neprisudzoval.
A proč ne? Představ si, takový vyschlý elyt ve zdroji, napájející motor vozíku. Při větším zatížení napětí klesne, vypadne informace od konc. spínačů a už seš (procesor) "namydlenej". Wink
Ale lepší metodou je měření napájecích napětí v různých režimech a jeho zvlnění, na základě kterých lze dělat závěry.
Na videu slyším podezřelé šustění CD při startu - je přístroj mechanicky v pořádku nebo je taky "po opravě"? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 18:11    Předmět: Citovat

To sustanie je len to, ze pokial uz je v mechanike medium, a masina sa zapne, tak hned medium roztoci a nezastavi ho. No a ked sa da vysunut vozik, tak medium sa este toci a sucha sa na voziku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st březen 06 2019, 20:01    Předmět: Citovat

Závad bude asi několik, u šuplíku to může být "jen" ulomený drátek napájení panelu, přes tranzistory. Vidím, že i nenačítá(nebliká displej), to může být laserem, servodeskou či IO s tím související.
Každopádně bych jako 1. zkontroloval kablíky a výstupy napětí z napájecí desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 17:03    Předmět: Citovat

V těch přehrávačích jsou použité sice relativně spolehlivé "philipsácké" šedé konektory s dlouhými kolíky /používaly se i televizorech i jiných výrobcích téhle značky/. Zjistil jsem, že jsou jenom ledabyle poniklované.
Jak se s přístrojem dlouho nehne /přístroj stojí bez sebemenší vibrace na místě, jako ten CD player či televizor/, anebo byl přístroj dlouho odstaven z provozu, tak tyhle konektory zlobí přechodovými odpory. Stačí je ale párkrát vytáhnout a zasunout a zase je na deset let pokoj Very Happy

Podobné konektory, ale v menší verzi, používá v mnoha HiFi přístrojích třeba Sony. Mně se u MD Sony MDS-502 čas od času /1x za 2 roky/ stává, že se na analogovém výstupu objeví jemný šum. Je to šum OZ výstupních filtrů, co má být normálně blokovaný "uzavíracími" tranzistory na výstupu, jako je tomu třeba u CD přehrávačů.
Téměř současně přestane fungovat sluchátkový výstup.
Na vině jsou vždy dva tytéž 12-pólové konektory. Také pouze poniklované, maličké a navíc s velmi malou uzavírací silou.
Stačilo je vytáhnout a znovu zasunout a všechno bylo zase nadlouho v pořádku.
Naposled, asi tak před rokem už mě to rozčílilo. Začalo to jak na potvoru šumět na velké akci, kde šel signál z dvou stejných MD do velkého PA. Přičemž playery musely čekat na okamžitý "odpal" jenom zapauzovaný, byly na nich smyčky a efekty.
Tak jsem konektory Sony vyměnil za podobné, ale pozlacené konektory Amphenol, co náhodou zbyly z jedné účelové akce. Byly tedy zrovna po ruce a se stejnou roztečí.
Tak časem uvidíme.

Masar i starecd Ti radí dobře. Jako úplně první zkontroluj všecky hlavní konektory a zalisování plochých kabelů a vodičů v nich.
Až potom bych šel po hlavních napájecích hladinách, kterých je tam několik, na sobě nezávislých.
Philips používal velice kvalitní pasivní i aktivní materiál, mnohdy vlastní výroby, takže na vysloveně vadný elektrolyty ve zdroji či jinde, bych asi moc nesázel. Jindra-starecd bude mít sice asi jiný názor Very Happy, ale nic to nemění na faktu, že v originálních MC902 se až na displeje NSM4202 moc poruch nevyskytuje.

Když to necháš asi tak 15 min zapnuté, topí ten chladič vzadu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 17:41    Předmět: Citovat

Leošu, tentokrát Ti nebudu odporovat, "pár" 902 mi už prošlo rukama a vadné kondíky u zdroje jsem na rozchození měnil 2x. Jednou se prozradil kondík "loužičkou" a následnou oxidací, ale kapacitně po vytáhnutí byl ok, přesto nefungoval.Téměř kompletní výměnu mimo kondu 6800 µF jsem dělal jednou, protože původní majitel všude dal nízkoimpedanční kondy(hlavně tam, kde se vůbec měnit nemusely) a při této "operaci" zničil SAA7210.
Kdyby všude dali Japonské radiály, nemuselo by se měnit nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st březen 13 2019, 6:27    Předmět: Citovat

dik za reakcie. Kvoli praci som sa zatial moc nemohol venovat. Vybral som zatial len dosky zo sasi, a vizualne, tie mensie radiali vidiet ze maju nadvihnute dekle. Takze na zaciatok pomenim vsetky radiali aj axiali - je dobre axial nahradit axialom, alebo moze ist miesto neho radial? Keramicke zatial necham na pokoji.
Tie steckre, povedal by som ze tie nieco co stoji zato, na rychlo som pozeral, a ozaj to vyzera ze piny maju na sebe akysi povlak(co viem masinka stala niekde X rokov bez hnutia a zapnutia. Ci sa chladic hreje mmt neodlsedujem, kedze mam vonku dosky. Koncom tyzdna budem mat kondiky na nahradu, buduci vymenim, zreferujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: st březen 13 2019, 18:33    Předmět: Citovat

Místo axiálů dej lepší radiály, pokud Ti nejde o věrnost, ale o opravu a zprovoznění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12436

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2019, 15:47    Předmět: Citovat

Pokud jde o opravu a zprovoznění, měl by tam dát, co tam patří. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2019, 19:03    Předmět: Citovat

masar:kvalitní axiály jsou hodně drahé, to jistě víš a nevidím důvod dát radiály stejných paramerů. Nahrazoval jsem tak třeba i axiály na panelu 901 a jede v pohodě. A jelikož jsou na desce axiály malých hodnot, mechanické poškození při správné úpravě nehrozí. Stejně nenapsal, jestli a jaké axiály objednal.

Naposledy upravil starecd dne čt březen 14 2019, 19:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2019, 19:06    Předmět: Citovat

Zcela výjimečně s panem Jardou Masařem dnes a teď souhlasím Very Happy

Jen nevím, zda se majitel nevyvrátí, až uvidí ceny kvalitních, značkových axiálů vyšších kapacit, co tam vydrží nejméně stejně tak dlouho, jako vydržely ty původní...

Nepatří to sem moc, ale když už tady běží řeč o tom, co tam patří a nepatří. Tj. řešíme dilema axiály vs. radiály.
Každopádně bude radiál na místě axiálu vypadat jak pěst na oko toho, co tam takovou prasečinu udělal...

Ohledně cen axiálů:
Tak například sympaticky malý, axiální kondenzátor Ø22x51mm, 2.200uF/80V, od v ČR prakticky neznámé firmy Illinois Capacitors, přijde bratru na cca 250,-Kč/ks s DPH a to i při odběru 8ks..
Nechtěl bych vidět, co by mě stál jeden či dva kusy.
Na druhou stranu, velká kapacita, ale na podstatně nižší napětí může být i pětkrát levnější. Kdosi, myslím Tomáš mi říkal, že o výsledné ceně rozhoduje víc provozní napětí, než kapacita. Jak jsem koupil, tak prodávám.
Je to sice z té /asi/ nejlevnější 85°C série TTA, chtěl jsem původně 105°C - proč, to se dočtete dále. Zabránila mi v tom cena.

Je to ale dle referencí na netu výborná firma a ty kondenzátory měly po naformování napětím rovných 80V průměrně o 24% vyšší kapacitu.
To se dneska už tak často nevidí, jestli vůbec - rezerva na stárnutí.

No představte si, co jsem já hovado proved.
Já sám, osobně, já čuně štětinatý, vocasatý, jsem teď nacpal 2x2ks těchto 2.200/80 do dvou "továrních" TW120 a zbylé 4ks do jednoho v blízkém budoucnu luxusního TW140 Studio.

Katalogový list Illinois Capacitor série TTA jsem dal mezi ostatní dokumenty na "svém" uložto. Odkaz je zde, kdyby někoho fakt zajímala praktická dostupnost axiálních elytů větších hodnot v ČR:
https://uloz.to/!dlmhaDGW3Xkg/illinois-capacitor-tta-series-pdf

TME jako dodavatele nepočítám, protože tam je pajc na pajcu a ani ten mizernej Multicomp v pár hodnotách tam nemají v originálu. O takzvaném Nichiconu a Panasonicu ani nemluvě.
Jindra-starecd už má s TME taky nějaký "zkušenosti", určitě rád poreferuje.

Dávejte si na polský šejdíře z TME fakt dobrý pozor.
Jednoho nádherného dne, až Vám dopravka přiveze balíček z TME, s Váma vyjebají tak, že půjdete do vývrtky a osmice zároveň.
Některý věci z "našeho" ranku lze těžko vyzkoušet jinak, než bez zapájení - na tohle oni podle mě spoléhají, pájené zboží, jakkoli drahé, reklamovat nelze..
Poláci se v tomto nezměnili ani o milimetr, spíš je to ještě horší, než za toho bolševika.
Ale zase se to polské šmelinářské nadání velmi hodí, když sháníte ve větším množství něco specifického od bývalé větve Unitra-CEMI, tj. tranzistory v Polsku přímo vyrobené.
Mimochodem - TELPOD byla úplně samostatná firma, nebo taky pod Unitrou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2019, 19:40    Předmět: Citovat

Leošu hezké,
ale ne každý má možnost nákupu v zahraničí, taky mě štve, že axiály nikde nevedou nebo velký odběr u TME se toho moc koupit nedá a jestli jsou Panasonic radialy takové, jak si objednali výrobu SR Passives, potěš...taky bych tam dal klidně Samwhu, kdyby axiály dělali. A než hnus, radši dám KMG z Ecomu.
Sám jsi psal, že v GM jsou axiály 100% pajc, takže kde?
Ty nakupuješ větší množství na opravy, ale já to mám na svoje 2 mašiny + něco málo do zásoby.
Trochu OT:taky se s Tebou blbě komunikuje ani telefon, ani mail, prostě nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasputin



Založen: Mar 06, 2019
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 8:18    Předmět: Citovat

na hlavnej doske je 6 axialov, na doske spod mechaniky 1. Dnes by som mal mat kondiky, bol ich kupovat bratranec, ktory len diktoval zoznam, ale inak nemal moc paru vocogo Smile aj mi spominal uz, ze nejake neboli, a ze ma nahrady, len som nepochopil presne, ci nesedeli niektore voltaze, ze ma vacsie, alebo ze neboli vsetky axialy a zobral radialy. To sa dozviem dnes, a k vymene pristupim najskor pondelok.
Tie piny na steckroch, je nejaky special sajrajt, s cim to prejst? Okrem kalsika kontaktolu... smirglom to nechcem zobrat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund