Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zemřel sběratel radií pan Miroslav Chlud.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2021, 12:51    Předmět: Citovat

Viděli jsme se asi tak desetkrát, do Vizovic je kousek, byl to moc prima chlap. V době, kdy jsem tam jezdil, byl ten barák opravdu zaskládaný komplet, jenom do uliček a něco měl uložené i v nějakém skladě na kulturním domě. Až jsem měl občas strach, že se některý ten štos proboří, že to to spodní rádio neustojí - on to ale skládal chytře, dospodu dával bytelný kusy, na kterých by šlo i tancovat, jak říkal.
Míval pro mě občas odložené nějaké zesilovače a podobné aparáty od nf, na které při výpravách narazil a které ho moc nezajímaly, tak to "posouval" dál.
Překrásnou AUA120 i s rámem AUC144, mám právě od něj. Tu stačilo jen opucovat jarovou vodou, odlepit samolepky, trochu ponastavovat konce, měření a běží to dodnes.
Já zase po OK2VI a jednom dalším "vééfákovi" zdědil velkou hromadu válečných a předválečných elektronek, co byly naprd zase mně, tak jsme to spolu občas měnili.
Nepochybuju o tom, že část těch hyen je členy HRČS. Tak to prostě chodí, jsme Češi se vším všudy.

Čest jeho památce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 637
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 12:06    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
No - na Mirka Chluda určitě neměl, ale něco zajímavého by se určitě našlo i pro zdejší sběratele:
Tady se zřejmě rozprodává nějaké dědictví po sběrateli-radioamatérovi.

Někteří tady zřejmě i víte odkud tyhle nabídky pocházejí Wink

Ta paní co to prodává, tak je od roku 1999 živnostník s následujícím zaměřením:
"Zprostředkování obchodu a služeb
Velkoobchod a maloobchod
Zastavárenská činnost a maloobchod s použitým zbožím
Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství
Skladování, balení zboží, manipulace s nákladem a technické činnosti v dopravě
Zasilatelství a zastupování v celním řízení"
Pokud "přeprodává" rádia ze zmíněné sbírky, je sice smutné, ale s tím nikdo nic bohužel nenadělá. Já sám jsem od ní nedávno vydražil jedno rádio...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marat



Založen: Aug 06, 2009
Příspěvky: 299

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2021, 15:08    Předmět: Citovat

Je otázka, jestli rozprodej sbírky je špatně. Lidi nemají ke starým věcem vztah a většina by to nechala vyvézt do sběrného dvora. Já nedávno chtěl koupit staré truhlářské stroje po zesnulém a novovesničan co dům koupil i s dílnou mi napálil nesmyslnou cenu. Když jsem nekoupil, zkusil Bazoš a když poslal do háje všechny s reálnou cenou, nechal to odvézt na šroťák, kde to hned zničili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2152

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 10:01    Předmět: Citovat

samozrejme, ze to nie je zle. Len zalezi komu sa to predava. Ci dalsiemu zberatelovi, ktory sa o to bude starat, alebo priekupnikovi, ktory to za nezmyselnu sumu hodi na bazar.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 10:56    Předmět: Citovat

No jo, ale takhle to zkrátka funguje. Nebo má ten prodávající kupce lustrovat, jestli s tím nechce dělat něco strašně špatného, jako to prodat dál?
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 11:55    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
samozrejme, ze to nie je zle. Len zalezi komu sa to predava. Ci dalsiemu zberatelovi, ktory sa o to bude starat, alebo priekupnikovi, ktory to za nezmyselnu sumu hodi na bazar.

Už ten, co to na aukru nabízí, je sám překupník:
Lukas-Peca na předchozí straně napsal(a):
Tu sbírku od pozůstalých odkoupil jeden překupník. Ty věci z odkazu jsou pravděpodobně od něj, ale nejsem si jistý.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33844
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:05    Předmět: Citovat

Ked to ludia kupuju, nech sa to predava. Lepsie ako vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:29    Předmět: Citovat

Přesně tak. Celkem by mě zajímalo, co by se s tím podle těch, co jim rozprodej vadí mělo dělat. Pozůstalým to třeba nic neříká a nezajímá je to. Mají to vyhodit? To je špatně. Mají to rozprodat? To je taky špatně. Tak co tedy?
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:34    Předmět: Citovat

Napadá mne snad ještě nějaká technická muzea.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33844
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:37    Předmět: Citovat

Muzea maju kramov plno a miesta malo. Predpokladam, ze aj radii maju dost.

U nas su vo vstupnej hale budovy rozhlasu vitriny s vystavenymi historickymi radiami, zapozicane od nejakeho zberatela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:42    Předmět: Citovat

Zřejmě šlo o rozsáhlou sbírku. Ovšem kolik tam bylo opravdových rarit? 3%? Talismanů a Blaníků jsou všude kvanta...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 12:54    Předmět: Citovat

Huberte - nečteš (teda aspoň odkazy) Surprised Laughing

kokun rovněž na předchozí straně napsal(a):
R.I.P.

Kde asi všechny ty skvosty skončí - pokud vím, Mirek byl svobodný (anebo alespoň sám žil).
Sbírka zabírala celý jeho rodinný domek - někde na NETu byly i snímky.

Sběratel starých rádií jich za deset let nashromáždil tisícovku
Sběratel pečuje o tisícovku historických rádií
Vizovske noviny (str. 22÷23 pdf)

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 13:24    Předmět: Citovat

Jsou lidi, který sbírají vysloveně jen rarity, ale je jich málo.
Sám taky nějaký mám, ale přes asi 5% to nebude. A možná to ani rarity v pravém slova smyslu nejsou.
Třeba - známou Mono 50, mám v pěti designových variantách, tedy ve všech, které se za celou dobu výroby AZK405 realizovaly, včetně té úplně první, které se vyrobilo asi jen pár set.
Má široké, tmavomodré pruhy a hliníkové knoflíky v jedné rovině - pruh dole přes síťovou kolébku a nahoře přes kontrolku a magioko vlevo.

U Musicu 30 Stereo mám všechny čtyři, které k této konstrukci vznikly /AZS300, 301, 310, 311/. U AZS217 všechny tři.
Od krávy Music 130 mám též obě dvě, tedy i tu úplně první, též s tmavomodrými pruhy nahoře a dole, lesklými, dvojitými hliníkovými knoflíky a typickým "Dynacord look", co jich vyrobili doslova pár kusů, myslím, že opět šlo o nějaký malosériový náběh, protože tento kus pochází od manžela "vyšívačky" z Tesly Vráble, která pracovala na úseku šití drátových forem.

Atd. u jiných přístrojů - až to torzo dám dokupy, bude na světě jeden z mála vyrobených Tesel AZS225 - nikoli ETA2477, ale AZS225.
Mám dojem, že jich pod tímto označením a "za Teslu Litovel" vyrobili velmi málo, jestli se vůbec nejednalo jen o nějakou certifikační sérii desítek kusů pro zkušebnu, kterou pak rozprodali - mám ten vrak od člověka, který v Litovli bydlí..Protože ten vrak má v.č. 200 012, tak si myslím, že jich mohlo být jenom pár - ostatně na internetu chybějící fotky AZS225 to dokládají. Chybí horní dekl, toroidní trafo, potenciometry, přepínače, všechny polovodiče, chladiče, někdo vytrhal i DIN konektory do DPS. Přední plastový, sítotiskový panel je sice naštěstí vcelku, ale tak ojetý a oklepaný, že zapravení a pak bílo-modro-červený sítotisk mě bude stát tak dva litry, jestli to vůbec někdo bude ochoten udělat.
Je to vlastně jen soubor vykradených a zčásti poškozených desek, panel a dolní plechová vana, podobná vaně AZS224, jen menší.
Naštěstí k AZS225 mám z Litovle celou bibli původní, světlotiskové výrobní dokumentace, tak snad nebude problém nechat chybějící díly vyrobit, je tam naštěstí i výkres s rozpisem povrchovky, potisku, velikosti písma a jiné užitečné "drobnosti", včetně navíjecího předpisu trafa, které mělo původně vyrábět LVD Obzor Heřmanův Městec, dnes JK Eltra.

K té dokumentaci jsem přišel taky, jako slepej k houslím - když jsem v Litovli kupoval po patnácti stovkách pět narychlo zbouchaných AZS224, tak jsem se ptal po nějaké dokumentaci.
Pán zajel kamsi dozadu a přitáhl asi 10cm tlusté, klasické světlotiskové, výkresovo-dokumentační, tkaničkové paré a prý "tam je všecko" a stálo mě to dvoustovku jemu do kapsy..
No bylo - úplně všecko jak od AZS224, ale i všecky rozpracované varianty AZS225 /i s těmi 3p korekcemi/ a část papírů od plánované druhé varianty AZS223, která měla být trochu jinak osazená a na konci mít plastové KD649/KD650.
Tohoto bylo škoda - ty zesilovače už měly úroveň a mohly mít při solidním designu a sjednocení rozměrů velmi dobrý prodejní potenciál.
Ale "trh" a privatizace rozhodla jinak. Zajímavější pro české zákazníky holt byly naleštěné taiwanské šunty.

Budu potřebovat NE5532 a NE5534 Signetics, nebo Philips - nemáte někdo nasysleno? Můžem měnit za KD237/238 TO126 a KD711/712 TO220, těch mám dost - taky z Litovle, když to tam privatizátoři rozprodávali na váhu..

Jsou to rarity, nebo jenom dobře zdokumentovaný průběh celé výroby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4045
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 15:54    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Zřejmě šlo o rozsáhlou sbírku. Ovšem kolik tam bylo opravdových rarit? 3%? Talismanů a Blaníků jsou všude kvanta...

Talismany a Blaníky tam teda zrovna moc nebyly, jednalo se téměř výhradně o předteslácká rádia. Pokud už tam nějaká Tesla byla, tak buď v dokonalém obývákovém stavu nebo nějaká raritní verze. Ale bylo toho přes tisíc kusů. Bylo tam třeba patnáct rádií jednoho typu, v různém stadiu rozkladu. To si nikdo celé nenechá, ani muzeum, ani soukromý sběratel.

V tomto případě to ale koupil čistokrevný překupník a sbírka jako celek zanikla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33844
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 15:58    Předmět: Citovat

15 kusov jedneho typu, to uz je diagnoza Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund