Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IP wifi kamera pro venkovní použití
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 8:59    Předmět: Citovat

Pro komunikaci přes TeamViewer nepotřebuješ mít pevnou IP. Můžeš si to vyzkoušet i tak, že tam zapneš NB, instaluješ TeamViewer, opíšeš si kontaktní číslo, nastavíš heslo (opíšeš na papír) a z domu se na ten NB mrkneš. Můžeš to udělat i doma přes router. Nakonec tam strčíš jakoukoliv kamerku na USB za 2 stovky a můžeš na dálku zapínat, koukat, vypínat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 10:35    Předmět: Citovat

Hm ,děkuji zajímavá myšlenka kterou jsi mě dal opět do /chodu/ Very Happy
a budu o tebou zmíněné variantě či alternativě uvažovat ,jo a ještě je to vázané u mě tím čezem co mi také ještě neodepsali protože je tam dosti výhodné místo / pozice/ z toho beton. sloupu el. vedení .Ale jinak i tu dejme tomu levnou kameru jen tak na pozorování ,budu muset vypolstrovat polišem jak doporučuješ či jak jsis sám vyrobil,jen nechápu že ty kamery které se nabízejí píšou i pro venkovní použití ale ve skutečnosti to je pravdou jen napůl jak to vidím a sleduji,takže výstižnější a pravdivější výklad by byl jen na letní použití protože se to v zimě bude rosit pokud se k tomu tedy teda nedodává nějaký ten set vyhřívací a to je ten problém či byl by problém můj poněvadž bych to chtěl používat hlavně přes zimu kdy tam na chalupě nejsem.
Jo a ještě doplnkový dotázek je nějak možné zjistit okolní teplotu pomocí třebas nějakého čidla v kameře abych zjistil venkovní teplotu ?
To samozřejmě u těch levnějších nebude platit ani pochopitelně ale ptám se ted spíš generelně zda tato možnost je či existuje ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 11:38    Předmět: Citovat

Stále je to o tom, že to musíš připojit k nějakému NB či PC. Vyhledej si na internetu něco, co se dá připojit na USB a nějakým způsobem to dá vědět např. na obrazovce, jaké je teplota. Pomocí teamvieweru se pak můžeš mrknout. Samozřejmě, že to zařízení poleze někam ven za okno.

Např. https://www.papouch.com/cz/shop/product/tmu-usb-teplomer/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 11:44    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
jen nechápu že ty kamery které se nabízejí píšou i pro venkovní použití ale ve skutečnosti to je pravdou jen napůl
To bys musel sem dát nějaké odkazy, aby se k tomu dalo něco napsat. My jsme venkovní kamery dávali vždy do ochranných boxu od výrobce a nebylo to celkově nic levného, ale bylo to profesionální pro lidi, co měli prachy na kontrolu svého majetku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 14:36    Předmět: Citovat

jj takže ty lěvnější wifi kamery v zimě nepůjdou jo ? Musel bych teda mít nějaké extra vytápění navíc které ale ty levné kamery mít uzrčitě nebudou takže je to jen taková oblbovačka pro lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 15:22    Předmět: Citovat

Já mám venku tu neobyčejnější venkovní kameru, ne WIFI, za pár korun. Je tam asi pět let, ani není pro venkovní prostředí a bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 15:50    Předmět: Citovat

salora napsal(a):
jj takže ty levnější wifi kamery v zimě nepůjdou jo ?
Ale půjdou, jenom musíš mít trpělivost s funkcí. Parametry kamery jsou na to, co vydrží, že to přežije. Nemá to nic společného s tím, že může být v takovém prostředí stále. Jde taky o to, co chceš kontrolovat kamerou a jestli bude stačit jedna směrem na vchod, když polezou dovnitř zadním oknem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 18:13    Předmět: Citovat

hm dobrá otázka ,no mám trochu členitější terén kolem chaty je to ve svahu čili tvá připomínka je naprosto na místě,nicméně mi tak aninejde o nějaké šmírování ale spíše celkově jak to tam vypadá po stránce počasí ,kolik je tam sněhu jelikož tam přes zimu nejezdím.Naopak v létě zase tam jsem defakto stále takže kameru netřeba.
Ještě uvidím co mi napíšou od čezu a pak uvidím a rozhodnu se zda do toho vůbec půjdu.Každopádně bych to ukočíroval a stačilo by mít2 kamery jednu nad vchodem uchycenou na baráku tam kde mám dosud tu atrapu a tu druhou na tom sloupu která by pobrala příjezd k chatě ,vzadu pal to čert tama by se ani zloděj když už by se tam ochomějtal do chaty nedostal .
Můj kluk přišel s první verzi mít na střeše natáčecí kameru ale to by bylo hoodně vzdálené ,navíc by to nepokrylo vchod takže spíše jen orvotní nepromýšlený nápad.Jak jsem už nadnesl dříve chtělo by to vidět jak se to chová a vypadá v reálu u někoho co to má.
Napíšu ti S.Z.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 18:37    Předmět: Citovat

Taky jde o to, jestli chceš jenom koukat jaké je počasí a zároveň na vchod, tak stačí jedna kamera uvnitř za okýnkem (případně nastavené na pohyb před vchodem) a nemusí být možná ani wifi a nemusí tam být ani zapnutý PC nebo NB, ale jen zapnutý router a tu IP kameru či dvě můžeš mít připojené na něho a přístup z venku (z bydliště) mít přes heslo, případně pro každou kameru jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 19:25    Předmět: Citovat

No já tam rozhodně nechci mít celou zimu zapnutý NB ten potřebuji u sebe doma na trvalém bydlišti a krom toho se tam na obci vypíná často elektřina kvůli vichřicím apod. takže tato varianta nepřichází v úvahu .
Tam je blbý to že mám vchod za rohem od příjezdové cesty takže celkový obrázek z přední příjezdové cesty a pak bohužel by to chtěl ještě tu druhou přímo u či nad vchodem a to za cenu/výkon max. do cca 7-8 tisíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 21:35    Předmět: Citovat

Však by to šlo jen na router a router s napájením kamery a adaptér mobilu bych dal přes záložní zdroj. Nebudeš mít tolik výpadků na routeru a chvíli to podrží než tu elektřinu zase připojej. Záleží jen na tom, jestli by to mělo smysl, pokud by dodavatel internetu byl při výpadku nefunkční.
Víš, co je to za sílu kopírovat přes internet 128 GB plnou kartu z kamery? Zkus to jen z jednoho HDD na druhý a brzy tě to přejde. Takže bys asi stál jen o nahrávání na kartu jen při pohybu, výstup alarmu na starý mobil, co ti zavolá na tvé číslo a zároveň o přímý přístup ke kukátku z domova. Doma si můžeš nahrávat vše, co vidíš přes internet.
Připomínám, že ve starém mobilu můžeš mít kartu např. od Sazkamobilu s dobíjením 200 Kč za půl roku. V rychlovolbě na vytáčení můžeš mít pár svých čísel na které ti přes stisk klávesy zavolá a po např. půl minutě přestane. Udělá to klopný obvod napojený na tu některou klávesu (2-3 sekundy zapnuto, potom vypnuto) a aktivovaný snímačem z kamery nebo logikou snímačů od oken či ode dveří. Zároveň máš funkční mobil pro volání z chalupy a dobíjet ho můžeš přes internet, sledovat výpis hovorů přes internet a můžeš převádět nevyužitý počet Kč přes internet na jiný mobil od stejného operátora po nutném pravidelném dobíjení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út únor 19 2019, 7:06    Předmět: Citovat

No po zvážení všech okolností mě veškerá chut pustit se do toho opouští ,byt vím že to myslíš dobře a chceš mi poradit jen jak to jde za což ti velice děkuji ale po vyhodnocení všech pro a proti vítězí bohužel proti.
Na to abych se spíše z rozmaru mohl kouknout z domů na chatu jaké je tam počasí je absolutně nevyvážený poměr /cena výkon/a další nervy spojené ,údržbou a provozními náklady apod. konče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 19 2019, 10:02    Předmět: Citovat

A když zavoláš sousedovi, tak ti řekne taky jaké je tam počasí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út únor 19 2019, 11:44    Předmět: Citovat

Hm tak ono až tak o to počasí nejde to si zhruba zjistím z poloamatérské meteo stanice ze sousední obce vzdálené vzdušnou čarou asi 5km ,sousedi jsou chalupáři taky z Brněnska a bývají tam málo ,přes zimu taky ne a přes léto mín jak já protože ještě nejsou důchodci.
Jo jeden nahoře kousek nade mnou tam postavil novou chalupu ale toho nechccu s tím otravovat to víš podnikatel každým coulem a ne ledajaký byt jinak kolegiální.
Tam když už tak jde o to že v tomto zimním období je příjezdová cesta /vedlejší komunikace/nevyzpytatelná a nedá se zdaleka přirovnat se státní kde je např. ted sucho ,tam ale je poledovice až někdy do května ,no prostě klouzajda každým coulem takže proto jsem chtěl tu kameru na ten sloup el. vedení který sousedí hned s tou cestou ale to už je jedno ,prostě jsem se rozhod a basta fidli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund